Horolezci neřešili nic opravdu důležitého

Horolezci neřešili nic opravdu důležitého
Radan Keil vysvětluje systém garantovaných horoškol Českého horolezeckého svazu.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

OPRAVA! Letošní valná hromada Českého horolezeckého svazu proběhla poklidně, diskutovalo a hlasovalo se o podružnostech, staré problémy se zametly pod koberec.

Horolezci neřešili nic opravdu důležitého
Gerhard Tschunko.
Autor snímku Kuba Turek
Jak na to

Rozpočet ČHS 2016

Celkem 11 046 000 Kč

Administrativa 2,00 mil Kč
Údržba skal 1,68 mil Kč
Dotace MŠMT 1,24 mil Kč
Erasmus 1,14 mil Kč
Soutěžní lezení dospělí 0,88 mil Kč
Soutěžní lezení děti 0,75 mil Kč
...atd

Předseda Jan Bloudek povinně pohovořil o poslání ČHS.

Důležité sdělení ovšem pronesl jakoby mimochodem - mluvil o paranoické komunikaci členů svazu a doporučil, že by bylo lepší, kdyby místo prezentace v médiích se problémy probíraly po telefonu. Jako příklad uvedl jednání o spolupráci s ferátisty.

Později si ještě jednou postěžoval na jednání členstva, že pokud mu neodsouhlasí příspěvky na instruktorské kurzy, on zruší projekt garantovaných škol připravovaný už od loňského roku.

Šéfka zdravotnické komise Jana Kubalová si stěžovala na nedostatek členů. Předseda vrcholových komisí Karel Berndt si stěžoval na malou funkčnost internetového seznamu horolezeckých cest. Architekt odtržení seznamu horolezeckých cest Skalní oblasti od ČHS a vytvoření nové databáze Petr Jandík vysvětloval, jak jeho databáze funguje. Karel Berndt zároveň odmítl spolupráci s ferátisty, kteří nerespektují jakékoliv dohody. Nový šéf drytoolingové komise Slávek Matuška netušil, proč nefungovala tato disciplína v minulých letech.

Valná hromada Českého horolezeckého svazu 2016.

Dlouze se diskutovalo o zvýšení věku pro členství zdarma z 60 na 65 let, ale neprošlo to.

Ještě déle se diskutovalo o systému placení za instruktorské kurzy a navázané tak zvané garantované horoškoly. Závěrečný výsledek je, že garantované školy budou fungovat, svaz je bude dotovat podle počtu vyškolených nováčků a peníze bude posílat spolkům i oddílům. Zároveň každý instruktor bude platit finanční příspěvky na své kurzy.

Horydoly.czAUDIO: Co bude řešit Valná hromada ČHS?

Horydoly.cz Valná hromada Českého horolezeckého svazu

2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 (řádná) 2009 (mimořádná) 
2008 2007 2006 (Kuba Turek) 2006 (Jan Puš) 2006 (Martin Otta) 
2005 2004 2003

OPRAVA

Petr Jandík nás upozornil na chybu ve výše uvedeném textu. Napsali jsme, že si stěžoval na malou funkčnost databáze skalních cest. Není to pravda, protože na to si stěžoval v tomto ohledu jeho nadřízený Karel Berndt. Omlouváme se za nepřesnost čtenářům, Karlu Berndtovi i Petru Jandíkovi. Text jsme opravili.  

VYJÁDŘENÍ Petra Jandíka

Ahoj Kubo. Přečetl jsem si tvůj článek o Valné hromadě a žádám tě o opravu dvou tebou uvedených nepravdivých tvrzení, obě jsou této tvé větě: cituji: Architekt odtržení seznamu horolezeckých cest Skalní oblasti od ČHS a vytvoření nové databáze Petr Jandík si stěžoval na malou funkčnost jeho dítěte.

1) Není pravda, že bych byl architekt odtržení horolezeckých cest Skalní oblasti od ČHS a vytvoření nové databáze. Ukončení spolupráce se Zdeňkem Strnadem je na základě jednání CVK v roce 2013, viz zápis http://www.horosvaz.cz/res/archive/074/012551.pdf?seek=1387541143, bod 8, což nepochybně dobře víš. Jsem pouze architekt nové databáze, s odtržením nemám nic společného. O spolupráci na databázi jsem byl požádán více než půl roku po oné schůzi CVK, kde se to odhlasovalo, kdy byla jednání o předání dat od Strnada v plném proudu.

