Rájem rozhlednovým potřetí

Rájem rozhlednovým potřetí
Rozhledna Kožová hora.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Důkladná a poctivá publikace Rájem rozhlednovým se dočkala už třetího vydání. Shrnuje všechny turistické rozhledny v české a moravské zemi. První vydání v roce 2009 získalo hlavní cenu Czech Travel Press. Vydavatelství Cykloknihy bylo letos oceněno další cenou za knihu Nebeští cyklisté.

Třetí vydání průvodce po českých rozhlednách nazvané Rájem rozhlednovým nabylo na objemu. Oproti prvnímu vydání přibylo dalších osmatřicet objektů.

Autor Jiří Štekl zastal na knize všechny práce. Rozhledny objel na kole, nakreslil je, přikreslil jednoduché plánky okolí, změřil GPS souřadnice a popsal v kostce jejich historii a současnost.

Který turista nemá tuto publikaci v knihovničce, tomu chybí něco důležitého!

Plzeňské nakladatelství Cykloknihy získalo letos další ocenění za zajímavou knihu.

Publikace Nebeští cyklisté od Ivo Hrubíška mapuje vývoj aeroplánů poháněných lidskou silou. Město Jaroměř udělilo autorovi zvláštní čestné uznání ceny Miroslava Ivanova v oblasti literatury faktu.

"Tento ojedinělý námět, u nás dosud nikým nezpracovaný, zaujal odbornou porotu především hutným textem a bohatým ilustračním vybavením," připomíná nakladatel Jiří Říha. "Autorovi se podařilo přiblížit téma beletristickým způsobem, četba je i pro neznalce letecké tematiky snadná a zajímavá."

Horydoly udělily při recenzi Hrubíškově knize plný počet pěti hvězdiček. S tímto absolutního hodnocením při tom velmi šetříme.

Cykloknihy na Sport Life 2011

Nakladatelství Cykloknihy bude jako obvykle vystavovat veškerou svoji produkci na veletrhu Sport Life v Brně na Výstavišti 10.-13. listopadu. Na veletržním stánku se vystřídají jeho kmenoví autoři i vydavatelé. Cykloknihy najdete v části Bike Brno, pavilon F, stánek 111.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Hřebenovka Českým Švýcarskem

Hřebenovka Českým Švýcarskem

Hřebenovka Českým Švýcarskem patří mezi nejzajímavější dálkové trasy, které můžete v Evropě projít. 100 kilometrů a 6 etap se dostalo mezi 24 nejkvalitnějších dálkových pěších tras v Evropě. Hřebenovka získala certifikát Leading Quality Trails.... celý článek

Výlet na koloběžce na pražské periferii z Letňan okolo Rokytky k Vltavě

Od hor až do města. ZAJO slaví 30 let a přináší kolekci, která nemá kompromisy

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Shořalý mlýn a obrovský jez na Jizeře v Turnově

Shořalý mlýn a obrovský jez na Jizeře v Turnově

Vodáci, víte, kdo vám krade vodu v Turnově? Ochránci přírody, víte, kdo z přírodní Jizery dělá smrdutý rybník? Rybáři, víte, kdo pod jezem způsobuje mělčiny? Jsou to občané Turnova, kteří si zvolili
Jezero kmotrů Tegernsee

Jezero kmotrů Tegernsee

AKTUALIZACE Tegernsee je nádherné jezero obklopené vrcholky bavorských Alp. Už za doby Třetí říše si u domácích a nejen jich vysloužilo trochu hanlivé, trochu posměšné jméno Lago di Bonzo. Termín der Bonze
Souboj čepic: Rafiki Maray x Columbia Creek

Souboj čepic: Rafiki Maray x Columbia Creek

PRVNÍ DOJMY Plzeňskou lezeckou trendy čepici Rafiki nebo americkou klasiku Columbia nasadit na hlavu? Na pěší výlety, na cesty do hor, na koloběžkové vyjížďky a vůbec do přírody? 
Pod Orlickými horami na kole: malé, krásné, strmé

Pod Orlickými horami na kole: malé, krásné, strmé

Náchodská vrchovina. Členitá zvlněná krajina podhorského rázu protkaná pavučinou lesních cest a stezek, zurčících potůčků stékajících do hlubokých zářezů údolí Metuje působí na bikerovo oko magickým dojmem.
Maledivy na talíři: od rybářských snídaní po večeře pod hladinou oceánu

Maledivy na talíři: od rybářských snídaní po večeře pod hladinou oceánu

RECEPT Je brzy ráno, vzduch je ještě těžký vlhkostí a z kuchyně se line vůně kokosu, limetky a čerstvě připraveného chleba roshi. Na stole přistává miska mas huni - jednoduchá směs tuňáka, kokosu,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Solidarita - exkurze Praha, Waldes 25.5. 13:00
Trnava Xrace Želiv 29.-31.5. Vodácké závody 29.5.
Noc kostelů Česko 29.5.
Moravia Divide Javorník, Račí údolí 29.5.-4.6. Bikepacking 29.5.
Trnava X Race Trnávka, vodácký kanál 39.-31.5. 29.5.
Pohádkový les na loděnici Hradec Králové, loděnice na Orlici 29.5.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 29.5.-13.6. 29.5.
Budějovický půlmaraton České Budějovice 30.5.
Bystřička - splutí Bystřička 30.5. 09:15
Dračí lodě Třeboň, Svět 30.5.

Diskuse

rybelsus alcohol Rodneyvarly, 25.5.2026 2:31, 47 příspěvků
Žofie Honza, 23.5.2026 7:18, 2 příspěvky
Žofie Honza, 23.5.2026 7:15, 2 příspěvky
Cena listku Honza, 23.5.2026 7:10, 35 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Pišišvor, 21.5.2026 22:12, 7 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Honza, 21.5.2026 21:11, 7 příspěvků
bulvar Jan Drtina, 21.5.2026 9:24, 5 příspěvků
Reakce k části článku Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 20.5.2026 17:29, 5 příspěvků
Reakce k části článku Ondřej, 20.5.2026 15:05, 5 příspěvků
Inu odvoláme Okamuru? Novinář, 20.5.2026 0:26, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 20.5.2026 1:14
THE MARCHE REGION AT ITW ... Horydoly , 16.5.2026 23:19
Aparthotel Svatý Vavřinec... Horydoly , 14.5.2026 22:16
Velký jarní úklid apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00
Re: Fjällräven Horydoly , 6.5.2026 1:48