Na změněné trati nezměněný vítěz: Trail Praha vyhrál Fejfar

Na změněné trati nezměněný vítěz: Trail Praha vyhrál Fejfar
Trail Praha.
Autor snímku Martin Wawrzyczek
SDÍLEJ:

Nikdy nevěřte Martinu Dvořákovi, řediteli seriálu Trail Running Cupu, když mění trať. Hrozivé seběhy dáte, to on jen tak straší. Anebo při rovnání profilů vrátí do mapy starý prudký kopec. Jako teď na Trailu Prahu. Nejlíp přijďte sami a vyzkoušejte na vlastní kůži. Nebude litovat, tomu zase naopak věřte.

Na změněné trati nezměněný vítěz: Trail Praha vyhrál Fejfar
Start!
Autor snímku Martin Wawrzyczek
Jak na to

Horydoly jsou mediálním partnerem Trail Running Cup.

Na nejčasnějším otvíráku jedenáctileté historie oblíbené série přírodních zážitkových běhů nechyběly teplé sluneční paprsky ani poslední březnovou sobotu. Pětikilometrový okruh se posunul do západní části petřínského parku, na desítce čekal jako obvykle dvakrát. Ovšem vítěz si poradil i tady. Ondřej Fejfar tu vyhrál už pošesté.

"Odnikud z jednoho místa těch vítězství tolik nemám," pochvaloval si vlastní výsledek i závod letos 33letý převážně horský běžec z Podkrkonoší. Zato pocitově si tak úplně nejuchal. "Nic moc, připravuju se na pražský půlmaraton a trénuju víc po rovině. Bylo to cítit, navíc jsem šel z plného tréninku, jako silovou přípravu." V zimě sice většinově běhal, ale jednou týdně dával kvalitní skialpy.

První zhruba tři kilometry se drželi ve třech s dalším elitním horalem Tomášem Macečkem, původem z Beskyd, a nováčkem v seriálu Jaroslavem Blažkem, Pražanem v barvách ČZU. "Pro mě to byl začátek sezony, prošťouchnutí. Ze začátku se mi běželo až moc dobře, nechal jsem se unést a pak si musel zvolnit, abych to vydýchal," potvrzoval Maceček. "V kopcích jsem jim trošku cuknul a pak to ve druhém kole udržoval," dodal Fejfar. Cílovou čáru protnul v čase 36:04, o 27 vteřin za ním Blažek, 1:02 pak Maceček. Po dvou vítězstvích tady podruhé třetí.
V popředí se pak zjevili další známé tváře – pátý loňský objev Šimon Beránek z Kolodějí, osmý kadaňský superveterán Čeněk Filingr (61!), desátý, jedenáctý a dvanáctý tradiční účastníci Jan Friček, Zdeněk Beck – ten má na svém kontě druhý nejvyšší počet startů v Traail Running Cup - a František Bidlo.

Trail Praha Petřín.

Hned pak už následovala první žena, Eugenia Boffo z Itálie (42:55), která svůj triumf oslavila s náležitým jižanským temperamentem. Ostatně vlaječky ve výsledkové listině vypadaly impozantně – Belgie, Maďarsko, Řecko, Velká Británie, Španělsko, Německo ale i zámořské mocnosti jako Brazílie, Jižní Afrika, Kanada, Japonsko i Čína.

Druhá skončila Jana Němcová (46:13) a třetí loňská vítězka Ivana Vávrů (46:25). Pětka nebyla zdaleka jen doprovodná, vítězství viselo vysoko, 18letý triatlonista Vojtěch Horák běžel 19:16. O dva roky starší Alena Tylšová z Kerteamu, loni absolutně nejlepší, skončila teď čtvrtá za 20:42.

"Jiná trať byla pro mě lepší, víc se to střídalo nahoru a dolů, dalo se i odpočinout, celkově pestřejší. A nebylo horko," radovala se studentka češtiny a francouzštiny na Pedagogické fakultě, která běhá teprve dva roky a už stihla i extraligu v dresu Olympu. Nejvíc ji baví právě pětky, chystá se i na mistrovství republiky. "Pak Běchovice, ty se musí, ale na delší mám ještě čas, ne?," usmála se.

