Novinky v Nízkých a Vysokých Tatrách

Novinky v Nízkých a Vysokých Tatrách
Lyžař - elegán na Štrbském plese.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Zima už klepe na dveře i ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Investice posledních let změnily tamní velké lyžařské resorty k nepoznání. Tatry teď mohou nabídnout, co jste před lety nečekali a za čím jste jezdili do daleké ciziny. Přijeďte se přesvědčit.

Jak na to

Slovakia Super Skipas

Začal prodej sezonní permanentky Slovakia Super Skipas, která je platná ve střediscích Jasná a Donovaly (Nízké Tatry), Tatranská Lomnica, Starý Smokovec Štrbské Pleso (Vysoké Tatry) a Veľká Rača (Kysuce). 

Libovolných deset dní lyžování z celé sezony stojí 200 eur, patnáct dní přijde na 230 eur a celá sezona vyjde na 290 eur. Nákup je možný přes internet, nebo na pokladnách lyžařských středisek. Předprodej sezonních skipasů skončí 23. prosince.

Cena sezonní permanentky je o 30 % levnější než v loňské sezóně. "Ceny jsou oproti loňsku skvělé - byly dražší a zahrnovaly méně středisek," říká Katarína Šarafinová z Tatry Mountain Resort. V ceně skipasu je dokonce zásah horské služby včetně přepravy vrtulníkem. Dostupné jsou samozřejmě i skipasy platné jen pro jednotlivá střediska.

Připomeňme, že Slovakia Super Skipas zahrnuje 83 kilometrů sjezdovek, což je rozměr jednoho menšího alpského střediska.

Největší skiareály na Slovensku jsou soustředěné ve Vysokých a Nízkých Tatrách. K nim se ještě řadí Veľká Rača na Kysucích.

Letos se spojily jednotným skipasem a investovaly více než deset milionů korun do nových lyžařských technologií.

Nízké Tatry: Chopok

Velkou letošní chloubou skireálu Jasná bude další šestisedačková lanovka ze Zahrádek na Priehybu. Zvýší se tím přepravní kapacita celkově na pětadvacet tisíc osob za hodinu.

Nová lanovka bude od osvědčeného výrobce Doppelmayer, který mimo jiné vyrobil ke každé sedačce sklapovací oranžový štít. Ani rozmary počasí vám tedy dovolenou nijak nepřekaz.

Umělé zasněžování sjezdovek překročí hranici sedmnácti kilometrů.

Největší slovenský dětský areál Maxiland se rozšířil na plochu čtyři tisíce metrů čtverečních. Pro začátečníky tu mají oblíbený pásový přepravník a animační program Karkulka s vlkem na lyžích, děti zabaví i tanec.

Po lyžování můžete vzít své ratolesti na menu do speciální dětské restaurace, kterou najdete ve výstupní stanici kabinkové lanovky Grand Jet na Brhliská. Chopok nabízí kromě samotného lyžování také pobytové balíčky na týden nebo prodloužený víkend, který obsahuje ubytování, polopenzi s wellness a skipas.

Jasná Nízké Tatry nabízí lyžování na severních a jižních svazích Chopku, 36 kilometrů sjezdovek, přepravní kapacita lanovek a vleků 25 000 osob za hodinu, zasněžovací systém v délce 17 kilometrů poskytuje garanci sněhu 5 měsíců v roce.

Vysoké Tatry: Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička a Štrbské Pleso

Tatranská Lomnica láká návštěvníky na úžasné lyžařské podmínky. Z výšky 2106 metrů nad mořem je možné sjet z Lomnického sedla šest kilometrů dlouhou sjezdovkou až do Tatranské Lomnice. "Je to trať s největším převýšením na Slovensku, " vyzdvihuje Katarína Šrafinová, manažerka Tatry Mountain Resorts.

Tatranská Lomnica garantuje díky novému zasněžovacímu systému a supermoderní šestisedadlové lanovce se záklopným štítem a vyhřívanými sedačkami nejlepší lyžovačku na jižní straně Vysokých Tater.

Sjezdovky jsou zde připraveny pro všechny úrovně lyžařů. Od černé sjezdovky na Lomnickém sedle, přes červenou na Skalnatém plese až po širokou modrou sjezdovku do Lomnice.

Výuku lyžování zpříjemní pohodlné pásové přepravníky. Maminky mohou pokroky svých potomků sledovat ze Skibaru s výhledem dětskou sjezdovku.

Nové bezplatné parkoviště v Lomnici je vybudované tak, že lyžaři vystoupí z auta nebo autobusu přímo na sjezdovku.

VIDEO František Šoltis o sezona 2010/2011

Vysoké Tatry nabízejí lyžařské rezorty v krásném vysokohorském prostředí s výbornými podmínkami pro zimní sporty ve výšce nad 2000 m n.m. Pohoří je zároveň turistickým, horolezeckým a skialpinistickým centrem středoevropského významu.

Když lyžařský kurz, tak v Tatrách?

