Vše důležité, co potřebuješ vědět o lyžovačce na Slovensku
Slovensko je jednou z mála středoevropských zemí, ve kterých je během svátečních dní možné užít si lyžovačku včetně ubytování v horských hotelech. V Jasné a ve Vysokých Tatrách leží na svazích od 30 do 80 cm sněhu a k dispozici je zatím celkem 24 km sjezdovek.
Co je nutné vědět, pokud se rozhodnete lyžovat na Slovensku? To nejdůležitější jsme pro vás shrnuli do sedmi rad.
1. Vstup do země – vstup na Slovensko je pro osoby přicházející ze zemí Evropské unie možný jen při prokázání se negativním RT-PCR testem na COVID-19 provedeným v laboratořích mimo území Slovenské republiky, ne starším než 72 hodin, nebo negativním výsledkem antigenového testu na onemocnění COVID-19 provedeným v laboratořích na území Rakouské republiky nebo České republiky, ne starším než 72 hodin.
2. Ubytování v horských hotelech – už při vstupu na recepci se na základě rozhodnutí slovenských orgánů musíte prokázat negativním testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 10 let. V případě, že se ubytujete v hotelové síti TMR hotels v Jasné nebo ve Vysokých Tatrách, při delším pobytu máte další antigenové otestování v odběrném místě TMR přednostně a zdarma. Horské hotely nabízejí v současnosti stravování formou room service nebo take away přímo na pokoj, hotelové wellness není k dispozici.
3. Lyžování – v lyžařských střediscích je zavedeno vícero preventivních opatření. Při nákupu skipasů přímo ve středisku se prověřuje negativní test na COVID-19 (nevztahuje se na děti do 10 let), při nástupu na lanovky se provádí namátková kontrola testů. Z důvodu zabezpečení rozestupů jsou u nástupů na lanovky vytvořeny speciální nástupní koridory, při přepravě na lanovkách je požadováno překrytí dýchacích cest, v kabinkové lanovce může cestovat jen 1 osoba nebo členové jedné domácnosti.
4. Aprés-ski – diskotéky, večerní kluby a bary jsou mimo provoz.
5. Služby v lyžařských střediscích – ve skiareálech jsou v provozu klientská centra a půjčovny lyží. Výuka v lyžařských školách je možná jen individuálně. Občerstvení na svazích je možné pouze formou okénkového prodeje.
6. Skibusy – během přepravy skibusy noste roušky/překrytí úst a nosu, respektujte vyznačená omezení na zabezpečení odstupu během čekání i přepravy.
7. Bezpečné zimní zážitky – přicházejte na svah s už zakoupeným skipasem (využijte online předprodej na gopass.travel), nezapomeňte na doklad o negativním testu na COVID-19, používejte roušky, dodržujte odstupy při nastupování na lanovky, využívejte dostupnou dezinfekci.
UBYTOVÁNÍ NA SLOVENSKU: Chaty, chalupy, apartmány, penziony
TIPY do Nízkých a Vysokých Tatrer
Rezervujte si nejvýhodnější pobyt v síti TMR hotels přes gopass.travel – vybrat si můžete nejvýhodnější balíčky se skipasy v ceně nebo zakoupit si samostatně ubytování a v předprodeji i skipasy za nejvýhodnější ceny.
Před vycestováním se nechte otestovat v místě trvalého pobytu. Přijíždíte-li ze zahraničí, nejlépe dva dny předem absolvujte RT PCR test nebo antigenový test na COVID 19. Testem ne starším než 72 hodin se prokažte nejen na hranicích, ale i na hotelové recepci nebo při kontrole v lyžařském středisku.
Po příjezdu do lyžařského střediska se rovnou ubytujte a užívejte si lyžovačku na svahu. Během lyžování je důležité mít platný doklad o negativním testu po celý čas u sebe.
V poslední den platnosti vašeho RT-PCR nebo antigenového testu vám recepce hotelu naplánuje přednostní a bezplatný antigenový test v odběrném zařízení TMR přímo ve středisku. V případě delšího pobytu i test po dalších třech dnech.
Antigenové testování na odběrových místech TMR v Jasné a ve Vysokých Tatrách bude k dispozici i pro návštěvníky ubytovaných mimo sítě TMR hotels. Testování pro ně stojí 10 E. Testování bude možné každý den mimo 24. prosince.
ČESKO Lyžařská střediska zavřou o Vánocích
RAKOUSKO Povinná karanténa v Rakousku
Diskuse
Diskuze k článku
Ruští lezci závodí v Praze. Budete tleskat reprezentantům země, která válčí proti Ukrajině?
Kuchyňské kalendáře: klíčové médium meziválečného Československa
Nejčtenější články
Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger
Voda pro elektrárnu Líšný na Jizeře se bere nelegálně, úřadům to nevadí
6x red flags: pozor na letní tábory!
Souboj čepic: Rafiki Maray x Columbia Creek
Pod Orlickými horami na kole: malé, krásné, strmé
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Moravia Divide | Javorník, Račí údolí | 29.5.-4.6. Bikepacking | 29.5. | |
| Čertovskej ultratrail | Hamr na Jezeře | 30.5.-6.6. | 30.5. | |
| Lezení - světový pohár | Praha, Štvanice | 3.-7.6. Lead a bouldering | 3.6. | |
| Veletrh vědy | Praha, Letňany | 4.-6.6. | 4.6. | |
| Pádluj o 106 | Týn nad Vltavou | 5.-7.6. Seakayak maraton | 5.6. | |
| Noc snů | Jihlava, ZOO | Program pro zrakově postižené | 5.6. | 18:00 |
| Bike Maraton Vysočina | Kněžice | Cyklomaraton MTB a gravel | 6.6. | |
| Caminos - cestovatelský festival | Karlovy Vary, svatý Linhart | 6.6. | ||
| Trail okolo Hory - běh | Vysoká u Valašského Meziříčí | Běh | 6.6. | |
|
Labe - splutí
|
Dvůr Králové nad Labem | 6.-7.6. | 6.6. |
Diskuse
| hanobení rasy podle Střelce? | Piký, 4.6.2026 21:51, 8 příspěvků |
| mexican online pharmacy w... | JerryKex, 4.6.2026 21:46, 47 příspěvků |
| Rusáci tu nejsou vidět | Kuba Turek, 4.6.2026 21:45, 8 příspěvků |
| Rusáci tu nejsou vidět | Jiří Nováček, 4.6.2026 16:25, 8 příspěvků |
| Jiný pohled | Lukas B., 4.6.2026 10:08, 8 příspěvků |
| Jiný pohled | Kuba Turek, 4.6.2026 9:06, 8 příspěvků |
| hanobení rasy | Kuba Turek, 4.6.2026 8:58, 8 příspěvků |
| Jiný pohled | Šlojíř, 4.6.2026 8:48, 8 příspěvků |
| hanobení rasy | Střelec, 4.6.2026 6:40, 8 příspěvků |
| Vltavská mapa | PK, 3.6.2026 10:15, 3 příspěvky |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| HERO SÜDTIROL DOLOMITES | Horydoly , 4.6.2026 9:56 |
| Prokletije | febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01 |
| Albánie | febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00 |
| Re: SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:47 |
| SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:20 |
| Plány na příští zimu | Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55 |
| Re: Bikesraz na Vysočině | Horydoly , 20.5.2026 1:14 |
| THE MARCHE REGION AT ITW ... | Horydoly , 16.5.2026 23:19 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH