Turistický průmysl se schází v Holešovicích

Turistický průmysl se schází v Holešovicích
Thajsko propaguje horolezectví.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Nejvýznamnější veletrh s cestovatelskou a turistickou tematikou Holiday World se koná v obvyklém termínu na obvyklém místě. Hostí ho Výstaviště v Praze - Holešovicích. Čtvrtek a pátek je určený především profesionálům. O víkendu se rozeběhne program i pro běžné návštěvníky s mnoha programy, ukázkami, filmy a dalšími akcemi.

Přinášíme průběžné zprávy z veletrhu Holiday World 2009.

0:20
Veletržní atmosféra

Veletržní stánky zabraly čtyři výstavní haly. Vychutnejte si poněkud nervózní a uspěchanou atmosféru veletrhu Holiday World 2009.

14:20
Doprovodné programy pro veřejnost

Promítání filmů a fotografií a také cestovatelské besedy jsou na veletrhu Holiday World 2009 v plném proudu. Podívejte se na jejich víkendový přehled.

13:05
Čeští lyžaři jsou v Rakousku vítáni

Jaká je letošní lyžařské sezona v Rakousku? "Perfekt!" bez váhání odpovídají lidé z tamního turistického marketingu. Jací jsou čeští návštěvníci? "Vášniví lyžaři se sportovním duchem." Jsou s nimi nějaké problémy? "Potíže nejsou. Ve srovnání s jinými cizinci nevidíme žádné rozdíly."

0:20
Mapa Pálavy a Lednicko-valtického areálu je k ničemu

Jihomoravský kraj vydal podrobnou turistickou mapu Pálavy a Lednicko-Valtického areálu. Turisté si ji však neužijí. Nemohou ji koupit ani si ji zdarma vyzvednout v některém informačním centru. Není k dostání. Slouží pouze k propagaci mezi cestovními kancelářemi a na veletrzích. Pracovnice na veletržním stánku Holiday World vysvětluje absurdnost situace: "Mapu vydal kraj s podporou evropských fondů. Z jejího prodeje proto nesmí být zisk. Infocentra ji však nevezmou k distribuci zadarmo, protože potom by neprodala normální mapy."

23:50
Jižní Tyrolsko bude mít přírodní sníh až do jara

Kvůli velkému množství sněhu nechodily děti v italském Bolzanu pár dní do školy. Díky tomu je ideální množství sněhu na sjezdovkách a podle Daniely Čermákové, která v Bolzanu žije a pracuje pro Südtirol Marketing, vydrží zimní podmínky až do jara.

20:25
Cestovní kancelář Kudrna vozí klienty na Balkán

Týdenní turistické zájezdy na Balkán stojí u brněnské cestovní kanceláře Kudrna tři tisíce korun. Zástupkyně cestovky v rozhovoru uvádí, že levné akce slouží především jako lákadlo na další dražší zájezdy.

18:20
Bivakování v Saském Švýcarsku

V národním parku Saské Švýcarsko jsou vyhrazená místa, většinou skalní převisy, kde je možné zdarma přenocovat. Ochranáři vyhradili historická místa, kde horolezci vždy přespávali. Zakázáno je na nich rozdělávání ohně.

"Bohužel tato místa přestáváme propagovat a raději o nich mlčíme," říká k tomu Monika Richterová z návštěvnického centra národního parku v Bad Schandau. "Jezdí sem celé autobusy a na to nejsou vybraná místa dimenzovaná. Většinou takové zájezdy pořádají příslušníci německého neformálního hnutí Zelených, kteří si chtějí užít pobyt v přírodě, ale neuvědomují si, že ji poškozují."

Pro velké turistické výpravy je k dispozici v Saském Švýcarsku množství kempů. "Původní určení tak zvaného Boofen (bivakování pod převisem) pro horolezce se mění na hromadnou turistiku a to je špatně." Volné bivakování v přírodě je zakázáno nejen za hranicemi v Českém Švýcarsku, ale také ve všech ostatních německých národních parcích.

14:55
Plzeňská expozice nabízí pivo. Jak jinak?

Plzeňský kraj se na Holiday World prezentuje především pivem. Co byste čekali jiného. "Představitelé kraje pokřtí nové produkty pro rozvoj cestovního ruchu, například nové rybářské a vodácké mapy, kulturní kalendář, nebo jedinečné a originální lidové tradice a zvyky," prozrazuje vedoucí Odboru cestovního ruchu a propagace Krajského úřadu Plzeňského kraje Tomáš Kotora.

13:30
Zajímavá Bosna a Hercegovina

Malý výstavní stánek na Holiday World má Bosna a Hercegovina. Stojí ovšem za návštěvu, protože jeho obsluha poskytuje písemné i ústní informace nejen o Mostaru a Sarajevu, ale také možnostech koupání, pěší turistiky a teď aktuálně i o sjezdovém lyžování a lyžařské turistice.

13:20
Interview: Kam po Česku

Šéfredaktor magazínu Kam po Česku Václav Horák představuje svůj časopis. Přiznává, že část výtisku je naplněná autorskými články a část placenými prezentacemi.

10:32
Vlaky pojedou na Jadran

České dráhy oznámily termíny, ve kterých budou jezdit tradiční autovlaky na Jadran. Rychlíky budou letos vypravovány v době od 19. června do 15. září.

00:15
Osvědčené slevy v Českosaském Švýcarsku

"Především Češi a zahraniční návštěvníci z Pobaltí obdivují České Švýcarsko," říká o svých zkušenostech průvodce Informačního centra v Děčíně. "Klasická trasa vede přes Soutěsky a Hřensko. Ústí nad Labem a Děčín turisty až tak moc nezajímají."

