Půl roku za Ježíše

Půl roku za Ježíše
SDÍLEJ:
Nakladatelství Fragment vydalo koncem roku 2003 humoristickou knihu Život Ježíše od rakouského autora Gerharda Haderera. Nejprve proti ní vystupoval lidovecký poslanec Karas, pté byla sepsána petice za její likvidaci.
Jak na to Anotace knihy

Bible nám vypráví mnoho o životě Ježíše, ale co z toho je pravda (a zda Ježíš vůbec žil), nikdo přesně neví. Nebo spíše dosud to nikdo nemohl tak přesně vědět. Protože teprve nyní máme k dispozici Ježíšův životopis od Gerharda Haderera! Dlouholeté historické vzdělávání, důkladné studium původních textů, hříšně drahé studijní cesty a nespočetné analýzy kadidla autorovi umožnily dokumentovat skutečný život Ježíše a jeho učedníků. Po napsání této knihy - jak jsou již nyní skálopevně přesvědčeni mnozí učenci - je nutné pohlížet na příběh Spasitele zcela nový m způsobem.

Nejnovější výzkumy totiž odhalily ohromující skutečnost: KADIDLO obsahuje - stejně jako HAŠIŠ - účinnou látku THC.

Tento týden vydaly agentury zprávu, že v Řecku byl její autor odsouzen.

Kreslíř Gerhard Haderer byl v Řecku odouzen v nepřítomnosti za urážku veřejných mravů. Dostal natvrdo půl roku a šíření knihy bylo v Řecku zakázáno. Řecký vydavatel a překladatel byli soudem osvobozeni.

24. května 2004

Zlikvidujte knihu

Petici za likvidaci knihy organizovaly Blanka Polívková z Prahy 4 a Milada Chládková z Prahy 8, které ji také předaly ministerstvu kultury. "Nevíme, co si signatáři petice představují pod pojmem likvidace, zda spálení knih jako v dobách, od kterých se církev doufejme již dávno distancovala, či něco jiného," říká k tomu spolumajitel Fragmentu Jan Eisler.

Organizátoři petice uvádějí, že kniha je určena dětem, ačkoliv je to publikace pro dospělé, a zaměňují humor s urážkou křesťanství.

Petici podepsalo 3119 lidí. Fragmentu přijde podezřelé, že písmo je uřady řady podpisů stejné. Některé listy petice jsou opatřeny razítky římskokatolických farností a lze se tak domnívat, že podpisy byly na petici připojeny po jejich výzvě. "Odsouzení jakékoli knihy předpokládá její znalost, takže pokud by signatáři knihu četli a znali, museli by vykoupit převážnou část jejího nákladu," dodává Jan Eisler.

Poslanec Jiří Karas kandiduje do Evropského parlamentu za Českou republiku.

25. března 2004

Útok na svobodu slova?

Poslanec Karas uveřejnil 22. března v Lidových novinách článek, v němž se nezabývá pouze humoristickou knihou Život Ježíše, která ho pobouřila, ale hodnotí vlastnosti majitelů nakladatelství Fragment. Tvrdí o nich, že jsou neslušní a jde jim jen o špinavý zisk. O knihkupcích dodává, že cynicky prodávají za smradlavé peníze. Přímo srovnává humoristickou knížku Život Ježíše s nacistickou propagandou.

"Výroky poslance Karase se cítíme hluboce uraženi a je tedy namístě oznámit následující: Vzhledem k tomu, že svým vystupováním osočuje nakladatelství z převahy touhy po zisku nad slušností a seriózním výběrem vydávaných knih a přímo jejich obsah srovnává s propagací neúcty a nenávisti k rasám a přesvědčením, nezbývá nám oběma majitelům nakladatelství, než obhájit své jméno žalobou u soudu a požadovat satisfakci veřejnou omluvou bez jakéhokoli hmotného prospěchu," říká k tomu spolumajitel Fragmentu Jan Eisler.

15. března 2004

Lidovec dělá reklamu

Po skandálu, který vyvolal lidovecký poslanec Jiří Karas tím, že podal na
nakladatelství Fragment podnět k zahájení trestního stíhání za vydání knihy
Život Ježíše, stoupl prodej knihy natolik, že 1. března 2004 byly
dotištěny a do prodeje dány další tisíce kusů.

27. ledna 2004

Lidovec žaluje humoristickou knihu

Lidovecký poslanec Jiří Karas podal trestní oznámení na nakladatelství Fragment v souvislosti s knihou Život Ježíše, která vyšla na podzim loňského roku.

