Běh do oblak přinesl sněhovou torturu

Běh do oblak přinesl sněhovou torturu
Tomáš Lichý vítězí v Běhu do oblak na Dolní Moravě.
Autor snímku TONO
SDÍLEJ:

Pokud se při běžeckém závodě málem srazíte se snowboardistou, zdá se, že už vážně něco přestává fungovat. Nejvyšší čas napsat tečku za závodní sezonou - pokud jste tak ještě neučinili. Nejlepší příležitostí byl Běh do oblak na Dolní Moravě. Za sněhovou torturu luxusní wellness péče!

Běh do oblak přinesl sněhovou torturu
Stezka v oblacích Dolní Morava.
Autor snímku Běh do oblak
Jak na to
 

Loni se tu běžeckým výšlapem křtilo otevření Stezky v korunách. "Což mělo skvělý ohlas, tak proč nepokračovat v něčem, co se líbí," vysvětloval Martin Dvořák, ředitel závodu, pokračování tradice. Přijela stovka běžců, nejen z okolí, ale i milovníků akčního stylu běhů Trail Running Cup z celé země, skyrunneři, skialpinisti.

Měkký sníh se bořil vysoko nad kotníky

Oproti loňsku se ledacos změnilo, takže sběratelům zážitků přibyl další drahokam. Zůstalo pouze převýšení 430 metrů, ale délka narostla skoro o kilometr na 3,5 km, z nichž se shodovala pouze závěrečná pasáž po dřevěné Stezce do oblak.

A také podklad. Loni tvrdo, ať už první část po ještě zelenohnědé a kamenité sjezdovce Kamile, tak druhá po Amálce, pokryté utemovanou vrstvou umělého sněhu. Teď měkko, všude po sněhu, nohy se bořily po holeně, někde se lépe odrazily z bláta. Jisté a pevné kroky byste lehce spočítali na ruce dřevorubce.

Počasí teplejší, ale nahoře stejná mlha i fukeř. Pohyblivější kulisy přidali lyžaři a snowboarďáci, neboť na Dolní Moravě v tento den právě začala sezona. "Budu tam rychlejc," řvali sebevědomí běžci na pasažéry lanovky, když mířili vzhůru i pak nazpátek dolů.

Horydoly.czPOZVÁNKA: Běh do oblak mění trasu

Dolní Morava, Jeseníky.

Muži: Fejfar se utavil ve stopě 

Jak dopadl sportovní souboj přímo na trase? Hvězdné kvarteto se ve třiadvacetiminutové akci vešlo do třinácti vteřin, rozhodlo se až těsně pod vrcholem. Po většinu dosavadní trati vyšlapával stopu Ondřej Fejfar. Čímž se zřejmě lehce utavil. Neboť první nástup obhájce Tomáše Lichého postačil k získání a udržení pár vteřin na čele.

Ještě na Stezce se to dalo docela natáhnout, ale pořadí získalo jasnou podobu: 1. Lichý, 2. skorodomácí Radek Hübl, který tu ovládl červnovou třicítku KTRC, 3. Fejfar a 4. Jan Zemaník.

"Moc jsem toho poslední dobou nenaběhal, bolí mě lýtko. Rozhodl jsem se na poslední chvíli, chtěl jsem to zkusit, ale je to stejné," říkal král. "Bez něho bych sem nejel. Mám po odpočinku, ale už začínám běhat," dodal druhý člen beskydské partičky Jan Zemaník.

Dolní Morava, Jeseníky.

Ženy: veteránky všechny pobily

Ženám vládla skvělá Táňa Metelková, v absolutním pořadí desátá, jen tři a půl minuty za vítězem. A to do poslední chvíle zvažovala, že by sebrala ratolestem, které poslala i s manželem na běžky, hůlky. Druhá skončila taktéž veteránka Denisa Barnetová ze zdejšího hotelu Vista, který poskytl všem skvělé zázemí. Třetí pak Iveta Vlčková z Běžeckého kempu Ondřeje Fejfara Kuprovka, tahle formace si tu protáhla běžecký víkend až do neděle.

Běh do oblak, Dolní Morava.

Na závěr ještě krátký výčet příjemností, které jste si mohli užít kromě drsného běhu: Výroční modré tričko Kilpi, teplé oblečení hned nahoře v cíli společně s horkým čajem, pak zdarma lanovka dolů, teplá převlékárna s návštěvou zdejšího wellness centra a ještě výtečný těstovinový salát v restauraci s vyhlídkou na Králický Sněžník. A při vyhlášení výsledků dlouhý sestřih videí z celého ročníku KTRC. Tak klidné vánoce a zase za rok!

