Pojištění online: cestovní pojistka a povinné ručení

Pojištění online: cestovní pojistka a povinné ručení
Horská služba pod Tomáškovským výhledem, Slovenský raj..
Autor snímku HZS
SDÍLEJ:

Hurá! Po epidemii se otevírají hranice a zase vyrazíte do ciziny. Nezapomněli jste za pár měsíců nucené nečinnosti, že musíte být pojištěni? Zkontrolujte před prvním výjezdem do zahraničí především cestovní pojištění a povinné ručení. Zdravotní pojištění byste měli mít automaticky, protože tuzemské povinné zdravotní pojištění platí v celé Evropské unii.   

Pokud spěcháte, zřejmě nejrychleji uzavřete pojištění online. Samozřejmě stále zůstává možnost pojištění na přepážkách pojišťoven. Jednodušší pojistky na poslední chvíli lze uzavřít po telefonu.

Zajímavou možnost cenového srovnání pojistek od více pojišťoven poskytují různé srovnávací portály a agregátory nabídek. Najdete je pod různými názvy v české lokalizaci, ale také anglicky nebo v jiných řečech. Při jejich využití se vždy ujistěte, že pojistku sice zprostředkuje internetová firma, ale smlouvu uzavíráte přímo s pojišťovnou.

Sjednání pojistky online obvykle přijde levněji. Například Generali Česká pojišťovna slevuje 20 %.

Cestovní pojištění 

Cestovní pojištění je v jádru určené pro úhradu léčebných výloh v případě náhlého onemocnění nebo úrazu. Netýká se dlouhodobých nemocí, předpokládaných zdravotních komplikací, úrazů pod vlivem drog či alkoholu a většinou bývá vyloučena zubařská péče. Běžné cestovní pojištění neplatí v rizikových zemích, kde probíhají epidemie, války nebo teroristické útoky. Oficiální seznam těchto zemí najdete na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí.

Komerční pojišťovny tento léčebný základ doplňují o další užitečné komponenty, které se mohou hodit při nečekaných událostech v zahraničí.

* léčebné výlohy

* ztráta a odcizení zavazadel

* odpovědnost za škodu

* zpoždění a zrušení letu, nebo zpoždění zavazadel

* trvalé následky úrazu

* smrt v důsledku úrazu

* pojištění rizikových sportů

Bořeň, Západní prostor, Traverzová 3. Překrok v druhé délce.

Součástí dobrého cestovního pojištění je asistenční služba. K pojistce získá cestovatel či turista telefonní číslo, na které může v případě nouze zatelefonovat, a operátor mu pomůže nešťastnou situaci řešit. Mnoho českých občanů, především starších, stále vyžaduje komunikaci v češtině a na to je potřeba se před uzavřením pojistky zeptat. Levné pojistky, nebo dokonce pojistky zadarmo například k bankovním kartám nebo zájezdům, přidávají pouze regionální asistenční služby, kde se mluví místním jazykem a nanejvýš anglicky.

Typický případ pro asistenční službu je doporučení nejbližšího lékaře nebo nemocnice v místě, odkud nemocný nebo zraněný člověk volá. Častá je také komunikace na dálku se zdravotnickým personálem v nemocnici. Nejčastěji se jedná o sdělení diagnózy, vyřízení finančních záležitostí s spojených s léčením a konečně transport ze zahraničí domů do Česka.

K cestování po Evropě obvykle stačí pojistný limit zhruba tři až pět milionů korun na léčbu a dva miliony korun na odpovědnost.

Evropský průkaz zdravotního pojištění

V rámci Evropské unie pokrývá základní zdravotní pojištění Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC, European Health Insurance Card). Prakticky je součástí české karty zdravotního pojištění. Zaměstnanci, živnostníci a podnikatelé si zdravotní pojištění platí povinně za zákona sami. Za děti, důchodce a nezaměstnané ho platí stát.

Díky tomu mají občané České republiky zdravotní služby za stejných podmínek jako občané v konkrétní zemi. Nejzákladnější ošetření a léčení mají všichni zdarma. V některých státech se hradí drobná spoluúčast, někde  léky, jinde ošetřují zdarma jen státní či obecní nemocnice.

