Lázeňskou sezónu v Luhačovicích zahájí 8. května

Lázeňskou sezónu v Luhačovicích zahájí 8. května
Luhačovice, Jurkovičův dům.
Autor snímku Paper Life
SDÍLEJ:

Tradiční třídenní bohatou nabídkou programů s nedělním posvěcením pramenů, otevřou letošní hlavní lázeňskou sezónu Lázně Luhačovice. Letos lázně očekávají úspěšnou sezónu.

Tradiční třídenní bohatou nabídkou programů s nedělním posvěcením pramenů, otevřou letošní hlavní lázeňskou sezónu Lázně Luhačovice. Letos lázně očekávají úspěšnou sezónu i překonání loňské rekordní návštěvnosti víc než 33 000 klientů. Návštěvníky čeká nejen obnovený areál lázeňského parku, ale i rekonstruované ubytovací kapacity a atraktivní kulturní sezóna.

Hosty čeká atraktivní kulturní sezona

Při slavnosti Otevírání pramenů, od pátku 8. května do neděle 10. května, se hosté mohou těšit na dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a kolonádní koncerty. Třešničkou na dortu bude přímý přenos oblíbeného rozhlasového pořadu Aleše Cibulky Tobogan. Jeho hosty budou Viktor Preiss, Kateřina Cajthamlová a Ilona Svobodová. Široké publikum potěší svým koncertem také Radůza. Informoval o tom ředitel lázní Jiří Dědek. 

"Posvěcení pramenů se uskuteční v neděli dopoledne 10. května, za účasti stovek návštěvníků, hned po slavnostní mši svaté. Trasa povede od pramene svatého Josefa přes Ottovku až ke kapli svaté Alžběty. Po celé dopoledne ožije lázeňský park vystoupeními folklorních souborů u pramenů, které se představí v hlavním odpoledním programu na Lázeňském náměstí. Programy jsou volně přístupné veřejnosti. Očekáváme účast lázeňských hostů, stovek návštěvníků z okolí, i slovenských návštěvníků, kteří to sem nemají daleko. Hlavní lázeňské kapacity jsou na tento termín vyprodány," konstatoval Jiří Dědek. 

Nedílnou součástí lázeňských pobytů je vyplnění volného času. Lázně vždy byly a zůstaly centrem společenského života a bohatého kulturního dění. Právě proto lázně připravují v Lázeňském divadle řadu pořadů z hudebního i dramatického žánru, ke kterým patří i prestižní Festival Janáček a Luhačovice. V cyklu pěti festivalových koncertů se představí přední violoncellistka Michaela Fukačová s Filharmonií Bohuslava Martinů, Wihanovo kvarteto, světově proslulá sopranistka Simona Houda Šaturová s mladým nadějným tenoristou Petrem Nekorancem, komorní orchestr Musica Florea pod vedením Marka Štryncla, vynikající varhaník Jaroslav Tůma a houslový virtuos Pavel Šporcl. Dramaturgie Kulturního léta nabízí proslulé pěvecké divy či sólisty a orchestry, renomované divadelní soubory a herecké osobnosti. Lázeňské divadlo letos přivítá např. Simonu Stašovou, T. Kostkovou, N. Boudovou, M. Vladyku, R. Holuba, J. Paulovou, D. Suchařípu. Velké pozornosti a oblíbenosti se také těší Akademie Václava Hudečka, Divadelní Luhačovice nebo festival Písní a tancem.

Koncert v Luhačovicích.

Luhačovická kulturní sešlost

Pro velký ohlas a zájem budou lázně i letos pokračovat v nově zahájených akcích z loňského Kulturního léta. V termínu od 1. do 6. června bude připraveno 3. Setkání řezbářských mistrů pod názvem Krása v dřevě ukrytá, které se uskuteční v lázeňském areálu v blízkosti hotelu Jestřabí. Téma pro rok 2015 je Čtvero ročních období. Hostem letošního Setkání řezbářských mistrů bude i peruánský sochař Alberto Gedeon Soto, který bude pracovat s kamenem.

