Dalších pět milionů korun si vzal Babiš z turistiky

Dalších pět milionů korun si vzal Babiš z turistiky
Andrej Babiš (ANO, Agrofert) a jeho pomahačka Radmila Kleslová (StB, ČSSD, ANO).
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

5 400 000 Kč zaplatíme Andreji Babišovi, aby propagoval cestovní ruch. Při tom CzechTourism nemá ani rámcovou představu, co za takové kampaně občané České republiky vlastně získají. Radio Impuls, které patří Andreji Babišovi (ANO), vyhrálo veřejnou soutěž na nákup inzerce od agentury CzechTourism, která spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj vedené Karlou Šlechtovou (ANO).   

Vítězem veřejné zakázky na nákup mediálního prostoru v rozhlase pro agenturu CzechTourism se stala společnost Lin, jejímž jediným akcionářem je firma Londa, kterou vlastní ze sta procent firma Agrofert, která patří Andreji Babišovi.

Za 5,4 milionu korun bude Impuls vysílat pořad, který představí sedmnáct turistických regionů v České republice.

"Nabídka společnosti Lin byla vyhodnocena jako nejlepší ve všech požadovaných kritériích (cena, kvalita zpracování propagace, poslechovost)," uvedl podle svých informací profesní server Mediaguru. "Zadavatel dal této zakázce přednost před konkurenčními nabídkami od hlavní komerční konkurence – nabídkami od společností Radiohouse a Radio United Broadcasting."

Za našich kapes přes ANO do ANO

Finanční linka na státní peníze z cestovního ruchu vypadá takhle:

ANO Karla Šlechtová (ministryně pro místní rozvoj)
CzechTourism (agentura pro podporu cestovního ruchu zřízená Ministerstvem pro místní rozvoj)
Lin (mediabuyer patří firmě Londa)
Londa (provozovatel radia Impuls patří společnosti Agrofert)
Agrofert (obrovský konglomerát firem, příjemců dotací i státních zakázek patří Andreji Babišovi)
ANO Andrej Babiš (ministr financí)


Za co, panebože za co?

Redaktoři Horydoly kladou opakovaně už mnoho let stejnou otázku na různých místech CzechTourism i Ministerstva pro místní rozvoj: "Co z peněz, které jste vybrali na daních a zaplatili za propagaci, má občan? Jaká byla výnosnost kampaně a o kolik peněz víc se vrátilo do veřejných rozpočtů formou různých daní?"

Nikdy jsme nedostali kloudnou odpověď. Téměř vždy jsme zjistili, že úředníci nechápou, na co se vlastně ptáme. Neberou správu cizích peněz jako povinnost se postarat o jejich rozmnožení či rozumné investování, ale jako svoji výsadu rozhodovat, co s nimi udělají bez ohledu na výsledek.

Jasně to vyjádřil na tiskové konferenci koncem minulého roku šéf Institutu turismu (tj. odbor agentury CzechTourism) Jan Herget: "Neumíme jednoznačně měřit úspěšnost reklamních kampaní na cestovní ruch. Nemáme klíčové kritérium ani jasné číslo, které můžeme poskytnout veřejnosti." 

CzechTourism a potažmo Ministerstvo pro místní rozvoj tedy i pod vedením ANO (Monika Palatková a Karla Šlechtová) pokračuje v trendu, kdy na ministerstvu postupně řádili ODS (Petr Gandalovič), Unie svobody, Věci veřejné, KDU-ČSL a ČSSD (Rostislav Vondruška a Radko Martínek a Jiří Paroubek).  

Horydoly.cz Čtěte také k tématu: Vysoké dotace a skutek utek a Dejte nám peníze, my je rozdáme

Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj (nominovaná ANO).

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Jojo, dotace jsou svině

No, to je zajímavá kauzička s tou 4-Volnočasovou:-) proč o ní pan Jakub Turek sem něco nenapíše? Taková zajímavá věc, která se týká témat tohoto portálu:-) Nebo to vadí, že se tam píše o panu Ondřeji Tukovi?

Reaguj
Jojo, dotace jsou svině

Kolikrát může kvůli nim zcela nevinný Turek přijít díky nim k úhoně, viz 
http://www.lidovky.cz/milenka-mu-uctovala-padelane-faktury-exreditel-4-volnocasove-dostal-pet-let-za-zproneveru-gwz-/zpravy-domov.aspx?c=A150505_163628_ln_domov_hm

  • Autor Šťoural
  • Datum a čas 7.6.2015 12:25
Reaguj
děkuji, a písnička

Pane Turku, obdiv vůči vám jsem tu již sdělil. Teď bych vám ještě rád poslal písničku. Také bych si přál to, o čem se v této písni zpívá!

https://www.youtube.com/watch?v=qsATp_G-xZw

Reaguj
děkuji

Excelentní odpověď, palec nahoru. Děkuji. takže vy jste nejen testoval, ale vedl jste dokonce celý kolektiv, který se o testování staral. To je skvělé. Obdivuji vás, že dokážete napsat o něčem, čemu moc nerozumíte. To asi nikdo jiný jen tak nedokáže.