Lepší cestovní pojištění tyto doplatky dokáže zaplatit.

Odřeniny na kole.

Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, kterému se zjednodušeně říká povinné ručení, je stejně důležité jako řidičský průkaz a také technický průkaz motorky nebo auta. K cestám po Česku i do zahraničí je potřeba tak zvaná zelená karta, což je doklad o zaplacení povinného ručení, který platí nejen v tuzemsku ale i v Evropské unii.

Povinné ručení se sjednává a poté platí nejen osobně na přepážce pojišťovny, ale také online přes internet, kde ho lze nejlépe najít zadáním fráze povinné ručení kalkulačka do libovolného vyhledávače. Kromě samotných pojišťoven ho nabízejí také různé srovnávače cen a informativní weby, ale samotné povinné ručení je vždy sjednáno s pojišťovnou. Pokud byste měli pochybnosti, můžete se obrátit na Českou kancelář pojistitelů. To je profesní organizace pojišťoven, které nabízejí povinné ručení, a zároveň spravuje garanční fond, ze kterého se platí problematické pojistné případy, například od řidičů, kteří nezaplatili povinné ručení.

Mercedes-Benz ML 350 BlueTec 4M.

Základním účelem povinného ručení je ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla. Škoda se tedy nevyplácí tomu, kdo nehodu způsobí, ale těm, kterým nabourá auto. Platí se nejen škody na vozidle, ale také na zdraví a majetku. Platí se také náklady na právní zastoupení poškozeného, jeho ušlý zisk a další náklady poškozené strany. 

Cena povinného ručení je rozdílná a ovlivňuje ji nejen cenová politiky pojišťovny, ale také malusy a bonusy podle toho, jak dobře řidič jezdí a jak disciplinovaně platí, kategorie vozidla, objem a výkon motoru, stáří vozidla a výraznou roli hraje věk a bydliště majitele vozu.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Cestovní pojištění

Vyřizoval jsem si to přes klikpojisteni .cz, kde se dá uzavřít cestovní pojištění okamžitě a celé online. Nemusíte nikam jít. Doporučuji se na srovnání nabídek podívat vždy.

 • Autor Patrik
 • Datum a čas 19.9.2020 08:36
Reaguj
Cestovní pojištění

Nikde to pak nemusím chodit podepsat? jak to prosím funguje? jak je to rychlé?

Reaguj
Cestovní pojištění

Pokud chcete rychlé nezávislé porovnání, tak jsou na to dobré srovnávače, kdepotom dokážete vyřídit pojistku online a nemusíte kvůli tomu nikam běhat.

 • Autor Patrik
 • Datum a čas 7.9.2020 12:39
Reaguj
Cestovní pojištění

ÖAV

Reaguj
Cestovní pojištění

Kde si nejčastěji sjednáváte cestovní pojištění? měníte pojišťovny nebo to máte vždy u jedné?

Reaguj
Použití pánské ochrany

Tak doporučuji se podívat na výběr tenkých kondomů od https://e-kondomy.cz/kondomy/ultra-tenke-kondomy , prodávají se opravdu exra tenké kondomy, díky kterým je citlivost daleko větší.

 • Autor Jirka
 • Datum a čas 12.6.2020 12:11
Reaguj
Použití pánské ochrany

Nejtenší myslíte? jak moc tenký je nejtenčí kondom?

 • Autor Pavel
 • Datum a čas 10.6.2020 10:11
Reaguj
Použití pánské ochrany

Je to tak, někdo to tak prostě má. Mohl bych povídat z vlastních zkušeností. Mě se ale naštěstí podařilo narazit na jetenčí kondomy na trhu, se kterým to je jako bych ani žádný neměl. Nejsou vůbec drahé a sex je s ním o 100% lepší.