Největší střediska slovenských Tater připravila pro lyžařské kurzy za velmi nízké ceny. Pro žáky základních a středních škola nabízí lyžovačku za skvělých 5 eur na den. "Už roky podporujeme lyžařské kurzy, ale poprvé nijak neomezuje termín jejich konání. Je proto možné si vybrat jak období, tak středisko," uvádí Katarína Šarafínová.

Co je k zahájení lyžovačky na kopcích slovenských středisek třeba? Přihlásit se na email info@jasna.sk nebo info@vt.sk a mít potvrzení od ředitele školy.

Další slevy poskytují tatranské skiareály registrovaným členům Českého svazu lyžařů. Po předložení členské legitimace na pokladně dostanou permanentku o 20 % levněji. "Češi zapomněli, že Slovensko je super lokace na lyžování," uvádí manažer skiareálu Jasná František Šoltis. "Teď je k nám musíme aspoň jedenkrát dostat, aby poznali, že se u nás všechno změnilo."

Slovenská zimní sezona 2010/2011 na HORYDOLY

Výměna chataře na Brnčalce hnula Tatrancům žlučí

Katastrofa na Slovensku: Cestovní ruch umírá

Další katastrofická sezona ve Vysokých Tatrách?

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Re: Re: cha cha ...
Ale Michale, vždyť já neporovnávám velikost Jasné a Stuhlecku. Převýšení je zhruba stejné, ale velikostí je samozřejmě Jasná daleko větší. Pouze jsem si dovolila upozornit, že tam jezdí úplně stejná šestisedačka, jakou nainstalovali letos v Jasné. Dále jsem pouze vyslovila svůj názor na dopravní dostupnost Stuhlecku a Jasné. Než dojedu autem do Jasné, tak to už jsem ze Stuhlecku zpět doma. Nic víc, nic míň. Pro 90% lyžařů je Stuhleck naprosto dostačující, jak svojí rozlohou, tak profilem tratí. Drtivá většina lyžařů ho ani nedokáže sjet na jeden zátah. Navíc porovnávat ochotu personálu a servis v Rakousku a Slovensku je naprosto zbytečné. Vím to já a víš to i ty. Jasná je rájem pro freeridery, ale pro obyčejného českého lyžaře, co jezdí pouze po sjezdovkách je to zbytečná ztráta času. Je to tam moc daleko a je to drahé. Z Bratislavy také většina lyžařů jezdí do Rakouska za Vídeň a do Jasné zabloudí pouze ti free.
 • Autor Lucinka pusinka Krásná
 • Datum a čas 24.11.2010 22:09
Reaguj
Re: Re: cha cha ...
Ty chces somalasku luku zvanu Stuhleck porovnavat s Jasnou. Ako pri vsetkej ucte by si sa mala spamatat. Stuhleck je tak mozno polovicka z jasnej, ale ak sedis bo bufacoch a urobis dve jazdy denne, tak mas pravdu kde to das.
 • Autor Michal
 • Datum a čas 24.11.2010 20:00
Reaguj
Jeseníky
No, poté co se v Jeseníkách otevře ski areál Kouty nad Desnou se šestisedačkou a sjezdovkou s parametry super - G, můžu říct jako cestování nemilující moravák jen: bye bye Alpy, Slovensko:-)
 • Autor Kuba
 • Datum a čas 24.11.2010 12:48
Reaguj
Re: Re: Re: pěkná masáž
Jééééééééé souškoooooooo, dvě chyby. Tak to mám za 3. Souškoooooooooooooo, můžu si to do vánoc opravit ??? Souškooooooo..........
 • Autor Realista
 • Datum a čas 24.11.2010 07:28
Reaguj
Re: Re: pěkná masáž
obávám se, že vám anonYm nechtěl nic Sdělit
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 23.11.2010 22:25
Reaguj
Re: pěkná masáž
Anonime - co čtení ? Už jste to v češtině probírali ? Já bych řekl, že ve 3 větě mého přípisku je řečeno úplně vše. Nějak nechápu, co v tvé reakci chtěl básník zdělit.
 • Autor Realista
 • Datum a čas 23.11.2010 21:32
Reaguj
Re: pěkná masáž
Vono je jedno jestli je to šestisedačka dvacetisedačka nebo dvojsedačka - hlavně když nejsou fronty a nejsou plný sjezdovky lidí.
 • Autor Pišišvor
 • Datum a čas 23.11.2010 18:32
Reaguj
pěkná masáž
co takhle realisticky porovnávat s čechama. Třeba kde v je tu 6sedačka s dálnicí, která končí až na parkovišti. My jednou vyjedem do Alp a už známe svět. Slováci na to mají trefné rčení: "Keď sa dostane ho..o na policu, myslí si, že je lekvár."
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 23.11.2010 17:35
Reaguj
Re: cha cha ...
Naprosto stejně oranžová 6sedačka je za Vídní na "štůlku". Tam je na rozdíl od Jasné příjezd po dálnici až na parkoviště a o personálu, který na hosty čeká, ani nemluvě. Tatranský skipas a barevné plexi situaci na Slovensku podle mě nezachrání. Podle mě by to chtělo od základu změnit přístup místních k turistům. Přestat na ně nahlížet jako na lufťáky co se jenom flákají a kterým musíme sloužit a kvůli kterým musíme o víkendu do práce makat. Stejně tak to fungovalo i v čechách, ale za komunistů. Pak se horalé probrali a dnes už je to úplně jinak. Navíc když se z českých hor před lety vytratil turista a místní neměl kdo živit. Sice to není ještě žádná hitparáda, ale posun k lepšímu je už několik let znát. To lidem na Slovensku k jejich smůle bohužel ještě nedošlo.
 • Autor Lucinka pusinka - Krásná
 • Datum a čas 23.11.2010 14:09
Reaguj
co by tam lyžař pohledával ?
Kdo bydlí od Olomouce na západ, tak ten to má blíž do Alp. Ceny stejné, ale dají se najít i nižší, velikostí a převýšením sjezdovek nesrovnatelně větší a ochotou obsluhujícího personálu v jiném století. To samé platí o českých horách. Na jednodenní vyblbnutí či záchvat lyžařské nouze dobrý, ale na víc jak 2 dny nereálné. Na českých horách je sice podstatně levněji a personál už také ledaco pochopil, ale schází ten prostor.
 • Autor Realista
 • Datum a čas 23.11.2010 12:55
Reaguj
Celkem 13 příspěvků v diskuzi