Tou ženou na zájezdě do Nepálu jsem myslel tu dámu, kterou jste nazval marketingovou pipkou.

Fandím vám a obdivuji vás, opravdu. Tolik toho umíte. byl jste pohraničníkem, dokonce kontrarozvědčíkem (jistě odtud máte mnoho divokých zážitků), knihovníkem, zeměměřičem, vedl jste rubriky v novinách. Lezete po skalách, sjíždíte divoké peřeje, umíte to na skialpech. Chtěl bych být jako vy. Alespoň trochu a chvilku.

Moc se těším na vaše další články.

Reaguj
To: Petr Kurstweil

 Obdivuji Vaši sžíravou, slušnou ironii.

 Něco Jakub Turek objasnil a jak to bylo s tou redaktorkou to se dozvíme z:

http://www.horydoly.cz/horolezci/lucie-vyborna-chysta-dalsi-lzivou-kampan.html

 

A tak se nabízí otázka:  je/byla Lucie Výborná redaktorkou českého rozhlasu anebo je/byla jenom moderátorkou?

Reaguj
děkuji

Vážený Petře, jsem rád, že dlouhodobě sledujete moji práci.

Dovolím  si Vás proto jako věrného čtenáře, malilinkato poopravit. Jistě budete rád, že díky tomu budete zase o něco více informován: 

Test mixérů ani vysavačů jsem bohužel nikdy nevedl.  

Moje testy to nikdy nebyly - platila a uveřejňovala je vydavatelství Mafra, posléze Motorpresse a teď UpDown Media. Pracovali na nich další redaktoři a celý redakční aparát a hlavně odborné akreditované zkušebny a laboratoře.

Samozřejmě jsem všemu nerozuměl. Od toho novináři nejsou, aby věcem rozuměli. Jejich role je přenést informace od těch, kteří jim rotzumí, k těm, kteří je potřebují.

Nikdy jsem nepsal žádný větší článek o redaktorce, která jela na zájezd do Nepálu.

Reaguj
děkuji

Pane Turku, dovolte mi, abych vám vysekl poklonu. Velmi rád čtu váš portál. každý den se těším na vaše nové články. Obdivuji vás i za to, s jakou nonšalantností se dokážete vypořádat s nezdvořilými diskutéry. Vaše trpělivost je bezmezná. Obdivuji vás, že jste přestál vojenskou službu, kde vás ten zatracený režim donutil k podpis spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou. S tím by se vypořádal málokdo. Vy ano, protože jste velmi silná osobnost. Četl jsem vaše materiály už dávno, když jste působil v Mladé Frontě. Obdivoval jsem vaše testy mixérů, hraček, vytíračů podlahy i dokonce snad i tak složitých přístrojů, jako jsou vysavače. Vždy jsem si říkal, jak tomu rozumíte, jak se asi nedáte nikým koupit, jak jou vaše testy nestranné. To bylo opravdu něco fantastického. nechápal jsem, že ůžete všemu tak rozumět.

Až nyní tady zjišťuji, jak jste asi sečtělý a velmi chytrý. Dokážete se orientovat i v účetnictví, v internetové reklamě. To dokáže málokdo. Máte obrovský přehled v cestování, kdy se nebojíte dokonce napsat o ženě - redaktorce, která jela na jakýsi zájezd do Nepálu. Nebojíte se poukázat na veškeré nešvary, které tato společnost má. Já si myslím, že je ve vás obrovský potenciál,  že jste mnohými nedoceněn. ještě jednou děkuji za vaši skvělou práci pro společnost.

Reaguj
Malá poznámka

 

CzechTourism má stránky – v různých řečech – tedy pro různé sféry externího zájmu. Ale proč třeba u německé varianty je datenbank s fotkami psaná anglicky, když je to určené pro německy mluvící zájemce, je otázkou. Podobně jako proč nejsou v globálním seznamu zahraničních zastoupení této instituce přímo uvedeny linky na odpovídající stránky v odpovídající řeči. Tam jsou jenom adresy a e-maily na zodpovědné osoby.

Reaguj
Sorry Turisto

Nojono... jestli to Tonda turista myslel jinak, než napsal, tak je to fakt jeho průšvih a měl by jít znovu do školy na hodiny slohu.

K mým daním, které spojil s předmětem článku, napsal tohle: "Pokud je někdo v minusu, asi těžko zaplatí daně a tudíž nemá právo hovořit o tom, že je něco z jeho daní:-) "  

Tvrdí tedy, že jsem v minulých letech neplati daně, což je hloupost. Myslel si, že se platí jen daň z příjmu a zapomněl na mnoho dalších daní, které jsou mimochodem pro stát daleko výtěžnější.

K měření účinnosti reklamy napsal tohle: "On totiž nejde pořádně spočítat ani dopad té internetové reklamy."

Další hloupost. Dopad reklamy lze změřit velmi přesně. Pominu snad jen fakt, že reklamy působí i nad rámec samotného konkrétního výkonu, protože dlouhodobě zlepšují znallost značky a image, což je pro inzerenta velké plus. Kolik inzerentů s tím počítá, je samozřejmě ve hvězdách...

