Tři smrtelné nehody v tuzemských skiareálech

Tři smrtelné nehody v tuzemských skiareálech
Harrachov. Lyžař na Čerťáku.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

ČERNÁ VDOVA Tři neštěstí se stala od Silvestra v tuzemských lyžařských střediscích. U všech zasahovala Horská služba. V Harrachově zkolaboval muž mezi obytnými domy, v Bílé vyjel snowboardista ze sjezdovky a v Kopřivné narazil bobista do sněžného děla.

Krkonoše: Harrachov 11. ledna

Německý turista zkolaboval u chalupy

Pětačtyřicetiletý Němec upadl mezi chalupami v Harrachově do bezvědomÍ. Náhodná svědkyně z vedlejšího domu zavolala na nouzovou telefonní linku, podle instrukcí operátorky mu poskytla první pomoc a zároveň se rozeběhla záchranná akce. Bohužel případ skončil tragicky a muž zemřel.

"Podle udaných informací se v jedné z harrachovských chalup nachází muž v bezvědomí. Na místo jsme dorazili během kratičké doby ve třech a zjistili jsme, že paní ze sousedního domu, která linku 155 volala, je ve spojení s dispečerkou a provádí resuscitaci," uvedl k Petr Hakl, zasahující člen Horské služby Krkonoše. Dodal, že záchranáři ihned resuscitaci převzali a poskytli bezvládnému muži kyslík. Zároveň mu nasadili automatický defibrilátor, který po vyhodnocení stavu doporučil dva výboje. "Po nich jsme dál pokračovali v resuscitaci až do příjezdu sanitního vozu s lékařkou. S ní i posádkou sanitky jsme spolupracovali na dalších pokusech obnovit pacientovi životní funkce až do chvíle, kdy lékařka konstatovala smrt."

Beskydy: Bílá 8. ledna

Snowboardista se zabil vedle sjezdovky  

Osmačtyřicetiletý snowboardista se zabil ve skiareálu Bílá. Vysokou rychlostí vyjel mimo sjezdovku a narazil na přemrzlou hromadu sněhu. Od smrti ho nezachránila přilba ani chrániče. Ačkoliv mu byla poskytnuta okamžitá první pomoc, všechny oživovací pokusy byly marné.

"V resuscitaci pomáhal lékař, který shodou okolností lyžoval na zdejší sjezdovce. Po chvilce přímo na trati přistál vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy s dalším lékařem, který se také ihned zapojil," uvedl Radim Pavlica, náčelník Horské služby Beskydy. Lékaři byli po půlhodině marných pokusů o obnovení životních funkcí nuceni konstatovat smrt.

Jeseníky: Malá Morávka 30. prosince

Mladík zemřel na dětském bobu

Večerní jízda na bobech po uzavřené sjezdovce se stala osudnou osmnáctiletému mladikovi v Malé Morávce. Boboval na sjezdové trati v lyžařském areálu Kopřivná. "Podle všeho mladík nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Tím utrpěl těžké poranění hlavy," uvedl Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. "Na místo jsme ihned vyslali naší hlídku ze stanice v Karlově. Shodou okolností se poblíž pohyboval i sanitní vůz Rychlé zdravotnické služby, který byl k události také pracovníky areálu povolán." Zranění byla ovšem neslučitelná se životem a lékař musel konstatovat smrt. 

INFO: Horská služba

Horydoly.cz Černá vdova 2016 na Horydoly

Snowboardista se zabil v Bílé (Beskydy) 
Horolezec se zřítil z Predné Bašty
 (Vysoké Tatry) 
Turista se zřítil z ledovatých Rysů
 (Vysoké Tatry) 
Skialpinista vypustil duši na Salatíně
 (Západní Tatry)

Černá vdova 2015 
Černá vdova 2014

Černá vdova 2013

Černá vdova 2012
Černá vdova 2011
Černá vdova 2010
Černá vdova 2009
Černá vdova 2008
Černá vdova 2007

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Merino termoprádlo – základní vrstva pro každého lyžaře

Merino termoprádlo – základní vrstva pro každého lyžaře

Pokud existuje jeden kus oblečení, bez kterého se lyžař na svahu neobejde, je to kvalitní termoprádlo.... celý článek

Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

Slovensko AKTUÁLNĚ 2025

AUTOVLAK Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální zprávy
Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

Himálaje AKTUÁLNĚ 2025

EVEREST Malé zprávy z nejvyšších hor naší planety.
Merino termoprádlo – základní vrstva pro každého lyžaře

Merino termoprádlo – základní vrstva pro každého lyžaře

Pokud existuje jeden kus oblečení, bez kterého se lyžař na svahu neobejde, je to kvalitní termoprádlo.
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2025

VÝROVKA Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Alpy - hlavní hřeben měří 1600 kilometrů

Alpy - hlavní hřeben měří 1600 kilometrů

Alpy jsou nejvyšší a nejdelší evropské hory. Táhnou se do délky zhruba 1200 km a na šířku 130 až 300 km. Hlavní hřeben měří 1600 kilometrů.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 28.-31.8. 28.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 29.8.-7.9. 29.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 29.-31.8. 29.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 5.-7.9. Lodě a čluny 5.9.
Člověk v přírodě - veletrh Louny 5.-7.9. 5.9.
IBF - veletrh Itálie, Misano 5.-7.9. 5.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 12.-17.9. 12.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 19.-21.9. 19.9.
Moc gor Polsko, Zakopané 20.-28.9. Festival horských filmů 20.9.

Diskuse

Detdndfdzd Ernvjaimi, 26.8.2025 12:20, 120 příspěvků
Inu Honza, 26.8.2025 7:57, 1 příspěvek
Inu Honza, 23.8.2025 11:01, 1 příspěvek
Výborně! Honza, 22.8.2025 19:02, 2 příspěvky
Výborně! zeměpisář, 21.8.2025 12:52, 2 příspěvky
odkud byla sjeta Mohelka Kuba Turek, 19.8.2025 23:12, 2 příspěvky
Centrální žlab Sněžky Lukáš Kortiš, 19.8.2025 21:57, 21 příspěvků
odkud byla sjeta Mohelka Zdeněk Hudec, 19.8.2025 21:05, 2 příspěvky
Via Ferrata Pišišvor, 19.8.2025 12:58, 1 příspěvek
boulderista boulderista, 17.8.2025 23:06, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Beskydská sedmička 2025 s... Horydoly , 26.8.2025 1:04
Brdský půlmaraton Horydoly , 19.8.2025 0:39
Re: Pozor! Dojde k otevře... Horydoly , 16.8.2025 17:22
Střední Čechy turistické ... Horydoly , 16.8.2025 14:42
Pozor! Dojde k otevření b... milan šupa, 14.8.2025 19:46
Chrudim hostí kultovní zá... Horydoly , 13.8.2025 12:19
Zdeněk Štybar vstupuje do... Horydoly , 12.8.2025 0:41
Bublinky ovládnou Brno Horydoly , 9.8.2025 2:46