Jak uběhnout maratón za 100 dní

Jak uběhnout maratón za 100 dní
Jak uběhnout maratón za 100 dní.
Autor snímku REPRO Horydoly
SDÍLEJ:

RECENZE Známý propagátor běhu, trenér a ultramaratónec Miloš Škorpil udělal další krok na své popularizační trati. Všem milovníkům běhu, především těm budoucím, přichystal s předstihem vánoční dárek. Nová kniha se jmenuje Jak uběhnout maratón za 100 dní.

Jak uběhnout maratón za 100 dní
Jak uběhnout maraton za 100 dní.
Autor snímku REPRO Horydoly
Jak na to

Verdikt Horydoly ****

* zhola zbytečná publikace
** je dobře, že kniha vůbec vyšla
*** za ty peníze to stojí
**** výborná a poučná publikace
***** to musíte mít

Publikaci koupíte v knihkupectví Kosmas.

Není to nadsázka, není to přehánění. Kniha navazuje na seriál o běhu, který vycházel v novinách a který už přinesl své ovoce v podobě mnoha nových maratónských nadšenců.

Spoluautorem textů je novinář Miloš Čermák. S texty pro ženy pomohla Vanda Kadeřábková Březinová. Zajímavosti z maratónského prostředí připojila Michaela Žáková.

Graficky hezky zpracovaná kniha je rozdělena do jednotlivých kapitol podle týdnů přípravy na samotný maratón. Těch je celkem čtrnáct. Další kapitoly se věnují maratónskému týdnu a týdnu poté.

Knihu doplňuje přehled půlmaratónů a uzavírá ji maratónský kalendář na rok 2008. Dílko je koncipováno jako jakýsi tréninkový denník.

Každý oddíl obsahuje týdenní tréninkový plán pro jednotlivé kategorie, jenž je doplněn o přehledovou tabulku, kterou si vyplňuje každý běžec sám a může tak sledovat své pokroky.

V jednotlivých kapitolách se dozvídáte o různých specifických stránkách běhu. Úvod nazvaný Týden nula je v podstatě autorovou zpovědí, proč vlastně běhá a co člověku tento způsob pohybu může přinášet.

Další kapitoly poskytnou odpovědi na otázky, do které kategorie běžců spadáte (podle toho pak volíte jeden z navrhovaných druhů tréninku), co si vzít na sebe, jakou zvolit optimální obuv, kdy trénovat, varování před zraněními.

Zkušený a mnoha maratóny a ultramaratóny protřelý autor rovněž poradí s potížemi, které vás na vašich běžeckých cestách mohou potkat. Přispěje i dalšími radami například pro měření času či tepové frekvence. Poradí s během v různém terénu a namotivuje na váš první závod (např. půlmaratón).

Celá alchymie se točí kolem stravování a příjmu tekutin jak před výkonem, tak během něj i po něm. Dozvíte se, jaké existují druhy tréninku, jak vyladit formu nebo jak si poradit s únavou. Doplněny jsou i alternativní druhy tréninku, když vám okolnosti brání jít si řádně zaběhat.

Kapitolu věnovanou ženám ocení zvláště křehčí polovina běžecké populace. Jak je to s tréninkem při menstruaci? Co běhání v těhotenství?

Uběhnutím maratónu ale všechno nekončí. Kniha vidí ještě o týden dál – důležité je i to, co budete dělat po šťastném doběhnutí do cíle. A kdo ví, možná že maratónem všechno teprve začíná...

Praha, Extra Média 2007. Orientační cena 219 Kč

Horydoly.cz Důležité články pro maratonské nováčky

Jak správně běhat a neničit si klouby?

Běhání pro začátečníky. Jak začít?

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Závodíme v běhu proti strojům. Kde? V Alpách nebo Hostivaři

Závodíme v běhu proti strojům. Kde? V Alpách nebo Hostivaři

Nejznámějším běžeckých závodem člověka proti stroji je Schneeberg Lauf v Alpách. Závodníky vyzývá přes sto let stará parní zubačka a předběhnou ji jen nejzdatnější, zpravidla z afrického kontinentu. Zkusil jsem něco podobného v Praze... celý článek

Nike překonala očekávání, ale obrat ještě není úplný

Čeští triatlonisté: Astana a Kitzbühel

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Krkonošskou 50 ovládl polský trailový šampion Witek, české tituly získali Fárník a Pastorová

Krkonošskou 50 ovládl polský trailový šampion Witek, české tituly získali Fárník a Pastorová

Dvanáctá Krkonošská 50, královský trail běžecké sezony, byl znovu českým mistrovstvím. A na trati 52 km s převýšením 1785 metrů zrodil nové šampiony Tomáše Fárníka (Salomon team) a Petru Pastorovou (Olymp Brno). Jasně
Závodíme v běhu proti strojům. Kde? V Alpách nebo Hostivaři

Závodíme v běhu proti strojům. Kde? V Alpách nebo Hostivaři

Nejznámějším běžeckých závodem člověka proti stroji je Schneeberg Lauf v Alpách. Závodníky vyzývá přes sto let stará parní zubačka a předběhnou ji jen nejzdatnější, zpravidla z afrického kontinentu. Zkusil jsem něco podobného v Praze

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Mukařovský běh Mukařov   14.8. 19:00
Vasaloppet - běh Švédsko, Mora 15.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Trofeo Kima - běh Itálie, Val Masino Ultramaraton 22.8.
Lipenský půlmaraton Lipno 22.8.
Miladathlon Ústí nad Labem, Milada Terénní triatlon 22.8.
Brdský půlmaraton Kytín 22.8.
Ultra Trail du Mont Blanc Chamonix, Francie 24.-28.8. Horský ultramaraton 24.8.
Beskydská 7 Třinec 28.-30.8. Horský běh 28.8.
Běh Teplickými skalami Teplice nad Metují 30.8.

Diskuse

indian pharmacies safe Josephutisp, 12.8.2026 22:34, 92 příspěvků
Lewiskit OLanebal, 12.8.2026 22:31, 21 příspěvků
Timsothyenush OLanebal, 12.8.2026 22:29, 21 příspěvků
canadian pharmacy king re... Vincentlom, 12.8.2026 3:57, 92 příspěvků
purple pharmacy Landonbrott, 12.8.2026 3:57, 92 příspěvků
pharmacys in mexico EduardoDer, 12.8.2026 2:30, 92 příspěvků
recommended canadian phar... Vincentlom, 12.8.2026 1:16, 92 příspěvků
medication in mexico Landonbrott, 12.8.2026 0:56, 92 příspěvků
farmacia mexicana en chicago EduardoDer, 12.8.2026 0:27, 56 příspěvků
Шумоизоляция авто Москва ShumoizolyaciyaAvtoMoskvaFug, 11.8.2026 21:42, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Combo ski Serg Goreliy, 11.8.2026 14:02
Re: Brýle v zimě Serg Goreliy, 11.8.2026 14:01
Půjčovna Aut Španělsko uxeuen@mailto.plus, 2.8.2026 10:24
Kozí mejdan 2026 Horydoly Open, 1.8.2026 1:38
Re: Jak games sokarovskiy sokarovskiy, 30.7.2026 9:29
Jak games nesteroid nesteroid, 30.7.2026 9:28
Jižní Čechy zvou na nejle... Horydoly , 29.7.2026 13:59
Re: Nordic Scating brusle jalann jalann, 28.7.2026 7:05