Prague Bike Fest se koná na Výstavišti v sobotu 22. dubna

Prague Bike Fest se koná na Výstavišti v sobotu 22. dubna
Vašek Kolář na kole.
Autor snímku ARCHIV Vaška Koláře
SDÍLEJ:

Prague Bike Fest, nový koncept zážitkové akce pro širokou veřejnost a zejména milovníky cyklistiky se přibližuje. V sobotu 22. dubna opanuje open-air část Výstaviště Praha od 10 do 20 hodin sestava špičkových bikerů, skoky v pětimetrové výšce, Big Air Show, Bike Trial Show, workshopy, skill centrum od Ski a Bike Centrum Radotín, BMX pumptrack zóna hlavního partnera festivalu společnosti Sazka, testování kol a elektrokol, novinky v oblasti cyklistiky nebo tematické přednášky. 

Prague Bike Fest se koná na Výstavišti v sobotu 22. dubna
Teodor Kováč.
Autor snímku ARCHIV Horydoly
Jak na to

Prague Bike Fest

Kdy: 22. dubna
Otevírací doba: 10 - 20 h
Kde: Praha, Výtraviště Holešovice, Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorama)
Vstupné: 100 - 380 Kč
Vstupenky: Goout.net

To je ovšem jen krátký výčet toho, co bude na Výstavišti čekat v den cyklo svátku na milovníky kol bez rozdílu věku. Hlavní program se odehraje na Bruselské cestě u Maroldova panorámatu a v přilehlých open-air místech, zejména přednášky pak proběhnou v Křižíkově pavilonu B. Ať už budete mít chuť se zapojit do řady workshopů, které budou následovat po každé show, zajezdit si, podívat se na cyklo novinky, nebo si jen zarelaxovat na pohodové akci s drinkem a dobrým jídlem, dorazte v sobotu 22.4. na Výstaviště, nudit se nebudete.

Den plný aktivní zábavy, zážitků i pokoukání

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Čechách má za cíl přilákat jak cyklisty a všechny akční cyklo hrdiny, tak kohokoli, kdo se rád podívá na adrenalinovou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, zajde si na přednášku o sportu, cyklistice a pohybu, nebo si dá něco dobrého. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

Prague Bike Fest 2023.

Filmový a foto adrenalin ze zákulisí

V sekci přednášek ze světa cyklistiky se mohou návštěvníci těšit třeba na fotografa Michala Červeného, vítěze Czech Press Photo v kategorii sport, který zájemcům přiblíží nejen tematiku focení světového poháru horských kol UCI nebo jaké to je být fotografem na Cape Epic. Jan Kasl, jeden z nejlepších fotografů v oblasti akční fotografie, pak provede návštěvníky přednášky svými nejzajímavějšími fotkami z Red Bull Illume a přiblíží, jak právě takové snímky vznikají a jakou techniku používá.

VIDEO Pozvánka na Prague Bike Fest 2023

Chybět nebudou ani filmové produkce v čele s FullFace Productions a Bikes on Film, kteří mají za sebou nespočet video projektu z oblasti cyklistiky. FullFace Productions na festivalu mj. představí sestřih nepovedených záběrů a pádů tzv. Crash Reel, dokument “Kripl Trip” nebo akční video s tématikou stále více populárních městských sjezdů v Jižní americe. Druhou partou ze sekce videoprodukce jsou kluci z Bikes on Film. Tato crew tří freeride mountain bikerů, kteří jsou zároveň profesionální kameramani a fotografové, propojují své celoživotní vášně a tvoří unikátní audiovizuální umělecká díla. Během jejich projekce budou prezentovány ty nejlepší práce, za kterými stojí kluci od BOF.

"Na Prague Bike Festu se mi líbí rozmanitost programu. Své si tady najdou cyklisté amatéři, rodiny s dětmi, ale i lidé z cyklo-byznysu, kteří se zde potkají a proberou novinky. Zároveň mě těší, že se podařilo dostat Big Air Show do Prahy a budeme mít možnost ukázat lidem naše nejtěžší triky," komentuje akci Teodor Kováč, jeden z jezdců, kteří se na akci představí.

"Big Air Show bude rozhodně pecka, ale když zrovna nebudu jezdit, tak už teď mám vytipovaných několik přednášek, které chci stihnout. Konkrétně třeba na povídání ultramaratonce Dana Polmana se fakt těším," doplňuje další z jezdců Jakub Vencl.

Prague Bike Fest 2023.

Nadupaný program

"Podpora cyklistiky je pro Sazku klíčová. Kromě té silniční, kde jsme partnerem nejprestižnějšího etapového závodu Czech Tour, jsme se rozhodli podpořit další disciplínu, která oslovuje čím dál více mladých lidí. Freestyle BMX je velmi atraktivní jak pro bikery samotné, tak i pro diváky. Navázali jsme proto spolupráci s Janem Valentou, trojnásobným mistrem světa ve freestyle BMX, který napříč Českem pořádá akce ve freestyle BMX a jsme moc rádi, že návštěvníkům prvního ročníku Prague Bike Festu nabídneme možnost vyzkoušet si jízdu na atraktivním modulárním pumptracku. Návštěvníci se u nás v SAZKA pumptrack zóně mohou těšit na workshopy, show profesionálních jezdců a třešničkou na dortu je pak šance potkat se s českou královnou cyklistiky pro rok 2022 Ivetou Miculyčovou a Tomášem Beranem, českým reprezentantem ve Freestyle BMX. Návštěvníky festivalu bychom ale chtěli pozvat také ke sledování rozhovoru s Leo Königem, bývalým vynikajícím silničním cyklistou, který je současně ředitelem závodu Czech Tour. Bude to stát za to," uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka.

