Co vlastně propaguje český cestovní ruch v roce 2017?

Co vlastně propaguje český cestovní ruch v roce 2017?
Barokem lákáme cizince do Česka. Na obálce propagační brožury je Hvězda u Broumova.
Autor snímku CzechTourism
SDÍLEJ:

Marketingová strategie českého státu v oblasti cestovního ruchu je stejně jako v minulých letech roztříštěná. Nesmyslně se překrývají zájmy CzechTourismu, jehož hlavním zájmem je nasměrovat turisty do chudých regionů, Prahy, která vysává naprostou většinu peněz z cestovního průmyslu, i provozovatelů hradů a zámků.

Baroko v Česku je letošním lákadlem pro zahraniční turisty. Na obálce propagační brožury je zámek Buchlovice.

Baroko všemi smysly je mottem celostátní kampaně CzechTourism.

Rok renesančních šlechtických rodů vyhlásil Národní památkový úřad.

Kavárny, design a moderní architektura jsou těžištěm propagace hlavního města Prahy.

Booking.com

Horydoly.cz GO a REGIONTOUR 2017

Co vlastně propaguje český cestovní ruch v roce 2017?

Turisty na jižní Moravě zajímá hlavně Výstaviště Brno

Církevní turistika se prezentuje na Regiontour 

Cestovatelský festival GO kamera Brno

Veletrhy GO a Regiontour pro odbornou veřejnost

Brnu patří celé Veletrhy Brno

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Podpora cestovního ruchu

Výňatek z článku kampaně Czechtoursim

 

Dá se finančně vyjádřit jejich přínos?

Přínosem kampaní je nejen udržení image České republiky jako turistické destinace i v době mimo hlavní sezónu, ale především jde o podporu podnikatelských subjektů, kteří zdarma zveřejňují svoji nabídku v katalogu Kudy z nudy na internetu.

-----------------------------------------------------------------

To si dělají srandu. Kolik platí osobám, které jsou odpovědné za tyhle výroky? U Nás máme přes 9000 ubytovacích kapacit. Jiné turistické portály  (většina jich má mnohem méně. Jak jsem psal, jednou mi nabízeli, že si můžu vložit jejich logo, to jsem se jim uctivě vysmál. Stejný postup očividně je na všech, resp. na většině portálech, které mají top pozice na internetu ve svých kategoriích (turistika, treking, outdoor, sportovní aktivity, ubytování atd). Výsledkem je, že jejich logo zdarma prezentují webíky 3. cenové skupiny.

Takže pointa je.. My jsme minuli na kampaň pro Čechy 9 milionů a vy soukromý sektor si můžete naše logo zdarma prezentovat na svých webech..?.. :))). hm, no dobře :)

Reaguj
Podpora cestovního ruchu

No nejdřív jsem se pobavil na názvech článků. Jak si je teď průběžně čtu, tak ani nevím, jestli se mám bavit, nebo být podrážděný. Ale vidím, že problematika sahá mnohem hlouběji, než jsem myslel.. No dobře, je to na nás ostatních.. :-)

Reaguj
Podpora cestovního ruchu

Dříve, než něco napíšu, by bylo vhodné říct, kdo jsem. Jsme provozovatel turistického portálu zaměřeného na rekreační ubytování v ČR a SR... Loni, nebo předloni jsem s jedním provozovatelem navštívil "konferenci" nebo jak to nazvat, která byla zaměřena na podporu cestovního ruchu a rekreačního ubytování. Tohle setkání pořádali zástupci Czechtourism. Kvalitativně i obsahově to bylo pod mojí úroveň... Takových setkání pořádali ten rok tak kolem 7. Jedno vyšlo na kolem 200 000.- Kč (materiály, prostory, oběd v hotelové části atd).. Tak si to dámy a pánové spočítejte.. My jsme předloni získali investici na náš projekt od jednoho z naších klientů v hodnotě 100 000.- Kč. Výsledek? Nárůst návštěvnosti a  s tím spojené kvality a služeb vzrostl z roka na rok o téměř 40 %, co představovali miliony zobrazení na našich portálech. A pokračujeme dál. Na internetu jsou k dispozici desítky portálu doplňkových kategorií, které se prolínají a jsou zaměřené na rekreační ubytování. Všechno jsou to soukromé sektory. Další nemalé projekty typu Horydoly.cz, Pohory.cz, Turistika.cz, Treking.cz atd. také přispívají významně k podpoře cestovního a turistického ruchu... Czetourism pokud vím vychází z dotací státu, resp, EU. Kdyby část toho balíku použili na místo těch amatérčin na podporu takových webových projektů, které by významně zasáhli do turistické dění, tak by to tu vypadalo jinak.. // Jednou jsem přišel do kontaktu nepatrně do kontaktu se zástupci Kudyznudy.cz a naspali mi, že spolupráce není možná, ale že si můžu vložit jejich logo na svoje stránky... :)).. tak to nas..t.. Tak se zde rozvijí turistický ruch. Už to tak bude, že největší zásluhu na tom napořád budou mít soukromé sektory .. ;)

Reaguj
Strategie jsou v pořádku

:-) NPÚ nemá s cestovním ruchem nic společného až na to, že spravuje většinu lepších hradů a zámků a chlubí se jejich návštěvností a financuje ze vstupného údržbu.