Prodloužený víkend od 11. do 13. června bude už potřetí patřit Luhačovické divadelní sešlosti, při které se představí tři amatérské divadelní soubory z Čech, Moravy a Slovenska. Od 3. do 5. září rozezní Luhačovice opět krásná a měkká slovenština při 3. ročníku Dnů slovenské kultury. Hosté se mohou těšit na populární vokální skupinu Fragile, která získala letos již podruhé slovenskou diváckou cenu OTO (2014 a 2015). Skupina připravuje na rok 2015 dlouhé koncertní turné po Česku. Jeden z koncertů bude i v Luhačovicích. Slovenský divadelní žánr bude prezentovat Divadlo Andreja Bagara z Nitry s představením Skok z výšky. 

Příjemnou pohodu a odpočinek najdou hosté při kolonádních koncertech, které rozeznívají během léta Lázeňské náměstí. Prožité chvíle při koncertě Hudby Hradní stráže, krojované dechové hudby Vlčnovjanka nebo vyhlášeného dixieland Jazzzubs a dalších orchestrů, patří určitě k pěkným zážitkem. V mimosezónním období lázně připravují nabídku klubových programů v night clubu hotelu Alexandria ****, kde zároveň po celý rok pořádají pravidelné taneční večery. 

INFO: Lázně Luhačovice

Lázeňský okruh Luhačovice.

Horydoly.czLuhačovice na kole: Lázeňské okruhy kolem Luhačovic

Luhačovice, hotel Alexandria.

KOUPÁNÍ.czKOUPÁNÍ.cz: Lázně Luhačovice 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Dovolená

Letos jsme se na otevírání pramenů tolik těšili. Jako na naši celou dovolenou, která se bohužel nemohla uskutečnit. Našli jsme vkusný menší hotel https://vincentluhacovice.cz/cs 
Snad příští rok Luhačovice zahájí sezónu, tak jak jsou všichni zvyklí. 

Reaguj
Super

dobre ranko, krasny clanek a jsem rada za diskuzi. pristi rok se chystame znovu, bydlime v hotelu Alexandria, spa a prijedeme odpocati. Cele Luhacovice jsou krasne, romanticke. Pristi rok bude kdy? zamluvili bychom si radi termin. Nebo zkusim napsat na hotel zrovna ;) hezky den a dekuju za kulturu 

  • Autor Mirka
  • Datum a čas 12.10.2016 09:13
Reaguj
lazně

Ano, je to pravidelná každoroční akce na začátku května. V roce 2016 to bylo 6. května.

Reaguj
lazně

Dobrý den, skvělý článek (nevadí, že je z roku 2015) - my si užívali kulturu letos :) Nejen, že městečko má spoustu doprovodného programu, je samo o sobě krásné. Jezdíme každý rok s mužem  do hotelu Alexandria, kde absolvujeme procedůry a jsme vždy velmi spokojeni. Po večerech brouzdáme městečkem a poznáváme i milé lidičky. O otevírání pramenů jsem neslyšela :( my jezdíme vždy na konci srpna. Tato akce se koná každoročně? Děkuji za info

  • Autor Milena
  • Datum a čas 17.7.2016 16:12
Reaguj
lázně

My jsme na to otvírání pramenů byli a bylo to skvělé! myslím že hlavně pro děcka je to super zážitek...ten folklor, kroje, hudba celé to má báječnou atmosféru! Fakt doporučuji všem! jsme si klasicky prošli město, chtěli jsme do sednout i do kavárny na zákusek, ale bylo všude plno :( až úplně na konci jak jsme se vraceli, tak úplně mimo "lázeňské centrum kolonády" je skvělá cukrárna Sněhurka (na rožku u nádraží, a tam už jsme si od toho davu odpočinuli. I tu slavnou Alexandrii jsme viděli - z venku vypadá fakt mega luxusně, ale taky tam v tuto dobu muselo být ubytovaných asi hodně lidí...Pokud to nemáte daleko, tak příští rok alespoň na otočku se určitě jeďte podívat!

  • Autor Petra
  • Datum a čas 29.5.2016 10:55
Reaguj
lázně Luhačovice

Přejeme, ať se Vám pobyt v Luhačovicích líbí!

