Cestovatelský festival Kolem světa Brno

Cestovatelský festival Kolem světa Brno
Kolem světa.
Autor snímku Kolem světa
SDÍLEJ:

Cestovní kancelář Livingstone a Karel Wolf zvou na 10. ročník cestovatelského festivalu Kolem světa. Koná se v Brně od 9. do 12. listopadu. Nabitý program tvoří dvě desítky komentovaných projekcí zkušených cestovatelů. Diváci si užijí země všech kontinentů a snímky z nedostupných míst světa.

Jak na to

Festival Kolem světa je doprovodný program veletrhu Life.Vstupenka na festival tedy otevře i brány Brněnského výstaviště.

Horydoly jsou mediálním partnerem Kolem světa.

Booking.com

Festival Kolem světa navíc nabídne zajímavá cestovatelská setkání a výjimečné osobnosti. Moderují cestovatelé Ruda Švaříček a Karel Wolf. 

Kolem světa se rozjíždí ve čtvrtek 9. listopadu v Brněnském podzemí. Hlavní festival proběhne 11. - 12. listopadu v Kongresovém centru Brněnských veletrů. V našlapaném bloku přednášek naživo vystoupí desítky známých osobností, skvělých fotografů i filmařů. Představí nejnovější zážitky z cest.

V sobotu do mrazivých pustin severního poláru, Antarktidy a Špicberků zavedou zkušení polárníci Vilém Rudolf, Oldřich Bubák a Jaroslav Pavlíček. Barevnými čelenkami z ptačích per, polonahými těly a divokými rytmy domorodých nástrojů hýří exotická Papua Nová Guinea Aleše Ondrovčíka. Nový Zéland představí přírodovědec Vladislav Jiroušek. Tajemné království Lo v nepálském Mustangu prozkoumáme s Rudou Švaříčkem a Karlem Wolfem.

Výjimečné je putování vozíčkáře Pepy Hlakého, který náročný Himálaj severu Indie dokázal absolvovat na koni. Úctyhodný výkon motivuje.

Čeká i dobrodružná Afrika - Uganda, Rwanda a Kongo. Kateřina Chauveau staví školu v Ugandě, projekt Bwindi Orphans adoptuje na dálku. Další silná inspirace. Jan Styblík ukáže proměny Barmy za 15 let.

Hvězdou nedělního programu je horolezec Mára Holeček, který letos konečně uspěl při dramatickém prvovýstupu na Gasherbrum I. (8080m).

Vojta Wertich přiblíží partu 9 českých cestovatelů putujících půl roku v obytné dodávce napříč Jižní Amerikou. Fotograf Pavel Svoboda ohromí projekcí 46denního treku napříč Himalájem. S dalšími hosty se vydáme do Tanzanie, Tibetu, Indien... i na Zanzibar a Island.

Vedle projekcí máte možnost degustovat exotická jídla Srí Lanky, Indonésie, Afriky a Indie. Ochutnáte pravou ugandskou kávu. Nakoupíte exotické šperky, cestopisné knihy i průvodce. 

INFO: Kolem světa

Cestovatelský festival Kolem světa Brno 2017.

Program BRNĚNSKÉ PODZEMÍ – MINCMISTROVSKÝ SKLEP

Dominikánské náměstí, Brno
Moderuje Ruda Švaříček
Čtvrtek 9. listopadu

17:00
JIŘÍ SLÁMA
fotograf: ALPY Z BALONU

Spousta fotografů je kvůli pořízení nádherného horského panoramatu ochotná promrznout na kost. Počet těch, kteří se kvůli snímkům zasněžených Alp vznesou na mnoho hodin vysoko nad jejich vrcholy v koši horkovzdušného balonu, je o poznání nižší. Brněnský fotograf Jiří Sláma podnikl podobnou cestu letos v lednu.

18:00
ALEŠ ONDROVČÍK
cestovatel: VANUATU + ŠALAMOUNOVY OSTROVY

Vanuatu – tajemné ostrovy v tichomoří, tvoří je 13 větších a desítky menších ostrovů, které jsou seskupeny do tvaru písmene Y. Navštívíme ostrovy Efate, Pentencost se svými skokany z věží a ostrov Tana s nejvíce přístupnou činnou sopkou světa – Mt. Yasur.

