ABB i letos oživí festival Pražské jaro. Rodinný den SpringTEEN prozkoumá Fantastické světy hudby

ABB i letos oživí festival Pražské jaro. Rodinný den SpringTEEN prozkoumá Fantastické světy hudby
Státní opera Praha.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

ABB jako partner projektu SpringTEEN Pražského jara i letos propojí svět moderního inženýrství s uměním. Technologie ABB budou opět ústředním prvkem, který ukáže, že průmyslové komponenty mohou tvořit rytmus a melodii.

Hudební a tvůrčí odpoledne SpringTEEN, které se koná v sobotu 30. května, opět pozve rodiny i mladé publikum do historických prostor a přilehlých zahrad pražského Anežského kláštera Národní galerie Praha. Do letošního ročníku Pražského jara pro náctileté se znovu výrazně zapojí společnost ABB a její technologie, které pomohou proměnit místo v oázu tvořivosti, tentokrát s podtitulem Fantastické světy hudby.

Program, který proběhne od 14:00 do 20:00, je navržen tak, aby bořil hranice mezi žánry, generacemi i přesvědčení, že technika je pouze záležitostí průmyslových provozů. Tak například stykače běžně sloužící ke spínání nebo rozepínání elektrických obvodů, se v podání ABB promění v perkusní prvky s vlastním mechanickým rytmem, zatímco oblíbené vypínače Zoni nahradí tradiční klávesy. Účastníci si také budou moci z vypínačů Zoni postavit vlastní hudební nástroje, se kterými se budou moci zapojit do závěrečného koncertu Velkého finále. Celý den plný společných improvizací, workshopů i hledání nečekaných zvukových kombinací ukáže, jak se technika může přirozeně stát součástí kreativního zážitku.

"SpringTEEN se letos vydává za hranici zvuků do světa výtvarného umění a pohybu. Mladé generaci ukážeme, jak technologie v kombinaci s uměním vytvářejí nové, fantastické světy, které je mohou inspirovat v jejich vlastní tvorbě," říká Klára Boudalová, dramaturgyně projektu. Aleš Rychetský, Country Holding Officer ABB v České republice dodává: "Podpora mladých talentů a propojování techniky s hravostí je součástí naší firemní filozofie. Letos se vracíme na SpringTEEN již potřetí, abychom ukázali, že inovace ABB nejsou jen o efektivitě v průmyslu, ale i o přirozené součásti moderní kultury a budoucnosti nás všech."

Letošní ročník přinese také významnou novinku v podobě spolupráce s Nadačním fondem AutTalk. V rámci projektu vznikne tzv. ChillAUT zóna a relaxační workshop Zahrada ticha, který je určen všem dětem bez rozdílu, včetně dětí s poruchou autistického spektra a jejich pečujících rodičů. Vyvrcholením dne bude v 18:30 Velké finále na hlavním pódiu. Půjde o společnou show Floex Ensemble, Jana Ciny a SpringTEEN Bandu, jejíž součástí bude světová premiéra skladby s názvem Jaro dirigenta a skladatele Marka Ivanoviće, do jejíhož provedení se zapojí i účastníci odpoledních workshopů.

Další informace k projektu SpringTEEN naleznete na stránkách festivalu Pražské jaro.

VIDEO Orchestr ladí ve Státní opeře Praha

ABB je globální technologický lídr v oblasti elektrotechniky a automatizace umožňující udržitelnější budoucnost. Spojením svých odborných znalostí v oblasti inženýrství a digitalizace ABB pomáhá průmyslovým odvětvím dosahovat vysokého výkonu. Současně jim umožňuje zvyšovat jejich efektivitu, produktivitu a udržitelnost, a být tak vždy o krok napřed. V ABB tomu říkáme Engineered to Outrun. Společnost má více než 140letou historii a více než 110 000 zaměstnanců po celém světě. Akcie ABB jsou kótovány na švýcarské burze SIX Swiss Exchange (ABBN) a Nasdaq Stockholm (ABB).

