Sezona historických vlaků právě začíná

Sezona historických vlaků právě začíná
Švestková dráha v Českém středohoří.
Autor snímku Švestková dráha
SDÍLEJ:

V Praze a Středočeském kraji začala sezona historických vlaků. Z hlavního města se rozjíždějí do všech stran. Uvidíme je v Posázaví, v Nymburce a Českém ráji, Kopidlně, Jičíně, v Příbrami, Březnici i jinde.

Opět vyjíždějí oblíbené turistické vlaky, včetně těch, které táhnou parní lokomotivy.  V sobotu 23. března začala železniční turistická sezona.

Po zimní přestávce jsou v provozu speciální vlaky určené turistům, cyklistům, rodinám s dětmi ale také trampům. Populární Vlak na Dobříš je toho důkazem. Vyjíždějí také historické výletní vlaky dopravce KŽC Doprava., který provozuje výletní nostalgické spoje pro veřejnost. Doplňuje vlaky Českých drah.

Klub železničních cestovatelů

"Můžete si vybrat některý z našich pravidelných vlaků, které jezdí od jara do podzimu na území hlavního města Prahy, Středočeského kraje, Libereckého kraje a Ústeckého kraje. Jízdní řády všech našich vlaků naleznete i ve vyhledávači dopravního spojení IDOS. K naší železniční nostalgii přistupujeme s úctou, tradicí a láskou. Pro rok 2019 jsme pro všechny přátele a milovníky železnice připravili provoz na celkem 11 trasách," vysvětluje jednatel KŽC Bohumil Augusta.

Všechny spoje zajišťují historická vozidla, která se kdysi vyráběla v Československu.

Krkokodýl na Posázavském Pacifiku

Novinkou letošní sezóny jsou na trase Posázavského Pacifiku historické vlaky M286.1, zvané Krokodýl.

Cyklohráček do Okoře a Zlonic

Vyjel také Cyklohráček, který spojuje dopravní prostředek s velkou, dětskou hernou, kde děti naleznou mimo jiné i ohrádku plnou balónků. Vozí výletníky na Okoř a do Slaného. "V minulých letech jsme každý měsíc prodloužili jízdu do Slaného o další zastávku Zlonice. Zde totiž mají České Dráhy Železniční muzeum. O jmenované jízdy byl takový zájem, že letos pojede Cyklohráček do Zlonic každé dva týdny," informuje ředitel ROPID Petr Točník.

Přímý vlak z Prahy do Posázaví

Ředitel regionálního obchodního centra Českých drah, Jakub Goliáš slibuje lepší spojení Prahy a Posázaví. Každou sobotu a neděli vyrazí krátce před půl devátou přímý vlak z Hlavního nádraží na střední Sázavu do Ledečka a odpoledne zpět. Jakmile skončí výluka na zdejší trase, pojedou turisté po kolejích až do Kácova a Zruče nad Sázavou.

Okuh parním vlakem okolo Prahy

Letošní novinkou jsou okružní jízdy parními vlaky s historickými vagóny ze čtyřicátých a padesátých let včetně bufetového vozu po nejkrásnějších tratích Prahy. "Tímto projektem chceme oslovit i zahraniční návštěvníky Prahy," připomíná Jakub Goliáš. Vlak zahájí jízdu na Smíchovském nádraží, vystoupá zalesněným Prokopským a Dalejským údolím do Rudné u Prahy, odtud pokračuje do Hostivice a po trase Buštěhradské dráhy přes Pražský Semmering zdolá padesátimetrové klesání zpět k Vltavě a na Smíchov.

Kozel expres do Popovic na pivo

Originální počin Českých drah a Plzeňského pivovaru je akce Kozel expres. Tento speciál pojede vždy v sobotu od dubna do konce září z Hlavního nádraží do Stránčic a odtud do velkých Popovic. Zde přejede na soukromou vlečku popovického pivovaru a odveze návštěvníky přímo ke zdroji pěnivého moku. Součástí výjezdu bude prohlídka pivovaru a samozřejmě i ochutnávka.