Autorem je rakouský karikaturista Gerhard Haderer. Kniha vyšla poprvé na jaře 2002 v Rakousku, následně pak v Německu, Farncii, Řecku, Maďarsku, Portugalsku, Korei a v loni také v Česku. Po celém světě se prodalo více než 150 000 výtisků.

Vyjádření tiskové mluvčí Fragmentu Kateřiny Obadalové:

Požadavek trestně stíhat a exemplárně odsoudit autora knihy a jejího vydavatele proto, že s humorem a nadsázkou mluví o životě historické osobnosti, je pro nás nepochopitelný a chápeme ho pouze jako útok na svobodu projevu!

Jakýkoli humor hovořící o žijících nebo historických osobnostech může vyvolat reakce mezi jejich příznivci či odpůrci a jeho přijímání je věcí vkusu. Kniha podle názoru nakladatelství s jemným humorem paroduje pouze několik epizod Nového zákona a lze ji použitou formou parodie přirovnat ke známému dílu Stvoření světa autora Jeana Effela.

Kniha Život Ježíše autora Gerharda Haderera vyšla v nakladatelství Fragment v roce 2003 po mnoha úspěšných vydáních v zemích EU, např. v Rakousku, ve Francii, v Německu, v Portugalsku, navíc v Maďarsku, v Korey atd. Nakladatelství chce věřit, že v České republice platí stejné principy, jako ve výše uvedených zemích, včetně svobody projevu. Vydavatelem původního díla je prestižní rakouské vydavatelství Ueberreuter.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Jsem pobaven, ale ne uražen.
Výkřik do tmy, jako "Tvá matka je kurva..." může napsat jen chudák, který tuto jinak vtipnou knihu vůbec nečetl. Vtipná kniha, odkazující na pasáže z Bible, ale vykládající je zcela JINAK. Nemá vůbec smysl tu knihu obhajovat, není myšlena vážně. Bible zůstává Biblí a ta kniha jen vtipnou knihou s novozákonní tématikou. Nelze než doporuči. Velmi jsem se bavil.
 • Autor Iotapianus
 • Datum a čas 19.12.2009 14:36
Reaguj
Cetl jsem
je to uplne husta kniha, doporucuju!!!! Chudak autor
Reaguj
Re: snášenlivost
Když někdo napíše ,že tvoje matka byla kurva a táta drogový dealer buď tolerantní!
 • Autor člověk
 • Datum a čas 14.1.2006 09:51
Reaguj
mazec no...
hm. zamýšlím se nad tím.. jestli se jmenoval Ježíš vůbec Ježíš.. a jestli třeba nebyl náhodou dealer.. ňákej rastaman..:))
 • Autor máslik
 • Datum a čas 23.6.2005 19:57
Reaguj
poznámka k anotaci knihy a můj dojem z celé knihy
jak může být ve sloupečku anotace knihy napsáno, že se neví jestli Ježíš Kristus žil? vždyť jsou k dispozici spoustz zachovaných písemných záznamů o celém jeho životě...Ta anotace mi nepřijde ani za mák založená na faktech, ale jen na spekulacích.Stejně jako celá tahle kniha napsaná za účelem výsměchu a ponížení osoby Ježíše Krista.FUJ, je to HNŮJ nejtěžšího kalibru.Blil bych z týhle knížky, kdyby mi to stálo za to!
 • Autor martin
 • Datum a čas 12.3.2005 20:17
Reaguj
to: 3,14ranha
Zajímavá historická poučka. Škoda, že Vatikán taky třeba pomohl uprchnout do Argentiny Eichmannovi. Já bych s tou obhajobou zas tak nemachroval a radši napočítal do tří než někoho nazveš chudákem.
 • Autor Syk
 • Datum a čas 24.1.2005 17:40
Reaguj
COŽE???
Počkat Kadidlo opravdu obsahuje THC???To znamená že by už nezneužívali jenom konopí ale i kadidlovníky???
 • Autor Cllonn
 • Datum a čas 17.1.2005 14:44
Reaguj
Re: Re: rouhani je rouhani
Chudáku !!!Vrať se zpátky do školy a douč se dějepis.Odhlédnu-li od toho, že Katolická církev odsoudilanacismus a fašismus dokonce dříve než židovská společenství, je zaručeně dokázáno že vatikán pomohlna západ milionům židovských uprchlíků (a zachránil jim tak život).Styď se !!!
Reaguj
Svoboda vs. slušnost
I když si samozřejmě může kažký dělat co chce (tuto svobodu dal lidem sám Bůh), existují témata, kterých by se slušní lidé neměli dotýkat necitlivě. Myslím, že humoristická kniha o holokaustu, zemětřesení či o hladomoru v Africe by právem pobouřila většinu společnosti. S "likvidací" knihy nesouhlasím avšak ty, kteří ji propagují lituji.
 • Autor Václav Kocian
 • Datum a čas 11.6.2004 20:36
Reaguj
škoda
Škoda, že něco takového nenapsal o Abrahámovi nebo Muhamadovi. Princip by byl úplně stejný, měl by na to právo, ale odsoudilo by t mnohem víc vidí ač nejsou židovkého vyznání ani muslimy. Kromě toho je to hloupá kniha propagující lehké drogy,je to stejné, jako kdyby o Ježíšovi napsal, že byl notorický pijan. A to by určitě v právním státě bylo na žalobu na ochranu osobnosti.
 • Autor Omarek
 • Datum a čas 16.3.2004 20:13
Reaguj
Celkem 14 příspěvků v diskuzi


Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Letecká společnost Emirates oznámila, že před začátkem velikonočních svátků posílí letecká spojení do populárních prázdninových destinací, konkrétně na Maledivy a Seychely. Aerolinky nabízejí 28 letů týdně do Malé a 7 letů do... celý článek

Jaro začalo dnes ráno

Svatý Bartoloměj / Saint-Barthélemy: prázdninový ostrov v Karibiku

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Jaro začalo dnes ráno

Jaro začalo dnes ráno

Jarní rovnodennost nastává v okamžiku, kdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Den a noc jsou stejně dlouhé (12 hodin). Od této chvíle se Slunce vrací
Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

Zuri Zanzibar se pyšní zlatou certifikací EarthCheck za udržitelný design

5-ti hvězdičkový hotelový rezort Zuri vybudovaný českou finanční skupinou RSJ se rozkládá na 11hektarovém pozemku. Leží přímo u bílé písečné bílé pláže omývané Indickým oceánem v oblasti Kendwa na severozápadním pobřeží zanzibarského
Svatý Bartoloměj / Saint-Barthélemy: prázdninový ostrov v Karibiku

Svatý Bartoloměj / Saint-Barthélemy: prázdninový ostrov v Karibiku

Svatý Bartoloměj (Saint-Barthélemy, zkráceně St. Barths) je ostrov v souostroví Malé Antily na pomezí Karibského a Sargasového moře. Zřejmě byl čas od času navštěvován karibskými Indiány, ale stálé obyvatele získal až po
Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Emirates před Velikonocemi navyšuje lety na Maledivy a Seychely

Letecká společnost Emirates oznámila, že před začátkem velikonočních svátků posílí letecká spojení do populárních prázdninových destinací, konkrétně na Maledivy a Seychely. Aerolinky nabízejí 28 letů týdně do Malé a 7 letů do

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Travelcon - konference
České Budějovice on-line 15.-16.4. 15.4.
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 16.-19.5. 16.6.
ITE - veletrh Hong Kong 17.-20.6. Cestovní ruch 17.6.
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.
IBTM - veletrh Mexico, Mexico City 18.-19.8. 18.8.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 1.-3.10. 1.10.

Diskuse

Stan JanaTeron123, 13.4.2021 17:00, 1 příspěvek
Brněnské klasik K., 9.4.2021 11:26, 1 příspěvek
Vory pluly ještě dlouho p... historylover, 7.4.2021 9:38, 33 příspěvků
Mohou být jezy bezpečné? Michael Beranek, 4.4.2021 11:08, 1 příspěvek
A to jako fakt Kvido? Prkoš, 3.4.2021 21:05, 3 příspěvky
A to jako fakt Kvido? Karel, 3.4.2021 16:53, 3 příspěvky
Levice Vector, 1.4.2021 13:33, 10 příspěvků
Hurghada Novinář, 31.3.2021 23:48, 2 příspěvky
Saychely Pišišvor, 31.3.2021 22:44, 2 příspěvky
Díky zorg, 30.3.2021 22:37, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Spolulezec v Litoměři... Kuba Turek, 12.4.2021 1:36
Spolulezec v Litoměřicích... Horydoly Open, 12.4.2021 1:31
Inhalovanie minerálok Her... Horydoly , 11.4.2021 14:15
Cestovatelé během svátků ... Horydoly , 10.4.2021 0:04
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 7.4.2021 17:43
Re: Historická ťažba a sp... Horydoly , 6.4.2021 0:33
Historická ťažba a spraco... Horydoly , 6.4.2021 0:27
Re: Skála na lezení s rod... Kuba Turek, 6.4.2021 0:15