Svoboda slova na Karlovarsku?

Svoboda slova na Karlovarsku?
Uhelné fotosafari.
Autor snímku Jan Hodač
SDÍLEJ:

KOMENTÁŘ. Jak víte, vlády se tady ve Varech chopili komunisté. Obsadili vedoucí posty v krajské radě, do školství poslali soudruha pohraničníka a začínají oklešťovat svobodu projevu.

Jak na to

Vy, kdož se vynoříte ze záplavy, v níž jsme utonuli, vzpomeňte, až budete mluvit o našich slabostech, také na temný čas, jemuž jste unikli...
Bertold Brecht

Kdo bude více kritický ke komunistům, bude sledován a jeho rozhovory s žáky nebo ke shromážděným lidem budou cenzurovány a zakázány.

Já už nesmím zase mluvit k lidem a mé články se z poloviny netisknou. V Sokolovských novinách mi řekli, že už jen čekají, kdy je vyhodí a dají si tam své redaktory. Ve Varech se prý tak už stalo.

Jeden soudruh mi jaksi nenápadně nedávno řekl, že tohle je jejich druhý Únor. Budou pokračovat podle svého zaběhnutého scénáře. Sociální demokracie, která jim pomohla k moci, bude postupně odstavena a na její místa přijdou komunisté.

Na každého se něco najde a sociální demokraté bude zlikvidováni a pak přijdou na řadu další strany. ODS je pátou kolonou, protože je tam většina komunistů. I když si vyměnili odznaky na klopách, komunisté v nich zůstali a dodnes poslouchají, co jim strana nařídí. Oni také díky svým aférám a čachrům pravici zdiskreditovali a otevřeli KSČ dveře na vedoucí posty. Zřejmě to dostali za úkol.

Komunisté se z krajů začnou rozlézat až do Prahy a tam se chopí moci. V roce 1948 si je lidé také zvolili a oni je za to pak pozavírali a některé pověsili.

S těmi popravami to dnes už asi nepůjde, ale kdo ví?

Horydoly.czKomunisté na Karlovarsku a Chebsku

Václav Sloup je hajzl. Vždycky jsem si to myslel a myslet budu

Vlak svobody z Aše do Selbu

Polský kanál: Neúspěšná cesta na svobodu

Jeden malý zapadlý komunistický koncentrák

Za komunisty nemůže slabá paměť, ale nedostatek inteligence

Smuteční oheň za Jana Palacha a Jana Zajíce

Jáchymovské peklo

Je to prosté: Svoboda

Doktor Máj z jáchymovského lágru

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Mno, rudochy taky nechci

Ach jó Josefe

asi jste se narodil prostě v jiné době a jste celkem vyrovnán se situací, která momentálně vládne. Je pro mne dost překvapivé, že přesto, že je všude dost informací o komunistické době temna, že nemáte nic proti komunistům. To já zase ano. Oni to spískali, že to pro spoustu lidí skončilo špatně, to oni duševně přeměnili celý český národ, to oni zavřeli desetitisíce lidí do vězení, do pracovních táborů, to oni přitlačili na pilu aby získali ty správné „spolupracovníky“. Jsou za minulou dobu jednoznačně zodpovední – a to jim nikdo neodpáře. Jak se mají cítit západní letci, kteří bojovali za Československo a nakonec skončili nějde za mřížemi, jak se na to mají dívat ti, kteří rubali uranovou rudu v Jáchymově, možná jenom proto, že nevyvěsili praporky na prvniho máje, jak  se mají chovat ti, kteří byli mnohokrát vyslýchani v Bartolomějské a najednou jdou po chodniku a potkají svého vesele se špacírujícícho „vyšetřovatele“. Zdá se, že o té době nemáte ani šajnu, kdypak jste se narodil?

Reaguj
Mno, Rudochy taky nechci

No, problémy s chápáním máte asi vy. Pro mě za mě, ať si klidně protestují děti z matřské školky, důchodci, komunisti nebo marťani - jednou máme demokracii, tak co.