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Inu

Nojo. Kdysi se říkalo co čech to muzikant. Dnes spíše platí co čech to IT pracovník či uživatel...

  • Autor Honza
  • Datum a čas 9.5.2026 19:12
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

WIPPTAL Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

Podyjí AKTUÁLNĚ 2026

Nejlepší outdoorová dobrodružství v České republice

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jižní Francie na treku: pobřežní stezky Côte d'Azur a Massif des Maures

Jižní Francie na treku: pobřežní stezky Côte d'Azur a Massif des Maures

Jižní Francie nabízí desítky trekových oblastí: Pyreneje, Cévennes, Gorges du Verdon, Luberon... Každá má jiný charakter. Poskytují rozdílné zážitky.
Jak vybrat softshellovou bundu na výlety do hor?

Jak vybrat softshellovou bundu na výlety do hor?

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Vyrážíte z parkoviště zalitého sluncem, jenže na hřebeni vás zastihne nárazový vítr a o pár set metrů níže zase mrholí. V horách se počasí mění z hodiny na hodinu.
České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

CESTOVNÍ RUCH Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.
Innsbruck: výhled, jídlo a selfie

Innsbruck: výhled, jídlo a selfie

Region Innsbruck je bohatý na pohádkové scenérie, kulinářské zážitky a fotogenická místa. Středobodem krajiny je město se silným geniem loci. Okolo něj se rozkládá oblast s nádhernou vysokohorskou přírodou, dalekými výhledy, horskými
Bezručova vyhlídka na Kopřivnici - nešťastná rozhledna za milion

Bezručova vyhlídka na Kopřivnici - nešťastná rozhledna za milion

Vyhlídka za milion! Doslova! Nad Kopřivnicí stojí v lese dřevěná turistická rozhledna, která má dvě chyby - rozhled z ní je zarostlý lesem, takže skoro nic nevidíme, a je z ní odstraněno schodiště, pročež se

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Hračkobraní Kamenice nad Lipou 15.-19.7. 15.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 17.-18.7. 17.7.
Festival Krumlov Český Krumlov 17.7.-8.8. 17.7.
Parník do Mělníka Praha, Rašínovo nábřeží   19.7. 07:00
Pes, pomocník stád - výstava Praha, Národní zemědělské muzeum 21.7.-10.1. 21.7.
Bitva rytířů mělnických Mělník, muzeum Historická bitva 1.8.
Mělnický košt Mělník, Regionální muzeum 8.8.
Historický vojenský manévr Německo, Bärnau, Historický park 8.-9.8. 8.8.
Perseidy Česko 12.-13.8. Roj meteoritů 12.8.
Chodské slavnosti Domažlice 14.-16.8. 14.8.

Diskuse

prescriptions from mexico HerbertMut, 15.7.2026 5:28, 37 příspěvků
трипскан официальный сайт JamesPript, 15.7.2026 5:22, 37 příspěvků
tripscan официальный RichardHew, 15.7.2026 4:19, 16 příspěvků
mexican online pharmacies Davidhoasp, 15.7.2026 3:49, 37 příspěvků
purple pharmacy online Davidhoasp, 15.7.2026 3:40, 83 příspěvků
legitimate mexican pharma... Davidhoasp, 15.7.2026 3:17, 38 příspěvků
online drugs order Derekapala, 15.7.2026 3:10, 68 příspěvků
Gichardpow OLanebal, 15.7.2026 3:03, 37 příspěvků
mexican pharmacies that s... Justinedigo, 15.7.2026 2:56, 38 příspěvků
Dichaelrerce IsmaelEvirm, 15.7.2026 2:30, 37 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Triatlon Holten Horydoly , 5.7.2026 0:23
Re: Důvěra ve odborníka verlot1 verlot1, 3.7.2026 16:01
Slunečný svah ve Špindler... kiheto6821 kiheto6821, 24.6.2026 15:35
V Thermalu bude v rámci K... Horydoly , 23.6.2026 12:35
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 23.6.2026 12:29
Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25