Podle něho jsou pro turisty velmi zajímavé především osvědčené slevy v oblasti dopravy a kultury. "Návštěvy českých i německých památek výrazně zlevní kulturní pas (dostanete ho v turistických infocentrech), železniční doprava v česko-německém pohraniční je výhodná díky zlevněným jízdenkám platným na tratích Českých drah i Deutsche Bahn (koupíte je na nádraží nebo u průvodčího) a atraktivní jsou permanentky pro veškerou německou dopravu od Schmilky po Drážďany (koupíte je v německých infocentrech)."

22:30
Slováci expandují

Další velké výstavní plochy zabírají Španělé a Řekové. Velké prostory zabírají tradičně Slováci. Kromě hlavní slovenské expozice jsou k vidění ještě oddělené speciální stánky Bratislavy, Prešovského a Banskobystrického kraje. Hraje v nich muzika, tančí se, pije borovička a víno. Dokonce se pečou tradiční pochoutky.

22:15
Kdo by to tušil...

"Když se budeme více věnovat českým turistům, oni se nám odvděčí," pronesl objevnou myšlenku Václav Stárek z Asociace hotelů a restaurací na přednášce o penězích z evropských fondů. "Stráví týden nebo dva dovolené v České republice." Poté dodal další hlubokou pravdu: "Oni jsou ovšem zkušení a poznají, když jim nedáváme stejné služby jako v zahraničí."

20:00
Málo cestovních kanceláří

"Same staty a regiony, cestovek minimum," lapidárně hodnotí veletrh Holiday World krátkou textovou zprávou čtenář Petr Brouček.

10:36
Doprovodné programy

Z nejzajímavějších doprovodných programů vybíráme: filmová přehlídka pro veřejnost Worldfilm (sobota a neděle 10-17 h), přednáškový maraton pro odborníky (malý a velký sál, lapidárium, čtvrtek a pátek), výstavy po celou dobu veletrhu (freediving, divoká Afrika, potápění v Indonésii, Zikmund a Hanzelka).

10:15
Tři veletrhy v jednom místě

Na Výstavišti v Praze - Holešovicích běží souběžně tři veletrhy. Největší Holiday World je zaměřený na cestování. Prezentují se na něm především cestovní kanceláře, regiony a státy, které propagují své produkty cestovního průmyslu.

Opakuje se loňská novinka Golf Worl Prague. Tento veletrh odpovídá svému názvu a je mu věnovaná celá jedna výstavní hala. Nic nového, co by nebylo k vidění vloni na brněnské veletrhu Sport Life jsme zatím nezaznamenali.

Gastronomický veletrh Top Gastro působí trochu jako přívažek k atraktivnímu cestování. Jeho návštěva má smysl především pro profesionály z oboru.

9:50
Veletrh startuje

Před pár minutami odstartoval veletrh Holiday World. Na holešovickém Výstavišti v Praze zatím vládne poklidná atmosféra. Návštěvníci se pomalu trousí. Někteří vystavovatelé ještě horečně dodělávají své veletržní stánky.

Jako každý rok přineseme velkou fotoreportáž z veletrhu. Letos se můžete těšit také na několik videošotů.

Největší stánky mají na první pohled Italové, Rakušané a Chorvaté. Ti poslední jsou partneři letošního Holiday World.

INFO: Holiday World


Zobrazit místo Outdoor business na větší mapě

Horydoly.cz Holiday World

Holiday World 2017
Holiday World 2014
Holiday World 2013

Holiday World 2012

Holiday World 2010
Holiday World 2009
Holiday World 2007
Holiday World 2006
Holiday World 2005
Holiday World 2004

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Výlovy rybníků 2022 říjen - 2. část

Výlovy rybníků 2022 říjen - 2. část

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZUJEME Hlavní podzimní sezona výlovů rybníků se odehrává v říjnu a listopadu.... celý článek

Mnich na hrotu

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Mnich na hrotu

Mnich na hrotu

Fotbalista s číslem 10 Otec Maximilian je benediktinský mnich a srdcem fotbalista. Obě poslání povýšil na umění v klášteru Göttweig. 
Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

LABSKÁ STEZKA Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.
Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

HISTORICKÁ TRAMVAJ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Zdarma obrázky pro vaše prezentace

Zdarma obrázky pro vaše prezentace

Obrázky vylepšují prezentace a videa. Ne text. Ne audio. Je to obraz, který vládne tomuto světu.
Jak doma šetřit energie, když jste na dovolené? Vytáhněte spotřebiče ze zásuvky!

Jak doma šetřit energie, když jste na dovolené? Vytáhněte spotřebiče ze zásuvky!

Šetřit, šetřit a zase šetřit. Takové je heslo většiny Čechů na letní dovolené. V průzkumu ING Bank odpovědělo 86 % českých turistů, že se snaží na letním pobytu co nejvíce snížit náklady. Zhruba

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Sraz packrafterů České Budějovice, vodácký areál České Vrbné 19.-21.8. 19.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna 20.-24.8. Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 25.-28.8. 25.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 26.-28..8. 26.8.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Sraz koloběžkářů Červený Kostelec, Brodský 9.-11.9. 9.9.
Hrnčířské trhy Beroun 10.-11.9. 10.9.
Mělnické vinobraní Mělník 16.-18.9. 16.9.
Bzenecké vinobraní Bzenec 16.-17.9. 16.9.

Diskuse

Myslím si, že Jeňýk je tr... Michael Beranek, 13.8.2022 15:52, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Piký, 13.8.2022 10:27, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Honza, 13.8.2022 9:42, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Kuba Turek, 12.8.2022 15:04, 22 příspěvků
RE Honza, 12.8.2022 14:08, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 14:54, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 11:31, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Veteran Rallye Kutná Hora Horydoly , 13.8.2022 11:40
Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53