Chcete zařídit prodejnu Hudy? Připravte milióny

Chcete zařídit prodejnu Hudy? Připravte milióny
SDÍLEJ:
Hudysport má od začátku letošního roku nového šéfa. Hlavou sítě outdoorových podejen v Česku a na Slovensku, velkoobchodu a exkluzivního dovozce několika renomovaných značek se stal Ondřej Johanovský. Nastoupil do ředitelské funkce po práci v několika manažerských postech u Hudysportu.
Jak na to

Ondřej Johanovský

Věk: 35 let

Vzdělání:

Rodina: manželka Romana, děti Ondra (10) a Jakub (7)

Zájmy: horolezectví a paragliding. "V současné době se věnuji hlavně paraglidingu, přeletům v České republice i Alpách."

Horolezecké úspěchy: Americká cesta (Petit Dru), Superdiretissima (Cima Grande), Východní stěna Watzmannu v zimě, Cassin, Another Day in Paradise a další cesty (Piz Badile), Walkerův pilíř (Grandes Jorasses), prvovýstupy v pískovcových oblastech Ostrov, Tisá a Labské údolí v obtížnosti VIIIb – IXc

Ředitel Hudysportu Ondřej Johanovský si vyžádal otázky předem a písemně na ně odpověděl.

Důvodem je jeho absolutní zaneprázdnění ve funkci. Ke cti je mu nutno připočíst, že se žádné odpovědi nevyhnul.

Můžete firmu Hudysport charakterizovat?

Firma HUDYsport je unikátní společnost zejména skladbou lidí v ní pracujících a vztahy, které mezi nimi panují. Samozřejmě jedinečnost firmy je dána i zbožím a službami, které na český a slovenský trh přináší, neboť od počátku se snažíme našim zákazníkům nabídnout skutečně ty nejlepší produkty a s nimi spojené i co nejkvalitnější služby.

V čem je Hudysport jiný a v čem stejný ve srovnání s konkurenčními maloobchodními sítěmi?

Po dlouholeté praxi nejprve v pozici exportního manažera a posléze i jako ředitele exportu a výroby, kdy jsem měl možnost procestovat celý svět a navštívit řadu obchodů s outdoorovým vybavením, musím konstatovat, že HUDYsport je v řadě věcí skutečně výjimečným v rámci celé Evropy. To je samozřejmě dáno samotným trhem a podmínkami, ale i organizací a přístupem k obchodu.

Jak je možné, že mnohé zboží, které prodává mimo jiné také Hudysport, je v Česku dražší než v zahraničí? Pro lyžařské vybavení jezdí Češi do Rakouska a Německa, pro oblečení do Londýna a pro horolezecké potřeby na italskou Gardu. Já osobně jsem kupoval plastové boty o třetinu levněji v superstředisku Courmayeur pod Mont Blankem.

Vše je dáno poptávkou, nabídkou a velikostí trhu. To v praxi znamená, že v Rakousku se prodá několik desítek tisíc párů lyží, Arco je lezeckým centrem Evropy, Londýn je pro změnu centrem módy. Pokud je obchodník prodá velké objemy zboží, tak je schopen jej prodávat i za cenu snížení marže, nemluvě o podstatně rozdílných podmínkách nákupu při velkém objemu.

Vždycky na začátku školního roku se objeví mnoho inzerátů typu: "Prodám dvakrát lezené lezečky, jsou mi malé." Když člověk s těmi lidmi mluví, většinou se dozví, že jim tak malé číslo doporučili v Hudy. Čím to je?

Kolegové na prodejnách, kteří mají na starosti lezecká oddělení, jsou většinou horolezci a zákazníkům se snaží poradit při výběru zboží podle svých osobních zkušeností. Z praxe vím, že lezečky, jsou zrovna věc, která je hodně individuální a zde občas může dojít k těmto problémům. Já sám si například kupuji lezečky minimálně o dvě čísla menší. Ale případ, kdy si zákazník odnese menší botu, než potřebuje, je opravdu ojedinělý.

