Dopravní podnik hlavního města Prahy zametá se zákazníkem

Dopravní podnik hlavního města Prahy zametá se zákazníkem
Dopravní podnik hl.m. Prahy. Tady se platí pokuty!
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Prošli jsme si martyriem změny opencard za lítačku. Pražská prasárna nazvaná po moravsku a prosazená slovenskou primátorkou ze stáje slovenského mogula nám znepříjemnila na pár dní život. A kdybychom se razantně neohradili, Krnáčové podřízení by nás stáhli o pár stovek korun. Podívejte se, jak jsme jim museli dokazovat, že lžou, místo toho, aby se nám okamžitě omluvili a své nesmyslnosti si vyřešili sami mezi Bojištěm a Škodovým palácem.

O co v kostce šlo? Revizoři při rutinní kontrole nedokázali přečíst firemní anonymní opencard. Napsali to do protokolu a poslali mě do budovy Na Bojišti, kde sídlí dopravní podnik, abych si to tam vyřešil.

Odtamtud mě poslali do Škodova paláce v Jungmannově ulici, kde sídlí Magistrát hlavního města Prahy. Tam opencard přečetli, potvrdili, že je na kartě nahrané předplatné, a vyměnili za lítačku. Chtěli za to 100 korun.

Běžel jsem nazpátek na Bojiště a chtěl ukončit řízení o pokutě. Z magistrátu přece bylo jasné, že nejsem černý pasažér.

Dáma za přepážkou se ovšem vzepřela, poté mě chtěla poslat na kontrolní oddělení a nakonec jsem si vydupal osobní rozhovor s jejím šéfem. Nesmyslné rozhovory si můžete poslechnout na YouTube. Nahrál jsem si je, protože bylo jasné, že se hra s platícím zákazníkem teprve rozjíždí.

Co se dělo dál? Vyměnili jsme si pár mailů a Dopravní podnik nakonec uznal, že nejsem černým pasažérem. Bohužel jsem se nedočkal omluvy ani náhrady za ztracený čas, nervy a zbytečné cestování.

Naše značka 100320-36/12-O
Praha dne 12.1.2017
Kontrola jízdního dokladu ze dne 13.12.2016 /čj. 14661737/

Vážený pane, s přihlédnutím k doloženým skutečnostem byla pohledávka ze dne 13.12.2016 čj. 14661737 stornována a poplatek Kč 50,- nebude požadován. Pro úplnost dále uvádíme, že použití jízdních dokladů má zcela jasná pravidla, která jsou uvedena ve Smluvních přepravních podmínkách. Tyto stanovují, že cestující je povinen si před vypršením platnosti opencard kartu vyměnit a pokud toto neučiní, bude postupováno jako při dodatečném doložení platné jízdenky v doplatkové pokladně. Přirážka se tedy snižuje na Kč 50,-. / SPP čl. 3.2., odst. 14 / Tímto považujeme celou záležitost za uzavřenou.

S pozdravem
Hocek Josef vedoucí odboru přepravní kontrola

Dne 23.12.2016 v 22:16 Jakub Turek napsal(a):

Děkuji.
Jakub Turek

Dne 23.12.2016 v 9:22 Stránský Zdeněk JUDr. 100320 napsal(a):

Dobrý den,
Pane Turek, to nebylo žádným opomenutím. Já pracuji s předpokladem, že mailové zprávy jsou běžně doručovány a pokud bych si při své práci ověřoval doručení každého mailu, asi bych nemohl dělat nic jiného.

Váš případ jsem nechal prověřit a dle mých informací jste skutečně měl na kartě nahráno platné jízdné. Vymáhání Vaší přirážky bude tedy ukončeno, o čemž dostanete vyrozumění.