"Jsem rád, že přibývá akcí, které ukazují cyklistiku v celé její pestrosti. Je to totiž nejen sport, ale i zábava, způsob dopravy, cestování, životní styl. Přeji si, a svým dílem se o to také chci přičinit, aby kolo bylo dopravním prostředkem, sportovním náčiním či zdrojem zábavy, který si lze bezpečně užít nejen v rámci této akce," říká ministr dopravy Martin Kupka.

Prague Bike Fest 2023.

Na co se dál těšit?

* Expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků.

* Prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí.

* Zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol.

* Moderovaná Bike Trial Show Vaška Koláře spolu s workshopem s možností zapůjčení trialových kol. Workshop proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého.

* Flatland workshop a show Martina Dražila.

* Big Air Show s pětimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Tomášem Zejdou, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Jakubem Hejlem a Michaelou Hájkovou.

* Soutěže pro děti, jako je např. dětská bike olympiáda pro ty nejmenší, až po jízdu na zadním kole a track stand pro větší děti.

* Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.

* Pumptrack zóna s bezplatnou půjčovnou sportovního vybavení. Workshopy a volné jízdy v pumptracku několikrát denně vystřídají moderované show profesionálních jezdců. Program v zóně bude moderovat Jan Valenta, trojnásobný mistr světa kategorie Master a účastník závodů X-Games. Akce bude zařazena do Modular Pumptrack Challenge – celoročního republikového závodu v modulárním pumptracku.

* V Křižíkově pavilonu B proběhnou přednášky na témata jako cestování na kole, besedy o cyklistice jako ekologického dopravního prostředku, i proč je dobré se věnovat sportu a benefity cyklistiky pro lidský organismus.

Prague Bike Fest 2023.

Na festivalu bude dostatek občerstvení s pestrou nabídkou jídla i pití a odpočinkové zóny pro všechny návštěvníky.

INFO: Na Výstavišti 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Vodácké značky

Vodácké značky

Kánoe, kajaky, rafty, pramice, nafukovací lodě, skládací lodě, plast, laminát, kevlar, dřevo, hliník... Lodě na divokou vodu, turistiku, mořské či jezerní speciály... Závodní i rekreační... Vybavení a oblečení... Co si můžete přát,... celý článek

Panenka prodal Lulovi firmu na výrobu pádel

Letecký zájezd letos stojí 20 000 korun

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Vodácké značky

Vodácké značky

Kánoe, kajaky, rafty, pramice, nafukovací lodě, skládací lodě, plast, laminát, kevlar, dřevo, hliník... Lodě na divokou vodu, turistiku, mořské či jezerní speciály... Závodní i rekreační... Vybavení a oblečení... Co si můžete přát,
Roste počet žen, které cestují sólo

Roste počet žen, které cestují sólo

Ženy mají velmi často hlavní slovo při výběru dovolenkové destinace. Pokud cestují s rodinou, zohledňují děti. V případě pobytů bez dětí rozhoduje to, jak lokalita a ubytování vyhovují představám a finančním možnostem. Celosvětově se
Panenka prodal Lulovi firmu na výrobu pádel

Panenka prodal Lulovi firmu na výrobu pádel

Petr Panenka prodal svoji firmu Panenka Paddles. Novým majitelem se stal Jiří Lula.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Svět knihy - veletrh Praha, Holešovice 23.-26.5. 23.5.
Keramický den Kostelec nad Černými lesy 25.5.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 31.5.
Seakajak sympozium Dalešice, Wilsonka 1.-2.6. 1.6.
Motýli - výstava Praha, Botanická zahrada 19.4.-2.6. 2.6.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 7.-23.6. 7.6.
Setkání rotujících setrvačníků Bubovice, Solvayovy lomy 8.6.
ITE - veletrh Hong Kong 13.-16.6. Cestovní ruch 13.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 14.-15.6. 14.6.
BITE - veletrh Čína, Peking 14.-16.6. 14.6.

Diskuse

Outdoorový obchod OUTDPRO, s. r. o., 22.5.2024 20:49, 59 příspěvků
OMYL !!! Vlastimil, 22.5.2024 16:23, 2 příspěvky
Online hazardní hry danielsherry, 22.5.2024 14:57, 4 příspěvky
Pro každého je vrcholový ... Lukas B., 21.5.2024 18:39, 6 příspěvků
Pro každého je vrcholový ... Michael Beranek, 21.5.2024 9:07, 6 příspěvků
kříž Horydoly, 20.5.2024 11:20, 6 příspěvků
kříž strašný news, 20.5.2024 10:39, 6 příspěvků
INU Horydoly, 19.5.2024 23:43, 6 příspěvků
INU Honza, 19.5.2024 20:40, 6 příspěvků
INU Honza, 18.5.2024 20:33, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Malý ukrajinský Picasso Horydoly , 21.5.2024 12:59
Re: Bikesraz na Vysočině Horydoly , 17.5.2024 12:22
Přepis hlasu na text Horydoly , 11.5.2024 14:54
How to battle gym anxiety... Horydoly , 2.5.2024 9:51
Čarodějnický běh Horydoly , 1.5.2024 23:09
SALZKAMMERGUT TROPHY Horydoly , 1.5.2024 23:06
Pink EXPO Horydoly , 26.4.2024 0:47
O novém poznání, kterému ... milan šupa, 25.4.2024 19:37