Můžete něco prozradit o konceptu Hudy Mini? Už prodáváte v malých obchodech?

V podstatě se jedná o naši snahu příbližit se našim zákazníkům i v menších lokalitách.

Má v jednotlivých obchodech Hudysport nějakou majetkovou účast?

V některých obchodech je HUDYsport a.s. majetkově zainteresován.

Na kolik peněz přijde vybudování průměrného obchodu Hudy a jeho naplnění zbožím? Jednoduše řečeno, kolik musí zájemce vrazit do krámu, než vůbec začne prodávat?

Hovořme řádově v miliónech.

Jaká kvalifikace je potřeba, aby se zájemce mohl stát prodavačem v Hudy? Stačí být horolezcem?

Být horolezcem je dobrý předpoklad, ale plně postačí, je–li zájemce aktivní sportovec, či turista. Důležitější jsou pro nás jeho schopnosti a povahové rysy. Už to, že jsme speciálky, předurčuje, že post prodavače vyžaduje aktivní znalosti outdorových sportů a stálé sebevzdělávání.

Mění se s vaším příchodem do čela Hudy něco podstatného pro zákazníky?

Mezi našimi prioritami si již tradičně udržuje přední místo snaha o nepřetržité zkvalitňování služeb poskytovaných v rámci sítě HUDYsport a rozšiřování jejich spektra. Tento trend budeme dále zachovávat. Příkladem může být velký úspěch Poradny, kde každý den pomáháme řešit otázky zákazníků s oblasti outdooru. Dále jsme pro tento rok připravili pro naše stálé zákazníky věrnostní projekt HUDY DEJ.

Kdo v současné době konkrétně vlastní Hudysport a kdo ho vede? Legendární Jindřich Hudeček se na své dítě prý už jen dívá z povzdálí.

Majoritním vlastníkem je stále Jindra Hudeček a musím zdůraznit, že se stále velice aktivně podílí na vedení a řízení celé sítě.

Jaký obrat vykazuje Hudy sport ročně? Jaký je trend?

Výroční zpráva HUDYsport a.s. je přístupná na internetu a trend je pozitivní.

Antimonopolní úřad ohlásil zátah na nekalé praktiky prodejců outdoorového vybavení. V případě firmy Vavrys již v této souvislosti padla pokuta. Týká se to také Hudysportu? Můžete případně potvrdit či vyloučit, že by firma Hudysport poškozovala konkurenční prostředí na trhu?

Podezření, že by HUDYsport poškozoval konkurenční prostředí, absolutně vylučuji.

Kam myslíte, že outdoorový trh v Česku a případně v celé Evropě směřuje? Menší obchodníci si stěžují na hypermarkety, ty zase hlásí kvůli špatným zimám nižší tržby, a všichni zvětšují plochy svých prodejen.

