Dlouhý sjezd ve Špindlu

Dlouhý sjezd ve Špindlu
SDÍLEJ:
Poté co dokončili své závody v peřeji Labské soutěsky slalomáři, spustili se dolů po proudu sjezdaři. Dnes odpoledne se pod Špindlerovým Mlýnem konal závod českého poháru ve sjezdu. Po včerejším mistrovství republiky ve sprintu byl na pořadu dne dlouhý sjezd.
Jak na to

Český pohár ve sjezdu na divoké vodě

Nejvyšší tuzemská soutěž. Tvoří ho závodnický víkend na jedné trati. V sobotu se jede sprint, v neděli dlouhý sjezd. Do seriálu Českého poháru patří podniky na Kamenici (15. - 16. 4.), Špindlerově Mlýně (29. - 30. 4.), Čeňkově Pile (6. - 7. 5.) a Lipně (2. - 3. 5.)

Pět kilometrů dlouhá trať, kterou nejlepší kajakář zvládne za necelých 14 minut, umí důkladně prověřit síly vodáků. Neobávanější a zároveň divácky nejatraktivnější je posledních 400 metrů, na nichž se pravidelně konají slalomová klání. Zejména průjezd tři metry širokou Soutěskou patří k lahůdkám pro všechny milovníky divoké vody.

Tradiční vítězové

Lukáš Uncajtík v singl kánoi a Michala Strnadová spolu se svým švagrem Kamilem Mrůzkem v kajakářských kategoriích znovu jasně zvítězili v dlouhém sjezdu. Navíc přidali druhé víkendové vítězství. Včera na Labi všichni tři získali mistrovský titul ve sjezdovém sprintu.

Posledním dnešním vítězem je dvojice Jan Vlček a David Lisický, kteří jako jediní dokázali porazit včerejší mistry republiky Morštejna s Veselým.

Soutěska nedělala problémy

Dnešní klasický sjezd odstartoval ve 14:45 h poté, co si svůj závod odbyli slalomáři. Počasí se sice oproti dopoledni poněkud zlepšilo, ale teplota 5°C lákala spíše ke sportům zimním, než k jízdě na vodě ve skupenství kapalném.

Kanoisté však dokázali, že nejsou žádné křehulky, a pustili se s vervou vstříc labským vlnám. Jestli o vítězích nebylo pochyb, tak na dalších místech se udály věci zajímavé. V letošním roce sice Soutěska tolik nemíchala kartami jako v letech minulých, své by o tom mohl říci třeba právě Lukáš Uncajtík, který v Soutěsce utopil titul mistra republiky v loňském roce, ale přesto se pár zajímavých výsledků zrodilo.

Zaujaly především nezdary. Například Tomáš Slovák byl diskvalifikován ze třetího místa v kategorii kajakářů. Také vítězové minulého českého poháru v dlouhém sjezdu debl kanoisté Marek Šálek a Jan Říha neměli zrovna svůj den a obsadili až 4. místo.

Naopak mile překvapil Jakub Vlček na singl kánoi. Jeho třetí místo s odstupem pouhé vteřiny na druhého Jana Neseta je velice sympatickým výsledkem. Rovněž bronz juniorských reprezentantů, deblířů z Dolních Kounic, patří k překvapením uplynulého víkendu.

Sjezdový sprint

Bez velkého překvapení si Michala Mrůzková dojela na Labi pod Špindlerovým Mlýnem pro titul mistryně republiky ve sjezdovém sprintu. Podobně jasným způsobem jako ona obhájil mistrovské zlato pardubický singl kanoista Lukáš Uncajtík.

Naopak malým překvapením je zcela jasné vítězství kanoistické dvojice Morštejn -Veselý. Nečekaně dopadla i nejobsazenější kategorie kajakářů. Největší favorit, dva roky neporažený vládce českého sprintu, Tomáš Slovák se musel spokojit se stříbrem. Staronovým mistrem je kajakář Dukly Brandýs Kamil Mrůzek.

