Český horolezecký svaz chce posoudit svoji značku

Český horolezecký svaz chce posoudit svoji značku
Český horolezecký svaz.
Autor snímku ČHS
SDÍLEJ:

100 000 korun nabízí Český horolezecký svaz za posouzení své značky. Praktickým důsledkem by měl být nárůst počtu členů a jejich aktivnější a pozitivní přístup ke stavovské organizaci.

Jak na to

KOMENTÁŘ Horydoly

Jakožto člen a instruktor Českého horolezeckého svazu se těším, až si přečtu kompletní podklady a výslednou studii, která z procesu posouzení brandu vzejde. Zajímá mne i řešení, které ČHS podle toho udělá.

Jsem přesvědčen, že značka ČHS není pouhé logo od Evy Jandíkové a web od Vizus, ale i styl  jednání Českého horolezeckého svazu vůči svým členům a také k lezecké i laické veřejnosti, transparentnost a hlavně důvěryhodnost vedení. A samozřejmě odvedená práce veškerého členstva ku prospěchu horolezectví a horolezců.

Český horolezecký svaz požaduje ve výběrovém řízení:

* Posouzení názvu spolku
* Posouzení loga
* Posouzení komunikace a celkového vnímání brandu včetně vlivu integrace s ČSL
* Benchmarking identity obdobných organizací
* Průzkum názorů a preferencí hlavních zájmových stran (tradiční lezci, sportovní lezci, významné oddíly, účastníci a organizátoři soutěží, významní partneři)
* Návrh opatření, resp. změn včetně rozpočtu jednotlivých variant návrhů

Současný stav popisuje takto:

Většina lidí, kteří lezou převážně na umělých stěnách nebo se věnují sportovnímu lezení, nevnímá ČHS jako organizaci zastřešující lezení. Řada z nich ani neví, že ČHS spravuje prakticky všechny skály v ČR, po kterých se u nás leze a průběžně vyjednává všechny potřebné výjimky a povolení s ochranou přírody a vlastníky pozemků. Pro někoho může být odrazující samotné vnímání pojmu horolezectví jako nebezpečného sportu, který probíhá ve vysokých horách. Roli zde může hrát i určité generační vymezení se vůči tradiční organizaci.

Je zde i poměrně velká skupina lidí, pro které jsou lezecké nebo horolezecké aktivity součástí jejich životního stylu, ale ani pro ně většinou není ČHS organizací, která by s tímto životním stylem rezonovala.

Většina současných členů vnímá ČHS jako něco, co tady bylo a musí být, je pro ně v něčem užitečné, ale dění v něm moc nesledují a žádné větší nadšení nebo pozitivní emoce vůči ČHS jako svému spolku neprojevují. V pozvolna rostoucí členské základně je poměrně velká fluktuace – přicházejí noví členové, ale nemalá část členů každoročně odpadá.

 

Požadovaný stav by měl být:

Stávající stav chceme zlepšit tak, aby značka i slovní označení ČHS vyvolávalo pozitivní reakci u výrazné většiny lidí, kteří se věnují všem formám lezení, horolezectví a dalším výše popsaným aktivitám a napomáhalo k vytvoření jejich pozitivního vztahu k ČHS jako k organizaci.

Obsah toho, co značka vyjadřuje, pro ně musí být relevantní a samotná značka v nich má vyvolávat pozitivní odezvu i v rovině
emocí. Praktickým důsledkem by měl být nárůst počtu členů a jejich aktivnější a pozitivní přístup ke stavovské organizaci.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

?

Logo nijak nezmění vnímání toho, co se za ním skrývá. Vedení cítí potřebu změny? Zjevně to dělají špatně... a měli by odstoupit...

  • Autor Slenoch
  • Datum a čas 10.12.2020 11:50
Reaguj
čhs

To je vizitka: nový přijdou - odejdou, staré to nezajímá.

Reaguj
Poreschte to chlapci

Reschení je jasný: kladivo a sekáč. Bloudkovina ještě jasnější: prachy a vyhrožování. 

Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Poslední z Méďů. Příběh medvěda, který zůstal sám nad Berounem

Poslední z Méďů. Příběh medvěda, který zůstal sám nad Berounem

Na Městské hoře v Berouně dnes žije už jen Kuba, poslední z legendárních medvědů z večerníčku Méďové. Příběh slavné trojice i tiché atmosféry místního medvědária dodnes přitahuje malé i velké návštěvníky.
Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

Jarní cesta v Řeži, památka na Samův poslední Eiger

CLIMBING GUIDE Těžká čtyřka ze zlaté éry skal u Řeže je odkazem prvovýstupců Jiřího Pechouše a Ivana Rigela. Pražský horolezec Pechouš tady trénoval na extrémní lezení v severní stěně Eigeru a Rigel v tom asistoval,
Nejlepší SPF na obličej: Jak vybrat ten pravý pod make-up i pro citlivou pleť?

Nejlepší SPF na obličej: Jak vybrat ten pravý pod make-up i pro citlivou pleť?

Hledáte nejlepší SPF na obličej, který vaši pokožku spolehlivě ochrání před předčasným stárnutím, pigmentovými skvrnami a vráskami, ale zároveň na pleti nevytvoří mastný film? Časy, kdy byly krémy s ochranným faktorem husté,
6x red flags: pozor na letní tábory!

6x red flags: pozor na letní tábory!

Prázdninový tábor: svěřujete svoje děti do rukou někoho, komu musíte věřit. Týden, dva, nebo tři bude váš potomek v rukou někoho, koho si vyberete. Jak poznat dobrý tábor? Jak se vyhnout špatně
Od hor až do města. ZAJO slaví 30 let a přináší kolekci, která nemá kompromisy

Od hor až do města. ZAJO slaví 30 let a přináší kolekci, která nemá kompromisy

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Nová kolekce ZAJO přichází přesně v roce, kdy značka slaví 30 let své cesty v horách i ve městě. Tři dekády vývoje, zkušeností a neustálého hledání rovnováhy mezi funkčností, jednoduchostí a stylem se

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Folklorní festival CIOFF Plzeň 10.-14.6. 10.6.
Setkání hornických měst a obcí Příbram 12.-14.6. 12.6.
Noční jízda na koloběžce Plzeň, Západočeské muzeum 12.6. 20:30
Velo Test Fest Bukovka 13.6.
Rozmarné slavnosti Ostravice Ostrava, Sýkorův most Vodácká akce 13.6.
Malevil - cyklomaraton Jablonné v Podještědí Horská kola 13.6.
Olomoucký půlmaraton Olomouc Běh 13.6.
Letní Blanice - splutí Husinec  ZRUŠENO! 13.6.
Pohár Plzeňského kraje XCO Litohlavy Horská kola 13.6.
Jihlavská 24MTB Jihlava, Heulos 13.-14.6. Horská kola 13.6.

Diskuse

Viagra sans ordonnance li... Williamtit, 12.6.2026 5:06, 18 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:41, 14 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:37, 14 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:36, 14 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:29, 14 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:28, 14 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:23, 14 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:21, 14 příspěvků
vart kan man kГ¶pa gravid... Terrywag, 12.6.2026 3:12, 47 příspěvků
https://bkradar.com HenryGus, 12.6.2026 3:07, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01
Albánie febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:00
Re: SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:47
SheMoves Race Horydoly , 22.5.2026 13:20
Plány na příští zimu Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55