Netroufám si hodnotit, či předpovídat vývoj outdoorového trhu, ale každopádně je zřetelná specializace jednotlivých obchodů v rámci celého sportovního trhu. Zákazníci také začali upřednostňovat sice dražší, ale kvalitní vybavení a rodinné výdaje do sportovního vybavení rok od roku rostou. Mezi těmito výdaji zastává stále důležitější místo vybavení do přírody.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Ahoj,slysel jsem ze zamestnanci maji slevu v HUDY 60% na veci a stale na tom pan Hudeček vydělává.... Je toto normální ??? asi ne :) takže já veselele budu jezdit po evropě a nakupovat tam kde je to LEVNĚJŠÍ-typický čech :P
 • Autor LTM
 • Datum a čas 1.10.2008 16:18
Reaguj
Re: Re: Re: Nechcem rýpať,
Zdravím,uveď konkretní obchod a neházej všechny Hudy sporty do jednoho pytle.JE.
 • Autor Anonym
 • Datum a čas 20.7.2008 22:26
Reaguj
Re: dobry rozhovor...
Co je špatnýho na tom že potřebuješ milióny na založení kšeftu?
 • Autor JN
 • Datum a čas 22.6.2008 21:45
Reaguj
Re: Re: Nechcem rýpať,
Co je fundovaneho na odmerenem a pohrdavem pohledu "horolezce" na sveho zakaznika ? Nechapu. Prodejna se nachazi ve meste, ja pracuji a bydlim ve meste. Z toho vyplyva, ze se nepujdu pred navstevou HS prevlect domu do outdooroveho obleceni, jenom aby se panacci zpoza regalu neosklibali nad amaterem, ktery si dovolil navstivit je v kosili a snad nekdy i -predstavte si tu hruzu - v polobotkach. Lide, kteri si mohou dovolit nakupovat kvalitni a tudiz drahe vybaveni v HS na nej musi i nekde vydelavat - a ono to v pohorkach ani s lanem pres rameno nejde. Na to by mel pan manazer pri skoleni svych ovecek myslet, konkurence je totiz vsude dost.
 • Autor Athos
 • Datum a čas 30.5.2008 09:19
Reaguj
dobry rozhovor...
Dobry rozhovor. Jenom ten nadpis kdyby nebyl tak turecky. Z otazky/odpovedi "Na kolik peněz přijde vybudování průměrného obchodu Hudy a jeho naplnění zbožím? Jednoduše řečeno, kolik musí zájemce vrazit do krámu, než vůbec začne prodávat? Hovořme řádově v miliónech." vymyslet nadpis "Chcete zařídit prodejnu Hudy? Připravte milióny", to uz chce zkuseneho bulvarizatora. Dokazete otevrit jinou prodejnu, aniz byste potrebovali radove miliony? :))
 • Autor nmmm
 • Datum a čas 18.4.2008 21:43
Reaguj
Re: rockPoint
slevy byly dvacet procent...a vzhledem k tomu ze v ty dva dny byly tusim nejvyssi trzby v historii rockpointu, tak to vetsine lidi asi moc nevadilo :-) me osobne se ten postoj docela libil
 • Autor Vojta
 • Datum a čas 18.4.2008 19:57
Reaguj
a sákryš
 • Autor P.B.
 • Datum a čas 18.4.2008 16:55
Reaguj
Re: rockPoint
Kdo si nepamatuje, tak tady je upřesnění: Sleva za komunisty a socialisty
Reaguj
rockPoint
Ale to co dělali v Rockpointu před volbami, že kupovali volební lístky za slevu 10% byla pěkná lumpárna. Od té doby u nich nic nekoupím, je to podezřelá instituce!
 • Autor turista
 • Datum a čas 18.4.2008 12:57
Reaguj
Re: Nechcem rýpať,
Zase tak férový nebyl. Až nynější čistka antimonopolního úřadu otevřela trh Hudyho značek i ostatním prodejcům. Strach je sviňa. Do té doby to byl monopol daných značek a z pochopitelných ekonomických a marketingových důvodů nebylo třeba nakupovat české výrobky. Pravdou je, že to co se děje s cenama v outdoorové odvětví není v žádném jiném běžném oboru v ČR zvykem - prodej jenom někomu, dohody o výši konečné ceny a postihy za její nedodržení, ... Na druhou stranu si HUDY zachovává pořád svoji tvář. Společně s RockPointem mají jednoznačně nejfundovanější prodavače, což dělá taky svoje.
 • Autor Belial
 • Datum a čas 18.4.2008 09:37
Reaguj
Celkem 13 příspěvků v diskuzi


Českými mistry v boulderingu jsou Stráník a Jurčenková

Českými mistry v boulderingu jsou Stráník a Jurčenková

Martin Stráník a Arina Jurčenko vyhráli Mistrovství České republiky v boulderingu. Závod se konal ve Slaném na Masarykově náměstí.... celý článek

Severozápadní hřeben na Brunnkogel nad Attersee

Lezecký Klobouček v Brdech

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Irma la Douce na Plombergstein - lezecká túra snů

