Alpský špacír Pinzgauer Spaziergang

Alpský špacír Pinzgauer Spaziergang
Kitzbüheler Alpen.
Autor snímku Gaby Reuter - Vivalpin
SDÍLEJ:

Panoramatický špacír můžeme zažít v Kitzbühelských Alpách mezi Zell am See a Mittersill. Dlouho půjdeme v nadmořské výšce nad 2000 metrů. Údolí řeky Salzach nám bude ležet u nohou. Uvidíme ho jako ptáci.

Alpský špacír Pinzgauer Spaziergang
Kitzbühelské Alpy a pod nimi kvetoucí louky v PillerseeTal.
Autor snímku Roman Zvarič

I když se necháme vyvézt na první vrchol Schmittenhöhe lanovkou a na konci se svezeme dolů lanovkou ze Schattbergu, stejně musíme počítat s 8 hodinami chůze. Jestli půjdeme z Zell am See (750 m) nahoru pěšky a sestoupíme po svých přes Rescheskogel do Mittersill, túra se nám protáhe až na 15 hodin.

Moc lidí tu nechodí, a tak budeme mít hory pro sebe. Na začátku a na konci trasy jsou v provozu dvě horské chaty. Na hřebeni u cesty můžeme využít dva bivaky, neboli neobhospodařované útulny. Chatka stojí před sedlem Klinglertörl a turistický přístřešek před vrcholem Rabenkopf.

Značená stezka samotné vrcholy podchází, ale pokud máme dost sil a slušné počasí, můžeme zajít aspoň na nejvyšší Hochkogel (2249 m).

Horydoly.czPODOBNÝ HORSKÝ PŘECHOD: Hoch Tirol trail

Jednodušší varianta vede od lanovky k lanovce z Zell am See do Saalbach: Začínáte na Schmittenhöhe (1965 m), odkud se vydáte na jihozápad směrem na Kettingtörl. Pokračujete po cestě k Pinzgauer Hütte (1704 m), přes Kettingkopf na Kesselscharte. Jižně od Maurerkogel a severně od Hochsonnbergalm se dostanete do Rohrertörl (1919 m) a pokračujete na západ ke Klammscharte (1993 m). Přes Klinglertörl (2059 m) a Seetörl (1964 m) a podél Hacklbergských jezer končí Pinzgauerská procházka nakonec na Schattberg (2098 m).

Délka trasy je 17 km, stoupání 746 m a klesání 728. Do toho nejsou započítané případné odbočky na vrcholy či k horským chatám.

Pokud chcete zdolat celý hřeben nad údolím řeky Salzach, neuhnete na sever k lanovce, ale pokračujete ve stále stejném směru od východu na západ. Končíte na vrcholu Rescheskogel (2182 m), ze kterého sestupujete nejprve jihozápadním hřebenem a pak lesními svážnicemi do Mittersill (790 m).

Horydoly.cz DOWNLOAD GPS: Pinzgauer Spaziergang ve formátu GPX

Obě varianty Pinzgauer Spaziergang nejsou technicky náročné. Stále se jde po více či méně pohodlných stezkách vysoko nad hranicí lesa. Je ovšem nutné nést s sebou několik litrů pití na osobu (voda na hřebeni není a ze sněhu se dá roztavit jen do začátku léta) a dostatek jídla (chaty jsou od trasy poněkud stranou).

Doporučené vybavení je batoh 30 litrů, bivakovací pytel, nepromokavé a teplé oblečení, pevné trekové boty a čepice. Hodí se trekové hole, tmavé brýle, opalovací krém a další turistické nezbytnosti. Nezapomeňte na mapu v mobilu.