Hezký den, Stránský

Sent: Friday, December 23, 2016 1:48 AM

Vážený pane Stránský,
předpokládám, že jste mi omylem zapomněl potvrdit e-mail, který jsem Vám zasílal na Vaše vyžádání dne 20.12.2016. Žádal jste mě o číslo Lítačky a Opencard, kterou nemohli přečíst Vaši revizoři, když mě kontrolovali. Zaslal jsme Vám toto číslo a stále čekám na potvrzení, že jste ho dostal.

Žádám Vás tedy o toto potvrzení.
Zároveň doufám v rychlé ukončení celého případu.

S pozdravem
Jakub Turek

Dne 20.12.2016 v 11:59 Jakub Turek napsal(a):

Vážený pane Stránský,

děkuji za Vaše rady.

Také Vám něco poradím: Číslo předložené Opencard najdete ve formuláři Zápis o provedené přepravní kontrole, jehož číslo jsem uvedl v minulém e-mailu a který má DPP k dispozici. Pokud byste ho nemohl najít, tak je v kolonce číslo 7 - Služební záznam. Bohužel ho sám nepřečtu, protože jsem od revizorů dostal jen špatně čitelnou kopii. Nehledě na to, že Opencard již firma nemá, protože ji odevzdala při výměně za Lítačku.

Číslo Lítačky je 9203113020412482

A propos: Z přiloženého videozáznamu našeho rozhovoru je jasné, že o žádném čísle Lítačky nebyla řeč, přestože jsem Vás žádal o návod, jak mám přesně postupovat, a zároveň jsem Vám na místě ukazoval Lítačku i Zápis o provedené přepravní kontrole.

Prosím, nechme stranou řeči o povýšenosti či agresivitě. Nerad bych rozvíjel debatu o jednání revizorů na Jiřího z Poděbrad a paní za přepážkou Na Bojišti, kteří místo aby vyřešili problém DPP s firemní Opencard, kterou jsem využíval, jednali se mnou jako s kusem hadru.

Nehledě k faktu, že každá slušná firma nechá doběhnout zákazníkovi platnost jeho karty (ať už se týká čehokoliv), a pak ji případně sama vymění poštou nebo nějakým jiným komfortním způsobem. Na to Dopravní podnik spolu s Magistrátem alespoň v mém případě nehleděl.

S pozdravem
Jakub Turek

Booking.com

Dne 20.12.2016 v 8:57 Stránský Zdeněk JUDr. 100320 napsal(a):

Dobrý den, pane Turek,

Potvrzuji příjem Vašeho sdělení, které je však svým obsahem zcela bez efektu. Během našeho jednání jsem Vám několikrát zdůrazňoval, že potřebujeme znát číslo Vaší Opencard a číslo Lítačky, abychom dokázali posoudit platnost, či neplatnost karet. Přesto jste tato čísla neuvedl, takže věc nemůžeme řešit. Prosím tedy o zaslání čísla karet.

A snad ještě jedna malá rada. Možná by bylo pro Vás prospěšnější, kdybyste používal méně slova žádám, já Vás platím, vy jste povinni, to mě nezajímá apod. Tato slova totiž jen podtrhují Váš povýšený, agresivní a ironický tón, který používáte a který se Vám zákonitě okamžitě vrací v odmítání a averzi vůči Vaším žádostem.

Přeji hezký den, Stránský

 

Sent: Monday, December 19, 2016 10:54 PM

Vážený pane Zdeňku Stránský,

navazuji na naše osobní jednání v budově DPP, Na Bojišti 5, kdy jste odmítl vyřešit problém Vašich revizorů, když jsem Vás osobně navštívil v pátek 16.12.2016.

Odmítám interpretaci Vaší kolegyně za přepážkou, že jsem podvodník a jel jsem v metru načerno. Proto po mě chtěla zaplatit pokutu.

Událost se stala takto:

Dva revizoři mě zkontrolovali 13.12.2016 na stanici metra Jiřího z Poděbrad. Předložil jsem jim Opencard, kterou zakoupila firma pro své zaměstnance a spolupracovníky a už mnoho let ji používáme. Na Opencard bylo zaplacené jízdné do 10.1.2017.

