Je to prosté: Svoboda!

Je to prosté: Svoboda!
SDÍLEJ:

Díky Václavu Havlovi jsem už nebyl "Zaprodanec Amerického imperialismu" ani "Zrádce dělnické třídy", ale svéprávný občan, který nebude vyhazován z práce. Přestaly noční výslechy a prohlídky bytu. Nabídli mi zpátky zaměstnání.

Hned po revoluci, když se Václav Havel stal prezidentem, jsem mu poslal žádost o pomoc při rehabilitaci do jeho Prezidentské kanceláře.

Zanedlouho mi úředníci odpověděli tím, že na přímluvu pana prezidenta poslali přípis na Okresní ústav národního zdraví (OÚNZ) Karlovy Vary. Zde byla sestavena komise a ta rozhodla, že mě po politické stránce rehabilituje.

Ihned mi nabídli nazpátek práci v nemocnici v Ostrově. Většina těch, co mě před tím vyhazovali, ale už byla znovu na vedoucích místech. Takže jsem odešel sám, tentokrát už dobrovolně.

Spoluzaměstnanci měli legraci z toho, že jsem tenkrát nic neměl a nemám zas. Nedokázali pochopit, proč jsem to všechno vlastně dělal.

Ale je to tak prosté: Pro svobodu člověka.

Horydoly.cz Vzpomínky Ladislava Nykla na levičácké totality nacismus a komunismus

1917 Hoši od Zborova: Legionáři proti Rudým

1938 Žijí mezi námi ještě Židé?

1945 Krvavá dozorkyně, dříve bavorská selka

1945 Američané nabídli zajetí. Rusové kulku do týla.

1945 Sověti postříleli vlastní lidi

1946 Německá nacistka ze západočeského zapadákova

1951 Vlak svobody z Aše do Selbu

1951 Památník na bitvu u Sokolova

1959 Česká socha vítá v Mauthausenu

1963 Jeden malý zapadlý komunistický koncentrák

1966 Doktor Máj z jáchymovského lágru

1970 Smuteční oheň za Jana Palacha a Jana Zajíce

1977 Krabice od bot Thermal

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

V ČR máme ráj na zemi
Dalo by se tvrdit, že dost cestuji a mám celkem o ostatních státech přehled. Ohánět se výplatou v Německu nebo Rakousku je oblíbeným argumentem domácích povalečů, kteří posledních 20 roků tráví na gauči v obýváku, sledujíc stanici NOVA. Ano, mají větší výplaty, ale taky mají několikanásobně dražší bydlení, ale vysvětlovat to nemá smysl. Je pravda, že ani mě se spoustu věcí v našem státě nezdá, ale proti tomu marastu co tady byl do roku 1990 se máme jak v ráji. Když si vzpomenu, jak se ke každé přihlášce na střední školu vyjadřoval uliční výbor (banda neschopnýc, líných komunistických lemplů), kterého kvalifikací byla blbost, dělnický původ a rudá knížka, tak se mě dělá špatně. Dnes je to pouze o schopnosti člověka a nikdo nikomu ve studiu nebrání. Stejně tak cestovat. Díky bohu za lidi, jako byl pan Havel.
  • Autor Petr
  • Datum a čas 23.12.2011 20:05
Reaguj
Dnes a tenkrát
Toto jsou přesně věci, které musíme nadále zviditelňovat. To jsou věci na které se prostě nesmí nikdy zapomenout. To jsou věci, které musíme mladší generacím osvětlit aby pochopila dění tehdejší doby.Spousta z našich spoluobčanů je s různými věcmi dnes nespokojena - a jistě právem, aniž by si uvědomila jak strašně hnusné to kdysi byly doby.
Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Svatý Valentýn, biskup tajně ženil vojáky

Svatý Valentýn, biskup tajně ženil vojáky

Den svatého Valentýna se slaví 14. února jako svátek lásky. Zamilovaní partneři si dávají dárky, květiny, cukrovinky, pohlednice a také erotické prádlo jako symbol lásky. Svátek se šíří především z komerčních důvodů,... celý článek

Hincovo pleso v zimě na lyžích

Birkebeinerrennet: běžky, kolo, běh

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

Rakouské dálniční známky, mýto v tunelech a na alpských silnicích

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů
Turistika, nebo městská zábava? Kdy si hlava odpočine víc

Turistika, nebo městská zábava? Kdy si hlava odpočine víc

Po dni u počítače bývá unavené tělo i hlava, jen každý jinak. Někdo má přetížené oči a záda, jiný je plný hluku a cizích požadavků. Proto někdy pomůže les a jindy stačí město, jen s lepším
Jak přirozeně urychlit hojení svalů a návrat do formy?

