Klíč k českým golfovým hřištím 11.

Klíč k českým golfovým hřištím 11.
Indoor golf Erpet. Tréningové odplaliště.
Autor snímku ARCHIV A.ga.ma
SDÍLEJ:

Mysleli jste si, že jenom vy jste tak trochu blázni, když místo na skalách lezete po umělých stěnách, místo sjíždění řek eskymujete v bazénech a pilujete lyžařskou techniku v chlazených halách? Jste na omylu! Stejně postižení jsou i golfisté. Křest nejpopulárnějšího průvodce po tuzemských hřištích se konal v centru indoorového golfu Erpet Praha.

Klíč k českým golfovým hřištím 11.
Erpet Golf Praha. Umělé hřiště je skoro jako přírodní?
Autor snímku Kuba Turek

Klíč k českým golfovým hřištím je průvodce golfisty po jednotlivých hřištích. Právě vyšel už jeho jednáctý díl, ale osvědčená koncepce zůstává stále stejná.

Indoor golf Erpet. Hřiště v hale.

Každé hřiště zhruba představí jeden místní profesionál, nejčastěji trenér, a pak vezme čtenáře s sebou na green. Probírá s nimi jednu jamku za druhou, jak ji má zahrát profík a jak amatér, poukáže na záludnosti a doporučí postup při hře.

K tomu vydavatel dodává přehledný půdorys celého hřiště a potom zakresluje jamku po jamce včetně odpališť, posečených luk, cest, rybníčků a potoků, křoví a stromů.

Trochu nad rámec pouhého popisu a možná i serioznosti průvodce jsou k některým jamkám připsány kvizové otázky na situace, jaké mohou nastat při jakékoliv golfové hře, a nemusejí být zcela zřejmá jejich řešení podle pravidel.

Například: "Hráč nesmí stát mimo odpaliště při hře z odpaliště. Je to pravda?" nebo "Do kterého pravidlového pojmu se zařadí krtinec?" či "Smí hráč beztrestně trefit svůj bag?"

Indoor golf Erpet. Jaké pravidlo platí na krtinec?

Jedenáctý díl Klíče k českým golfovým hřištím popisuje Čertovo břemeno, Mladé Buky, Myštěves, Jezera, Albatross a Atrium. K tomu je přidaný ještě rakouský Waidhofen, protože čeští golfisté ho už přijali za svůj a kousek za hranice jezdí hrát ve velkém počtu.

Nakladatelství A.ga.ma sice patří české golfové novinářce Daniele Gaudlové, ale podle tiráže se na Klíči podílela celá její rodina. Manžel Matouš a syn Lukáš kreslí jamky a dcera Lucie, která kráčí ve stopách matky, pomáhá s texty.

Jedná se při tom o spolupráci profesionální, protože všichni čtyři jsou zároveň aktivními hráči golfu.

Zajímavostí je, že ačkoliv Klíč se věnuje výhradně outdoorovému golfu, venku pod modrou oblohou na zeleném trávníku, Gaudlovi nasměrovali jeho křest do centra indoorového golfu Erpet v Praze.

Všechno je tady sice umělé, ale ve špatném počasí na pár měsíců v roce se sem uchylují golfisté stejně jako horolezci na umělé lezecké stěny, či kajakáři do bazénů.

Odpal se trénuje individuálně či pod dohledem trenérů na několika odpalištích. Míčky létají do velkých sítí a nikdo nemusí mít strach, že dostane tvrdým předmětem velikosti vejce do hlavy.

Golfové simulátory ukazují na monitorech, kam rány letěly a zda jste se trefili. Nechybí dokonce ani malé golfové hřiště s umělou trávou a přírodním pískem na překážkách.

Na simulátorech i na hřišti dokonce probíhají zimní indoorové turnaje. Pro nezasvěcené pozorovatele, nebo pro golfisty ze staré školy musejí sportovci v Erpetu vypadat jako blázni. Kdo z milovníků outdoorových aktivit tak trochu blázen není...?

Indoor golf Erpet. FSG simulátor.

Co si o indoor golfu myslí prezident Václav Klaus, když prochází s tenisovou raketou skrz golfovou halu na tenisový kurt, se nám nepodařilo zjistit. Myslíme si, že buď to podle něho bude aktivita levicových úchyláků, nebo ctihodný sport pravicových sportsmenů. Jistí si ovšem nejsme...!  

Publikace Klíč k českým golfovým hřištím koupíte především na golfových hřištích, v golfových centrech, specializovaných obchodech, nebo u nakladatele A.ga.ma.

Praha, A.ga.ma 2010. Orientační cena 200 Kč.