19:00
MICHAL KLESLO
horolezec: HORY AFRIKY

Východní Afrika je místem vzedmutí černého kontinentu do nejvyšších nadmořských výšek. Od etiopské vysočiny přes Ruwenzori se dostaneme až k obrovským sopkám Kilimandžáro a Mount Kenya. Najdeme tropické ledovce i hustý prales. Kolem slavných vrcholů se tyčí méně známé kouty Kráterové vysočiny a Mount Meru. Přídavkem je tajemná Kamerunská hora. 

20:00
PETRA PAVLÍČKOVÁ
Nová Akropolis: ŽIVÁ MOUDROST STAROVĚKÉHO EGYPTA

Egypt byl již od starověku místem, kam přicházeli hledat moudrost mnozí antičtí mudrcové. Ti pak ve svých spisech a učeních dále přenášeli poznání, na kterém vyrostl nejen antický svět, ale později i celá evropská kultura. Až do dnešních dnů je pro nás Egypt symbolem moudrosti a hlubokého poznání a při studiu egyptských textů můžeme zjistit, že jejich tzv. „naučení“ jsou krásná, hluboká a velmi praktická i pro dnešního člověka, což bude jedním z témat přednášky. Jejím dalším cílem bude ukázat moudrost starověkých Egypťanů promítající se nejen do jejich staveb, ale i do symbolického umění, což jsou pozůstatky velkolepé civilizace, které dodnes obdivujeme.

21:00
PAVEL DOBROVSKÝ
cestovatel: AFGHÁNISTÁN – SAMOPALY A ČAJ

Afghánistán je země plná neuvěřitelně přátelských lidí, válečných tragédií, ale také kulturního bohatství a dobrodružství. Mnoho desítek let poté, co války ukončily turistický ruch, se návštěvníci do země vracejí: A místní lidé je vítají s otevřenou náručí. V přednášce vás kromě jiného zvu na návštěvu Kábulu, Mazar-e Šarífu a Heratu, tří magických míst. A každé pro to má jiný důvod.

 

Program Kongresové centrum BVV - sál A

Sobota 11. listopadu

Sál A
10:00 - 11:00
PAPUA NOVÁ GUINEA + TICHOMOŘÍ
Aleš Ondrovčík
Papua Nova Guinea – pojem sám o sobě. Najdeme zde vše, po čem duše cestovatele prahne. Dobrodružství, málo navštěvovaná území, domorodce v pestrobarevných maskách, nádherné moře, neprobádanou džungli a ještě mnoho dalšího……. je jenom na nás, jak moc jme schopni popustit uzdu svojí fantazie. Tichomoří je obrovská oblast, která také stále vybízí k prozkoumání a je nevyčerpatelná….. Na chvilku odskočíme z Papuy na dvě zajímavá souostroví: Vanuatu a Šalamounovy ostrovy.

11:00 - 12:00
NOVÝ ZÉLAND PRO CESTOVATELE
Vladislav T. Jiroušek

Je málo míst na zemi, kde se během jednoho dne můžete procházet po ledovcích, kochat se subtropickými pralesy, písečnou pouští a horkými vulkány, také uvidíte mnoho zajímavých druhů zvířat. Nový Zéland je ukázkou většiny světových biotopů na jednom místě. Je to ideální destinace pro cestovatele začátečníky, vše perfektně funguje, bohužel je to dost daleko.

12:15 - 13:15
SEVERNÍ POLÁR
Vilém Rudolf

13:15 - 14:15
ŠPICBERKY
Oldřich Bubák

14:30 - 15:30
KOUZELNÁ ANTARKTIDA
Jaroslav Pavlíček

15:30 - 16:30
NEPÁLSKÝ MUSTANG
Karel Wolf
Rudolf Švaříček

Skupina pěti cestovatelů se vydala v květnu 2017 do tajemného údolí Mustang s přetrvávajícím středověkým způsobem života. Po letité izolovanosti se království Mustang otevřel veřejnosti a po malých skupinkách pouští zvědavé cestovatele za hradby svých opevněných měst a vesnic. Květen je měsícem, kdy v hlavním královském městě Lo Manthang probíhá atraktivní festival Tiji se spirituálními tanci a odkrývání obřích thanek (nástěnných obrazů). Po festivalu následoval náročný trek přes vysokohorské pouště se zelenými oázami od Tibetu až pod Annapurny.