Také nemám nic proti komunistům (obecně, nemluvím o jednotlivých lidech) v krajském vedení - tato strana je povolená a v nedávných volbách ji volila značná část našich spoluobčanů. Za to, že tato "nelegální lůza" nebyla zakázána, můžete poděkovat těm socanům, odésákům, topkařům, zeleným atd., tedy všem stranám, které po revoluci seděly ve vládě...

 • Autor Pepan
 • Datum a čas 19.12.2012 17:40
Reaguj
Mno, Rudochy taky nechci

Přečtěte si milej pane aspoň první čtyři odkazy tady pod tímhle článkem - co to mu říkáte? U nás v Západních Čechách už demonstrace taky začínaji.

 • Autor Pikí
 • Datum a čas 18.12.2012 17:17
Reaguj
Mno, Rudochy taky nechci

Vy jste to asi nepochopil. Oni nehájí zájmy nějaké strany. Oni jenom nechtějí, aby vládli zastánci rudé komunistické a nelegální lúzy, která naší generaci tolik ublížila. Jestli to budou socani, odésaci, topkaři, zelení - o to to nejde. Jenom nechtějí rudé.

 • Autor Pikí
 • Datum a čas 18.12.2012 17:14
Reaguj
Mno, Rudochy taky nechci

1) Já opravdu nikomu neberu právo na vyjádření jeho názorů, v tomto ohledu nejsem ani Rudoch ani ODSák či TOPák.

2) Srovnání s 17.11.1939 nebo 17.11.1989 značně pokulhává (snad nemusím vysvětlovat proč), ikdyž v dnešní době, kdy se skutečné problémy zastírají "komunistickým nebezpečím", nepřekvapí. Kdyby se tady veřejně nekradlo jako se krade atp., tak se komunisté, vzhledem k demografickému profilu svých voličů, pohybují někde mírně nad hranící volitelnosti.

3) Až Vaše děti budou učit podobní aktivističtí učitelé, kteří ale budou hájit názory KSČM, Suverenity nebo DSSS, tak možná změníte názor...

 • Autor Pepan
 • Datum a čas 18.12.2012 16:45
Reaguj
Mno, Rudochy taky nechci

Tihle mladí lidé a voliči, kteří to mají v hlavě dost srovnané a hlavně v nejbližších volbách budou volit svoji budoucnost, se odvolávají na něco úplně jiného - na 17.11.1939 a 17.11.1989. Tehdy jsme taky nechodili do školy a podporovali nás kantoři.

A jeden z těch Rudochů prohlásil, že mu nemají co rozkazovat děti a že mají chodit do školy. Já sem na rozdíl od tebe rád že moje dítě učí učitelé, který z Plzně podporují Třeboň. 

 • Autor Pikí
 • Datum a čas 18.12.2012 15:58
Reaguj
Mno,

Nechci do toho moc zabředávat, tak jeden příklad za všechny - nemám nic proti tomu, když mladí lidé vyjádří svůj názor (ostatně sám se ještě považuji za mladého), co ovšem nechápu je, že ti lidé (třeboňské gymnázium) dost často nejsou ve škole a je jim to tolerováno. Mně na střední škole záškoláctví odpuštěno nebylo - byl jsem tvrdě kázeňsky potrestán a nikoho nezajímaly důvody, proč jsem ve škole nebyl (pokud ovšem nebyly zdravotní atp.). Druhou věcí je, že ačkoliv si třeba mohu myslet, že protestující nemají dostatečné životní zkušennosti, aby vynášeli soudy a vznášeli požadavky, jak se nyní děje, tak bych jim toto právo nebral. Pokud ale za jejich aktivitami stojí jejich učitel (a hrdě se k tomu hlásí), tak to považuji za těžkou manipulaci a hlavně za útok na apolitičnost školství. Nechtěl bych, aby takovýto soudruh učil moje děti.

