Podzimní procházka Lužickými horami

Podzimní procházka Lužickými horami
Starožitný traktor na silnici Krompach (CZ) - Oybin (DE).
Autor snímku Ondřej Turek
SDÍLEJ:

NOVÉ VIDEO Nostalgie, melancholie, jemný smutek - s nimi přišel do Lužických hor podzim. Skončil čas lezení po pískovcových věžích i dlouhých výletů na horských kolech. Ve vzduchu voní tlející listí a přicházející sníh.

Podzimní procházka Lužickými horami
Křížová cesta nad Jiřetínem pod Jedlovou.
Autor snímku Ondřej Turek

Právě nastal čas obléknout bundu, nazout pohorky, nahodit batůžek na ramena a vyrazit na turistickou vycházku do barevných lesů.

Lužické hory.

V Lužických horách jsme viděli například křížovou cestu v Jiřetíně, typické domky v Krompachu a barevnou přírodu v česko-neměckém pohraničí.

Lužické hory.

Nechejte se inspirovat k nasávání podzimní atmosféry.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Muzejní železice

Stojí za svezení - muzejní železnice ze Žitavy do Ojbína (nebo Jonsdorfu). O slunném víkendu tam byly parkoviště natřískané a těm, co se tam nevešli, policajti vesele rozdávali botičky. Takže vlak byl v tu dobu lepší volba.

https://www.youtube.com/watch?v=M1aIn1z1gDs&t=323s

 

 

Reaguj
Re: Horská služba
Tak to slyším poprvé o horské službě, která na svých webovkách nemá telefon, asi jsou chudí...to se holt musí dojít do Jonsdorfu a zaklepat jim na chaloupku, třeba vylezou ven!
  • Autor Rabe
  • Datum a čas 5.6.2007 16:25
Reaguj
Horská služba
Bylo zjištěno, že tu máme na německé straně hor ,,Bergwacht Zittauer gebirge" tedy horskou službu,která má vlastní webovky, sbírá padlé běžkaře a horolezce a sídlí v Ojbíně. Číslo na ní ovšem neznáme, tak pátráme.Upozorňuji, že v české části Lužických hor není žádná HS a proto je riziko blbnout v náročnějším terénu atd.
  • Autor Hůůůůůů
  • Datum a čas 10.5.2007 21:11
Reaguj
Nevěřte každému...
Samo ,že nejede do Němec ale od kostela na Bábu.
  • Autor Turista
  • Datum a čas 26.1.2007 21:47
Reaguj
Dík za tip!
Nezaváhali jsme a uplynulou sobotu jsme se do Lužických vypravili, máme to tam rádi čím dál tím víc! Nejdříve jsme se stavili na sněhobílých Sloních kamenech u Jítravy, kde jsme se skvěle vyřádili s fotoaparáty v krásném podzimním světle a s barevnou krajinou v pozadí a pak jsme se vydali projít si zajímavou naučnou stezku hned za hranicemi - Muehlsteinbrueche - stezka prochází územím býv. lomů na mlýnské kameny, všude plno naučných tabulí, krásných vyhlídek na skály Jetpišky/Nonenfelsen a Jonsdorf, různé skalní útvary - třeba minivarhany - sloupcovitá odlučnost čediče, jen je třeba trochu znát NJ, aby z toho měl člověk to poučení. Stezka mezi Krompachem a Dolní Světlou měří asi 7 km, je to velmi příjemný výlet, vřele doporučuju. Naši sobotu jsme zakončili v Mařenicích, na skvělé přednášce známých cyklotrempů Lucky a Michala, kteří na kole objeli svět a tentokrát vyprávěli o své cestě severní Amerikou.Děkuji též za tip na běžkování, vyznačené trasy jsme viděli, tak je letos určitě vyzkoušíme!
  • Autor Pavla
  • Datum a čas 31.10.2006 09:05
Reaguj
Jak muze ten traktor jet do Nemecka, kdyz je tam jen prechod pro pesi a cyklisty?
  • Autor lumbi
  • Datum a čas 24.10.2006 09:30
Reaguj
Lužické hory na podzim a v zimě
Téměř liduprosté, ideální na kolo a pozor! Poslední dvě zimy se projevuje změna klimatu - fůry sněhu i podhůří a tak lze kombinovat romantiku na osamělci prošlápnutých stopách v Česku s perfektním poježděním ve dvou až třech strojových stopách na loukách nad Luckendorfem a pod Hvozdem v Německu. Na běžkách lze i mezi pískovci nad Jonsdorfem. Za slunných dní naprostý luxus, jen pár postarších sasů Vám bude dělat společnost.
Reaguj
Celkem 7 příspěvků v diskuzi


Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů... celý článek

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2026

Vosecká bouda rozšířila fotovoltaickou elektrárnu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Kde se natáčela  Záhada strašidelného zámku

Kde se natáčela Záhada strašidelného zámku

Štědrovečerní premiéra pohádky Záhada strašidelného zámku ukáže zámek Dobříš, Čertovy skály v Černolicích, zatopený lom Kosov v Českém krasu a hluboké lesy Voděradských bučin.
Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Bruslení v Jammertalu na kluzišti pod Nuselským mostem

Sportovně-rekreační areál Jammertal vyrostl v údolí Botiče v parku Folimanka pod Nuselským mostem. Na místě letního skateparku je v zimě kluziště pro veřejnost.
Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti Holešovice

Bruslení v Malé sportovní hale na Výstavišti Holešovice

V Malé sportovní hale na pražském Výstavišti se tradičně koná veřejné bruslení. Bruslí se každý víkend v sobotu a neděli 15:15 - 17:15 h. 
Kde se natáčela Pyšná princezna

Kde se natáčela Pyšná princezna

Nejslavnější česká filmová pohádka Pyšná princenzna se natáčela na nejkrásnějších zámcích. V černobílém provedení vidíme Třeboň, Český Krumlov, Telč a Hlubokou.
Praha: kluziště v Heroldových sadech letos poprvé

Praha: kluziště v Heroldových sadech letos poprvé

Obyvatelé Prahy letos mohou poprvé aktivně trávit volný čas v srdci Vršovic. Praha 10 otvírá veřejné kluziště v Heroldových sadech. Ledová plocha o rozměrech 20x22 metrů je otevřena od 17. prosince do 1.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
La Grande Odyssée Francie, Haute Maurienne 10.-22.1. Mushing 10.1.
Fitur - veletrh Španělsko, Madrid 21.-25.1. 21.1.
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 22.1.
SBCRtalk x K2 - diashow Praha, Ski Bike Centrum Radotín Přednáší Zdeněk Hák 22.1. 19:00
Vodácký bál Plzeň, Pod Kopcem 23.1. 18:30
Alpin Ballooning Rakousko, Kaiserwinkl 18.-23.1. 23.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 25.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 17.-25.1. 25.1.
Winter Survival Jeseníky 25.-30.1. Armádní závod 25.1.
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 29.1.-1.2. 29.1.

Diskuse

malá rekapitulace Skiák, 21.1.2026 13:27, 39 příspěvků
malá rekapitulace Tom, 21.1.2026 13:11, 39 příspěvků
malá rekapitulace Skiák, 21.1.2026 12:05, 39 příspěvků
malá rekapitulace Tom, 21.1.2026 11:48, 39 příspěvků
malá rekapitulace Skiák, 21.1.2026 11:14, 39 příspěvků
malá rekapitulace Tom, 21.1.2026 7:31, 39 příspěvků
vyjádření vyšetřovatelů Kuba Turek, 21.1.2026 1:48, 39 příspěvků
vyjádření vyšetřovatelů PAt, 20.1.2026 23:45, 39 příspěvků
vyjádření vyšetřovatelů Kuba Turek, 20.1.2026 23:00, 39 příspěvků
vyjádření vyšetřovatelů PAt, 20.1.2026 20:35, 39 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slušný ředitel Lesů ČR Ša... Pivoň Pivoň, 14.1.2026 12:30
Re: Nordic Scating brusle kiheto6821 kiheto6821, 13.1.2026 20:26
Re: Důvěra ve odborníka jonas williams, 12.1.2026 21:57
Důvěra ve odborníka freide freide, 12.1.2026 21:55
Proč většina lidí nepozná... milan šupa, 9.1.2026 19:49
Sexuální trendy roku 2026 Horydoly , 6.1.2026 11:06
Loď i loď Horydoly , 2.1.2026 13:40
Advent v Livignu Horydoly , 30.12.2025 13:00