Co bude, až dojdou v Krkonoších evropské peníze?

Co bude, až dojdou v Krkonoších evropské peníze?
SDÍLEJ:
Pracovníci Svazku Krkonoše se neustále snaží navýšit finanční rozpočet tak, aby bylo na investice do celokrkonošských projektů. Vzhledem k tomu, že se stále ještě do roku 2013 otevírají možnosti dotací plynoucích z Evropské unie, musí mít v záloze peníze na dofinancování souvisejících projektů.

Dotace z Evropské unie nikdy nepokryjí náklady v plné výši, ale zhruba ze sedmdesáti, maximálně devadesáti procent. Proto je třeba mít peníze, se kterými se nehospodaří a poslouží pouze k tomuto účelu.

Jako zdroj této, řekněme zálohy, byl před několika lety vytvořen Fond cestovního ruchu Krkonoš.

Kde a jak naplnit kasu?

Do Fondu cestovního ruchu přispívají členská města a obce, částkou stanovenou dle počtu obyvatel a atraktivity prostředí. Dále přispívají některé firmy, ale i jednotliví podnikatelé. Patří mezi ně i krkonošské skiareály.

Speciálně pro každý typ podnikání v cestovním ruchu byl vytvořen tzv. klíč, podle něhož by měl každý přispět částkou, která odpovídá jeho finanční pozici, kterou ve svém oboru na trhu zaujímá. Klíčem je koeficient, kterým násobí své výnosy.

Hoteliéři a vlekaři, nabízíme vám něco za něco

Jak vyhodnotila Mirka Chaloupská ze Svazku Krkonoše, dosavadní jednání se skiareály o příspěvcích do Fondu cestovního ruchu jsou vesměs úspěšná. Jejich zástupci jsou si vědomi nutnosti finanční spoluúčasti.

Protože Svazek Krkonoše nechce nikoho znevýhodňovat, ale ani protěžovat, je takový klíč jediným možným objektivním ukazatelem. "Oslovujeme i podnikatele, hoteliéry," říká Mirka Chaloupská. "Těm, kteří přispějí a tím se spolupodílejí na celokrkonošských projektech, se snažíme vrátit jejich příspěvek jinou formou. Například v podobě prezentací na tuzemských i zahraničních veletrzích cestovního ruchu, v přípravách jsou prezentace na oficiálních turistických celokrkonošských webových stránkách v sekci doporučených služeb. Těm, kteří upravují běžecké tratě, vracíme část peněz prostřednictvím platby za motohodiny."

Co bude v roce 2014? Dojdou peníze!

Až jednotlivé granty skončí, bude se propagace nejvyšších českých hor dělat hůře. Toho si jsou pracovníci Krkonoš - svazku měst a obcí vědomi. Nebude příležitost, z čeho čerpat peníze. Proto je v současné době důležité stávající zdroje co nejvíce využívat.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Glamping: luxus v přírodě

Glamping: luxus v přírodě

Stanovali jste v přírodě a po pár dnech zatoužili po sprše a pohodlné posteli? Pak je glamping přesně pro vás! Pojem glamping vznikl spojením slov glamour a camping. Představuje nový trend v cestování, který spojuje... celý článek

Češi zamíří na dovolenou do Montenegro

České středohoří AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Praha AKTUÁLNĚ 2026

Praha AKTUÁLNĚ 2026

HOTELY Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Klub českých turistů vystavuje na Holiday World

Klub českých turistů vystavuje na Holiday World

Klub českých turistů se ve dnech 12.-14. března představuje na veletrhu cestovního ruchu Holiday World ve vlastní expozici. Návštěvníci ji najdou na Pravřském veletržním areálu, v hale 4, ve stánku 4B14a.
Klub slovenských turistov ztrácí členy

Klub slovenských turistov ztrácí členy

Fašizoidní, nacionalistické a korupční tendence Klubu slovenských turistov vedou k odchodu některých klubů i jednotlivých členů.
Národní dům na Vinohradech v Praze

Národní dům na Vinohradech v Praze

Národní dům na Vinohradech je mohutná novorenesanční budova z roku 1894, kterou postavil architekt Antonín Turek k povýšení Královských Vinohrad na město.
Den otevřených dveří Povodí Odry se koná 21. března

Den otevřených dveří Povodí Odry se koná 21. března

Během letošního Světového dne vody mohou zájemci nahlédnout do běžně nepřístupných prostor přehrad Slezská Harta, Kružberk, Šance, Morávka a Žermanice. Otevřeny budou také vodohospodářský dispečink a vodohospodářské laboratoře státního podniku Povodí Odry v Ostravě, Varenská 49.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
PAF - festival potápěčské fotografie Tachov, Mže 10.-12.4. 10.4.
Kamenice - úklid řeky
Haratice 11.4. 09:00
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 12.-16.4. Myslivost a lesnictví 12.4.
Norsko - diashow Trutnov, Uffo Přednáší Martin Loew 13.4. 19:00
Mafie - hra Praha 9.3.-14.4. 14.4.
Norsko - diashow Ústí nad Labem, Hraničář Přednáší Martin Loew 15.4. 18:00
Travelcon - konference České Budějovice 15.-16.4. 15.4.
Norsko - diashow Dobřany, Káčko Přednáší Martin Loew 16.4. 19:00
Mže - čištění řeky Světce 18.4.
50 let na vrcholu - diashow Řež, Polepšovna Ducha Přednáší Jan Tráva Trávníček 18.4. 19:00

Diskuse

IsmaelEvirm Shanebal, 9.4.2026 18:05, 129 příspěvků
Stephenjense Dichaelrerce, 9.4.2026 17:53, 129 příspěvků
Купить цветы Kypit cveti_topr, 9.4.2026 17:48, 129 příspěvků
Купить цветы Kypit cveti_gupr, 9.4.2026 17:42, 129 příspěvků
Купить цветы Kypit cveti_qypr, 9.4.2026 17:14, 129 příspěvků
Timsothyenush Shanebal, 9.4.2026 17:13, 129 příspěvků
FobertProft Lewiskit, 9.4.2026 16:53, 129 příspěvků
OLanebal OLanebal, 9.4.2026 16:27, 129 příspěvků
Earnesthaide Earnesthaide, 9.4.2026 16:20, 129 příspěvků
Dichaelrerce Gichardpow, 9.4.2026 15:24, 129 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Dvořák vede JOB AIR Technic Horydoly , 8.4.2026 23:08
Re: Ponožky na zimu kiheto6821 kiheto6821, 8.4.2026 17:43
5 tipů, jak se vyhnout pr... kiheto6821 kiheto6821, 8.4.2026 17:42
Monínec uschoval sníh pro... uxeuen@mailto.plus, 8.4.2026 15:48
Velikonoce v Lošticích Horydoly , 3.4.2026 22:52
Velikonoce v Jizerkách Horydoly , 3.4.2026 22:48
Na Budějovicku začíná 11 ... Horydoly , 3.4.2026 22:42
Velikonoce ve středních Č... Horydoly , 3.4.2026 22:39