Zobrazit místo Mountains - hory na větší mapě 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Dolní Steyr - příjemná řeka po kajakáře i kanoisty

Dolní Steyr - příjemná řeka po kajakáře i kanoisty

Řeka Steyr má pro vodáky dvě tváře. Divočejší ukazuje v Totes Gebirge. Pod horami ji zadrží velká přehrada Klaus. Pod ní peřeje zkrotnou a řeka nastaví svoji příjemnou tvář.
TEST Elektrokolo Touroll S2

TEST Elektrokolo Touroll S2

Ve městě a na vsi se cítíme na elektrokole Touroll S2 nejlépe. Za dvacet tisíc korun sedláme spolehlivý vehikl do všech podmínek. Moc zábavy si s ním neužijeme, konstrukci má poněkud zastaralou,
Brenta Alta - dobrodružná horolezecká normálka

Brenta Alta - dobrodružná horolezecká normálka

CLIMBING GUIDE Výjimečnou horolezeckou cestu Via Normale poprvé vylezli na Brenta Alta výjimeční horolezci. Ačkoliv se obrovská jižní stěna vypíná přímo proti chatě Pedrotti v pohoří Dolomiti di Brenta, poskytuje dobrodružné
Z Lužických hor na Oybin: to nejlepší na obou stranách hranice

Z Lužických hor na Oybin: to nejlepší na obou stranách hranice

Mezi Lužickými a Žitavskými horami na sebe navazují pískovcové skály, horské stezky, rozhledny a historická městečka. Jedním z největších turistických lákadel je Oybin, romantická zřícenina hradu a kláštera, kterou stojí za to spojit s výletem
Aronie neboli černý jeřáb

Aronie neboli černý jeřáb

Aronie čili temnoplodec neboli černý jeřáb je keř příbuzný hrušním a jeřábům. Pochází z vlhkých lesů Severní Ameriky. V Evropě se začala pěstovat roku 1700.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Ultra Trail du Mont Blanc Chamonix, Francie 24.-28.8. Horský ultramaraton 24.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 24.-30.8. 24.8.
Kozí mejdan Milkovice 27.-30.8. Kulturně společenský festival 27.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
Beskydská 7 Třinec 28.-30.8. Horský běh 28.8.
Caravan Salon - veletrh Německo, Düsseldorf 28.8.-6.9. 28.8.
Dračí lodě Letovice, Křetínka 28.-29.8. 28.8.
Sudety Ultra Trail - cyklomaraton Nový Hrádek ZRUŠENO! 28.-30.8. Horská kola 28.8. 12:00
Dračí lodě Most, Mostecké jezero 29.8.
Birkebeiner - cyklomaraton Norsko, Rena Horská kola 29.8.

Diskuse

canadian online drugstore Abrahamfrich, 28.8.2026 15:07, 49 příspěvků
worldwide pharmacy Kennethfef, 28.8.2026 15:04, 4 příspěvky
online pharmacy without s... JosephSwign, 28.8.2026 15:02, 61 příspěvků
элитный дизайнерский ремонт Stephenmar, 28.8.2026 14:51, 14 příspěvků
secure medical online pha... RobertTox, 28.8.2026 14:49, 4 příspěvky
no prescription pharmacy ... JosephSwign, 28.8.2026 14:48, 49 příspěvků
international pharmacy RobertTox, 28.8.2026 14:40, 19 příspěvků
Inu Honza, 28.8.2026 13:45, 4 příspěvky
slon12 Randallhiz, 28.8.2026 13:38, 14 příspěvků
top online pharmacy JosephSwign, 28.8.2026 13:31, 19 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Neon run Horydoly , 25.8.2026 23:53
Běžecké závody 2026 Horydoly , 25.8.2026 23:52
Fotbal Horydoly , 25.8.2026 10:33
Re: Oblékněte svůj dům do... Horydoly , 19.8.2026 16:36
Sport Expo: Pražský velet... Horydoly , 19.8.2026 16:10
Jihotyrolská zima láká ro... uhuguet@mailto.plus, 18.8.2026 9:10
Oblékněte svůj dům do vlny uxeuen@mailto.plus, 18.8.2026 9:07
Re: Otava Kuba Turek, 13.8.2026 23:21