16:45 - 17:45
VÝCHODNÍ AFRIKA
Kateřina Chauveau (Andrlová)

Pěšky přes kopec 4.000 m z Ugandy do Keni bez pasů. Projížďky na lodi v národních parcích mezi hrochy a krokodýly, pozorování mnoha druhů primátů v deštném pralese až po vrcholný zážitek setkání tváří v tvář s extrémně vzácnými horskými gorilami. A pak mimo turistické trasy – obyčejní lidé a jejich nenápadná chudoba. Poslechněte si jejich příběhy

17:45 - 18:45
AFRIKA – MĚSÍČNÍ HORY RWENZORI
David Černický

Rwenzori, Ruwenzururu, Ruwe, nebo prostě Měsíční hory jsou fascinující pohraniční svět vysokohorských štítů, ledovců, endemických zvířecích druhů, pohádkově vypadající flóry i unikátních lidských společenství, který rozděluje v srdci Afriky dva diametrálně odlišné světy – hluboký a temný tropický prales Konga a rozsáhlé ugandské savany. Místo, kde se rodí jedno z ramen Nilu bylo vždy obestřeno mnohými mýty. Již místní název Rwenzori je vypovídající – „Místo, kde se rodí déšť“. Ačkoliv o Měsíčních horách psal již Ptolemaios, byli pro západní svět objeveny až v 19. století a tím se stali posledním objeveným pohořím na naší planetě.

19:00 - 20:00
INDIE Z VOZÍKU
Josef Hladký

Hedvábnou stezkou přes Írán a Pákistán do Indického Ladakhu - busem, vlakem i stopem – až do zapomenutých buddhistických vesniček a klášterů v indickém Tibetu, po jačích stezkách přes pětitisícová sedla, ztraceni v polích marihuany, k pramenům Gangy, největší velbloudí veletrh na Zemi, stavitelé lodí v Gudžarátu.
A ještě jedna cesta, po těžkém úrazu, na invalidním vozíku, s pomocí party přátel zpátky na treku po Ladakhu, tentokrát na koních. 

20:00 - 21:00
UGANDA a KONGO
Miroslav Procházka

Kongo – přednáška nás zavede do národních parků v Konžské pánvi. Navštívíme NP Noubalé Ndoki na území Republiky Kongo (francouzské Kongo), dále NP Kahuzi Biega v provincii jižní Kivu Demokratické republiky Kongo (belgické Kongo) a trojmezí DRC, Rwandy a Ugandy – pohoří Virunga. Přednáška je zaměřená na tři poddruhy goril – nížinné, východní a horské, které autor pozoroval v jejich přirozeném prostředí. Kromě aktuálních informací o gorilách uslyšíme i praktické informace ohledně cestování do těchto méně navštěvovaných a někdy i méně bezpečných, ale neskutečně krásných míst naší planety.

Program Kongresové centrum BVV - sál B

Sobota 11. listopadu

15:30 – 16:30
Dominikánská republika, jak ji neznáte
Lucie Faltová

Existuje jen málo míst, kde se lidé stále smějí a mají rozzářené pohledy. Dominikánská republika jedním z takových je – pravá oáza světla, vůní a barev. Během přednášky vás cestovatelka Lucie Faltová provede její kulturou, historií i místy, která jsou zatím běžným turistům ukryta. V rámci přednášky budete mít možnost ochutnat vynikají dominikánský elixír.

16:45 - 17:45
CHILE & BOLIVIE: ALTIPLANO, NA DOSAH NEBE
Jan Miklín

Jezera neuvěřitelných barev, stáda lam, kouřící sopky, solné pláně, bublající gejzíry. To vše najedeme na Altiplanu, jihoamerické náhorní plošině rozprostírající se ve výšce okolo 4 000 m n. m. v Chile, Bolívii a Peru. Kraj nehostinný, kde přes den praží slunce a v noci teploty klesají i k -20°C, přesto ale neuvěřitelně krásný. Promítání je výsledkem dvou cest, které vedly i do těch nenavštěvovaných a těžko dostupných koutů Altiplana.

18:00 - 19:00
Barma – mystická země uzavřená v čase

Barma, země po desítky let sevřená v moci generálů a izolovaná před světem, zůstala nedobrovolně uzavřená v čase.
Dnes se tato „Zlatá země“, nesmírně rozmanitá, s bohatou historií a kulturou a s velmi pestrým etnickým složením postupně otevírá a odhaluje svá tak dlouho střežená tajemství. S přicházejícími změnami a rychle rostoucím počtem turistů však její zcela jedinečné tradice postupně mizí a erodují. Podívejme se na Barmu očima autora, který do této pestré země opakovaně jezdí již 18 let a v průběhu času se ji snaží poznat a zaznamenat ji na svých fotografiích.