Revizoři mi sdělili, že Opencard nemohou přečíst na svém přístroji. Vypsali Zápis o provedené přepravní kontrole číslo 14661737 a žádali mne o jeho podepsání. To jsem odmítl a sdělil jim, že nemohu za to, že DPP něco nefunguje, a zdůraznil jsem jim, že na Opencard je zaplacené jízdné až do ledna 2017.

Dne 15.12.2016 jsem navštívil budovu DPP Na Bojišti a chtěl věc dořešit. Očekával jsem, že se mi zaměstnankyně omluví a omyl okamžitě napraví. Nestalo se tak. Poslala mě do budovy pražského Magistrátu.

Na Magistrátu kartu bez problémů přečetli, potvrdili, že je na ní zaplacené jízdné do 10.1.2017 a vyměnili mi ji na místě za Lítačku. Z toho usuzuji, že se jednalo o jasnou chybu na straně revizorů. Kdyby byla Opencard poškozená, neplatná, nebo bez zaplaceného jízdného, zjistili by to nejen oni, ale také pracovnice na Magistrátu.

Dne 16.12.2016 jsem navštívil budovu DPP Na Bojišti a chtěl znovu věc dořešit. Očekával jsem znovu omluvu a okamžité vyřešení této nepříjemné záležitosti. Místo toho po mě chtěla Vaše zaměstnankyně na přepážce pokutu. Když jsem to odmítl s jasným vysvětlením, sdělila mi, že si mám stěžovat. Když jsem odmítl i to, nakonec zavolali Vás. Jistě si vzpomínáte, že jste odmítl přijmout tuto věc osobně, ačkoliv jsem Vás o to žádal.

Pokud byste si přesně nevzpomněl, jak to bylo, zde je kompletní video záznam našeho jednání: https://youtu.be/-dK1iV4TLcg

Podle Vašeho pokynu se tedy ozývám písemně a očekávám napotřetí omluvu. Zároveň očekávám, že celou věc ukončíte bez jakékoliv sankce vůči mé osobě, neboť v okamžiku kontroly jsem měl jízdné řádně zaplacené.

Žádám o okamžité potvrzení, že jste přijal tento e-mail. Následně žádám e-mail, ve kterém mi oznámíte, jak jste celou věc ukončil. Zároveň v souladu s naším osobním jednáním předpokládám, že zastavíte 15denní lhůtu pro řešení pokuty.

S pozdravem
Jakub Turek
v.r.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

U okýnek povídají něco jiného...

Milý pane Míno

nadále si připadám jako dement když čtu Váš komentář, ale to už tak v tom mírně pokročilém věku bývá. Čtyři roky a proč, mladší už bohužel nebudu.

Ještě jednou : Jako poslušný občan jsem si v lednu 2016 přeměnil Opencard na Lítačku. Dostal jsem novou kartu s mou fotkou a podle údajů dámy, která mi to v Jungmanové ve středisku dělala, s tím, že v budoucnosti, s přihlédnutím k mému věku, už nemusím cokoliv dělat‚ (nebyl ten výrok v pořádku, nesouhlasí to?). A hle – v lednu 2017 jsem jel vlakem z Nádraží střed do Klánovic - musel jsem si ve vlaku po trapné diskuzi koupit jízdenku (bacha na dědka jede na černo), pochopitelně s příplatkem, protože moje zapeklitá karta nebyla platná – ačkoliv na ní stoji : platnost do roku 2020 (co je to tedy za údaj – asi že po roce  se moje plastiková karta na prášek rozpadne?). Dodatečně jsem si koupil, jako spořádaný občan, jistou aplikaci za 20 Kč, aby všechny moje cesty v PID byly pokryty (komentář dámy která to pro mne dělala - milý pane to teď platí navždy) – ale ten argument, že „starci a babičky“  jezdí zadara v tomto případě nějak neplatí.