Zobrazit místo Praha - outdoor na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Venca
Golf má k lezení velmi blízko. Když jsem se po kolene brodil v prašanu, bylo hnusně, zima atd., tak jsem si vždy říkal že já vůl teď nehraji golf. A když jsem se v létě potil na golfovém hřišti, tak jsem si říkal, jak by krásně teď bylo v Alpách.... A když hrajete Motol, nebo Ještěd, případně jiné "horské hřiště", tak to je také skoro horolezectví...
  • Autor Anonym
  • Datum a čas 24.1.2011 15:09
Reaguj
Golf jo
Výborně, správnej směr! Zrovna jsem včera venčil čokly kolem golfovejch Teras v Aussigu a řikal jsem si, že už bych se moh po letech osmělování na jaře kouknout aspoň na driving range. Golf a lezení jsou si blízko - pod skalama v Marciaga (Arco) je hříště, pod Tisou v Libouchci (zlí jazykové řikaj posekaná louka) taky, Janov u Hřenska... Dopo pár cest, vodpo zlepšování hendikepu. Proč ne? Sup je toho důkazem...
Reaguj
Hehe, zajimava odbocka od lyzi a skal :-) Ale souhlasim, ze golf je zcela jiste outdoorovy sport, tak proc ne...
  • Autor Syk
  • Datum a čas 23.1.2011 23:36
Reaguj
Re: Co dělá golf na Horydoly?
1) Byl jsme tam již pozván několikrát, ale teprve když se golfisté opravdu nastěhovali do hal, tak mě to začalo profesně zajímat. Před nějakými sedmi či deseti lety, když jsem se byl v Erpetu podívat, bylo tam pár lidí. Dneska tam už bývá narváno. 2) Občas děláme "výlety" do blízkého sousedství outdoorových aktivit. Čtenáře to zajímá. Golfisté jsou přece poměrně blízkými "bratranci" horolezců, to víš přece sám :-)
Reaguj
Co dělá golf na Horydoly?
Jakube, ty ses dal na golf? Dost mne toto téma na Tvém serveru překvapilo. Žes nepsal o klíči číslo 1. 2. 3. ... a nechal to až na 11? :-) Nebo je to tak, žes byl na křest pozván? :-)
  • Autor Vasek Nadvonik
  • Datum a čas 23.1.2011 20:34
Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Hazardní průmysl v České republice

Hazardní průmysl v České republice

Na začátku roku 2017 vstoupil v platnost nový zákon o hazardních hrách, nepřesně nazývaný také zákon o loteriích. Předchozí zákon byl nahrazen zákonem o loteriích a jiných podobných hrách, který byl několikrát novelizován. Byl předložen... celý článek

247 koní letí z Lutychu do Tokia

Jak anonymně směňovat kryptoměnu v roce 2021?

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Quick-Step Alpha Vinyl: ambice, tým, jméno

Quick-Step Alpha Vinyl: ambice, tým, jméno

Quick-Step, výrobce laminátových, dřevěných a vinylových podlah, prodlužuje partnerství s cyklistickou stájí Patricka Lefevereho do roku 2027. V příští sezoně se tým oficiálně přejmenuje na Quick-Step Alpha Vinyl.
Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Novostavba nebo rekonstrukce starého domu?

Postavit nový dům je obvykle levnější než rekonstrukce staré budovy. Platí to pro rodinné domy stejně jako kancelářské budovy i průmyslové objekty. Jenže existuje důležitý důvod, proč využít starý dům. Tím
Jeseníky společně pro turistický zážitek

Jeseníky společně pro turistický zážitek

Pod heslem Společné Jeseníky představily Olomoucký a Moravskoslezský kraje jednotné  logo jako značku projektu sjednocení nabídky a služeb turistům v celé oblasti Jeseníků bez ohledu na krajské hranice. Jeden turistický informační portál, jedna
První veletrh cestovního ruchu se koná v Lysé nad Labem

První veletrh cestovního ruchu se koná v Lysé nad Labem

Veletrh cestovního ruchu Regiony spolu s prodejní výstavou Květy otevřely veletržní sezonu v Lysé nad Labem. Zároveň je to první veletrh v oboru turistického průmyslu, který se v Česku koná po kovidové pandemii.   
Jižní Čechy, východní Morava a Hradecko měnily vedení cestovního ruchu

Jižní Čechy, východní Morava a Hradecko měnily vedení cestovního ruchu

Důležité personální změny ve vedení turistických organizací nastaly v jižních Čechách, na východní Moravě a na Hradecku.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Lodě na Labi Nymburk 20.-22.8. 20.8.
Dny NATO Ostrava, Mošnov 18.-19.9. Ukázky vojenské techniky 18.9.
For Bikes and Sport - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 17.-19.10. 17.10.
IDET - veletrh Brno, Výstaviště 20.-22.10. 20.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 4.-7.11. 4.11.
TT - veletrh cestovního ruchu
Polsko, Varšava 24.-26.11. 24.11.

Diskuse

PHP 7 neni nejnovejsi Pavel, 4.8.2021 13:11, 1 příspěvek
Další Lodní doprava Pisisvor, 3.8.2021 16:12, 1 příspěvek
když už jste ve při Lukas B., 2.8.2021 16:49, 3 příspěvky
Oblečení Jana, 30.7.2021 15:02, 1 příspěvek
souhlas Skiák, 30.7.2021 9:50, 22 příspěvků
Registr zakázaných osob Novinář, 28.7.2021 16:30, 1 příspěvek
Fojtík Kuba Turek, 26.7.2021 10:57, 5 příspěvků
Fojtík Michael Beranek, 26.7.2021 9:03, 5 příspěvků
Fojtík Kuba Turek, 25.7.2021 20:53, 5 příspěvků
INU Horydoly , 25.7.2021 20:49, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Velkopopovická pouť Horydoly , 4.8.2021 18:09
Vaše tělo vám poděkuje Horydoly , 4.8.2021 17:35
Vodácké závody 2021 Horydoly , 4.8.2021 13:43
Re: Adam Ondra Kuba Turek, 3.8.2021 11:39
Re: Adam Ondra Horydoly Open, 3.8.2021 11:37
Valachy Man 2021 Horydoly , 3.8.2021 11:15
Upload@Home pro kontrolu ... Horydoly , 2.8.2021 15:16
Pražský hrad Horydoly , 29.7.2021 11:57