Zajímavý pohled se naskytnul obyvatelům Záběhlic. V minulých dnech se čistilo koryto Botiče od náplav z loňských povodní. V potoce rejdil malý bagřík bobcat a do vody zajel i náklaďák, který vyvážel naplavenou hlínu, klacky a komunální odpad.
Botič se vylévá ze břehů velmi často. Stejný průběh povodně jako vloni, byl také v roce 2002. Zaznamenal ji lokální web DESÍTKA.cz: Vzpomínka na povodeň roku 2002.
TCL posouvá zážitek ze Zimních olympijských her v Miláně a Cortině 2026 pro fanoušky i sportovce a umožňuje zažít vizi It's Your Greatness.... celý článek
Maledivy zahrnují 1190 tropických ostrovů v Indickém oceánu. Všechny jsou ploché. Nejvyšší bod souostroví se nechází pět metrů nad hladinou moře. Chcete je poznat? Maledivy již nejsou jen pro milionáře.
Teflonové tkaniny, označované také chemickým názvem polytetrafluorethylen (PTFE), jsou moderní materiál, který si díky svým vlastnostem získal pevné místo v mnoha průmyslových a technických oborech. V čem jsou jejich největší výhody a proč jsou
Pred 153 rokmi, presne 15. januára, vystúpili Eduard Blásy z Veľkej s horskými vodcami Jakubom Luxom a Jakubom Gellhofom na Slavkovský štít. Bol to vôbec prvý známy a zadokumentovaný zimný výstup vo Vysokých Tatrách.
Najít, vidět, zažít a fotografovat či filmovat polární záře není lehké. Je nutné se vypravit na dalekou cestu k severu, řídit auto na ledovatých silnicích a mrznout v hlubokém sněhu během studené noci. Pokud