Poslední koupání u Neratovic
Užíváme poslední letní víkend. Koupání pod modrým nebem už je možné jenom v nížinách. Nejlepší jsou velké a mělké pískovny. My jsme se podívali do Polabí. Voda v okolí Neratovic je ještě teplá, slunce už sice ztratilo sílu, ale pořád opaluje.
Neratovice na Labi poskytují milovníkům koupání dvě zatopené pískovny a jeden aquapark. Letním koupaliště je už dlouhou zavřené a nevypadá to, že by se něco mělo změnit.
Do Neratovic jsme se vydali na doporučení Lukáše Pokorného v diskusi pod článkem o nedalekém koupání u Brandýsa nad Labem.
Nejoblíbenější vodní plocha u Neratovic je zatopená pískovna mezi Tišicemi a Mlékojedy.
Koupání je tu zdarma. Spousta atrakcí je však placená a můžete si je užít podle své nátury. Můžete si tu vyzkoušet vodní lyžování, bouldering na umělé lezecké stěně nad vodou i nad měkkými matracemi a také natrénovat akrobatické skoky na lyžích do vody. Samozřejmostí je malé volejbalové hřiště a také dětské prolézačky.
Pískovna Tišice Mlékojedy Neratovice
V kiosku na břehu si koupíte párky, klobásy, pivo a limonádu. V nedaleké pizzerii zaplatíte o hodně více, ale za to si užijete poklidnou atmosféru zahradní restaurace.
VIDEO Skoky na lyžích do pískovny Tišice
Nejvíc lidí se koupá dlouhé úzké pláži podél silnice z Tišic do Mlékojed na dosah od kiosku. Další se rovnoměrně rozloží po celém obvodu pískovny na travnaté plácky. Speciální prostor poblíž lyžařské skokanské věže si vyhrazují nudisté.
Menší pískovna bez jakýchkoliv služeb je u Kojetic. Koupají se tu především místní lidé a turisté nebo cykloturisté na výletě.
Voda tady není tak čistá jako u Tišic, ale koupání je tu příjemné. Bývá tu jen málo lidí, míchají se tu plavci a plavkyně v textilu, bez něho a také dámy nahoře bez. Nikdo to zde neřeší.
Příjezd je možný jen na kole, nebo musíte přijít pěšky. Cyklisté jezdí po lesní cestě z Neratovic, která je značené zelenou turistickou značkou. Pěší přicházejí z Kojetic od hřbitova, kde zaparkují auta, nebo ze železniční stanice, kam jezdí z Neratovic vlak.
Dříve oblíbené koupaliště se zajímavou architekturou 70. let minulého století je zavřené. Podle provozovatele vedlejší restaurace chybí městu čtyřicet milionů korun na rekonstrukci.
Hlavním důvodem, proč už asi nikdy nebude otevřené v původní podobě, však zřejmě nebude ani tak nedostatek peněz, ale spíš nedostatek zájmu. Veřejnost se prostě naučila chodit do aquaparků a hromadně opustila nejprve přírodní vodu a posledních letech i koupaliště pod širým nebem.
Pětadvacetimetrový plavecký bazén pod střechou v Neratovicích otevřel své brány po prázdninové přestávce. Kromě hlavního bazénu je tu také malý aquapark s toboganem, dětským bazénkem a vířivkou.
KOLOBĚŽKA: Unikátní vlastivěda z Prahy k Labi
Zobrazit místo Turistika na větší mapě
Koupání v Polabí
Koupání v Poděbradech a Sadské
Malvíny: Modrá voda a modrá obloha
Pískovny mezi Brandýsem, Kostelcem a Neratovicemi
Podél Labe na koloběžce do Staré Boleslavi
Diskuse
Diskuze k článku
DObrý
Tohle jsou dobrý info!
- Autor Dag
- Datum a čas 18.7.2014 22:10
Vlakem nebo autobusem do Chorvatska
Jeseníky AKTUÁLNĚ 2026
Nejčtenější články
Cyklonovinky 2026
Triatlonista Korous se uvařil v teplé vodě a poté absolvoval pochod mrtvol
Čeští triatlonisté závodili v Číně a v Caorle
An All-Italina Men’s Podium at Capoliveri’s
Pod Orlickými horami na kole: malé, krásné, strmé
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Moravia Divide | Javorník, Račí údolí | 29.5.-4.6. Bikepacking | 29.5. | |
| Král Šumavy - cyklomaraton | Klatovy | Horská kola | 30.5. | |
| Night Ride | Itálie, Milano | Noční cyklistika | 30.5. | |
| Giro d´Italia | Itálie | 8.-31.5. Silniční cyklistika | 31.5. | |
| Marcialonga - cyklomaraton | Itálie, Moena | Silniční kola 135 km | 31.5. | |
| Veletrh vědy | Praha, Letňany | 4.-6.6. | 4.6. | |
| Bike Maraton Vysočina | Kněžice | Cyklomaraton MTB a gravel | 6.6. | |
| Caminos - cestovatelský festival | Karlovy Vary, svatý Linhart | 6.6. | ||
| Velo Test Fest | Bukovka | 13.6. | ||
| Malevil - cyklomaraton | Jablonné v Podještědí | Horská kola | 13.6. |
Diskuse
| top 10 pharmacies in india | Jamesmum, 31.5.2026 8:32, 32 příspěvků |
| canadian pharmacy online ... | Jamesbub, 31.5.2026 7:40, 32 příspěvků |
| mexico pharmacy | JerryKex, 31.5.2026 6:46, 61 příspěvků |
| indian pharmacy | RandyNen, 31.5.2026 5:04, 61 příspěvků |
| best online pharmacy india | RandyNen, 31.5.2026 5:01, 32 příspěvků |
| buying from canadian phar... | Jamesbub, 31.5.2026 3:51, 61 příspěvků |
| india pharmacy mail order | Jamesmum, 31.5.2026 1:24, 32 příspěvků |
| pop over to these guys ho... | Austinacing, 30.5.2026 21:19, 12 příspěvků |
| canada drug pharmacy | Jamesbub, 30.5.2026 21:15, 32 příspěvků |
| Kareemmrtddd | vorev33361, 30.5.2026 20:50, 1 příspěvek |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Prokletije | febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01 |
| Albánie | febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00 |
| Re: SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:47 |
| SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:20 |
| Plány na příští zimu | Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55 |
| Re: Bikesraz na Vysočině | Horydoly , 20.5.2026 1:14 |
| THE MARCHE REGION AT ITW ... | Horydoly , 16.5.2026 23:19 |
| Aparthotel Svatý Vavřinec... | Horydoly , 14.5.2026 22:16 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH