Lysá hora zase nepustila padáky
Nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý zařídil týmu Salomon vítězství v Adrenalin Cupu. Extrémní závod čtyřčlenných štafet se konal v Ostravici. Sice přebíral pomyslný štafetový kolík se ztrátou několik minut, ale skvělou stíhací jízdou se dostal na první pozici a ještě stačil získat dostatečný náskok.
Horydoly jsou mediálním partnerem Adrenalin Cupu.
Společně s cyklistou Jaroslavem Kulhavým se z vítězství na Adrenalin Cupu a času 3:12:57 radovali běžec Roman Skalský, paraglidista Tomáš Bílek a kajakář Lukáš Kubričan.
Kapacita závodu byla naplněna
Lysá Hora v Beskydech po roce znovu vyzvala na souboj ty, kteří prahli po překonávání sebe samých. Na start se letos postavilo 55 týmů.
V druhém nejlepším čase 3:15:31 se do cíle Adrenalin Cupu dostal tým OpavaNet/SalomonRun ve složení Robert Krupička, Michal Šotek, Tomáš Slovák a Jan Hruška. Třetí skončil tým Radegast (Pavel Kubričan, Ledník, Jiří Hudeček a Ondřej Raab).
"Měl jsem větší ztrátu než loni, ale naštěstí jsem to dojel," upozornil Kulhavý na čtyřminutové manko na bývalého skvělého silničního cyklistu Jana Hrušku. "Sice jsem se do toho kopce trápil, ale druhou půlku už jsem si pohlídal. Je znát, že techniku mám lepší, vždyť Honza Hruška jezdil celý život silnici."
Čtyři ženské týmy
Nástrahy závodu, který svou náročností nemá v České republice konkurenci, zdolaly také čtyři ženské týmy. Nerychlejší z nich byla sestava El Desafío, které pomohla výraznou měrou nejlepší česká bikerka Tereza Huříková. Spolu s ní dosáhly prvenství běžkyně Denisa Bárnetová, paraglidistka Barbora Smutná a vodačka Lenka Lagnerová.
Běh - kolo - kajak
Se strmým šestnáctikilometrovým stupáním na vrchol Lysé Hory si po svých poradil nejrychleji nečekaně Jiří Voják, na padáku byl nejlepší Kamil Němeček, ale kolem vrcholu Lysé hory pouze běžel, neboť na trať paraglidisty nepustil silný vítr.
Úsek na kole dlouhý 32 kilometrů na Lysou horu a zpět ujel nejrychleji Jaroslav Kulhavý a na vodě zvládl nejlépe seskok z rampy a patnáct branek na pětikilometrové trati Lukáš Kubričan.
Jediný, který se i přes nepřízeň počasí spustil na padáku exhibičně z vrcholu Lysé Hory, byl Tomáš Ledník.
Hvězdy si prohodily sporty
Na start se postavili i slavní čeští sportovci. Bronzový olympijský medailista v běhu na lyžích Martin Koukal si vyzkoušel běh do vrchu. "Bylo to do kopce," hlesl v cílu unavený lyžař.
Na kole jel mimo jiné další lyžařský reprezentant Dušan Kožíšek. "Zlatý běh, kolo je peklo, dvakrát jsem lehnul," utrousil v cíli rovněž na pokrají vyčerpání.
Společně v jednom týmu jeli také snowboardcrossař Michal Novotný (kajak) a nejlepší světový skikrosař Tomáš Kraus, který si vyzkoušel kolo. "Většinou člověk dělá dobrá rozhodnutí, ale někdy má i blbé nápady," usmíval se Kraus.
Radegast pro pro pravé chlapy
Mimořádný úspěch měl závod pro pravé chlapy Radegast Beskydský šerpa. Dokazuje to obrovský zájem o letošní teprve druhý ročník, ve kterém závodilo celkem 41 týmů.
Nejrychleji donesla čtyřčlenná štafeta v tradiční šerpovské krosně velké štěně piva Radegast (celkem 65 kg) na vrchol Lysé Hory v čase 2:01:04 sestava s názvem Šikulové. Mohla se těšit na čtyři stovky piv a k tomu trofej od skláře Aleše Zvěřiny.
Adrenalin Cup na HORYDOLY
Dressler zve na Adrenalin Cup
Do Ostravice pojedou sportovní hvězdy
Adrenalin Cup 2009 (Ostravice)
Adrenalin Cup 2008 (Ostravice)
Adrenalin Cup 2007 (Ostravice)
Adrenalin Cup 2006 (Ostravice)
Adrenalin Cup 2005 (Ostravice)
Adrenalin Cup 2004 (Špindlerův Mlýn)
Adrenalin Cup 2003 (Špindlerův Mlýn)
Zobrazit místo Beskydy na větší mapě
Diskuse
Diskuze k článku
Cyklonovinky 2026
Triatlonista Korous se uvařil v teplé vodě a poté absolvoval pochod mrtvol
Nejčtenější články
Jezero kmotrů Tegernsee
An All-Italina Men’s Podium at Capoliveri’s
Three Pre-summer Night Rides Across Lake Garda, Bergamo and Milan
Bike Maraton Vysočiny má letos 48 kilometrů
Pod Orlickými horami na kole: malé, krásné, strmé
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Open House | Praha | 18.-24.5. | 18.5. | |
|
Muzejní noc
|
Plzeň | 22.5. | ||
| Berounka Trails cyklomaraton | Plzeň | Horská kola | 23.5. | |
| EPO survival | Dřevěnice | 23.5. | 03:00 | |
| Babické Emtébé | Babice u Rosic | Horská kola | 23.5. | |
| Svatohorský Downtown | Příbram, Svatá Hora | Sjezd na horských kolech | 23.5. | |
| Fergunna - MTBO dvojic | Doubravka | Horská kola | 23.5. | |
| Kojenduro | Kojetice | Horská kola | 23.5. | |
| Moravia Divide | Javorník, Račí údolí | 29.5.-4.6. Bikepacking | 29.5. | |
| Král Šumavy - cyklomaraton | Klatovy | Horská kola | 30.5. |
Diskuse
| Inu odvoláme Okamuru? | Pišišvor, 21.5.2026 22:12, 7 příspěvků |
| Inu odvoláme Okamuru? | Honza, 21.5.2026 21:11, 7 příspěvků |
| bulvar | Jan Drtina, 21.5.2026 9:24, 5 příspěvků |
| Reakce k části článku | Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 20.5.2026 17:29, 5 příspěvků |
| Reakce k části článku | Ondřej, 20.5.2026 15:05, 5 příspěvků |
| Inu odvoláme Okamuru? | Novinář, 20.5.2026 0:26, 7 příspěvků |
| Inu | Honza, 19.5.2026 20:48, 7 příspěvků |
| Rondely v Evropě | zeměpisář, 19.5.2026 17:24, 1 příspěvek |
| Inu | Honza, 13.5.2026 21:07, 1 příspěvek |
| Asociace vodní turistiky ... | Lukas B., 13.5.2026 12:34, 8 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Re: SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:47 |
| SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:20 |
| Plány na příští zimu | Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55 |
| Re: Bikesraz na Vysočině | Horydoly , 20.5.2026 1:14 |
| THE MARCHE REGION AT ITW ... | Horydoly , 16.5.2026 23:19 |
| Aparthotel Svatý Vavřinec... | Horydoly , 14.5.2026 22:16 |
| Velký jarní úklid | apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00 |
| Re: Fjällräven | Horydoly , 6.5.2026 1:48 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH



