Xterru v Praze vyhrál Kubíček

SDÍLEJ:
Sobotní závod českého poháru v terénním triatlonu na pražské Hostivařské přehradě vyhrál Jan Kubíček a dostal se tak do čela v bodovém pořadí Xterra Czech Tour.

Druhé místo patří po třech závodech Pavlovi Michalovi a třetí je František Žilák. Mezi ženami vyhrála Ivana Loubková.

Žilák nýtoval

Kubíček byl po devítisetmetrovém plavání 15., ale už v prvním cyklistickém okruhu ze tří si na zbytek závodního pole vypracoval náskok, jeho tempu dokázal odolávat pouze Petr Novák z X-team Bano.

Smůlu si vybral František Žilák, který už v prvním kopci přetrhl řetěz a musel nýtovat, to jej stálo místo na stupních vítězů. Žilák i přes velké zdržení dokázal zaznamenat třetí nejrychlejší čas z cyklistické části.

Lyžař skončil druhý

Do depa dojel po cyklistice jako první Jan Kubíček, ale Petr Novák se mu lepil na paty, z depa vybíhal pouhé tři sekundy za Kubíčkem. Třetí se držel s velkým odstupem Slovák Peter Hertl a hned za ním byl Žilák a Rakušan Martin Zois. Vedoucí dvojice neponechala v běhu nic náhodě, Kubíček si po sedmi kilometrech s přehledem doběhl pro letošní druhé vítězství a lyžař Petr Novák udržel senzační druhou příčku.

Třetí doběhl Peter Hertl a na čtvrté místo se dostal brněnský Karel Zadák, který své kvality bývalého triatlonisty dokázal již před čtrnácti dny ve Francii, kde skončil při Xteře 19. Pátý skončil Zadákův týmový kolega Míra Podborský.

Nejlepší žena Loubková

Ženský závod startoval přesně o 21 minut před muži, to byl totiž rozdíl mezi nejlepší ženou a mužem při loňském závodě. Souboj pohlaví tenkrát vyhrála Eva Skalníková, která letos na startu chyběla.

Letos ženám kralovala Ivana Loubková, ale do vedení se dostala až na závěrečném běhu. Po cyklistice byla nejlepší Kateřina Pánková, která zažívá po dvou letech svůj comeback na závodní tratě, v Praze skončila druhá. Třetí doběhla do cíle na Hostivařském koupališti Markéta Friedbergerová.

9. června

Xterra startuje

Hlavním závodem Xterra Praha a jeho méně náročnou variantou Xterra Easy se otevírá letní sezóna seriálu terénních triatlonů.

Ačkoliv již letos proběhly dva závody, jejichž výsledky se započítávají do série, bude právě sobotní závod prvním klasickým terénním triatlonem.

Začíná se necelý kilometr dlouhým plaváním v Hostivařské přehradě se startem v areálu koupaliště. Voda se ještě nestačila ohřát, a proto pořadatel doporučuje použití neoprénů.

Cyklistická trať vede třemi osmikilometrovými okruhy v Hostivařském parku a závěrečný běh měří 7,6 km.

Zajímavostí pro diváky bude souboj mezi nejlepší ženou a nejlepším mužem, který vloni vyhrála Eva Skalníková. Ženy startují s náskokem 21 minut před muži a kdo bude v cíli první, je absolutním vítězem!

Pro začátečníky je připravena kratší varianta na tratích 250 m plavání, 7 km horské kolo a 1,8 km běh.

Závod Xterra Praha startuje v sobotu 10. června ve 12:15 h. Xterra Easy začíná již v 11:00 h. Prezentace bude probíhat od sedmi do deseti hodin v areálu koupaliště