Pražský magistrát nechce stavět cyklostezky

Pražský magistrát nechce stavět cyklostezky
SDÍLEJ:
AKTUALIZACE Prostavěl jen polovinu rozpočtu

Pražští radní se sice chvástají, že proklamují cyklostezky, ale fakta mluví o něčem jiném. Vloni bylo na jejich výstavbu určeno v městském rozpočtu 20,2 milionu korun, ale metropole prostavěla jen 11,2 milionu. Zbylých devět milionů se vrátilo do městského rozpočtu.

"Za těch nevyužitých devět milionů se dala udělat spousta věcí, například opravit špatný povrch stezky mezi Výtoní a Barrandovským mostem, instalovat dva potřebné semafory pro cyklisty, a ještě by zbylo dost peněz na přípravu projektů nových stezek,” konstatoval pro agenturu ČIA představitel aktivistů z organizace Děti Země Vojtěch Toman.

"V únoru nám na magistrátu říkali, že na realizaci našich návrhů není kvůli povodním dostatek peněz, teď peníze vracejí a tvrdí, že je není za co utratit,” upozornil Toman.

Minulý rok postavil magistrát dva kilometrové úseky stezek v Modřanech a mezi Lahovicemi a Radotínem.

Kuba Turek

20. května 2003

Městská rada schválila peníze, teď musí určit zodpovědného úředníka

V reakci na pražskou petici Město pro lidi, kde jedním ze sedmi hlavních požadavků je rozvoj a výstavba cyklostezek, městská rada schválila pro letošek dvacet miliónů korun na jejich výstavbu a pověřila radního Steinera přípravou rozpočtu na rok 2004 podle požadavků městských částí.

Nedávný průzkum veřejného mínění ukázal, že v Praze za prací a nákupy dojíždějí 2-4% obyvatel. Dotace na dopravu by měla dosáhnout tedy alespoň 1% rozpočtu na dopravu, což je letos přibližně 150 milionů korun. Nicméně částka 20 miliónů převyšuje součet prostředků vynaložených na cyklostezky v minulých šesti letech (0, 0, 0, 0, 10, 2 milióny). V současné době nemá na radnici práce rozvoj cyklostezek v popisu práce ani jeden úředník, přestože se jedná o místní komunikaci spadající pod působnost obce.

Schválením položky rozpočtu vykročila Rada správným směrem, teď je třeba pověřit konkrétního pracovníka, aby byly peníze skutečně využity.

Petr Štěpánek

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Vyprošťovací bodce Hansa Dubben na záchranu bruslařů

Vyprošťovací bodce Hansa Dubben na záchranu bruslařů

TEST Propadnout se pod led není nic příjemného. Při troše smůly se utopíte a zároveň zmrznete. Jako záchranné pomůcky se proto používají vyprošťovací bodce. Už dva roky bruslíme s bodci Hansa Dubben
Lehký výlet na běžkách v Jizerských horách: Promenádní a Knížecí cesta

Lehký výlet na běžkách v Jizerských horách: Promenádní a Knížecí cesta

Klasika i skate - to jsou pravidelně upravované trasy na Jizerské magistrále. Jestli nejste zdatní běžkaři, nebo máte s sebou školní děti, doporučujeme hezkou, jednoduchou, bezpečnou trasu po Promenádní a Knížecí cestě.
Vyhlídka na přehradu Láz v srdci Brd

Vyhlídka na přehradu Láz v srdci Brd

V srdci Brd, obklopena hlubokými lesy a klidem nedotčené přírody, byla vloni otevřena vyhlídka na vodárenskou nádrž Láz. Nachází se ve výšce 643 metrů nad mořem. Je přístupná po zelené turistické značce z obce
Reproduktory Dali Sonik nebo Bluetooth?

Reproduktory Dali Sonik nebo Bluetooth?

RADY DO OBCHODU Reproduktory Dali Sonik nahradily od letošního roku modelovou řadu Oberon. Pro mnoho příznivců kvalitní hudby nastává okamžik rozhodnutí: koupím raději stacionárním hi-fi zážitek Sonik nebo mobilní komfort v podobně
Nejtemnější, nejpodivnější a nejvíc gotická místa v Česku

Nejtemnější, nejpodivnější a nejvíc gotická místa v Česku

Gotika v Česku není okázalá ani teatrální. Je tichá, těžká a často nedořečená. Temnota nevychází jen z legend, ale hlavně z reálného využití těchto míst - jako pevností, pohřebišť, věznic nebo nástrojů moci.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Freeride World Tour Gruzie, Tetnuldi 22.-28.2. 22.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 25.2.-1.3. 25.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 25.2.-1.3. 25.2.
IWA - veletrh Německo, Norimberk 26.2.-1.3. Lovecké potřeby 26.2.
Orchideje - výstava Praha, Botanická zahrada 27.2.-15.3. 27.2.
Caravan, bike, travel Nitra 27.2.-1.3. Veletrh 27.2.
Ďumbier - konec lezení  Nízke Tatry Lezení povoleno 10.12.-28.2. 28.2.
Blinduro zima Slapy Horská kola 28.2.
Na kole do Moskvy - diashow Zvičina, Raisova chata Přednáší Ivo Janečka 28.2. 18:00
Byla to jatky - výstava Praha, Národní zemědělské muzeum 29.7.-1.3. 1.3.

Diskuse

Perform brand priligy lat... ocokzebopas, 28.2.2026 17:18, 19 příspěvků
The vice amoxicillin pric... egyaxeqotabeb, 28.2.2026 16:56, 19 příspěvků
T2 reassure venda trazodo... alotafic, 28.2.2026 16:55, 19 příspěvků
Ps nizagara best supply f... apocomedufuva, 28.2.2026 16:46, 19 příspěvků
The concentration kamagra... zifeqema, 28.2.2026 16:37, 19 příspěvků
Other lithotomy over-tigh... oajubasoxe, 28.2.2026 16:25, 19 příspěvků
Rarely turnover, present:... itoxacu, 28.2.2026 16:24, 19 příspěvků
Kala-azar vpxl from canad... izpibovazipop, 28.2.2026 16:23, 19 příspěvků
In noted congested consid... ujejesuged, 28.2.2026 16:20, 19 příspěvků
If occluded, outwards lev... ovawohi, 28.2.2026 16:08, 19 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25
Vloni prošlo českými leti... Horydoly , 16.2.2026 12:05
Re: Mirabaud - požadavky ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42
Mirabaud - požadavky pro ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:41