19:15 - 20:15
HAVAJSKÉ OSTROVY S DĚTMI
Martin Bělocký

Na Havajské ostrovy jsem se dostal díky opakované akční nabídce letenky za 2050czk, které se nedalo odolat a doufám, že ne naposledy. Výběr z nejčastějších aktivit ze 7mi týdenního cestování po ostrovech Maui, Kauai, Big island, Oahu: chození po žhavé lávě, pozorování míst se stříkající lávou, potápění, surfování na vlnách, trekking po sopečných kráterech, jedinečné noční pozorování hvězd z vrcholů sopky Haleakala a nejvyšší hory světa – Mauna Kea (ponořená z většiny v oceánu), bloudění v tropických deštných pralesech, koupání a šnorchlování se želvami mezi stovkami druhů pestrobarevných ryb na korálových útesech, flákání a kreslení po písku nádherných pláží bez lidí.

Program Kongresové centrum BVV - sál A

Neděle 12. listopadu

10:00 - 11:00
VIETNAM NEJEN PRO GURMÁNY
Petr Ptáčník

Existuje mnoho důvodů, proč se vydat do Vietnamu, a tím nejlepším je jídlo. Rýžový hamburger skvěle charakterizuje všechny aspekty vietnamské kuchyně. Je exotická, originální, chutná, z čerstvých surovin a o dost zdravější než západní. Pojďte s námi nakouknout pod pokličku a poznat nejen všechny chutě Vietnamu, ale také srdečnost tamních obyvatel, barevnost tržišť s kořením a specifika vietnamského socialismu. Vezmeme vás na nejvyšší vietnamskou horu (režimu navzdory), projedeme se na motorce v nejšílenější asijské dopravě a poodhalíme vám tajemství největších jeskyní světa.

11:00 - 12:00
REUNION - HAVAJ INDICKÉHO OCEÁNU
Jaroslav Bouzek

Ostrov Reunion, který je francouzským zámořským územím a tudíž také součástí Evropské unie, nebyl dosud turisty zcela objeven, přestože nabízí úchvatné přírodní scenérie. Můžete zde pozorovat jeden z nejaktivnějších vulkánů na světě, neuvěřitelně živý podmořský svět a také veliké přírodní bohatství. V průběhu přednášky se podíváme do několika vesniček, které jsou přístupné pouze pěšky, ponoříme se pod hladinu Indického oceánu a také se proletíme vrtulníkem, abychom mohli obdivovat krásu tohoto jedinečného místa z výšky.

12:15 - 13:15
SATISFACTION! GASHERBRUM PO PÁTÉ
Mára Holeček

Jsou v každém z nás osudové životní linky, které probublávají, zurčí, bouří a najednou, jak ztichlá poušť se ukládají v zapomnění. Přesto dál někde hluboko v nás pozvolna procházejí naším bytím a dílky mozaiky se mohou v určitý čas seskupit v ucelený obraz. Přijďte si vyslechnout jeden silný příběh o touze, vášni, tragédii, prohrách, který přetavila lidská úpornost a dovednost, za přispění nebes, na celosvětový úspěch. Mé povídání o genezi pokusů a nakonec dokončení prvovýstupu na Ghasherbrum I. 8080m n.m., neboli „Krásnou horu“, ležící v severovýchodním v Pákistánském Karakoramu, doprovodí obrázky včetně filmových šotů. Těším se na setkání! Mára

13:15 - 14:15
PŮL ROKU V JIŽNÍ AMERICE
Vojtěch Wertich

Další a po všech stránkách nejnáročnější expedice Avie Amálky – letos v zimě jsme se spolu s dalšími devíti „magory“ dobrovolně zavřeli do jednoho auta z roku 1974 a 4 měsíce brázdili Jižní Ameriku.
Těžko nacpat 4 měsíce do hodinové přednášky, ale i tak se můžete těšit na dávku přístavní byrokracie, oleje, šmíru, naftové vůně, patagonské Carretery Austral nebo spálenin z vyprahlé Atacamy. Především se ale mrkneme na bolívijské výškové rekordy a nemoce nás i auta, jízdu po zaplaveném salaru či výstup na šestitisícový vulkán. A jak vyjde čas, protáhneme se dál skrze El Niñem postižené, zaplavené Peru, stále zelený Ekvádor nebo třeba překvapující Kolumbii.