INFO: Kompletní výsledky Běhu do oblak 2016 

Trail Running Cup 2016

Horydoly.czDOLNÍ MORAVA: Běh do oblak připravil sněhovou torturu

Horydoly.czNEMANICE: Závod v Českém lese

Horydoly.czČELADNÁ: Divoké úseky na sněhu i blátě pod Ondřejníkem

Horydoly.czLIBEREC: Ještěd half marathon se poběží čtyři hodiny

Horydoly.czŠPINDLERŮV MLÝN: Běžecká výzva Krkonošský skymarathon

Horydoly.czLIPNO: Rekord překonal zkušený Havlíček

Horydoly.czPRAHA: René, já a Rudolf chodíváme běhat na golf v Motole

Horydoly.czDOLNÍ MORAVA: Po hřbetu Králického Sněžníku

Horydoly.czPRAHA: Petřín, kopec lásky nebo Silicon Hill?

Horydoly.czOSTRAVA: Běh na vulkán haldy Ema

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kdo s koho? Tománka čeká souboj s americkou legendou, ve hře je jedna místenka na mistrovství světa

Kdo s koho? Tománka čeká souboj s americkou legendou, ve hře je jedna místenka na mistrovství světa

Po velmi úspěšném loňském roce, během něhož ovládl mistrovství světa v klasickém ironmanu na Havaji a přidal stříbro na světovém šampionátu na poloviční distanci (70.3) na Novém Zélandu, vstupuje paratriatlonista Jan Tománek... celý článek

Barefoot obuv pro outdoorové nadšence: Pohyb v přírodě bez omezení

Krkonošská 70 slaví sedmdesátku

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Nádherný souboj na Moraviamanovi pro Stádníka a Křivánkovou

Nádherný souboj na Moraviamanovi pro Stádníka a Křivánkovou

Cílovou rovinkou závodu Moraviaman prošel z posledních sil a hned za branou se zhroutil na zem. Ale dokázal to! Jakub Stádník se stal mistrem republiky v dlouhém triatlonu, když svou premiéru na této
Kdo s koho? Tománka čeká souboj s americkou legendou, ve hře je jedna místenka na mistrovství světa

Kdo s koho? Tománka čeká souboj s americkou legendou, ve hře je jedna místenka na mistrovství světa

Po velmi úspěšném loňském roce, během něhož ovládl mistrovství světa v klasickém ironmanu na Havaji a přidal stříbro na světovém šampionátu na poloviční distanci (70.3) na Novém Zélandu, vstupuje paratriatlonista Jan Tománek

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Moravský ultramaraton Lomnice 29.6.-5.7. 29.6.
Grossglockner Mountain Run Rakousko, Heiligenblut 4.-6.7. 4.7.
ISPO China - veletrh Čína, Shanghai 4.-6.7.. 4.7.
ILTM Asia - veletrh Čína, Shangai 4.-6.7. Luxusní cestování 4.7.
Pastvinský triatlon Pastviny Plavání, kolo, běh 5.7.
Nízkotatranská stíhačka - běh Telgárt 12.7.
Krušné hory Trail Run Abertamy 19.7.
Bodenský triatlon Habartov 19.7.
Zátopkova 10 - běh Plzeň 20.7.
Zlatá pětka Emila Zátopka Plzeň 24.7.

Diskuse

Postalmklamm via ferrata pikovoda, 30.6.2025 23:32, 3 příspěvky
Cesty pro lidi Kletr, 30.6.2025 14:44, 1 příspěvek
Mladí horalové Honza, 29.6.2025 21:28, 1 příspěvek
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 21:13, 6 příspěvků
Docela důležité... Kuba Turek, 26.6.2025 14:47, 6 příspěvků
Docela důležité... Honza, 26.6.2025 14:18, 6 příspěvků
Docela důležité... Laura Novotná, 26.6.2025 12:12, 6 příspěvků
Solná komora Novinář, 26.6.2025 11:27, 3 příspěvky
Solná komora Skiák, 25.6.2025 23:02, 3 příspěvky
Inu Piký, 23.6.2025 18:47, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 15:16
Světový pohár Troja Horydoly , 26.6.2025 2:57
Prskavec jako hologram Horydoly Open, 25.6.2025 0:13
Livigno na kole Horydoly , 24.6.2025 19:48
Cyklistický maraton Vysočiny Horydoly , 19.6.2025 22:32
Pivo na Náplavce Horydoly , 19.6.2025 21:22
Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01