 • Autor Jirka
 • Datum a čas 6.6.2020 09:11
Reaguj
Použití pánské ochrany
Nedostatek kondomů si myslím, že úplně nehrozí. Já mám však problém, že při použití ochrany pak nic necítím, a sex postrádá smysl. Máte to někdo podobně?
 • Autor Pavel
 • Datum a čas 3.6.2020 10:29
Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


registrovat

Prohlédněte si chaty k pronájmu a ubytování.
Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz

Nejčtenější články

Houby AKTUÁLNĚ 2020

Houby AKTUÁLNĚ 2020

JIŽNÍ MORAVA Přinášíme zprávy z lesů a luk. Přejeme dobrou chuť, ať už připravujete smaženici, sušíte nebo nakládáte jakékoliv jedlé houby!
Záříjové superstředy v Outlet Arena Moravia začínají

Záříjové superstředy v Outlet Arena Moravia začínají

Ostravský Outlet Arena Moravia zahajuje ve dnech 9. a 16. září oblíbené Superstředy, kdy si návštěvníci mohou pořídit outletové zboží s výhodnou dodatečnou slevou. Jedná se o poslední superstředy v tomto roce.
Temná turistika: 7 zajímavých míst k návštěvě

Temná turistika: 7 zajímavých míst k návštěvě

Smrt, tragédie nebo neštěstí spojuje fenomén pocházející z anglického výrazu Dark tourism, nebo-li Temná turistika. Jsou to místa, která zamávají častokrát i s otrlými cestovateli. Dark tourism bývá na hraně etiky, v poslední době
Berzdorfer See, Niedow a Kristýna

Berzdorfer See, Niedow a Kristýna

PODCAST V česko-polsko-německém pohraničí se koupá ve třech bývalých uhelných dolech.
Neúspešná resuscitácia na Žiarskej chate

Neúspešná resuscitácia na Žiarskej chate

ČERNÁ VDOVA V skorých ranných hodinách dňa 31. augusta boli záchranári Horskej záchrannej služby požiadaní o pomoc pre 27ročného Slováka, ktorý odpadol na Žiarskej chate a nemal prítomné základné životné funkcie.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Heckal 100 - fotovýstava Turnov, Muzeum Českého ráje 10.9.-1.11. 10.9.
40 let HO Jiskra Tanvald - výstava Desná, Riedlova vila 10.9.-30.10. 10.9.
Bike-Expo - veletrh Polsko, Kielce PŘESUNUTO 1.-3.10. 1.10.
European C-Boat Armada Rakousko, Wildalpen 1.-4.10. Divoká voda na otevřených kanoích 1.10.
Tajchová osmička Nová Baňa Beh 8.9.
Zaniknutý hrad Breznica - exkurze Tekovská Breznica, cintorín 1.10. 15:00
Nana - cestovatelský festival Kutná Hora, GASK 2.-3.10. 2.10.
Vinobraní Valtice ZRUŠENO! 2.-3.10. 2.10.
Padání - bouldering Žihle 2.-4.10. 2.10.
Nova Cup - cyklomaraton Mikulov Horská kola 3.10.

Diskuse

Včlánku o soeše JF jsou v... Kuba Turek, 30.9.2020 18:04, 10 příspěvků
Včlánku o soeše JF jsou v... PK, 27.9.2020 1:13, 10 příspěvků
Včlánku o soeše JF jsou v... Václav, 26.9.2020 18:58, 10 příspěvků
Let balonem Josef, 25.9.2020 17:21, 4 příspěvky
Lety balonem Martin, 24.9.2020 19:09, 4 příspěvky
Stačí otočit hlavou :) Tom, 24.9.2020 15:00, 1 příspěvek
Petr Josef, 23.9.2020 20:37, 4 příspěvky
Zpravodajství Pišišvor, 22.9.2020 14:51, 2 příspěvky
Zpravodajství Petr Š., 22.9.2020 14:01, 2 příspěvky
Re: Anna, 22.9.2020 8:46, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Milí přátelé Švýcarska, admin@ngs.cz, 26.9.2020 17:13
Re: Sportfilm Liberec admin@ngs.cz, 21.9.2020 19:42
Sportfilm Liberec admin@ngs.cz, 21.9.2020 19:39
Re: Djatlov / Ďatlov admin@ngs.cz, 18.9.2020 9:14
Djatlov / Ďatlov admin@ngs.cz, 18.9.2020 9:09
Název zůstává, mění se místo admin@ngs.cz, 15.9.2020 9:58
Kbely - lezecký instruktor admin@ngs.cz, 14.9.2020 20:04
Höllental - táboření Pivoň Pivoň, 14.9.2020 18:46