Drávská cyklostezka v Rakousku

Drávská cyklostezka v Rakousku
Weissensee. Na kole parníkem.
Autor snímku Heiko Mandl - Kärnten Werbung
SDÍLEJ:

Drávská cyklostezka je známá trasa dlouhá 366 kilometrů. Německý cyklistický klub (ADFC) ohodnotil její kvalitu čtyřmi hvězdičkami z pěti, protože nabízí vyžití pro celou rodinu. Je rozdělená do šesti etap a začíná v Toblachu/Dobbiaco v Jižním Tyrolsku a sleduje tok řeky Drávy až do cíle v Mariboru ve Slovinsku. Hlavní část vede v rakouských Korutanech.

Drávská cyklostezka v Rakousku
Drávská cyklostezka.
Autor snímku Ferdinad Neumüller - Kärnten Werbung
Jak na to

S kartou Kärnten Card lze výhodně navštívit stovku turistických zajímavostí zdarma. Kromě toho má karta dalších 60 bonusových partnerů, kteří poskytují významné slevy. Kartu lze koupit s platností v období od 14. dubna do 27. října 2013.

Informace v češtině získáte na Korutany.com.

Drávská cyklostezka je obousměrně perfektně značená a vine se převážně plochým terénem tak, aby si cyklisté mohli plnými doušky užívat okolní přitažlivou krajinu.

Cestou lze velice často narazit na pět desítek partnerských zařízení, které nabízejí cyklistům na posilněnou výtečné pochoutky korutanské alpsko-jadranské kuchyně. V nabídce služeb je také převoz zavazadel, takže je možné pohodlně cestovat jen s lehkým batůžkem na zádech a s věcmi na jeden den. Drávská cyklostezka je rodinnou trasou, na přiměřených délkách jednotlivých etap najdou malí i velcí mnoho zajímavých cílů výletů.

Od 28. dubna do 5. října nabízí cyklistiku pro celou rodinu v šesti dnech za 1090 eur (2 dospělí a 2 děti do 12 let, s ubytováním v ***hotelu, ubytovacím hostinci nebo penzionu). Letos vydala organizace Drauweg přehlednou cyklomapu, kterou lze zdarma objednat na webu.

INFO: Drauweg

Korutanská cyklistika na jaře

Nejen Dráva vede cyklisty po Korutansku.Podél romantických břehů řek uprostřed takřka neskutečných kulis hor nebo kolem jednoho z dvou set teplých jezer s křišťálově čistou vodou šlapou do pedálů prázdninoví cyklisté. 

Jízdní kolo si ale lze přibalit už na jarní dovolenou. Mírné klima a takřka středomořský vzduch z alpsko-jadranského prostoru umožňují vychutnat si požitek z jízdy na kole, i když ještě horské svahy zvou ke slunečnému jarnímu lyžování. Dále v údolích je už ale všechno v plném květu a vůně barevných poslů jara spolu se štěbetáním ptactva provází cyklisty podél všech cest.

Možností je tady více než dost: Cyklostezky jako třeba Via Carinzia v jižních Korutanech nebo Alpsko-jadranská cyklostezka, jejíž trasa vede až k moři v Itálii, garantují intenzivní zážitky v jedinečné krajině hor a jezer.

Wörthersee. Na kolonádě s celou rodinou na kole.

Pohodlně na kole napříč korutanskou krajinou

Pro milovníky kultury je připravena jednodenní zážitková trasa Středokorutanská kulturní cyklostezka (Mittelkärntner Kulturradweg). Mimo nejstaršího města Korutan, středověkého Friesachu, vede cesta kolem dalších klenotů regionu jako je historické staré město Althofen, impozantní hrad Hochosterwitz nebo do dálky se táhnoucí planina Zollfeld s historickým korutanským vévodským stolcem a úchvatnými vykopávkami keltského města Virunum.

162 kilometrů skutečného požitku z cestování na kole mezi kulturními a historickými zajímavostmi slibují také různé části cyklostezky Via Carinzia v jižních Korutanech. Začíná v idylickém údolí Rosental, které je sevřeno úchvatným hřebenem pohoří Karawanken, pokračuje pěti etapami k teplému jezeru Klopeiner See s křišťálově čistou vodou až do lehce zvlněného údolí Lavanttal. Cestou zve k odpočinku a poznání mnoho zajímavých míst, jako třeba zážitkové muzeum kraňských včel, benediktinský klášter St. Paul nebo Liaunigovo umělecké muzeum.

