Celoroční a táborová hra Země za zrcadlem

Celoroční a táborová hra Země za zrcadlem
Země za zrcadlem.
Autor snímku Mravenec
SDÍLEJ:

KNIHY POD STROMEČEK Celoroční hru Země za zrcadlem sehrály v minulých letech dětské oddíly Tuláci Malešice a Poutníci Vršovice. Jde o velmi propracovanou hru na týdenní schůzky, měsíční výpravy do přírody a závěrečný letní tábor.

Vedoucí oddílů Klára Píšťalka Adámková, Ondřej Opicakuz Turek a Michal Vitouš hru popsali. Jako návod ji vydalo nakladatelství Mravenec.  

"V knize jsou příběhy, legendy, fotky, propracované pedagogické cíle, které krásně korespondují s osobnostně-sociální, multikulturní, hodnotovou a dalšími výchovami jakožto s rozvíjením logiky, seznamováním se s řeckou abecedou," říká Ondřej Opicakuz Turek.

Etapová hra

Děj se odehrává v Zemi za zrcadlem. Příběh se zdánlivě odehrává v prapodivném fantasy světě, do kterého se účastníci dostali bránou do jiného světa. Až v závěrečné fázi hry účastníci zjistí, že legendami opředené světy mají základ v hluboké minulosti. A to v minulosti, ve které se nyní nachází naše lidstvo na planetě Zemi. Tedy ve chvíli, kdy čtete tyto řádky.

Vlivem tisíců let vývoje života na této planetě se však realita zkreslováním informací, předáváním z generace na generaci, vlivem větších či menších sporů i záměrným zakrýváním skutečností pozměnila do takové míry, že již téměř nikdo neví, co se proč odehrává ve skutečnosti.

Hráči nakonec odhalí souvislosti a pochopí složitost světa v daleké budoucnosti. Posléze se vrátí strojem času do současnosti. Zde pak mají velký úkol napravit neduhy dnešního světa, pokusit se alespoň o krapet lépe řešit spory a snažit se vybudovat svět, kde budou všichni spolupracovat, aby mohli čelit děsivé zprávě o blížící se zkáze. Posléze mohou prozradit děsivou zprávu o meteoru, který se na Zemi řítí. Jen při spolupráci všech obyvatel planety se totiž může dojít k řešení, které planetu zachrání.

Brno, Mravenec 2023. Orientační cena 350 Kč. Brožované.

Země za zrcadlem.

Horydoly.cz KNIHY POD STROMEČEK 2023

Příběhy starých domů pražských

Pražská domovní znamení vyprávějí

Celoroční a táborová hra Země za zrcadlem

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Vlakem do pohádky

Vlakem do pohádky

Čechy a Morava patří k oblíbeným lokacím, kde se natáčejí filmové pohádky. Na hrady, zámky, skály, do historických měst i lidových skanzenů se sjíždějí filmaři z celého světa. Vybrali jsme pro vás 10 zajímavých... celý článek

Parníkem z Prahy na Slapy

Stafflacher Wand je nová Klettergarten v St. Jodok ve Wipptal

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Babia Góra byla svědkem kolapsu seniora

Babia Góra byla svědkem kolapsu seniora

ČERNÁ VDOVA Na nejvyšší hoře Beskyd Babia Góra, poblíž polsko-slovenské hranice, zemřel český turista.
Vlakem do pohádky

Vlakem do pohádky

Čechy a Morava patří k oblíbeným lokacím, kde se natáčejí filmové pohádky. Na hrady, zámky, skály, do historických měst i lidových skanzenů se sjíždějí filmaři z celého světa. Vybrali jsme pro vás 10 zajímavých
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2026 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 1. května do 30. září každý víkend. Na lodní lince slouží historický kolesový parník Vltava. Celodenní výlet je plný přírodních a historických zajímavostí.
Stafflacher Wand je nová Klettergarten v St. Jodok ve Wipptal

Stafflacher Wand je nová Klettergarten v St. Jodok ve Wipptal

Nový rodinný lezecký park v obci St. Jodok v rakouském údolí Wipptal je vhodný pro děti, rodiny i výkonnostní skalní lezce. Na skalním masivu Stafflacher Wand je zajištěných zhruba 130 cest v obtížnosti 3 až

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Chodské slavnosti Domažlice 14.-16.8. 14.8.
Komedyjanti na kolejích - divadlo Švihov, nádraží Horská kola 16.8.
Komedyjanti na kolejích Horšovský Týn, nádraží Divadlo 19.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Komedyjanti na kolejích Tachov, nádraží Divadlo 21.8.
Gránická 70 Znojmo, Gránice Cyklistický závod do vrchu 23.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 15.6.-23.8. 23.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Kozí mejdan Milkovice 27.-30.8. Kulturně společenský festival 27.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.

Diskuse

Generic Viagra for sale Henrycleta, 16.8.2026 18:36, 60 příspěvků
order viagra Michaelket, 16.8.2026 17:57, 47 příspěvků
Sildenafil 100mg price ColinRiX, 16.8.2026 17:32, 18 příspěvků
Beránek PK, 15.8.2026 10:58, 1 příspěvek
Hmm Honza, 14.8.2026 17:01, 3 příspěvky
Scolaris PK, 14.8.2026 11:20, 1 příspěvek
co ašvaganda na stres ? Marcelka Žáková, 11.8.2026 10:20, 1 příspěvek
Inu Honza, 7.8.2026 13:58, 1 příspěvek
Inu Honza, 7.8.2026 9:09, 1 příspěvek
Inu Honza, 7.8.2026 8:54, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21
Re: Otava Horydoly , 13.8.2026 23:20
Re: Otava Horydoly Open, 13.8.2026 23:19
V zimě hrozí větší riziko... Serg Goreliy, 11.8.2026 14:02
Re: Brýle v zimě Serg Goreliy, 11.8.2026 14:01
Půjčovna Aut Španělsko uxeuen@mailto.plus, 2.8.2026 10:24
Kozí mejdan 2026 Horydoly Open, 1.8.2026 1:38
Srážky lyžařů na sjezdovc... sokarovskiy sokarovskiy, 30.7.2026 9:29