Proč jsou zpětné odkazy na webu důležité?

Proč jsou zpětné odkazy na webu důležité?

Web neboli WWW (světová rozsáhlá pavučina) je založený na hypertextu. Z jednoho textu či obrázku lze jedním klikem přeskočit na další ...a další, další, další... Podtržená slova jsou označována za odkazy... celý článek

Říční břehy jsou veřejně přístupné

Perseidy: padá hvězda, něco si přej!

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Dolní Ohře: překvapivě rychlá kráska

Dolní Ohře: překvapivě rychlá kráska

AKTUALIZACE Když v Čechách neprší, tak je největší sucho pod Krušnými horami a ve Středohoří. Přesto tudy protéká Ohře, která má dost vody po celý rok. Její střední tok zná každý vodák,
Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Hrady v Dolním Slezsku vznikaly ve 13. století a byly posíleny za Kazimíra Velikého. Dějiny tomu chtěly, že na obranu proti Čechům, které dnes Poláci zvou k návštěvě. Měla to být neprostupná hráz.
KTM Macina Race - elektrický trailbike

KTM Macina Race - elektrický trailbike

TEST Elektrokolo KTM Macina Race je příjemný stroj na projížďky krajinou bez ohledu, zda jedete po rozbité asfaltce, vesnické polňačce, nebo jste si vybrali strmou lesní pěšinu do kopce či
Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Pro snazší zvládnutí horského terénu křižují nejvyšší české hory Krkonošské cyklobusy, resp. turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších, a otevírají tak širší možnost, jak si užít cykloturistiku v horských partiích, s využitím lanových drah,
První dojmy: GT Avalanche Elite

První dojmy: GT Avalanche Elite

Horské kolo GT Avalanche Elite jede jako tank. 29palcová kola se odvalují přes kameny i kořeny, řídit není moc třeba, stačí pravidelně šlapat. Hardtail spolu s odpruženou vidlicí je pohodlný.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kozí mejdan Milkovice 11.-14.8. Kulturně společenský festival 11.8.
Chodské slavnosti Domažlice 12.-14.8. 12.8.
Pojizerský Pacifik - nostalgické vlaky Martinice 13.-14.8. 13.8.
Vysočina arena tour - cyklomaraton Nové Město na Moravě 13.-14.8. Horská kola 13.8.
O vodňanského kapra Vodňany Koloběžky 13.8.
Vasaloppet - cyklomaraton Švédsko, Mora Horská kola 13.8.
Sraz packrafterů
České Budějovice, vodácký areál České Vrbné 19.-21.8. 19.8.
Matterhorn Ultraks Švýcarsko, Zermatt 19.-21.8. 19.8.
Vltava - Čertovy proudy Lipno 20.-21.8. Vypouštění přehrady a závody 20.8.
Železné hory - cyklomaraton Chrudim Horská kola 20.8.

Diskuse

RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 17 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 17 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 17 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 14:54, 17 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 11:31, 17 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 11:01, 17 příspěvků
RE Kuba Turek, 10.8.2022 22:13, 17 příspěvků
INU re Kuba Turek Kuba Turek, 10.8.2022 22:06, 17 příspěvků
INU re Kuba Turek Šlojíř, 10.8.2022 15:29, 17 příspěvků
RE hONZA, 10.8.2022 9:41, 17 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53
Kozí mejdan v Milkovicích Horydoly Open, 7.7.2022 18:41