Tak jak to je? Doufám, že příští rok mi Lítačka nepošle další účet abych si kartu zase prodloužil. To na Slovensku, ohledně  jízdy vlakem, to pro babičky a dědečky funguje přece jenom trochu jinak.

Reaguj
Anonymní karta

Děkuji za Míno za poznámku. Vidím, že se to zase změnilo. Až do loňska jsme mohli kupovat roční anonymní jízdné pouze na Bojišti - tedy ani ne na internetu, ani ne jinde v předprodeji.

Zároveň si dovolím připomenout, že celý spor, ve kterém ze mě dělaly Dopravní podniky černého pasážera, byl právě o onom nosiči - tedy openkartě a lítačce.

Jenom malá poznámka: žádná omluva zatím od Dopravních podniků nedorazila (očekával bych ji nejspíše od oné paní za přepážkou, od jejího vedoucího a také od ředitele).

Taktéž se mě nikdo nepokusil odškodnit - když nepočítám morální újmu, tak jsem 3x zbytečně cestoval ze Zahradního Města na Nové Město a zpět (celkem cca 60 km, to je autem nějakých 300 Kč podle vyhlášky plus 200 Kč za parkovné, a k tomu cca 5 hodin ztraceného času, to je cca 2000 Kč, čili mi dopravní podnik reálně dluží dva a půl tisíce korun).

Reaguj
Anonymní karta

Dobrý den pane Turku,

anonymní karta je opravdu anonymní natolik, že se neevidují žádné údaje . Přijdete a koupíte si "nosič"  jízdného, tedy kartu Lítačku. Na tyto karty pořídíte jízdné ve kterémkoliv předprodeji Dopravního podniku, nikoliv jen na Centrálním dispečinku Na Bojišti.

Hezký den

  • Autor Mína
  • Datum a čas 9.2.2017 16:18
Reaguj
Opencard x Lítačka

Dobrý den pane Beránku,

v rámci MHD opravdu jezdí senioři nad 70 let zdarma. Zpoplatněnou jízdu vlakem vám zprostředkovávají České dráhy. Aplikace, kterou jste si na Lítačku zakoupil ,má platnost 4 roky. 

Hezký den

  • Autor Mína
  • Datum a čas 9.2.2017 16:14
Reaguj
Anonymní karta

Což takhle datová schránka, e-mail, upozornění na webu, dopis poste restante, a mnohé další možnosti...? A když už ne jinak, tak  prostě počkat na zaplacení a vyměnit kartu zákazníkovi na místě? Nejsem logistik, ale vidím, že když tohle mají pořešené jiné firmy, tak proč ne DPHMP? Podle mého názoru je to normální šlendrián mezi Krndou, Dolínkem a Gillarem.

Reaguj
Anonymní karta

Pořizoval jsem si anonymní kartu právě proto, že při jejím zřízení neuvádíte žádné osobní ani firemní údaje. Takže nevím jak by jste chtěl být upozorněn. Ne opravdu nejsem zaměstnancem dopravního podniku ale rád si střežím svoje soukromí. 

Reaguj
Anonymní karta

No, ona zase až tak anonymní není :-) Kupovala ji firma pro své zaměstnance a spolupracovníky. 

Chápu, že jste zřejmě zaměstnanec dopravních podniků, ale i v anonymním režimu lze jednoduše zajistit, aby se o výměně karty dozvěděl ten, kdo si ji má vyměnit, a aby mu byla nějak komfortně dodána. 

Pokud už to dopravní podniky nezvládnou, tak stačí, aby kartu automaticky vyměnily při nákupu nového jízdného - toto anonymní jízdné na kartě nelze koupit jinak, než při osobní návštěvě Na Bojišti.

Reaguj
Anonymní karta

Ty koumáku. Kup si ANONYMNÍ kartu a pak řekni, že by jsi chtěl aby ti jí vyměnili před koncem platnosti poštou. :D

Reaguj
Obdiv

Díky za podporu.