2) Nestěžoval jsem si na malou funkčnosti mého dítěte, ale prezentoval jsem nové funkce poslední verze databáze. Možná to nebylo v cinkotu lahví Rohozce vzadu dobře slyšet. Co jsem říkal si můžeš poslechnout zde:

Ing. Petr Jandík
vydavatel a editor horyinfo.cz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Instruktor bez opravnenia

a už je TO tu zase:

primitívny český šoviniznus sa pokúša zvíťaziť nad jednoduchým zistením a dokázaním pravdy, ozaj pozoruhodné správanie

dochádzajú logické argumenty, no čo, už by to chcelo napríklad niekoľko osobných urážok, alebo vulgarizmov .... gratulujem 

 • Autor LL
 • Datum a čas 30.3.2016 21:40
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

A už je to tu zase - múdry Slovák mistruje hloupé Čechy.

Reaguj
Instruktor bez opravnenia

A ha uz som povhopil, teba je sice PRD do toho, ALE preco by si si nerypol, nepomudroval, 

PRECO ASI ... nudis sa ... ale predpokladam, ze je za tym nieco ine take " jednoduchsie" ako tvoje reakcie teosku po trolovat trosku pohejtovat trosku po....

 • Autor Ll
 • Datum a čas 30.3.2016 15:38
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

Mně je prd do toho jaké platí pravidla v ČHS a ty do toho asi taky z JAMESu nevidíš ale psát takové pitomostmi, jaký tady předvádíš, je k smíchu. Stačilo napsat Turek lže a není instruktor - on odpověděl Nelžu a jsem instruktor. Koho to zajímá, ten si o tobě i Turkovi pomyslí svoje, takhle rozmazáváš svoje lejno pořád dál. A já už taky končím.

 • Autor LL2
 • Datum a čas 30.3.2016 12:51
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

čo už môže byť horšie ako sa tvdošijne seknúť pri obhajobe klamstva ...

a ak sa Ti zdá vykopírovanie DVOCH zjavne si odporujúcich tvrdení AKO napádanie niekoho, bez rozdielu či je to žena alebo muž (AK DOKÁZATEĽNE KLAME) tak potom mi je celkom jasné, že pravda, slušnosť a korektnosť je niečo čo Ťa vôbec nezaujíma (a možno TO ani nepoznáš)

ale ponuka priamej odpovede na položenú OTÁZKU stále platí,

stále sme ešte nepočuli odpoveď  na základné viac krát opakované tvrdenie:

"a zároveň jsem instruktor HAL ČHS"

môžeš kľudne prispieť k odpovedi a nie sa podľa "svojho vzoru" snažiť , neodpovedať odbočovať od témy, zahmlievať a vždy reagovať LEN NA NEPODSTATNÉ veci, tak že ak, máš niečo k téme, DO TOHO ak nie, zbytočne s Tebou drať klávesnicu, kľudne môžeš prejsť do polohy "svojho vzoru" a tváriť sa ako mŕtvy chrobák

 • Autor LL
 • Datum a čas 30.3.2016 11:44
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

Ty cizí termiti, ty ti žerou mozek. Nejdřív se sekneš ve filosofii, pak nevíš co je to kolovrátek, a teď nevíš jaký mají význam příměry z Bible, a neznáš ani význam slovenských úsloví. Že neznáš větnou stavbu češtiny a její význam pro sémantiku, je u Slováka pochopitelné, ale že se s tím tady ještě vychloubáš a ještě napadáš ženu?! Do horolezců je mi prd, jezdím vodu, ale ty jseš zábavnej.

Reaguj
Instruktor bez opravnenia

vidím, že "firemná kultúra" a judášsky groš funguje 100 % GRATULUJEM

jako editorka tohoto internetového deníku se nebudu vyjadřovat k Vašim ani jiným názorům. Jistě víte, že to tak dělám už několik let v této funkci

"Samozřejmě chápu, že Vám přijde anonym LL směšný a děláte si z něho oprávněnou legraci,..."


TAKTO VEREJNE SI "ŠLIAPAŤ" PO JAZYKU ???, KTO a KDE VÁS TO NAUČIL ?  že by nejaký "šikovný kurz" na odprúčanie vedenia ???

 • Autor LL
 • Datum a čas 30.3.2016 05:39
Reaguj
Re: Instruktor bez opravnenia

Vážený Šťourale, jako editorka tohoto internetového deníku se nebudu vyjadřovat k Vašim ani jiným názorům. Jistě víte, že to tak dělám už několik let v této funkci.  Děkuji za pochopení.

