Hilgertová vykročila vítězně

Hilgertová vykročila vítězně
SDÍLEJ:
První mezinárodní prověrky vodních slalomářů ovládla Štěpánka Hilgertová. Na stupně vítězů úvodního Světového poháru ve slalomu roku 2006 ji doprovodila třetí Irena Pavelková.
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Otava - Čeňkova pila

Labe

Kamenice

Slalom

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

V kategorii debl kanoistů získala bronzovou medaili posádka Marek Jiras a Tomáš Máder. Celkově velice úspěšné vystoupení českých vodních slalomářů podtrhlo dalších pět finálových účastí.

Olympijská trať

Úvodní závod svetového poháru slalomářů na divoké vodě se konal na olympijské trati v řeckých Aténách. Jeden z mála mimoúrovňových vodních kanálů přivítal slalomáře z celého světa.

Mezi nimi se neztratili vodáci z Čech. Víkendový program vyvrcholil nedělními semifinálovými a finálovými jízdami. Dopolední semifinálové jízdy absolvovalo všech dvanáct českých lodí. Do odpoledních finálových jízd postoupilo osm z nich.

Ženy v kajacích

První finálovou kategorií byl kajak žen. V ní nastoupily všechny české slalomářky. Ale nebylo to jednoduché. Štěpánka Hilgertová postoupila do finále až po českém protestu.

V prvních semifinálových výsledcích měla Hilgertová padesát trestných sekund. Česká výprava okamžitě podala protest. Zasedla jury závodu a i na základě video záznamu provedla málo vídanou korekci výsledků. Štěpánce Hilgertové bylo smazáno padesát trestných sekund a cesta do finále byla volná!

Štěpánka byla po semifinále na šestém místě. Ovšem riskantní finálová jízda jí sedla. Nejrychlejší čas a posun na první pozici! A podobně si vedla i další česká závodnice. Irena Pavelková šla do finále z páté příčky. Finálové zlepšení jí vyneslo až na bronzový stupínek. Marie Řihošková potvrdila český úspěch osmým místem.

Singlíře zachraňoval Indruch

Světový pohár pokračoval kategorií singl kanoistů. Před branami finále skončili Jan Mašek (12. místo) a Stanislav Ježek (19. místo). A tak čest našich singlířů zachraňoval osamocený Tomáš Indruch. Vynikající druhou jízdou poskočil z devátého místa po semifinále na konečnou pátou příčku.

Kobesův omyl

Třetí kategorie na programu nedělních bojů byl kajak mužů. Tradičně nejvyrovnanější kategorii po semifinálové jízdě dominoval Tomáš Kobes. Radost pokazily nezdary dalších dvou našich borců. Lukáš Kubričan i Ondřej Raab neprojeli shodně po dvou brankách a stobodová penalizace je odsunula až na samé výsledkové dno.

A tak se pozornost ve finále soustředila na Tomáše Kobese. Razantní a rychlá jízda by stačila na celkově druhé místo. Ale... Tomáš v jedné z branek chyboval a projel ji dvakrát! Což podle pravidel je stejné jakoby ji neprojel ani jednou. Následoval proto padesátivteřinová bonifikace a odsun na poslední desáté místo.

Solidní deblkanoisté

Debl kanoisté uzavírali program. Z A–týmu bojovali pouze Marek Jiras a Tomáš Máder. Neúčast posádek Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek a Jaroslav Pospíšil – Jaroslav Pollert otevřela cestu do Řecka pak dalším dvojicím z B-týmu. Ovšem do finále postoupili všechny lodě označené písmeny CZE.

Z prvního místa do boje o medaile šli Jiras s Máderem. Velice kvalitní výkon pak potvrdila závěrečná jízda. Třetí místo a třetí medaile z Atén putuje do České republiky zásluhou posádky Marek Jiras a Tomáš Máder. Velkým překvapením bylo osmé místo posádky Václav Hradílek a Štěpán Sehnal. Devátou pozici vybojovali Lukáš Přinda a Marek Vladař.

Jsme dobří

"První velké závody ukázaly, že v přípravě na domácí MS jdeme správnou cestou. Vypíchl bych výkony medailistů. A další finálové účasti napovídají, že se nejednalo o náhody," hodnotil výkony našich borců reprezentační trenér Jiří Pultera.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kladská Nisa / Nysa Klodzka

Kladská Nisa / Nysa Klodzka

RIVER GUIDE Za Orlickými horami a Jeseníky teče báječná řeka, která má pro vodáky vždy dost vody. Protéká nádhernou přírodou i historickými městy. Dá se na ní koupat a rybařit. Kladskou Nisu v Polsku... celý článek

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Přírodní koupání v Orlických horách

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

LABE Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.
Dračí lodě
Pastviny 17.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 22.-25.8. 22.8.

Diskuse

Schwarzensee - okruh pro ... Jana Bokšová, 22.7.2019 14:41, 1 příspěvek
Děkuji Iveta Krátká, 22.7.2019 14:01, 2 příspěvky
Víno Michal, 22.7.2019 10:58, 1 příspěvek
Pojištění domácnosi Karel, 22.7.2019 8:18, 4 příspěvky
Bolesti kloubů Michala, 21.7.2019 21:19, 14 příspěvků
škola lezení pro děti Horydoly , 21.7.2019 19:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Smrk, 21.7.2019 19:17, 14 příspěvků
Pojištění domácnosi Daniel, 21.7.2019 9:38, 4 příspěvky
kroužky bezpečného lezení... pavel, 21.7.2019 1:31, 6 příspěvků
škola lezení pro děti pavel, 21.7.2019 1:17, 11 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Hochsteiermark Kuba Turek, 23.7.2019 2:10
Re: Hochsteiermark Horydoly Open, 23.7.2019 2:00
Re: Hochsteiermark Kuba Turek, 22.7.2019 1:42
Hochsteiermark Horydoly Open, 22.7.2019 1:41
Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57