Pojeďme jinam než do Chorvatska

Pojeďme jinam než do Chorvatska
Trajekt na Jadranu.
Autor snímku Ondřej Turek
SDÍLEJ:

Chorvaté si dělají z evropských turistů šprťouchlata. Jejich úřednická hra na oškubání návštěvníků je ovšem trapná. Nemusí jim projít a mohou přijít kvůli své chamtivosti o mnoho klientů. Teď jim jde o živobytí, ačkoliv to možná netuší.

Nejprve nad únosnou mez zesložitili příjezd dětí bez rodičů. Byrokratické překážky byly tak vysoké, že školní či oddílové zájezdy a pobyty s prarodiči či příbuznými byly pro děti takřka nemožné.

Děti nechtějí

Teď couvají a vytvářejí přijatelnější formuláře. Pořád ale ještě rodičům a dětem otravují příjezd do své země nad míru. Když jsou hned vedle přímořské destinace Itálie, Řecko, nebo Turecko, není co řešit - Chorvaté se své apartmány, kempy, priváty a hotely mohou strčit za klobouk.

Zakazují jídlo s sebou

Poté chorvatské úřady vyrukovali se zákazem dovozu masa, mléka a potravin z nich vyrobených. Nařízení platí sotva čtyři dni a státní mašinérie už couvá.

"Na základě rozhodnutí Chorvatské republiky se Nařízení o zákazu dovozu masa, masných výrobků, mléka a mléčných výrobků nebude vztahovat na členské země EU," píše dnes do všech českých redakcí ředitel tuzemského zastoupení Chorvatského turistického sdružení Antun Plenkovič.

Ještě včera o půlnoci rozesílal stanovisko, ve kterém si pochvaloval, jak všechno funguje, a že pokles zájmu turistů o Chorvatsko neexistuje. Že prý si ho vymyslel tiskový mluvčí jedné profesní asociace.

Nevyzpytatelné Chorvatsko

Otázkou zůstává, s čím se Chorvaté vytasí v nejbližších dnech.

Odpovědí může být jediné: "Jeďme někam jinam. Kde si hostů váží a poskytují za solidní cenu spolehlivé služby."

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Aktivní bojkot (;-)
Souhlas, tuto výzvu podpořím všemi deseti ! ! !Tak jak jsem do Chorvatska nejel loni předloni předpředloni předpředpředloni a předpředpřed… tak tam nepojedu ani letos! Na maltě je také dobře! Slunka písku vápna i cementu dost, tak co?No a kdyby jste někdo náhodou chtěli aktivně podpořit tento bojkot Chorvatska, tak pár volných pobytových poukazů, bych ještě měl (;-)))))).JiB
  • Autor JiB
  • Datum a čas 4.6.2008 18:10
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

CYKLOSTEZKA PLOUČNICE Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?... celý článek

Praha AKTUÁLNĚ 2026

Ryanair OTA June dossier

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

AKTUALIZACE Sazby za opotřebení / amortizaci auta stanovuje vyhláška Ministerstva práce sociálních věcí vždy k 1. lednu. Dá se podle ní rozpočítat nejen služební cesta, ale také náklady na spolujízdu mezi kamarády,
Novinky na tyrolské ubytovací scéně

Novinky na tyrolské ubytovací scéně

Od butikových hotelů v historických budovách přes dětské herny až po prázdninové apartmány - tyrolští hoteliéři do ubytovacích zařízení investují značné částky. Uvádíme významné rekonstrukce, znovuotevření a novostavby v Tyrolsku.
Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Booking.com: dubnový únik dat a květnové podvody

Celosvětová cestovní agentura Booking.com byla vykradena - v dubnu došlo k obrovskému úniku dat. Byla ukradena také osobní data uživatelů. Už v květnu se zločin projevuje podvodnými e-maily.  
Železniční slevy XIII: Měsíční cestování vlakem v Nizozemsku stojí 49 eur

Železniční slevy XIII: Měsíční cestování vlakem v Nizozemsku stojí 49 eur

Nizozemsko zavádí od 21. června do 1. září výraznou slevu na cestování vlakem. Neomezené cestování po železnici stojí 49 eur na měsíc mimo ranní a odpolední dopravní špičku.
Cenu Josefa Vavrouška získala dopravní aktivista, zakladatelka reuse a režisérka

Cenu Josefa Vavrouška získala dopravní aktivista, zakladatelka reuse a režisérka

Cenu Josefa Vavrouška získala Jarmila Johnová, která již desítky let bojuje za bezpečnou a udržitelnou dopravu ve městech (dlouhodobý přínos), Karolína Žákovská, zakladatelka reuse centra v Ústí nad Labem (výjimečný počin), a Kateřina

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Memorial Air Show Roudnice nad Labem 25.-26.6. 25.6.
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 25.-28.6. 25.6.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary Karlovy Vary 3.-11.7. 3.7.
Slovanské dny Německo, Bärnau, Historický park 4.-5.7. 4.7.
Slavnosti Jakuba Krčína Třeboň 17.-18.7. 17.7.
Bitva rytířů mělnických Mělník, muzeum Historická bitva 1.8.
Historický vojenský manévr Německo, Bärnau, Historický park 8.-9.8. 8.8.
Chodské slavnosti Domažlice 14.-16.8. 14.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.

Diskuse

farmacias direct Patrickkek, 26.6.2026 12:22, 13 příspěvků
Acheter Sildenafil 100mg ... Waltermoupt, 26.6.2026 12:22, 72 příspěvků
Viagra vente libre pays Waltermoupt, 26.6.2026 12:16, 29 příspěvků
Viagra prix pharmacie paris Waltermoupt, 26.6.2026 11:52, 18 příspěvků
can i buy meds from mexic... GeorgeSef, 26.6.2026 11:48, 29 příspěvků
farmacia online barata Patrickkek, 26.6.2026 11:36, 18 příspěvků
mexican rx pharm Michaelsypew, 26.6.2026 11:09, 72 příspěvků
pharmacies in mexico Michaelsypew, 26.6.2026 10:18, 18 příspěvků
farmacias online seguras Curtiswring, 26.6.2026 10:06, 13 příspěvků
affordable Modafinil for ... Richardmeaps, 26.6.2026 9:44, 13 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slunečný svah ve Špindler... kiheto6821 kiheto6821, 24.6.2026 15:35
V Thermalu bude v rámci K... Horydoly , 23.6.2026 12:35
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 23.6.2026 12:29
Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25
Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 16.6.2026 14:14
Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30