10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá

10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá
Česko-německý půlmaraton Český les.
Autor snímku Radek Bouček
SDÍLEJ:

Obloha se lehce zachmuřila očekávanou zimou, ale pak ještě lesy, mýtiny a luka zvesela zamrkaly barvami odcházejícího léta. Podmanivá krajina zádumčivého klidu za chodským kopcem Čerchovem na česko-německé hranici přivítala půlmaraton Český les.

10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá
Česko-německý půlmaraton Český les.
Autor snímku Radek Bouček

S epicentrem v Nemanicích už podesáté.

Učitel z Plzně vyhrál

A také objevila nového vládce. Stal se jím čerstvý čtyřicátník Lukáš Královec (1:41:09), původem domažlický mílař, později všestranný outdoorový sportovec a nyní už zase nejvíc běžec, profesí učitel tělocviku a informatiky v Plzni. "Přijeli jsme s manželkou oslavit výročí první svatby," hlásil už na startu. Ano, čtvrtá mezi dámami a druhá ve věkové kategorii, tedy též s trofejí, skončila jeho žena Veronika (2:10:39), hlavní iniciátorka akce.

Česko-německý půlmaraton Český les.

"Já jsem začal někde třetí - čtvrtý lehce přes čtyři minuty na kilák. Moc jsem nestahoval. Někde na osmém jsme se seběhli tři, ale držením tempa jsem se jim dvěma vzdálil a začalo se mi běžet výborně. Nestupňoval jsem tempo, ale zvyšoval jsem náskok a už jsem nekoukal za sebe. Překvapil mě seběh po hranici, najednou se pode mnou otevřela skoro díra… A závěr? Poslední tři kiláky byly hodně vydatné, naštěstí jsem měl už klid. Překvapilo mě, jak krásný závod máme v rodném kraji, že jsem o něm vůbec nevěděl," vyprávěl v cíli Lukáš Královec.

"Já to tady mám moc rád už dlouho, vůbec jsem neváhal s účastí, tím spíš, když jsem loni chyběl. A byl to jeden z nejzajímavějších závodů vývojem, jak se to přelévalo. Na posledním kopci byla nahoře posekaná kukuřice ještě před seběhem vysokou travou a hlubokým terénem, musely se hodně zvedat nohy, bylo to náročné. Vítěz rozhodl rovnoměrným tempem," komentoval dosah historického triumfu druhý v pořadí, padesátník Zdeněk Beck.

V cíli nabral 2:13, ale udržel 27 vteřin na třetího Jana Třísku z Ústí nad Labem, v 39 letech nejmladšího na stupních, jmenovce slavného herce - ostatně také běžce. Víte, že nevynechal jediný den bez běhání více než 35 let až do pozdního věku?

Čtvrtý doběhl loňský vítěz Jan Svatoň, o necelé tři minuty horším časem než před rokem. Páté místo bere pravidelný brazilský účastník Rafael Onzi (-6:52), však tu byl pátý i loni. V TOP 10 byli zástupci čtyř zemí tří kontinentů. Poctivými výkony jako by složili poklonu místnímu rodákovi, běchovické a unratické legendě Vlastimilu Zwiefelhoferovi.

Česko-německý půlmaraton Český les.

Vítej, zlatý hattricku! 

Už hned za Onzim, tedy mezi nimi, se zjevila nejlepší žena Dominika Holá (1:50:57), o čtyři minuty lepší než loni, a o pět než předloni. Vítej, zlatý hattricku! "Podzim hrál barvami. Nevracím se na stejné závody, chci vidět co nejvíc míst. Nechtělo se mi, ale vzpomněla jsem si na ten parádní hraniční seběh a nakonec zase vyrazila… Poznala jsem si i něco novýho, náročnýho, zbytky kukuřice na závěr. Všichni si to užili, atmosféra byla krásná," povídala. Dominika Holá. A že dala i do třetice lepší čas? "O to ani tolik nejde, spíš jsem ráda, že se mi běhá líp a líp," dodala spokojeně referentka životního prostředí z krajského úřadu v Plzni, jinak původem z nedalekého Stodu.

Doprovodnou sedmičku vyhrál v rámci přeshraniční parity 62letý německý veterán Albert Wanninger (35:36) a o generaci mladší Lucie Kopecká (30:36). S nadšením běhaly i děti, jako obvykle.