Reaguj
lázně

Do Luhačovic se na tuto akci moc těšíme. Valašsko máme s manželem moc rádi a na otevírání pramenů pojede poprvé, i když jsme v Luhačovicích několikrát byli. Už máme rezervovaný pobyt v Alexandrii, prý je to vynikající hotel, tak se těším, jak si pobyt užijeme :) Těším se, že si dovezu i nějakou vincentku domů. Mohla bych ji pít pořád a navíc je v letních měsísích skvělá, když jsou velká horka. Máme v plánu se podívat i k rodině, ktará bydlí u vsetína a rádi bysme navštívili zlínksou zoo. Prý je čím dál hezčí.

  • Autor renča
  • Datum a čas 22.2.2016 15:53
Reaguj
Celkem 7 příspěvků v diskuzi


Šumava AKTUÁLNĚ 2021

Šumava AKTUÁLNĚ 2021

TETŘEV Přinášíme zprávy a novinky ze Šumavy na česko-německo-rakouské hranici. Mohou vám pomoci, ať sem pojedete na kole, na běžkách, na lodi, nebo třeba půjdete pěšky.... celý článek

TEST Co vydrží termotriko Nordblanc?

Beskydy AKTUÁLNĚ 2021

registrovat

Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Velká Británie AKTUÁLNĚ 2021

Velká Británie AKTUÁLNĚ 2021

LYŽOVÁNÍ Outdoorové novinky z Anglie, Skotska, Irska a Walesu. 
Drevený kostol v Leštinách

Drevený kostol v Leštinách

Drevený artikulárny evanjelický kostol v Leštinách z roku 1688 s drevenou zvonicou, bol v roku 2008 zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Kostel nechal postavit Job (Juraj) Zmeškal, kapitán hradní
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2021

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2021

LAVINY Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Zvony na Vyšehradě

Zvony na Vyšehradě

Zvony vyšehradské baziliky byly v baroku umístěné ve zvonici mimo samotný kostel. Po regotizaci chrámu svatého Petra a Pavla byly osazeny do nových věží.
Brdy AKTUÁLNĚ 2021

Brdy AKTUÁLNĚ 2021

BRADAVA Pražské, plzeňské a středočeské hory Brdy jsou divoké, vysoké, romantické a přitom je mají obyvatelé velkých měst doslova za humny. Čtěte novinky z Brd a Podbrdí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vokoberg Teplice, Doubravka Celodenní rogaining 23.1.
Šediváčkův long Deštné v Orlických horách. 26.-31.1. Psí spřežení a sněžná kola 26.1.
Sherpa cup - závod nosičů Sněžka 30.1.
Zapalovač Pardubice, Vinice Kurz pro oddílové vedoucí 4.2.
Ples sportovců Teplice, Krušnohorské divadlo 27.2.
EurAsia Rail - veletrh Turecko, Istanbul 3.-5.3. Železnice 3.3.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 3.-7.3. 3.3.
Bike Show - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.3. 5.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 24.-26.3. 24.3.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 9.-11.4. 9.4.

Diskuse

Závist je sviňa Pavel, 23.1.2021 17:08, 132 příspěvků
Batoh - cena? Novinář, 20.1.2021 22:22, 2 příspěvky
Erekce David, 19.1.2021 21:33, 4 příspěvky
Faberlic zkušenosti faberlic, 18.1.2021 21:42, 1 příspěvek
Erekce Karel, 18.1.2021 11:58, 4 příspěvky
Batoh Šlojíř, 16.1.2021 16:44, 2 příspěvky
Kolem Prahy Šlojíř, 16.1.2021 15:23, 1 příspěvek
Erekce David, 16.1.2021 15:18, 4 příspěvky
Erekce Karel, 15.1.2021 20:13, 4 příspěvky
A to je právě ono... Skiák, 15.1.2021 17:05, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates bude jako jedna ... Horydoly , 20.1.2021 22:59
Lidovci kritizují diskrim... Horydoly , 16.1.2021 15:36
Destinační společnost pro... Horydoly , 12.1.2021 18:21
Schválení kompenzací pro ... Horydoly , 11.1.2021 22:25
Ladovská zima Horydoly , 8.1.2021 1:55
Krkonoše na kole Horydoly , 6.1.2021 13:43
Re: Portrét Swarzbacha Kuba Turek, 6.1.2021 13:26
portrét Swarzbacha Horydoly Open, 6.1.2021 13:22