Stříbrní slalomáři

Stříbrní slalomáři
SDÍLEJ:
Augsburg
Jak na to Vodácké závody 2006 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou. Zpravodajství připravujeme ve spolupráci s raftovou přílohou Sportovních novin a David Knebel Inspiration.

Sjezd

Otava - Čeňkova pila

Labe

Kamenice

Slalom

Athény

Praha, Trója

Trnávka 2

Trnávka 1

Labe

Opava

Rafting

Belaja - mistrovství Evropy

Belaja - organizační nejasnosti

Turistika

Choceň - vodácké dny

Vodácké závody: 2005, 2004, 2003

Pouze jeden trénink na trati v německém Augsburgu stačil české reprezentaci ve slalomu na dioké vodě k zisku dvou medailí ve druhém podniku světového poháru.

Deblíři a kanoistka

V prvním letošním mezinárodním měření sil se ve velice dobrém světle představila posádka deblkanoistů Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek. V sobotním závodě postupovali do finále ze 4. příčky. Závěr však patřil naší dvojici a díky nejlepšímu finálovému času se posunuli vzhůru a odnesli si stříbro.

Podobný průběh měl závod kajakářek z pohledu Štěpánky Hilgertové. I ona zahájila volněji a s přispěním dvouvteřinové penalizace figurovala na 5. příčce. Hilgertová si svůj útok schovala, stejně jako před týdnem v Aténách, až do poslední jízdy.

Nejrychlejší čas ji, stejně jako Volfa se Štěpánkem, posunul na výslednou 2. pozici. Nad její síly zůstala pouze olympijská vítězka, Slovenka Elena Kaliská. V celkovém hodnocení však česká kajakářka drží vedení právě před víkendovou jedničkou Kaliskou.

Na rozdíl od minulého týdne se závody na trati v Augsburgu rozložily do tří dnů. Po páteční kvalifikaci, z níž povinně postoupili všichni čeští zástupci, byl program rozdělen do dvou finálových dnů.

Kubričan minul branku

Za slunečného počasí se do zpěněné vody Eiskanalu v sobotu spustili kajakáři a deblkanoisté. Mezi kajakáři se nejlépe z našich dařilo Tomáši Kobesovi. Tomu se jako jedinému českému kajakáři podařilo, stejně jako při prvním poháru v Aténách, postoupit do finále.

V něm sice spadl o pět míst a dojel na konečné 10. pozici, ale předvedl dobrý výkon. Navíc chybělo málo a trenér mohl být ještě mnohem veselejší. Skvělou jízdu totiž zajel Lukáš Kubričan. Kubričan jel bez respektu a odjel jasně nejrychlejší jízdu dne. Bohužel zůstalo jen u výborného času. Lukáš těsně minul branku číslo 13 a z možného vítězství v semifinále se poroučel na 38. místo.

O jeden dotek zůstal za branami finále také vítěz české kvalifikace do národního týmu Ondřej Raab. V tradičně vyrovnaném boji kajakářů ho dvě sekundy penalizace srazily o devět míst. Raab v konečném pořadí obsadil 17. místo, což na postup do finálové desítky samozřejmě nestačilo.

Profesorské jízdy na deblech

Druhá sobotní kategorie - deblkánoe, patří k českým parádním disciplínám. A deblíři to v Německu potvrdili. Všechny naše lodě postoupily do finále a ani tam nehrály druhé housle. Po semifinále se naši borci srovnali na 3. až 5. místě. Bronzovou medaili v tu chvíli symbolicky drželi Jaroslavové Pospíšil s Pollertem. Naše velezkušená posádka zajela profesorský závod a nakonec získala cenné 4. místo.

Nejlepším výsledkem ve finále se pro stříbro vyšvihla loď Volf – Štěpánek. Jejich ataku odolali pouze vítězní Němci Becker Henze. Německo po vítězném kajakáři Pfannmöllerovi v sobotu mohlo slavit druhý triumf. Nic na tom nemohli změnit ani slovenští bratři Hochschornerové.

Dvojnásobní olympijští vítězové a zlatí medailisté z prvního letošního SP jsou známí velice rychlými časy a ani v Augsburgu tomu nebylo jinak. Ovšem čas ve slalomu není jedinou veličinou, která se počítá. Tři doteky nakonec Slováky odsunuly na konečné 5. místo. Hochschornerovi nakonec o jedno místo předčili naše borce Jirase s Máderem.

Penalizace pro kajakářky

Zatímco pátek a sobotu provázelo slunce, nedělní ráno se probralo do deště. Slalomáře čekaly poslední dvě kategorie. Singl kánoe a kajak žen. Výborně se opět dařilo Štěpánce Hilgertové. Její výpadek v začátku domácí kvalifikace už definitivně zůstal zapomenut a Hilgertová je opět ve skvělé formě. Nejrychlejší jízda v druhém kole a celkové 2. místo jsou výborným signálem pro letošní sezónu.

Za očekáváním a svými možnostmi zůstali další dvě Češky. Řihošková i Pavelková sice časem do finále patřily, ale chyby v podobě penalizací (padesátivteřinová pro Pavelkovou a dvouvteřinová v případě Řihoškové) odsunuly obě mimo finále.

Singlíři byli pomalí

Ve dvě finálové účasti přetavili svůj start singl kanoisté. Stanislav Ježek a Tomáš Indruch obsadili 8. respektive 9. místo. Perfektní čas, s nímž mohl pomýšlet na stupně vítězů, zajel Ježek. Dva doteky v semifinále ho ovšem sesadily na 8. místo. Dvě čisté jízdy a vyrovnaný čas naopak patřily Indruchovi. Jeho rychlost však nestačila na nejlepší a dokončil závod místo za Ježkem, ačkoliv do poslední jízdy vstupoval jako číslo 6. Nedařilo se poslednímu českému kanoistovi Maškovi, který skončil ve třetí desítce. Zlato na kánoi jednotlivců bral Brit Florence před Slováky Minčíkem a Martikánem.

Výsledky zhodnotil kouč Jiří Pultera: "Závod v Augsburgu pro nás znamenal především přípravu na letošní vrcholy sezóny. Kanál v Německu sice dobře známe, ale každá jízda před závodem je vždy znát, a proto mě velice těší dosažené výsledky.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.... celý článek

Přírodní koupání v Orlických horách

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

VLTAVA  Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Brno, přehrada 20.7.
Dračí lodě Výrovice 20.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.

Diskuse

TDF Petr Š., 19.7.2019 20:32, 1 příspěvek
Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 11 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 11 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek
Kontrola na hranicích Menhart, 10.7.2019 19:46, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48