Kdo by rád spojil návštěvu muzea malíře Wernera Berga s cyklovýletem údolím Jauntal, ten se jistě vydá na Uměleckou cyklostezku, která začíná v Bleiburgu. Kromě muzea nabídne cyklojízda poznání a zážitky z návštěv starých kostelů, kulturních památek a moderních skulptur.

Jedinečné panorama Gailtalských a Karnských Alp si vychutnávají cykloturisté na Gailtalské cyklostezce, která se táhne údolím po velice kvalitních cestách v délce 90 kilometrů z Kötschach-Mauthenu až do Villachu. Cestou není na škodu si udělat zastávku a vykoupat se v teplém jezeře Pressegger See, které se třpytí na slunci hned vedle trasy cyklostezky.

Na severu země, v Národním parku Vysoké Taury, se nachází>Glocknerská cyklostezka. Tahle jednodenní trasa vede okolo jedinečného přírodního divadla - vodopádů Jungfernsprung, které se řítí z výšky několika stovek metrů přes skalní výběžek do údolí nebo nádherným alpským údolím, které rámují vrcholy několika třítisícovek.

Horydoly.czLáskyplné video o špeku z Gailtalu

K moři po Alpsko-jadranské cyklostezce

Nezapomenutelným zážitkem je 410 kilometrů dlouhá Alpsko-jadranská cyklostezka. Z Mozartova města Salcburku přejíždí za jeden týden středem Národního parku Vysoké Taury na slunečném jihu Korutan a pokračuje přes hranice Rakouska až do Itálie. Jedním z nejzajímavějších zážitků je průjezd vlakem takzvanou tauernskou propustí (Tauernschleuse) z Böcksteinu do Mallnitzu. Mohutné hory se střídají se slunečnými jezerními údolími a čím více se jede na jih, tím příjemnější a jemnější je krajina, až konečně přicházejí ústí řek a osvěžující vlny severního Jadranu. Cestou srdečně vítají místní lidé, nabízejí k ochutnání jedinečnou kulturu a gastronomii alpsko-jadranského regionu. Zpátky na start lze využít pohodlného vlakového spojení, které jede dvakrát denně z Udine.

INFO: Alpe-Adria-Radweg 

Horydoly.czAlpe-Adria Trail (pěšky od Grossglockneru k Jadranu)

Nabijte baterie a vyražte na elektrokole

Devět špičkově značených tématických stezek napříč středními Korutany, nové půjčovny elektrokol stejně jako množství zajímavých výletních míst a gastronomických zážitků slibují cyklostezky na slunečné straně Alp. Všechny trasy začínají u hotelu Fuchspalast ve městě St.Veit an der Glan. Pohodlná přeprava z každého cílového bodu cyklostezek je zajištěna v rámci spolupráce s Rakouskými spolkovými dráhami.

Třpyt horských jezer

Okolí třpytících se jezer slibuje jedinečné zážitky. Na výletech objeví cykloturisté čarovně krásné vyhlídky, útulná místa na piknik a pestré možnosti různých alternativních tras. U jezera Wörthersee se vyplatí Okruh pěti jezer (Fünf-Seen-Runde). Start je u zámeckého hotelu ve Veldenu, známého z televize a filmů, dále cyklisty zcela jistě okouzlí honosné jezerní vily v místním typickém stylu. Krásně zrestaurované honosné stavby v uchvacujícím stylu evokují dávné zašlé časy.

Při návratu okolo jezer Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee a Rauschelesee, které velice harmonicky ladí s krajinou takzvaného údolí 4 jezer u Keutschachu, lze poznat přírodu ve všech jejích podobách. Zapadlá místa na břehu lákají k zastávce a vykoupání.

Opravdu intenzivní a pestré zážitky čekají na cyklisty-požitkáře u jezera Klopeiner See. Pět různých tras spojuje všechna jezera jižních Korutan a jsou to skutečně zážitkové trasy s délkou od 4 do 55 kilometrů. Trasy jsou bezchybně značeny, je možné si je stáhnout do GPS nebo pořídit bezplatné mapy pro cyklisty, které jsou připraveny pro každého zájemce. Ke skutečnému požitku a vychutnání si pohody na cestě jsou v nabídce zážitkové vouchery, které platí u partnerských gastronomických zařízení.

Krásný slunečný den na kole lze také prožít na okružní cestě kolem jezer - tyrkysově modrého Faaker See a kultivovaného Ossiacher See v oblasti Villachu. Kolem historických staveb a vil se lehce šlape do pedálů u jezera Millstätter See, kde k odpočinku zve mnoho romantických zákoutí na jeho březích.