Reaguj
Obdiv

Jsou věci, ve kterých s vámi nesouhlasím a jste dle mého soudu mimo. Nicméně jsou takové, kde je tomu zcela naopak. Což je tento případ. Za sebe vás jednak obdivuji .... že se se sebou nedáte vyjebávat a máte nervy na to, dotáhnout celou záležitost do konce a zveřejnit .... a jednak vám za to děkuji. Jak proto, že je nepatrná šance, že se těm pitomcům alepoň někdy a občas trochu rozsvítí, stejně jako za to, že si občan může udělat další obrázek o tom, jak se věci skutečně mají, a jak je těm, které platí a kteří by tu měli být pro něj, zcela u prd..e. 

 

Ještě jednou děkuji. 

  • Autor MichaelS
  • Datum a čas 24.1.2017 20:02
Reaguj
Celkem 11 příspěvků v diskuzi


Elektrické koloběžky a elektrokola AKTUÁLNĚ 2022

Elektrické koloběžky a elektrokola AKTUÁLNĚ 2022

EKOLO.CZ Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.... celý článek

Ostrava!!! AKTUÁLNĚ 2022

Brdy AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

CYKLOSTEZKY Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

ŠPINDLERŮV MLÝN Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhovací službu obvykle vnímáme, jen když se stěhujeme do nového bytu. Jenže daleko více se stěhují firmy. Do nových objektů se přesouvají kanceláře, dílny, obchody i celé továrny.
Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Chcete-li investovat se ziskem, nakupujte, když jsou ceny nízké, a prodávejte, když jsou ceny vysoké.
Jak vsadit Fantom (FTM)?

Jak vsadit Fantom (FTM)?

Fantom je alternativou k Ethereu a představuje blockchain první vrstvy, na kterém můžete vsadit Fantom (FTM) a vydělávat pasivní příjem z kryptoměn.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Salon Nautique - veletrh Francie, Paříž 3.-10.12. Lodě 3.12.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 5.-8.12. 5.12.
Vánoce v hornickém domku Příbram, muzeum 5.-16.12. 5.12.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 9.-11.12. 9.12.
CNAWR - výroční schůze Praha, Boulder v síti 9.12. 19:00
Vánoce ve skanzenu Vysoký Chlumec, skanzen 12.-18.12. 12.12.
Lawinenupdate 2022/23 Österreichischer Alpenverein Livestream 16.12. 19:00
Vánoční výstava Litomyšl, zámek 13.11.-18.12. 18.12.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 2.-18.12. 18.12.
Vánoční výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 25.11.-1.1. 1.1.

Diskuse

Yedoo Dragstr Šlojíř, 8.12.2022 10:46, 1 příspěvek
Hehe Drak, 7.12.2022 12:19, 4 příspěvky
kup si brašny Horydoly, 7.12.2022 10:46, 4 příspěvky
kup si brašny Lukas B., 7.12.2022 10:12, 4 příspěvky
kup si brašny Lukas B., 7.12.2022 9:19, 4 příspěvky
kup si brašny Pavka, 6.12.2022 14:15, 4 příspěvky
zima Lukas B., 5.12.2022 13:04, 5 příspěvků
zima Kuba Turek, 5.12.2022 11:44, 5 příspěvků
Apache Kuba Turek, 5.12.2022 11:35, 2 příspěvky
zima Lukas B., 5.12.2022 11:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Minimalistická lehká obuv... Horydoly , 18.11.2022 15:18
Jak se chodí naboso? Horydoly , 18.11.2022 15:16
Re: Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:13
Naboso i v zimě? Horydoly , 18.11.2022 15:12
Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:09
Bruslení Horydoly , 15.11.2022 16:37
Zvedněte hlavy vzhůru! Sv... milan šupa, 10.11.2022 19:47
Horská střediska se těší ... Horydoly , 8.11.2022 23:38