Nový okruh se zkrátka líbil všem. Oba špičkoví horalové ho chválí, přestože mají před sebou vrcholy v jiných dimenzích. "Možná nejlepší ze všech, co tu byl," porovnával zkušeně Fejfar. "Chyběl mi jen ten seběh trailíkem od kostelíčka. Kromě posledního výběhu to bylo asi nejlehčí," dodal muž, který se stejně jako loni v létě chystá na proslulý Broken Arrow skyrace do Kalifornie.

"Krásný, hravý, nahoru dolů, doleva doprava. Líbí se mi tady i s tou atmosférou," přidal se Maceček, který mu dal předost před konkurenčním parkem v Průhonicích. Také on má nyní před sebou náležitý vrchol – 90kilometrový Marathon Mont Blanc. Taky on se chystal hodně na běžkách a na skialpech, přidal víc cvičení a posilování. "Hlavně jsem zdravý, snad se to projeví." Alopecii o den později proslavenou na oscarovém večírku ani nepočítá. "Jen mi víc teče pot do očí a lepí se na mě mouchy. Ani lékaři moc nevědí, co za tím je," mávnul rukou.

Trail Praha Petřín.

Dopoledne běhaly u strahovských kolejí děti, pozávodní happening v nových účastnických tričkách a s povedenými medailemi na krku se vydařil.

INFO: Trail Running Cup

Horydoly.cz Trail Running Cup

Trail Running Cup v roce 2021

Trail Running Cup v roce 2019

Trail Running Cup v roce 2018

Trail Running Cup v roce 2017

Trail Running Cup v roce 2016

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Dešťová rapsodie nad Motolskými jamkami

Dešťová rapsodie nad Motolskými jamkami

Po nezvykle podzimně slunečném a teplém týdnu se předpověď rosniček bohužel naplnila. Pršelo, jen se lilo. Celou neděli. Od rána až do noci. Jen chvíli trošku míň, pak zas víc, místy... celý článek

10. narozeniny půlmaratonu Český les oslavili místní běžci - premiant Královec a trojkorunka Holá

Livigno, Bormio a Valtellina 2025/2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Armádní Winter Survival 2026 opět proběhne v Jeseníkách

Armádní Winter Survival 2026 opět proběhne v Jeseníkách

Mezinárodního mistrovství Armády České republiky Winter Survival 2026 v zimním přírodním víceboji se bude konat 25.-30. ledna v Jeseníkách. Soutěž je otevřená pro výhradně vojenská družstva.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Krkomen Špindlerův Mlýn, Brádlerovy boudy 8.-12.12. Přírodní víceboj družstev 8.12.
EPO galavečer Praha, Na Chobotě 2b 9.12. 19:00
Mezinárodní den hor OSN 11.12.
Vánoční běh Klatovy 26.12.
Silvestrovský běh Rakousko, Vídeň   31.12.
Novoroční běh Konopiště 1.1.
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Králičák - skialpinismus Stříbrnice 10.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.
Ferienmesse - veletrh Rakousko, Vídeň 15.-18.1. 15.1.

Diskuse

купить iphone 17 pro улья... Donaldlop, 9.12.2025 20:37, 1 příspěvek
Hmm turecké hospodářství Horydoly, 9.12.2025 16:04, 2 příspěvky
mám e-longboard Skiák, 9.12.2025 15:59, 5 příspěvků
Hmm Honza, 9.12.2025 15:46, 2 příspěvky
mám e-longboard Honza, 9.12.2025 15:33, 5 příspěvků
mám e-longboard Skiák, 8.12.2025 22:11, 5 příspěvků
??? Honza, 8.12.2025 14:38, 5 příspěvků
Inu Honza, 8.12.2025 14:18, 4 příspěvky
??? Honza, 8.12.2025 14:13, 1 příspěvek
Im extremen Fels Paulse, 7.12.2025 11:24, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Cyklistické závody 2026 Horydoly , 9.12.2025 11:59
Přihlaste se na veletrh c... Horydoly , 2.12.2025 14:36
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:45
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:44
Vánoční prodejny Pilsner ... Horydoly , 26.11.2025 2:23
Czech Travel Press - valn... Horydoly , 26.11.2025 2:04
Movero Barefoot Horydoly Open, 21.11.2025 10:31
PVA Letňany Horydoly Open, 21.11.2025 10:26