Horydoly.czRomantické jezero Wörthersee

Klopeinersee.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

RE

TYJO, JEDU.

JEN PROSÍM OPRAVTE: Třpit horských jezer....na třpyt.

díky

  • Autor KENO
  • Datum a čas 20.5.2013 18:18
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


POC a Volvo vyvinuly crash test cyklisty s automobilem

POC a Volvo vyvinuly crash test cyklisty s automobilem

Automobilka Volvo se spojila s cyklistickou firmou POC a provedly sérii crash testů cyklistické helmy při střetu s automobilem. Partnerství obou švédských značek vychází z bezpečnostní strategie vyvíjené pro automobily Volvo.... celý článek

Cyklonovinky 2019

Horská kola: jaké rozměry koupit?

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Horská kola: jaké rozměry koupit?

Horská kola: jaké rozměry koupit?

Pneumatiky horských kol se v posledních letech zvětšily z původních 26 palců na 27,5 a 29 palců. Šestadvacítky se už téměř nevyrábějí, v prodejnách je uvidíte jen jako výběhové modely, nebo jako kola pro
Cyklonovinky 2019

Cyklonovinky 2019

ZILLERTAL Malé zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Jednička na dresu i v cíli: Valachy duatlon vyhrál Petr Šťastný

Jednička na dresu i v cíli: Valachy duatlon vyhrál Petr Šťastný

Téměř dvě stovky dospělých sportovců a k tomu 180 dětí se zapojilo do Valachy duatlonu v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Původně nepříznivá předpověď počasí se nakonec nenaplnila, dětské závody dokonce provázelo slunce,
POC a Volvo vyvinuly crash test cyklisty s automobilem

POC a Volvo vyvinuly crash test cyklisty s automobilem

Automobilka Volvo se spojila s cyklistickou firmou POC a provedly sérii crash testů cyklistické helmy při střetu s automobilem. Partnerství obou švédských značek vychází z bezpečnostní strategie vyvíjené pro automobily Volvo.
Projeďte se na elektrokolech. Čím více jich vyzkoušíte, tím lépe si vyberete

Projeďte se na elektrokolech. Čím více jich vyzkoušíte, tím lépe si vyberete

Vyzkoušet 200 elektrokol můžete zdarma ještě dnes do páté hodiny odpolední. Ebike Fest se koná v průmyslovém areálu Zálesí v Praze - Krči. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Beskidy Trophy Polsko, Istebna 20.-23.6. Etapový cyklomaraton 20.6.
Cyklovíkend Suchdol nad Lužnicí 21.-23.6. 21.6.
Stupavský cyklomaraton Stupava 21.-23.6. Horská kola 21.6.
Extrem bike - cyklomaraton Most Horská kola 22.6.
Maštale - cyklomaraton Proseč Horská kola 22.6.
Vrchlabí-Špindl Tour - cyklomaraton Vrchlabí Horská kola 22.6.
Houštecký cyklomaraton Stará Boleslav Horská kola 22.6.
King of City
Karlovy Vary 22.-22.6. Horská kola 22.6.
Liberecký survival Český Dub, koupaliště 22.6.
Plzeňská amatérská liga horských kol Železná Ruda Horská kola 22.6.

Diskuse

Koleno operace Petr, 17.6.2019 14:38, 8 příspěvků
Dogtra Pathfinder Lenka Novotná, 17.6.2019 14:23, 7 příspěvků
Mravenci v domě Denisa, 17.6.2019 0:41, 3 příspěvky
Mravenci v domě Horydoly , 16.6.2019 12:01, 3 příspěvky
Mravenci v domě Eva, 15.6.2019 9:21, 3 příspěvky
Klasika ale radši ne, 14.6.2019 16:13, 1 příspěvek
jakej Šénflek?? neregistrovaný, 12.6.2019 21:30, 1 příspěvek
Blanice - doprava a uzavírky vodák Marek, 11.6.2019 15:17, 1 příspěvek
Co s sebou Hihoihi, 10.6.2019 9:55, 9 příspěvků
pohory Makara Netopýr, 6.6.2019 13:15, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Odhalení pravdy! Francouz... milan šupa, 14.6.2019 18:35
Údolí salaší: Grossarltal... Horydoly , 12.6.2019 23:10
Bike Valachy Horydoly Open, 12.6.2019 12:00
Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08