INFO: Trail Running Cup a kompletní výsledky

Horydoly.cz Trail Running Cup 2025

Trail Running Cup - rozpis závodů

2. srpna Krkonošská 50 (Špindlerův Mlýn) 50 km/21 km/8 km
23. srpna Brdský půlmaraton (Kytín) 21 km/10 km
11. října Půlmaraton Český les (Nemanice) 21 km/7 km
2. listopadu Motolské jamky (Praha) 10 km/5 km
6. prosince Maraton Praha - Dobříš (Braník) 42 km/10 km

Trail Running Cup v roce 2024
Trail Running Cup v roce 2023

Trail Running Cup v roce 2022

Trail Running Cup v roce 2021
Trail Running Cup v roce 2019
Trail Running Cup v roce 2018
Trail Running Cup v roce 2017
Trail Running Cup v roce 2016

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá

10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá

Obloha se lehce zachmuřila očekávanou zimou, ale pak ještě lesy, mýtiny a luka zvesela zamrkaly barvami odcházejícího léta. Podmanivá krajina zádumčivého klidu za chodským kopcem Čerchovem na česko-německé hranici přivítala půlmaraton... celý článek

Livigno, Bormio a Valtellina 2025/2026

Odpočítávání spuštěno: Eurorando se příští rok koná v Krušných horách

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Dešťová rapsodie nad Motolskými jamkami

Dešťová rapsodie nad Motolskými jamkami

Po nezvykle podzimně slunečném a teplém týdnu se předpověď rosniček bohužel naplnila. Pršelo, jen se lilo. Celou neděli. Od rána až do noci. Jen chvíli trošku míň, pak zas víc, místy
10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá

10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá

Obloha se lehce zachmuřila očekávanou zimou, ale pak ještě lesy, mýtiny a luka zvesela zamrkaly barvami odcházejícího léta. Podmanivá krajina zádumčivého klidu za chodským kopcem Čerchovem na česko-německé hranici přivítala půlmaraton
Livigno, Bormio a Valtellina 2025/2026

Livigno, Bormio a Valtellina 2025/2026

Aktuální zprávy z oblíbených lyžařských středisek na severu Itálie.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Philoxenia - veletrh Řecko, Soluň 14.-16.11. Cestování 14.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Opava, Na Rybníčku 14.-15.11. 14.11.
Pelikánův seminář Vršatec 14.-17.11. Horská medicína 14.11.
IBTM - veletrh Španělsko, Barcelona 18.-20.11. 18.11.
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 19.-23.11. 19.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Chvalkovice na Hané 20.-21.11. 20.11.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frenštát pod Radhoštěm, kino 20.-23.11. 20.11.
Vertical Pro - veletrh Německo, Friedrichshafen 21.-22.11. 21.11.
Loučení - běh Ústí nad Labem 21.-23.11. Ultra trail 21.11.
Čertovskej Wintertrail Hamr na Jezeře 22.11.

Diskuse

Why Israel’s attack again... MichaelGow, 15.11.2025 0:15, 13 příspěvků
ком Stevejoymn, 14.11.2025 18:42, 11 příspěvků
parkování Lukas B., 14.11.2025 11:35, 1 příspěvek
smutné ale očekávatelné TS Charlie, 13.11.2025 17:38, 5 příspěvků
to snad ne? Kuba Turek, 12.11.2025 13:44, 3 příspěvky
Inu Honza, 12.11.2025 13:03, 1 příspěvek
to snad ne? vodák Marek, 12.11.2025 11:20, 3 příspěvky
Draschicexe climber, 11.11.2025 11:50, 1 příspěvek
dobré video zlískal jsem se jako dobytek, 8.11.2025 21:42, 2 příspěvky
dobré video vodák Marek, 6.11.2025 4:43, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

přednášky o lavinové prev... Horydoly , 13.11.2025 1:33
Kutnohorsko a Kolínsko Horydoly , 12.11.2025 10:15
Re: Svatomartinská husa Horydoly , 12.11.2025 10:12
Svatomartinské slavnosti ... Horydoly , 12.11.2025 10:09
Svatomartinské hody jsou ... Horydoly , 12.11.2025 10:07
Svatomartinská husa Horydoly , 12.11.2025 10:05
Sex po šedesátce Horydoly , 12.11.2025 10:01
Tajemství názvů ženských ... Horydoly , 12.11.2025 9:59