Skvělé vyhlídky outdoorového průmyslu

Skvělé vyhlídky outdoorového průmyslu
SDÍLEJ:

Veletrh Outdoor ve Friedrichshafenu, který právě skončil, byl úspěšnější o šest procent než vloni. Světová ekonomická krize outdoorový průmysl nezasáhla. 868 vystavovatelů ukázalo své expozice 20 460 odborným návštěvníkům a 920 novinářům. Pro veřejnost byl velketrh uzavřený.

"Číselné údaje jsou velmi slibné, outdoorový průmysl má velmi pozitivní náladu a my jsme měli velkou show," shrnul předseda European Outdoor Group, která veletrh zaštiťuje, David Udberg, a zároveň ředitel Lowe Alpine.

"Byl jsem ohromen, když jsem viděl, kolik výrobců bylo na veletrhu," řekl horolezec Reinhold Messner. "Škála produktů a služeb je dnes je prakticky nekonečná a trh stále roste."

"Nikdo si z našich klíčových zákazníků si nestěžuje na obtížnou hospodářskou situaci. Outdoorový byznys jde skvěle," uvedl ředitel batohářské firmy Deuter Bernd Kullmann.

Šedesát procent odborných návštěvníků přicestovalo do Friedrichshafenu ze zahraničí. Při tom 98 % všech návštěvníků soudí, že výhled sportovního odvětví je buď zlepšení nebo stabilní stav.

Co kdo řekl o veletrhu Outdoor Friedrichshafen 2010

Rolf G. Schmid, Mammut:
Počet návštěvníků na našem stánku byl velmi vysoký a předčil naše očekávání, zejména první dva dny.

Rolf Reinschmidt, Adidas:
Outdoor je pro nás ideální platformou, jak ukázat náš nový směr na specializované outdoorové sporty. Stejně jako v roce 2009 jsme byli i letos spokojeni a těšíme se na spolupráci v budoucnu.

Tom Ryll, Eagle Creek:
Veletrh byl pro nás nesmírně úspěšný především první dva dny. Kvalita návštěvníků byla na vysoké úrovni a zároveň velmi mezinárodní.

Antje von Dewitz, Vaude:
Diíře našich zaměstnanců byly plné zejména v průběhu prvních dvou dnů. Pozorovali jsme, že ekologie byla velkým tématem v tomto roce.

Robert Pollhammer, Montane:
Měli jsme velmi úspěšný veletrh a jsme velmi spokojeni s objemem návštěvníků na našem stánku. Naše strategie zaměřená na nízkou hmotnost a funkčnost výrobků funguje perfektně také tady v Německu.

Joe Mc Swiney, Cascade Designs:
Veletrh byl pro nás velmi úspěšný. Trh se zdá být zdravý. Líbí se nám Friedrichshafen kvůli dobré pracovní atmosféře.

Topher Gaylord, Mountain Hardwear:
Veletrh byl velmi dobře organizován a Friedrichshafen je dobré místo. Chtělo by to ale lepší odvod tepla. Letos tady bylo brutální vedro.

Tim Butcher, Smartwool:
Měli jsme velmi silnou expozici.

Peter Askulv, Klättermusen:
Nejzajímavější trend v dnešním outdoorovém sektoru je způsob, jakým odvětví pracuje společně, na mnoha úrovních, k řešení problémů, kterým čelí otázkám týkajících se životního prostředí a udržitelného rozvoje. To znamená, že spolupráce a komunikace na rozdíl od konkurence se zvyšuje. To je velmi pozitivní pro životní prostředí, ale také pro atmosféru a radost z práce.

Ingola Metz, Jack Wolfskin:
Naše produktové inovace byly velmi dobře přijaty. Veletrh byl pro nás úspěchem.

Jörg Helfrich, Slackline Tools:
Na veletrhu Outdoor byl obrovský mediální zájem o náš sport, slackline i highline.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Norsko tlačí na odvolání prezidenta lyžařské federace FIS

Norsko tlačí na odvolání prezidenta lyžařské federace FIS

Prezident Mezinárodní lyžařské a snowboardové federace (FIS) Johan Eliasch chce zůstat ve funkci třetí volební období. Neštítí se na to použít nechutné praktiky. Rozený Švéd a naturalizovaný Brit se velmi rychle stal Gruzíncem.... celý článek

Vrchní slovenský jeskyňář Šmída je zadlužený až po uši a zároveň doživotně vyloučený ze speleologické společnosti

Exkluzivní polo na koních

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Žlutá letadla Spirit se snesla z nebes a už nikdy nepoletí

Žlutá letadla Spirit se snesla z nebes a už nikdy nepoletí

Nízkonákladové americké aerolinky Spirit Airlines ukončují svoji existenci. 34 let provozovaly létání za velmi nízké základních tarify s příplatky za jakékoliv další služby.
Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

Ralsko AKTUÁLNĚ 2026

POŽÁRY Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?
Hanibal má již jen dvě prodejny

Hanibal má již jen dvě prodejny

Obchodní síť s outdoorovým vybavením Hanibal uzavřela dvě ze svých čtyř prodejen.
Praha AKTUÁLNĚ 2026

Praha AKTUÁLNĚ 2026

HARTIGOVSKÁ ZAHRADA Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
The Manufacturing Indaba Has One Job This July: Give Africa a Step One

The Manufacturing Indaba Has One Job This July: Give Africa a Step One

When the Manufacturing Indaba opens its doors at the Sandton Convention Centre on 14 July under the theme Made in Africa: Scaling Growth, Shaping Trade, it will do so against

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 29.5.-13.6. 29.5.
Běh pro Paraple Praha, Slavia 31.5.
Festival piva Český Krumlov 1.-31.5. 31.5.
Veletrh vědy Praha, Letňany 4.-6.6. 4.6.
Caminos - cestovatelský festival Karlovy Vary, svatý Linhart 6.6.
Folklorní festival CIOFF Plzeň 10.-14.6. 10.6.
Setkání hornických měst a obcí Příbram 12.-14.6. 12.6.
Velo Test Fest Bukovka 13.6.
Muzejní noc Praha   14.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.

Diskuse

трип скан Jimmymam, 26.5.2026 7:46, 5 příspěvků
tripscan вход Dennisalons, 26.5.2026 7:45, 5 příspěvků
рутор ссылка Jerryvof, 26.5.2026 7:40, 5 příspěvků
rutorforum24 to Roberttew, 26.5.2026 7:40, 5 příspěvků
slon4 cc Mathewbeera, 26.5.2026 7:40, 5 příspěvků
tripscan зеркало DanielOccum, 26.5.2026 7:07, 14 příspěvků
liraglutide fast delivery Rodneyvarly, 26.5.2026 6:22, 20 příspěvků
трипскан Michaelunalm, 26.5.2026 6:10, 14 příspěvků
internet apotheke Rodgerged, 26.5.2026 6:02, 20 příspěvků
tirzepatide vs semaglutid... BryceCloff, 26.5.2026 4:53, 20 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: ways2well febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 20.5.2026 1:14
THE MARCHE REGION AT ITW ... Horydoly , 16.5.2026 23:19
Aparthotel Svatý Vavřinec... Horydoly , 14.5.2026 22:16
Velký jarní úklid apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00