Historických paralel k podobnému jednání (nebo např. házení vajíček na Paroubka) máme, dle mého názoru, dostatek. Namátkou - obstrukce jednání parlamentu Robspierrovou lůzou, řádění hnědých košil v předválečném Německu...

 • Autor Pepan
 • Datum a čas 18.12.2012 15:09
Reaguj
Mno,

Mohl byste být konkrétní? O co jde?

Reaguj
Mno,

mě osobně tedy trápí některé věci více než komunistický vzestup v krajích (ikdyž ten pohraničník už je přes čáru) - třeba fašisticko/bolševické praktiky některých středoškolských kantorů/soudruhů z ODS...

 • Autor Pepan
 • Datum a čas 17.12.2012 21:34
Reaguj
Celkem 9 příspěvků v diskuzi


Flybe je už podruhé v insolvenci

Flybe je už podruhé v insolvenci

AKTUALIZACE Britská letecká společnost Flybe skončila v insolvenci. Zrušila všechny mezinárodní i vnitrostátní lety a silně omezila vnitrostátní lety. Aerolinky se specializovaly na kratší lety s menšími letadly především v rámci Velké Británie.... celý článek

Outdoorshops.cz sjednocuje prodejní weby

Kolik stojí kilometr jízdy autem podle vyhlášky?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Levit alias BP Lumen nejspíš čeká katastrofa

Levit alias BP Lumen nejspíš čeká katastrofa

Finanční potíže cyklistické společnosti BP Lumen se rozkrývají. Spadla do insolvence, má napůjčováno tři čtvrtě miliardy korun, nikdo její kola nechce a úvěry v bankách zaplatí díky Andreji Babišovi všichni občané České
Prague City Tourism slaví 65. narozeniny

Prague City Tourism slaví 65. narozeniny

Prague City Tourism, dříve fungující pod názvem Pražská informační služba, slaví 65. výročí své existence. K oslavě je připravena řada zajímavých akcí a tematických programů, zvýhodněné vstupné na pražské věže, mimořádné projížďky
Švýcaři spustili vlak nabitý technologiemi od podvozku po palubu

Švýcaři spustili vlak nabitý technologiemi od podvozku po palubu

Ve Švýcarsku vyjel na trať zbrusu nový vlak GoldenPass Express v barvách železniční společnosti MOB. Po 150 letech se podařilo přivést k životu plán železničního propojení tří známých a turisty vyhledávaných údolí Montreux,
Legendární sportovní obuv Botas se přestala vyrábět

Legendární sportovní obuv Botas se přestala vyrábět

Botasky končí. Výrobce ve Skutči propustil zaměstnance a ukončil výrobu. 
Proč je opravdu výhodná platební brána Pays a v čem je lepší než konkurence?

Proč je opravdu výhodná platební brána Pays a v čem je lepší než konkurence?

Pokud vás zajímá, proč je platební brána Pays nejlepší na trhu, pak přeskočme úvodní vysvětlení, co je platební brána, protože s tímto termínem přicházíte do styku zřejmě dnes a denně.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
FESPO - veletrh Švýcarsko, Curych 2.-5.2. 2.2.
Vacances - veletrh Belgie, Brusel 2.-5.2. 2.2.
Balttour - veletrh Lotyšsko, Riga 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Masopust Roztoky u Prahy 11.2.
BIT - veletrh Itálie, Miláno 12.-14.2. Cestovní ruch 12.2.
AIME - veletrh Austrálie, Melbourne 13.-15.2. 13.2.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 14.-15.2. Cestovní ruch 14.2.

Diskuse

Rychlá a spolehlivá nabíd... Dragounova Jaroslava, 5.2.2023 10:25, 1 příspěvek
Meindl Perfekt Maťo, 4.2.2023 19:40, 14 příspěvků
Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 3 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků
Text – Honza: Michael Beranek, 30.1.2023 20:38, 6 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19