Poslední vltavský závod

Poslední vltavský závod
SDÍLEJ:
Vodáci ze všech koutů České republiky se sjížděli k Vltavě od časného rána. Mlhavý opar se naštěstí rozplynul a přivítalo je podzimní sluníčko. Odtartoval Krumlovský vodácký maraton 2005.

Poslední vteřiny odpočítávala na startu pevných lodí v kempu ve Vyšším Brodě starostka Marie Ederová.

Pramice vyhrála

Hromadným startem se na trať dlouhou 36 kilometrů se vydalo přes 300 závodníků v závodních a turistických lodích. Na startovní linii v Rožmberku nad Vltavou se v ten samý okamžik pralo o co nejlepší pozici na 30 posádek raftů a pramic.

Letošní ročník byl v režii posádek raftů a pramic. V první desítce se umístilo 6 pramic mužů. Nejrychlejší pramice žen patřila domácímu týmu SK Vltava Český Krumlov.

Všichni diváci očekávali, že uvidí v cíli pod Lazebnickým mostem v centru Českého Krumlova jako prvního ve svém kajaku Kamila Mrůzka, několikanásobného mistra světa a obhájce vítězství dvou předcházejících ročníků.

Skvělý výkon však předvedla pramice týmu Prosport Olomouc, která se nenechala nikým předjet. Výborně se vypořádala i se záludnou otočkou v cíli a několikametrovým finišem proti proudu a dojela jako první. Členy vítězné posádky byli mimo jiné Stanislav Ježek a Jan Mašek – medailisté z posledního MS ve vodním slalomu v Australském Perthu.

Zážitky poražených

Závod obohatil svou účastí v jedné z raftových posádek skifař Václav Chalupa – stříbrný z olympiády v Barceloně a v Athénách. Vedle zvučných jmen se na start postavily už tradičně posádky Sdružení dobrovolných hasičů, turisté a další příznivci divoké vody.

Velkým smolařem maratonu byl Holanďan Jocquo Omedaere, který se zvrhl hned na startu. Závod však nevzdal, zabojoval a opět nasedl do svého kajaku. Dojel až do cíle, kde své koupací číslo předvedl znova. "Bylo to hrozné, jel jsem celou cestu úplně mokrý. Ale už mám zkušenost a na příští rok víc potrénuju, vylepším loď a zase přijedu. Jsem šťastný, že jsem dojel do cíle," řekl Omedaere v cíli.

Štěstí nepřálo ani olomouckému Davidu Knebelovi. "Nedávno jsem se zúčastnil 82 kilometrů dlouhého maratonu na Fish River v Jižní Americe. Jsem trošku zklamaný, že to tady nevyšlo, jak jsem chtěl," uvedl Knebel. Téměř po celou trať sekundoval Kamilu Mrůzkovi. Při průjezdu jezem na začátku Krumlova ovšem zvolil špatnou trasu a rozpáral tam svoji loď. Na posledních dvou kilometrech musel několikrát vylévat a tak z medailové pozice klesl na osmou příčku.

"Myslím si, že se závod povedl. Počasí bylo skvělé, opět teklo ve Vltavě dost vody. Snad si to všichni pořádně užili a příští rok přijedou opět," zhodnotil v jedné větě třetí ročník Krumlovského vodáckého maratonu 2005 ředitel závodu Lukáš Novosad.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Mlýnská stoka v Třeboňské pánvi

Mlýnská stoka v Třeboňské pánvi

Mlýnská stoka je menší sestra Zlaté stoky. Teče z lesů u Majdaleny, napájí Stupský a Mlýnský rybník u svatého Víta, a svoji pouť končí v obrovském rybníku Rožmberk.... celý článek

A znovu Rio Botičo

Přes 3 jezy napříč Prahou. Skauti zařídili nádherné počasí

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

VLTAVA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Rybník Rožmberk, největší v Čechách a nejspíš i na světě

Rybník Rožmberk, největší v Čechách a nejspíš i na světě

Traduje se, že jihočeský rybník Rožmberk je tak velký, aby bylo možné na hladině pozorovat zakřivení zemského povrchu.
Jak vybrat správné vybavení pro kajakové výlety a usnadnit si cestu

Jak vybrat správné vybavení pro kajakové výlety a usnadnit si cestu

Plánujete první nebo už několikátý kajakový výlet a přemýšlíte, jaké vybavení by vám nemělo chybět? Správná volba výbavy je klíčem k pohodě, bezpečí i radosti z pádlování.
Olawa, nejhezčí podzimní plavba u Vratislavi

Olawa, nejhezčí podzimní plavba u Vratislavi

Vratislav / Breslau / Wroclaw bývalo české město, potom německé průmyslové centrum a v současnosti je polským velkoměstem. Proto nám Čechům zní povědomě název nejhezčí řeky Olawa. Teď na podzim si užijeme krásné
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2025 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 7. června do 27. září každý víkend. Na lodní lince slouží historický kolesový parník Vltava. Celodenní výlet je plný přírodních a historických zajímavostí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Klenoty pralesa - výstava Olomouc 17.10.-2.11. 17.10.
Czech Travel Market Praha, Letňany Veletrh cestovního ruchu 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frýdlant nad Ostravicí, kulturní centrum 21.-23.10. 21.10.
Zprůchodnění migračních překážek ve vodních tocích - seminář Praha, Povodí Vltava 22.10. 09:00
ITEP - veletrh Plzeň, Lokomotiva 24.-26.10. 24.10.
Doubrava - zamykání Pařížov 25.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řepiště, U Máně 30.10.-5.12. 30.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Hradec Králové, Bio Central 3.-5.11. 3.11.
WTM - veletrh Velká Británie, Londýn 4.-6.11. Cestování 4.11.
EICMA - veletrh Itálie, Miláno 6.-9.11. Cyklistika a motocykly 6.11.

Diskuse

Čelovka Petr, 19.10.2025 19:39, 24 příspěvků
Rysy - smrtelné úseky Kuba Turek, 19.10.2025 0:11, 2 příspěvky
??? Honza, 18.10.2025 10:59, 2 příspěvky
Inu Kuba Turek, 17.10.2025 13:32, 6 příspěvků
Inu Honza, 17.10.2025 13:03, 6 příspěvků
Mlýnská Třeboň vodák Marek, 17.10.2025 11:30, 1 příspěvek
??? normální horolezecké ... Tom, 17.10.2025 10:45, 6 příspěvků
na rysy Dědek, 17.10.2025 9:57, 2 příspěvky
Inu Honza, 16.10.2025 19:23, 2 příspěvky
Inu Honza, 16.10.2025 14:25, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Podzimní výlovy Horydoly , 17.10.2025 19:45
Jižní Čechy Horydoly , 15.10.2025 1:17
Czech Travel Press Horydoly , 12.10.2025 18:41
Zanzibar Horydoly , 8.10.2025 0:03
Z celého světa na Vltavu Horydoly , 7.10.2025 23:57
FUNGI FEST 2025 Horydoly , 3.10.2025 1:51
577 tisíc návštěvníků za ... Horydoly , 3.10.2025 1:48
One Week Left to Enter th... Horydoly , 23.9.2025 18:48