O rozpočtu CzechTourism se zmínil takto: "Czech Tourism má rozpočet miliardu a on se pozastavuje nad pěti miliony.

Když pominu, že veřejně zkoumat se má každý výdaj agentury, která je placená z veřejných peněz, tak je to takhle: CzechTourism vykazoval za rok 2013 rozpočet ve výši 1 057 381 tis. Kč. Z toho jsou peníze Integrovaného operačního programu 603 444 tis. Kč a operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost 58 127 tis. - tedy peníze, které nejsou CzechTourismu, nikdy mu nepatřily a o jejich využití rozhodoval jen zčásti. To lze stěží počítat do rozpočtu. Ale uznávám, může to být věc diskuse, co do rozpočtu patří a co ne.

Reaguj
Sorry Turisto

ale kdež:-) napsal že podle výsledovek je v součtu za poslední roky v minusu a ne že neplatí daně. CzechTourism měl v r. 2013 rozpočet miliardu, dál už tam není kolik mají ve 2014, trochu pracuji také s tou reklamou, konverze se někdy měří ale je otázka k čemu komu je, protože mnoho firem ani netuší jak to funguje a co by s tím dělaly atd... trochu objektivity

  • Autor mc
  • Datum a čas 25.5.2015 10:59
Reaguj
Celkem 25 příspěvků v diskuzi


Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

GUSTÍK V HRADCI KRÁLOVÉ Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.... celý článek

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhovací službu obvykle vnímáme, jen když se stěhujeme do nového bytu. Jenže daleko více se stěhují firmy. Do nových objektů se přesouvají kanceláře, dílny, obchody i celé továrny.
Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Chcete-li investovat se ziskem, nakupujte, když jsou ceny nízké, a prodávejte, když jsou ceny vysoké.
Bude v budoucnosti pod Monte Rosou přehrada a velká vodní nádrž ?

Bude v budoucnosti pod Monte Rosou přehrada a velká vodní nádrž ?

Švýcarská federace hledá nové zdroje energie. Koncern Alpiq Holding se sídlem v Lausanne chce společně s Axpo Holding se sídlem v kantonu Aargau, s mezinárodní společností BKE Energie se sídlem v Bernu a společností Energie, Wasser,
Jak vsadit Fantom (FTM)?

Jak vsadit Fantom (FTM)?

Fantom je alternativou k Ethereu a představuje blockchain první vrstvy, na kterém můžete vsadit Fantom (FTM) a vydělávat pasivní příjem z kryptoměn.
Platíte řádné daně z YouTube a Twitch?

Platíte řádné daně z YouTube a Twitch?

Finanční správa vydala zprávu o svých kontrolách vůči českým soukromým i firemním subjektům, které vydělávají na YouTube a Twitch. Získavají od amerických provozovatelů peníze za reklamy uveřejněné u jejich videí. Z toho by měly platit

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Krumlovský advent Český Krumlov 25.11.-6.1. 25.11.
IBTM - veletrh Španělsko, Barcelona 29.11.-1.12. 29.11.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 2.-18.12. 2.12.
Salon Nautique - veletrh Francie, Paříž 3.-10.12. Lodě 3.12.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 5.-8.12. 5.12.
Vánoce v hornickém domku Příbram, muzeum 5.-16.12. 5.12.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 9.-11.12. 9.12.
CNAWR - výroční schůze Praha, Boulder v síti 9.12. 19:00
Vánoce ve skanzenu Vysoký Chlumec, skanzen 12.-18.12. 12.12.
Lawinenupdate 2022/23 Österreichischer Alpenverein Livestream 16.12. 19:00

Diskuse

Správný počin Honza, 30.11.2022 11:48, 6 příspěvků
Re: Re: Iva Didová, Stand... Horydoly, 29.11.2022 22:40, 134 příspěvků
Všechno má rub a líc. Honza, 29.11.2022 22:06, 134 příspěvků
Všechno má rub a líc. Michael Beranek, 29.11.2022 19:42, 134 příspěvků
zlatý poklad Honza, 29.11.2022 15:20, 1 příspěvek
Re: Re: Iva Didová, Stand... Honza, 29.11.2022 14:55, 134 příspěvků
Všechno má rub a líc. Honza, 29.11.2022 14:33, 134 příspěvků
Párty oblečení od MOHITO Mohito Party obleceni, 29.11.2022 12:27, 1 příspěvek
Všechno má rub a líc. Michael Beranek, 28.11.2022 22:20, 134 příspěvků
Všechno má rub a líc. Honza, 28.11.2022 18:21, 134 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Minimalistická lehká obuv... Horydoly , 18.11.2022 15:18
Jak se chodí naboso? Horydoly , 18.11.2022 15:16
Re: Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:13
Naboso i v zimě? Horydoly , 18.11.2022 15:12
Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:09
Bruslení Horydoly , 15.11.2022 16:37
Zvedněte hlavy vzhůru! Sv... milan šupa, 10.11.2022 19:47
Horská střediska se těší ... Horydoly , 8.11.2022 23:38