:-) Že má Praha vlastní kampaň se může zdát v pořádku, než si uvědomíte, že celá ČR je velikostí i počtem obyvatel srovnatelná se středně velkou aglomeraci v Asii nebo Americe.

:-) Že nemáme jednotnou kontinuální klampaň znamená, že si nás nikdo ani nevšimne a cizinci k nám jezdí na jeden den nakupovat nebo se na půl dne kouknout do Prahy, aniž by zaznamenali, že jsou v ČR - zvlášť pro Asiaty je Evropa, možná tak ještě Paříž, ale to ostatní už je pro ně pod rozlišovací schopnost.

Reaguj
Strategie jsou v pořádku

Autor míchá jablka z hruškami. Památkový ústav nemá s podporou cestovního ruchu nic společného. A to že má Praha vlastní kampaň je naprosto v pořádku.

  • Autor Vlastimil Kovář
  • Datum a čas 20.1.2017 10:54
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


České středohoří AKTUÁLNĚ 2025

České středohoří AKTUÁLNĚ 2025

BOBŘÍ SOUTĚSKA Zprávy z krajiny plné čedičových sopek, pískovcových skal, lesů a úrodných rovin.... celý článek

Hotelstars Union: co znamenají hotelové hvězdičky?

Výhled na moře? Sliby cestovních kanceláří

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Jmenuje se Elbe Princesse neboli Labská princezna

Luxusní plovoucí hotel a zároveň výletní loď Elbe Princesse byla postavena na pravidelné plavby Praha - Berlín a někdy dopluje až do Hamburku. Je to největší loď, která pluje na českých vodách.
České středohoří AKTUÁLNĚ 2025

České středohoří AKTUÁLNĚ 2025

BOBŘÍ SOUTĚSKA Zprávy z krajiny plné čedičových sopek, pískovcových skal, lesů a úrodných rovin.
Hotelstars Union: co znamenají hotelové hvězdičky?

Hotelstars Union: co znamenají hotelové hvězdičky?

Pět hvězd? Ne vždy nebe na zemi! Už se vám stalo, že hotel měl pět hvězdiček, ale služby odpovídaly spíš třem? Ne každý hotel má totiž udělené hvězdy podle oficiální certifikace,
Výhled na moře? Sliby cestovních kanceláří

Výhled na moře? Sliby cestovních kanceláří

Po vyčerpávající cestě se těšíte na zasloužený odpočinek a vytoužený výhled na moře z hotelového pokoje, jehož výběrem jste strávili několik večerů. Místo slibované idyly však zjistíte, že se díváte do oken
Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Fizan a AKU už nebude prodávat Alpitrek

Výhradní zastoupení značek AKU a Fizan opouští pro Českou republiku Alpitrek. "Je to smutná historie podvodů, falešných spolupracovníků a tunelování," uvádí Alpitrek v e-mailu pro své zákazníky.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 18.-19.7. 18.7.
Hrdané slávnosti Stará Ľubovňa, hrad 25.-27.7. 25.7.
Parním vlakem k Berounce Lužná, Železniční muzeum Nostalgický vlak 2.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 2.-3.8. Nostalgický vlak 2.8.
Americana - veletrh Německo, Augsburg 3.-7.8. Westernový styl 3.8.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 20.-21.8. 20.8.
Sail Amsterdam Nizozemsko, Amsterdam 20.-24.8. Historické plachetnice 20.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 21.-26.8. 21.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 22.-31.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 16.6.-24.8. 24.8.

Diskuse

Zachránila život ukrajins... Horydoly, 12.7.2025 11:26, 303 příspěvků
Zachránila život ukrajins... Klára, 11.7.2025 23:30, 303 příspěvků
Byla nejlepší! Klára, 11.7.2025 23:23, 303 příspěvků
Byla nejlepší! Novinář, 11.7.2025 22:08, 303 příspěvků
Tanečnice z pouště Táta, 11.7.2025 18:48, 303 příspěvků
Tanečnice z pouště Novinář, 11.7.2025 18:30, 303 příspěvků
Byla nejlepší! Cyklista, 11.7.2025 7:19, 303 příspěvků
Turek opět lže a překrucuje Cyklista, 11.7.2025 6:58, 303 příspěvků
autorovi Václav, 11.7.2025 5:15, 303 příspěvků
Byla nejlepší! Klára, 11.7.2025 0:10, 303 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Restaurace a hospody Horydoly Open, 9.7.2025 13:51
V pátek začíná 34. Festiv... Horydoly Open, 9.7.2025 13:36
Pillerseetal Horydoly , 4.7.2025 22:24
Pro zvědavce: Kino Alm, k... Horydoly Open, 4.7.2025 12:04
Třídenní trek přes Piller... Horydoly Open, 4.7.2025 12:01
Pytloun Harrachov Horydoly , 4.7.2025 11:49
Pillerseetal LavillThopy LavillThopy, 3.7.2025 19:58
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 3.7.2025 0:31