Reaguj
Re: Instruktor bez opravnenia

vazena pani Cerna, vas sef prokazatelne lze, neni ochoten to uznat, ale opravnenou legraci si delate z toho, kdo na to poukazuje? Spi se Vam dobre?

 • Autor Šťoural
 • Datum a čas 29.3.2016 21:54
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

milý alterego, netušil som, že okrem "čestnej" funkcie "ochrancu nespravodlivo stíhaných" si ešte aj amatérsky "lingvista", ALE v tejto profesii budeš musieť veľmi pridať, ztial je to mizerné, (alebo menej požívať ..)

(Vieš čo taký kolovrátok?  Také hento čo...)

a pre A.Č.  ... možno by stačilo len rozposlať správičku "spriazneným redakčným" trolom a smiešné alterego by bolo s "oprávnenou legrací" vyriešené ... :-)

a možno sa to dalo vyriešiť aj priamo FtoF

 • Autor LL
 • Datum a čas 29.3.2016 19:46
Reaguj
Celkem 30 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2024

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2024

ČERVENÝ ŽLAB Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Švýcarský alpský klub měl finančně úspěšný rok 2023

Švýcarský alpský klub měl finančně úspěšný rok 2023

Schweizer Alpen-Club (SAC) zaznamenal v roce 2023 velký hospodářský úspěch.
Němci prohlásili pískovcové lezení za své kulturní dědictví

Němci prohlásili pískovcové lezení za své kulturní dědictví

Němci nominovali do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO horolezectví v Saském Švýcarsku. Jedná se o tradiční lezení na pískovcích, které dalo světu vybroušenu lezeckou techniku, striktní ochranu skal, první horolezecká pravidla a také
Malý Javorový štít, nepříjemná zimní hřebenovka

Malý Javorový štít, nepříjemná zimní hřebenovka

Zase jsme jednou naběhli na připravené vidle! Přelezli jsme celý hřeben Malého Javorového štítu ve Vysokých Tatrách. Místo očekávané lehké vyhlídkové túry jsme absolvovali těžký celodenní boj je skálou, trávou
Kněžívka, lezecká skalka u letiště Václava Havla

Kněžívka, lezecká skalka u letiště Václava Havla

CLIMBING GUIDE Letošní skalkařskou sezonu jsme zahájili 17. března na Kněžívce u pražského Letiště. Loňskou jsme ukončili 27. prosince na nedaleké Dynamitce na břehu Vltavy. Obě patří do seriálu Kick&Climb - přijedeme na koloběžkách, vylezeme

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Ladakh - diashow Praha, Klub cestovatelů Přednáší Jan Netrval 15.4. 18:30
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 17.-21.4. Turismus a karavaning 17.4.
Tourbusiness - veletrh Bělorusko, Minsk 18.-20.4. 18.4.
Speleoforum Sloup 19.-21.4. 19.4.
Padání - bouldering Žihle 26.-28.4. 26.4.
Valné zhromaždenie JAMES Žilina, Dom techniky   27.4.
Spezi - veletrh Německo, Lauchringen 27.-28.4. Alternativní cyklistika 27.4.
Lodě na Labi Nymburk 29.4.-8.5. 29.4.
Gruzie, Svanetie - diashow Praha, Klub cestovatelů Přednáší Gabriela Jurzykuwska 30.4. 18:30
Adršpach - povolené lezení
Broumovsko Povolené lezení 1.5.-30.11. 1.5.

Diskuse

kfivpavy canadian pharmacy viagra 100mg, 15.4.2024 13:32, 1 příspěvek
z prde.. klika PK, 15.4.2024 10:05, 2 příspěvky
INU Honza, 15.4.2024 9:24, 2 příspěvky
není to blbost? Skiák, 12.4.2024 23:31, 1 příspěvek
INU Honza, 11.4.2024 15:09, 1 příspěvek
Jednoduchá matematika . . . Honza, 11.4.2024 15:06, 15 příspěvků
Jednoduchá matematika . . . michael Beranek, 11.4.2024 10:38, 15 příspěvků
INU Honza, 9.4.2024 8:51, 15 příspěvků
Zimní cesta Tom, 8.4.2024 5:17, 1 příspěvek
INU Honza, 7.4.2024 20:10, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23
Re: Praha Kuba Turek, 8.4.2024 18:13
Re: Praha Horydoly Open, 8.4.2024 18:09
Re: Divoká Šárka Kuba Turek, 6.4.2024 19:21