Bruslení na Botiči

Bruslení na Botiči
Hamerský rybník v Praze. Bruslařská dráha slouží všem.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Botič dělá pražským bruslařům radost. Podle předpovědi meteorologů mrazy ještě nějakou dobu potrvají, a tak si lze do syta užít dlouhých nožů na Hostivařské přehradě a Hamerském rybníce.

Jak na to

Jak se tam dostat

Na Hamerský rybník dojedeme autobusem či tramvají na Spořilov, nebo autobusem do Záběhlic a sejdeme z kopce do údolí Botiče. Na břehu rybníka je velké tenisové centrum Hamr a komplex fotbalových hřišť ČAF.

K Hostivařské přehradě přijdeme proti proudu Botiče za čtvrt hodiny od tramvajové smyčky Hostivař. Dá se také přijít z Petrovic, kam jezdí autobusy, nebo od stanice metra Háje.

Led není úplně ideální, ale tuto nevýhodu vyvažuje romantická nálada a bruslení v přírodě.

Hostivař přes den

Na Hostivařské přehradě se bruslí od hráze až k malému jezu z lomového kamene u vtoku Botiče do nádrže. Nad ní se dá sice ještě najít několik malých lagun se zamrzlou hladinou potoka, ale to už je jen pro osamělé duše.

Veškeré bruslení se proto odehrává na ploše přehrady, která se vždy odpoledne zaplňuje. Atmosféra připomíná dřívější Vltavu na černobílých snímcích z první republiky.

Bruslit se dá v Hostivaři jen přes den, nebo za měsíčních nocí, protože na led nedosáhne umělé osvětlení. Stánky s grogem, pivem, čajem a svařákem fungují u toboganu na pláži a u vtoku Botiče do nádrže.

Hamrák v noci

Hamerský rybník o něco níže po proudu Botiče bývá o poznání plnější, protože se k němu dá pěšky seběhnout z několika sídlišť v okolí za deset minut.

Bruslí tady hlavně rodiny s dětmi a hokejisté - amatéři. I v největším návalu po poledni je tu ovšem dost volného prostoru na to, aby se dalo dobře bruslit.

Na rozdíl od Hostivaře dosáhne na Hamrák veřejné osvětlení, a proto se tu bruslí i v noci. Pouze je potřeba dávat pozor na ostrůvek uprostřed rybníka a volnou hladinu pro ryby a labutě nedaleko od něj.

Na jedné straně rybníka je v provozu příjemný Lechovický sklípek zaměřený na víno a na druhé straně funguje restaurace sportovního centra Hamr.

Půjčovna bruslí Bába je kousek nad rybníkem v záběhlické ulici V korytách. Je otevřená ve všední dny a v sobotu do čtyř hodin odpoledne.

Horydoly.cz Hamerský rybník na HORYDOLY

Hamerský rybník zamrzl a hned zase roztál

Hamrák v únoru: Slunce, led, brusle 

Noční bruslení na Hamráku

Bruslení na Botiči

Bruslení na Hamerském rybníku


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Bruslení na Berounce
Výborným místem pro bruslaře z Prahy je také zamrzlá Berounka. Bruslit se dá od jezu v Černošicích až k železničnímu mostu v Mokropsech (přes 3 km). Led je hladký jako sklo a velmi rychlý (ověřeno 2.2.2006)
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Začíná tajemný Advent

Začíná tajemný Advent

Každý si pamatujeme kousek předvánočních, vánočních a povánočních zvyků, koled, svátků či obřadů. Přinášíme data nejdůležitějších adventních svátků a jejich význam. Advent letos začíná v neděli 30. listopadu.... celý článek

Vánoční trhy v Praze 2025

Sport do bytu, hůl do ruky

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Solvayovy lomy, oblíbené vápencové lezení mezi Prahou a Berounem

Solvayovy lomy, oblíbené vápencové lezení mezi Prahou a Berounem

CLIMBING GUIDE Solvayovy lomy neboli lom Paraple se nachází v odlehlém koutě Českého krasu. Svého času se zde mohutně těžil vápenec, poté tady prolézali jeskyňáři menší propasti, následoval vznik technického skanzenu
Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2025

HRANICE Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Vánoční čas na jihu Čech rozzáří tisíce světýlek

Vánoční čas na jihu Čech rozzáří tisíce světýlek

Advent patří v jižních Čechách mezi nejkrásnější období roku. Ulice i náměstí se rozsvěcují světýlky, vůně punče a perníčků láká do centra měst a sváteční atmosféra dýchá z každého koutu. Adventní atmosféru nabídnou města, zámky
Ski plus City Pas Stubai Innsbruck

Ski plus City Pas Stubai Innsbruck

V chladném ročním období se Innsbruck mění v okouzlující město, kde zasněžené vrcholky hor a pulsující život tvoří harmonický celek. Klíč k této kombinaci držíte v ruce díky Ski plus City Pas Stubai Innsbruck. Zahrnuje
Alpy AKTUÁLNĚ 2025

Alpy AKTUÁLNĚ 2025

FRANCIE Co je v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vánoční výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 28.11.-31.12. 28.11.
Vánoční výstava Praha, Betlémská kaple 29.11.-2.1. 29.11.
ISPO - veletrh Německo, Mnichov 30.11.-2.12. 30.11.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 1.-4.12. 1.12.
Vánoce na zámku Benešov nad Ploučnicí 1.-4.12. 1.12.
Intermot - veletrh Španělsko, Madrid 4.-7.12. Cyklo a moto 4.12.
Přílet anděla České Budějovice, Náměstí Přemysla Otakara II. 5.12. 17:45
Mezinárodní festival outdoorových filmů Řepiště, U Máně 30.10.-5.12. 5.12.
Mikuláš v železničním muzeu Lužná u Rakovníka 6.12.
Krampus Praha, Riegrovy sady Čerti a ohnivá show 6.12.

Diskuse

Impetigo: accurate, curat... urivote, 2.12.2025 16:13, 11 příspěvků
Kajak Kajak, 2.12.2025 10:04, 1 příspěvek
Inu? Andrea Černá - editorka, 1.12.2025 14:10, 4 příspěvky
Inu Honza, 1.12.2025 14:01, 6 příspěvků
Inu? Honza, 1.12.2025 13:59, 4 příspěvky
lavina Ďumbír Skiák, 30.11.2025 22:04, 1 příspěvek
Inu? Horydoly, 27.11.2025 10:56, 4 příspěvky
Inu Honza, 27.11.2025 8:00, 4 příspěvky
osuška Honza, 27.11.2025 7:54, 6 příspěvků
německá online casina Vladimir Bartol, 26.11.2025 17:38, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Přihlaste se na veletrh c... Horydoly , 2.12.2025 14:36
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:45
Horský festival Expedície... Horydoly , 1.12.2025 13:44
Vánoční prodejny Pilsner ... Horydoly , 26.11.2025 2:23
Czech Travel Press - valn... Horydoly , 26.11.2025 2:04
Movero Barefoot Horydoly Open, 21.11.2025 10:31
PVA Letňany Horydoly Open, 21.11.2025 10:26
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 21.11.2025 10:23