Počasí vodákům nepřálo. Teplota vzduchu pod 10°C a 5 stupňů teplá voda přivítala v Krkonoších příznivce kanoistiky na divokých vodách. Dějištěm akce se stala peřej u Michlova Mlýna.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Krakonošovo Labíčko turisticky na kajaku

Vodáci mají velikonoční víkend vyhrazený pro Krakonošovo Labíčko, neboli splutí peřejí na horním Labi. Vypouštění vody z přehrady ve Špindlerově mlýně využívají hlavně závodníci na divoké vodě, ale také rekreační vodáci... celý článek

Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Aktivní dovolená NEJ a TOP

Aktivní dovolená NEJ a TOP

Lézt, šlapat, pádlovat, nechat se hnát větrem a vlnami. To je dovolená, po které touží čím dál víc lidí. A stále více milovníků outdoorových sportů si ji dopřává. Inspirujte se naším seznamem
Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář

Na korsické řece Tavignano se utopil kajakář

ČERNÁ VDOVA Český vodák se utopil v divoké řece Tavignano na Korsice. Na kajaku splouval rozvodněný tok.
Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

BÍLÉ LABE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

Jak jsem překvapil sám sebe na Singl maratonu

Když jsem se přihlašoval na svůj první Single maraton, neměl jsem žádná velká očekávání. Jako netrénovaný amatér, který obvykle končívá na chvostu startovního pole, jsem si myslel, že si prostě
Jaromír Štětina pádluje na onom světě

Jaromír Štětina pádluje na onom světě

Extrémní vodák, extrémní cestovatel, extrémní novinář, zakladatel největší humanitární organizace a solidní politik Jaromír Štětina zemřel. Znají ho vyznavači outdooru nejen v Československu, ale také v Rusku, na Pamíru, v Himalájích a Karakoramu.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 2.-6.5. 2.5.
Interalpin - veletrh Rakousko, Innsbruck 6.-9.5. Horské technologie 6.5.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 7.-8.5. Cestovní ruch 7.5.
Dračí lodě Ústí nad Labem, Vaňov 7.-8.5. 7.5.
Lodě na Labi Nymburk 7.-11.5. 7.5.
Cestoslet - festival Běšiny 8.-11.5. 8.5.
Ohře - duatlon Sokolov Kanoe, koloběžka 10.5.
Pilsen Games - kayakcross Plzeň, Kalikovský mlýn Horská kola 10.5.
Tramping v okolí Prahy - přednáška Praha, Městská knihovna Přednáší Marek Toman 13.5. 16:00
Czech Travel Press - valná hromada Praha, CzechTourism 13.5. 14:00

Diskuse

Inu proč brigády? Honza, 5.5.2025 20:10, 3 příspěvky
S.K.Neumann Bretislav Polák, 5.5.2025 20:00, 2 příspěvky
Inu proč brigády? HR, 5.5.2025 10:25, 3 příspěvky
taxi Praha Honza, 5.5.2025 10:05, 6 příspěvků
Inu Honza, 5.5.2025 9:50, 3 příspěvky
Inu Honza, 5.5.2025 9:44, 2 příspěvky
špastná zpráva, dobrá zpráva Fuj, 5.5.2025 7:17, 1 příspěvek
INU Novinář, 2.5.2025 15:49, 22 příspěvků
Inu Horydoly, 2.5.2025 0:17, 2 příspěvky
Elblon? Elblonský? To jak... Horydoly, 2.5.2025 0:10, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

60 let Czech Travel Press... Horydoly , 4.5.2025 19:06
Proběhněte Prahou s Janke... Horydoly , 2.5.2025 14:29
Jižní Čechy startují cykl... Horydoly , 2.5.2025 10:03
Payments To Uzbekistan Horydoly , 30.4.2025 1:30
Trhy na Mariánském náměst... Horydoly , 19.4.2025 2:52
Velikonoční speciály potě... Horydoly , 19.4.2025 2:49
Velikonoce v jižních Čechách Horydoly , 19.4.2025 2:44
Přihlaste se na Zažít měs... Horydoly , 17.4.2025 2:28