Irma la Douce na Plombergstein - lezecká túra snů

CLIMBING GUIDE Totální lezecký rauš: Obtížnost 4 UIAA, 6 délek, 20 nýtů, 240 metrů a nekonečný počet hodin. To je sportovně laděná cesta Irma la Deuce na Plombergstein v Solné komoře.
Klasický Karbunkulový hřeben

Klasický Karbunkulový hřeben

CLIMBING GUIDE Karbunkulový hřeben patří k absolutním klasikám ve Vysokých Tatrách. Který horolezec tuto dlouhou, exponovanou a při tom docela jednoduchou túru nelezl, jakoby v Tatrách snad ani nebyl. V létě se leze tato dvojková
Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2022

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2022

COSMIQUES Nejvyšší horský masiv Evropy korunovaný sněhovou čepicí Mont Blanc (4810 m) je eldorádem pro horolezce, turisty, lyžaře, skialpinisty, paraglidisty a mnohé další vyznavače horských sportů. Přinášíme průběžné zprávy z Massif Mont Blanc.
Výstupy roku 2021

Výstupy roku 2021

Výstup roku* s hvězdičkou získali Marek Holeček a Radoslav Groh za dramatický a celosvětově vysoce hodnocený prvovýstup Nebeská past na Baruntse. Toto ocenění bylo naposledy uděleno Adamu Ondrovi za první světový flash přelez
Horolezecký časopis Hory a Minihory

Horolezecký časopis Hory a Minihory

RETRO Horolezecký časopis Hory, později doplněný o aktuálnější Minihory byl prestižní tiskovinou české horolezecké scény v letech 1975 - 1991.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Chrousti na písku i velehorách - film Mnichovo Hradiště, kino Natočil Karel Vlček 27.9. 18:00
Siam - diashow Heřmanův Městec, kino Přednáší David Hainall 6.10. 16:00
POVL - horolezecký festival
Kacanovy 7.-9.10. 7.10.
Rábl Fest - outdoorový festival Rabštejn 14.-16.10. 14.10.
Písecký šplhavec Písek, Sokolovna Olympijský šplh 15.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 20.-23.10. 20.10.
Zavírání Skaláku Sedmihorky, Koupák Horolezecká brigáda 22.10. 09:00
Skotské hory - diashow Neratovice, knihovna Přednáší David Hainall 31.10. 18:00
50. výročí CHKO Český kras - konference Svatý Jan pod Skálou, klášter 3.-4.11. 3.11.
Skotské hory - diashow Chotěboř, knihovna Přednáší David Hainall 7.11. 16:00

Diskuse

Casino Bonusy Roman, 25.9.2022 1:38, 1 příspěvek
INU Honza, 24.9.2022 11:54, 1 příspěvek
Vlastní bydlení je k neza... Svatava, 22.9.2022 10:38, 4 příspěvky
Žrádlo na cesty Legimnes, 21.9.2022 17:47, 4 příspěvky
Žrádlo na cesty Lumens, 21.9.2022 16:55, 4 příspěvky
Divnej dnešní svět. Honza, 21.9.2022 12:55, 6 příspěvků
Temelín Šlojíř, 21.9.2022 10:34, 2 příspěvky
Velký Kopiniak - zajímavá... Kuba Turek, 20.9.2022 15:16, 9 příspěvků
Velký Kopiniak - zajímavá... Laďa Krejčí, 20.9.2022 14:21, 9 příspěvků
Outdoorové oblečení Sandra, 19.9.2022 18:54, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

KLM Premium Comfort Horydoly Open, 23.9.2022 13:41
Portugalský LUGGit vstupu... Horydoly Open, 23.9.2022 13:35
Re: Vysoké Tatry Horydoly , 12.9.2022 11:15
Re: Subscribing to Your S... Kuba Turek, 26.8.2022 0:16
Horydoly.cz Horydoly , 26.8.2022 0:13
Re: Výběr elektrokola linki@krolkaro.pl, 24.8.2022 12:07
Lodě na vltavské vodě Horydoly , 23.8.2022 11:54
Cestovní ruch Česko Horydoly , 23.8.2022 11:16