14:30 - 15:30
46 DNÍ NA TREKU V NEPÁLU
Pavel Svoboda

Přednáška fotografa Pavla Svobody z velké cesty „Napříč Asií“ – sedm měsíců dobrodružství na trase Moskva – Bangkok.
Jaké to je vyrazit pěšky na 46 dnů dlouhý trek v Himálajích? Byl to bláznivý nápad. Je to příběh o lidské svobodě v drsných velehorách i o desítkách setkání s přátelskými Nepálci a jejich ušmudlanými dětmi. Vyrazíme deštným pralesem k páté nejvyšší hoře světa Makalu (8416 m). Vítají nás neturistické vesnice, usměvaví lidé, ale i neuvěřitelná materiální bída. Návštěva zapadlých škol i vesnické slavnosti, kde se rituálně obětuje prase a pálenka rakší teče proudem. Je po turistické sezóně, přichází zima. Divoké mrazy již vyhnaly davy turistů ze stezek pod nejvyšší horou světa Mt. Everestem. Majestátné velehory, ledovce, jezera Gokyo, osmitisícovky Cho Oyu, Lhotse, Everest. Zasloužený odpočinek v nepálské nížině, několikadenní sloní festival, divoký nosorožec přímo ve vesnici! Lidé jezdí do Nepálu kvůli horám a vrací se kvůli lidem. Je to láska na celý život.

15:30 - 16:30
NÁRODNÍ PARKY TANZÁNIE A ZANZIBAR
Jana Kupčáková

Tanzanie je politicky stabilní zemí ležící na východním pobřeží afrického kontinentu, jejíž národní parky plné divoké zvěře a rozmanitost přírodních krás, vábí cestovatele z celého světa. Vydejte se s námi do té pravé divočiny subsaharské Afriky. Navštívíme NP Tarangire s početnými stády slonů, sopečný kráter Ngorongoro s největší koncentrací velkých savců i jedno z nejvýznamnějších chráněných území světa, NP Serengeti. Po návštěvě masajské vesnice a sodného jezera Natron, přejedeme společně na korálový ostrov Unguja v souostroví Zanzibar. Ostrov vůní a koření s úchvatnou koloniální architekturou, bohatou historií a tyrkysovým mořem Vás jistě okouzlí.

16:45 - 17:45
MAGICKÝ ISLAND
Jana a Karel Wolfovi

Iceland, v překladu ledová země, je zapomenutou evropskou divočinou na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu. Je to jeden z mála koutů našeho starého kontinentu, kde se člověk může ještě ztratit v kouzelné přírodě bez lidí, obklopen horami, ledovci a monumentálními vodopády. Svou živost dává ostrov najevo všudypřítomnými horkými prameny, gejzíry či aktivními sopkami. Právě u nich člověk obdivuje tu velikost a sílu divoké přírody. Když místo kolony aut a velkých měst potkáváte jen hejna papuchálků, velryby či divoké ptáky, uvědomíte si, proč právě taková místa patří ke klenotům naší planety.

17:45 - 18:45
10 let dobrého cestování v Tibetu
Jiří Sázel

Víte, že v Malém Tibetu mají dítě adoptované i bohaté rodiny? Nebo, že ve vesnici o 200 obyvatelích postavili dvě české organizace každá vlastní školu. Víte, že Brontosauři v Himálajích to s tamními dětmi vůbec nemyslí dobře, když ve škole není kávovar? Víte, že jeden obyvatel Malého Tibetu dostal k narozeninám ze zahraniční pračku, kterou 10 nepoužil, protože neměl, vodu, prášek a odpad?
O tom, zda rozvojová pomoc lidem třetího světa pomáhá nebo škodí vám poví Jiří Sázel, ředitel jediné české neziskovky spolufinancované 14. Dalajlámou s názvem Brontosauři v Himálajích. Jirka jezdí do Malého Tibetu 10 let a obyvatelům vesnice Mulbekh pomáhá realizovat komplexní rozvojový plán jejich školy.