Jak přirozeně urychlit hojení svalů a návrat do formy?

Bolavé svaly po sportu nebo náročném dni nejsou žádná výjimka, a zná to každý člověk, který si někdy dal pořádný trénink. A stejně tak víme, že se tato bolest často ozve až
Eduard Blásy otvoril éru zimného horolezectva vo Vysokých Tatrách

Eduard Blásy otvoril éru zimného horolezectva vo Vysokých Tatrách

Pred 153 rokmi, presne 15. januára, vystúpili Eduard Blásy z Veľkej s horskými vodcami Jakubom Luxom a Jakubom Gellhofom na Slavkovský štít. Bol to vôbec prvý známy a zadokumentovaný zimný výstup vo Vysokých Tatrách.
Do Alp na ledovec i do Tater na túru. Zažij dobrodružství se ZAJO

Do Alp na ledovec i do Tater na túru. Zažij dobrodružství se ZAJO

Je jedno, jestli sis dal, nebo nedal novoroční předsevzetí, že se budeš víc hýbat. Vyrazit v zimě do hor je vždy dobrý nápad. Ať už tě to táhne do Alp na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vídeňský ledový sen - bruslení Rakousko, Vídeň 22.1.-8.3. 22.1.
Zapalovač Plzeň, Hvězdova 2b 12.-15.2. Kurz pro oddílové vedoucí 12.2.
Karlův běh Boží Dar 14.-15.2. Běžky 14.2.
1000 lanových délek Paprsek 14.-15.2. Běžky 14.2.
Šumavský rys - skialpinismus Špičák 14.2.
Úžasné ostrovy - diashow Teplice, Květen Přednáší Martin Loew 17.2. 18:00
Benátský karneval Benátky, Itálie 31.1.-17.2. 17.2.
Free - veletrh Německo, Mnichov 18.-22.2. 18.2.
Nautika - veletrh Chorvatsko, Záhřeb 18.-22.2. 18.2.
India, USA, Jemen - přednáška Praha, Národní muzeum Přednáší Tomáš Klus, Dominik Hašek, Šimon Caban 18.2. 19:00

Diskuse

Официальная футбольная фо... RoberTof, 13.2.2026 9:58, 120 příspěvků
dsaghre Ronaldvar, 13.2.2026 9:58, 5 příspěvků
Jizerská 50 - trasa zde Horydoly, 11.2.2026 9:00, 2 příspěvky
??? Honza, 11.2.2026 8:10, 2 příspěvky
??? Honza, 11.2.2026 8:05, 2 příspěvky
Inu Horydoly, 10.2.2026 11:19, 3 příspěvky
Inu Honza, 10.2.2026 11:16, 77 příspěvků
Inu Honza, 10.2.2026 11:07, 3 příspěvky
"fashion" plovačky Střelec, 9.2.2026 9:12, 3 příspěvky
Málo vina kotrik, 6.2.2026 23:33, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Jaké víno otevřít na Vale... Horydoly , 12.2.2026 12:03
Kam se ve středních Čechá... Horydoly , 12.2.2026 12:00
Jak si užít Valentýn, i k... Horydoly , 12.2.2026 11:52
Valentýn v jižních Čechách Horydoly , 12.2.2026 11:50
Největší farmářský trh v ... Horydoly , 11.2.2026 14:19
Dokonalá valentýnská komb... Horydoly , 11.2.2026 14:15
Z první ruky Horydoly , 10.2.2026 0:10
Re: Podpora regenerace po... freide freide, 9.2.2026 14:13