Všemi turistickými vlaky obou dopravců - Českých drah i Klubu železničních cestovatelů, může zájemce cestovat v Praze a ve Středočeském kraji na jízdenky Pražské integrované dopravy.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alenka v říši divů na letním táboře

Alenka v říši divů na letním táboře

Letní tábor Říše divů na motivy knihy Alenka v říši divů od Lewise Carrolla se konal v Zátoce Pláňat na břehu Němčické přehrady. Podívejte se na nadšené děti, originální kostýmy a zajímavou choreografii.... celý článek

Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Bešeňová: vodní ráj v srdci Slovenska

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Horské hřiště Spieljoch v alpském údolí Zillertal

Horské hřiště Spieljoch v alpském údolí Zillertal

Pokud cestujete s dětmi do rakouského Zillertalu, určitě se zastavte v městečku Fügen jen pár kilometrů od sjezdu z Inntalské dálnice a vydejte se na průzkum adventure hřiště Spieljoch.
Bivak na beskydském Smrku

Bivak na beskydském Smrku

AKTUALIZACE Namlsán nádherným východem slunce, který jsem pozoroval před týdnem z Lysé hory, vystupuji v Ostravici z vlaku a bez dlouhého rozmýšlení se dávám do prvních metrů výstupu na Smrk.
Alenka v říši divů na letním táboře

Alenka v říši divů na letním táboře

Letní tábor Říše divů na motivy knihy Alenka v říši divů od Lewise Carrolla se konal v Zátoce Pláňat na břehu Němčické přehrady. Podívejte se na nadšené děti, originální kostýmy a zajímavou choreografii.
Bešeňová: vodní ráj v srdci Slovenska

Bešeňová: vodní ráj v srdci Slovenska

15 tobogánů a klouzaček, 18 bazénů, blahodárná geotermální voda, relaxační zóna a úžasný saunový svět. Perfektní spojení slunečného odpočinku, zábavy a sportovního vyžití poskytuje modernizovaný aquapark Bešeňová.
Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Chodkyně shodila cyklistku pod autobus v Havířově

Neuvěřitelně brutální trestný čin se stal v Havířově. Nezletilou cyklistku, která jela po chodníku, schválně srazila pod autobus starší chodkyně. Jen shodou šťastných náhod autobus dívku nepřejel. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Orchideje - výstava Praha, Botanická zahrada 23.9.-10.10. 23.9.
Ostravice - zamykání Šance 25.9.
Svatováclavské slavnosti
Stará Boleslav 27.-28.9. 27.9.
Svatováclavské slavnosti Budeč 28.9.
Svatováclavské slavnosti Stekník, zámek 28.9.
Přes 3 jezy Praha, Císařská louka Skautský vodácký závod 28.9.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Hamerský potok - vodácké slavnosti Ratmírov 2.-3.10. 2.10.
Botanicus - konec sezony Ostrá, Botanicus   3.10.

Diskuse

Longboard Gamster, 20.9.2021 18:15, 7 příspěvků
Re: Re: Dülfer pálí Lukas B., 20.9.2021 8:11, 12 příspěvků
Nadoblačná hřebenovka Sosice, 20.9.2021 0:04, 3 příspěvky
Praha JanaTeron123, 19.9.2021 15:59, 4 příspěvky
Re: Re: Dülfer pálí Honza, 19.9.2021 11:18, 12 příspěvků
Bezpečnější varianta Honza, 19.9.2021 10:50, 12 příspěvků
není to jen feráta Lukas B., 19.9.2021 8:32, 3 příspěvky
Tatry jsou marný Petr, 18.9.2021 10:34, 1 příspěvek
Autor neznámý Kuba Turek - šéfredaktor Horydoly, 16.9.2021 13:32, 2 příspěvky
Autor neznámý Plavec, 16.9.2021 13:14, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Fiasko v Afghánistánu! Po... milan šupa, 13.9.2021 19:33
Plzeň Horydoly , 28.8.2021 14:39
Vodní slalomáři míří na L... Horydoly , 27.8.2021 14:06
Vodáci v Boršově vytvořil... Horydoly , 27.8.2021 14:01
Sdílená auta / motorky Horydoly , 24.8.2021 18:11
Skautský institut Praha Horydoly , 19.8.2021 11:55
Jak chutná pivo od nomádů? Horydoly , 18.8.2021 1:38
Karlovy Vary opět přivíta... Horydoly , 10.8.2021 10:30