19:00 - 20:00
INDIE: TĚŽKO UVĚŘITELNÁ ZEMĚ
Jakub Venglář

Ať už jste si o Indii mysleli cokoliv, rychle vás vyvede z omylu. Kromě chilli vládnou zemi chaosu především klaksony a boj o holou existenci. Přežijí jen neustále smlouvající jedinci, kteří si příliš nepotrpí na hygienu.
Kdo rozdýchá prvotní šok, může se mezi všudypřítomnou bídou pustit do pátrání po epochálních monumentech či přírodních perlách nevídaných krás. Opravdoví fajnšmekři využijí volné chvíle, kdy se zrovna nehádají s rikšou, k náboženským pozorováním a počítání bůžků.
Indie je zkrátka ultimátní cestovatelská zkušenost ostrá jako kuřecí kari den po konzumaci. I tu jógu vás naučí úplně jinak, než byste čekali.

20:00 - 21:00
14 MĚSÍCŮ NA NOVÉM ZÉLANDĚ
Pavel Bartoš

Nový Zéland je především o překrásné krajině, ať už se jedná o treky v horách, výlety kolem jezer nebo obdivování krás místních vodopádů. Bohužel to není zrovna nejlevnější destinace pro dovolenou. Pojďme si představit Nový Zéland očima backpackera, který zde strávil 14 měsíců během Working holiday víz. Jaké to je žít více než půl roku v autě. Jaké práce je zde možné dělat. Co patří mezi nejkrásnější místa na Zélandu a co určitě nevynechat.

Horydoly.cz Festival Kolem světa 2017

Festivalu Kolem světa v Praze se zúčastní šejk z Arabských emirátů

Minulé ročníky: 
2016 2015 2014 2013 2012 
2011 2010 2009 2008 
2007 2006 2004 2003

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Léto a cestování přináší otoky nohou. Pomůže žilní gymnastika a chladivý gel

Léto a cestování přináší otoky nohou. Pomůže žilní gymnastika a chladivý gel

Oteklé kotníky a lýtka, bolest a k tomu zhoršený stav křečových žil. To je daň za teplé letní počasí, ale i mnohahodinové cestování na dovolenou. Při dlouhém sezení v dopravním prostředku totiž dochází k většímu hromadění... celý článek

Ghorepani Poon Hill Trek

Everest Base Camp Trekking

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Léto a cestování přináší otoky nohou. Pomůže žilní gymnastika a chladivý gel

Léto a cestování přináší otoky nohou. Pomůže žilní gymnastika a chladivý gel

Oteklé kotníky a lýtka, bolest a k tomu zhoršený stav křečových žil. To je daň za teplé letní počasí, ale i mnohahodinové cestování na dovolenou. Při dlouhém sezení v dopravním prostředku totiž dochází k většímu hromadění
Annapurna Circuit Trek with Tilicho Lake

Annapurna Circuit Trek with Tilicho Lake

Annapurna Region Trekking
Ghorepani Poon Hill Trek

Ghorepani Poon Hill Trek

Ghorepani Poon Hill Trek is a journey that passes through the unbeaten paths between the forest blossomed by Rhododendron flowers. The trek blesses you with the mesmerizing views of Sunrise and Sunsets

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 27.-29.5. Lodě a čluny 27.5.
Český kras z ptačí perspektivy - fotovýstava Svatý Jan pod Skálou, infocenrum Českého krasu 9.10.-31.5. Fotografoval Jiří Jiroušek 31.5.
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 9.-12.6. 9.6.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 9.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 20.-23.10. 20.10.
Vertical Pro - veletrh Německo, Friedrichshafen 25.-26.11. 25.11.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 2.-18.12. 2.12.

Diskuse

Pozor Jakub, 24.5.2022 13:30, 9 příspěvků
povodně František II., 24.5.2022 9:21, 1 příspěvek
foto Kuba Turek, 20.5.2022 21:05, 4 příspěvky
foto Paddelman, 20.5.2022 15:07, 4 příspěvky
foto:-) Kuba Turek, 20.5.2022 10:58, 4 příspěvky
foto:-) Paddelman, 20.5.2022 10:18, 4 příspěvky
Vendulko nemáte zcela pravdu Michael Beránek, 19.5.2022 14:42, 27 příspěvků
Airsoft Petr S., 19.5.2022 12:54, 1 příspěvek
Potrava není vždy jídlo Pic, 17.5.2022 0:42, 27 příspěvků
Potrava není vždy jídlo Vendulka, 16.5.2022 16:18, 27 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48
Praha odstraňuje bariéry ... Horydoly Open, 1.5.2022 15:26
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 10:02
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 28.4.2022 9:59
Praha bude hostit Světový... Horydoly Open, 27.4.2022 11:10
Vodácké závody 2022 Horydoly Open, 27.4.2022 9:05