Horolezci neřešili nic opravdu důležitého

Horolezci neřešili nic opravdu důležitého
Radan Keil vysvětluje systém garantovaných horoškol Českého horolezeckého svazu.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

OPRAVA! Letošní valná hromada Českého horolezeckého svazu proběhla poklidně, diskutovalo a hlasovalo se o podružnostech, staré problémy se zametly pod koberec.

Horolezci neřešili nic opravdu důležitého
Gerhard Tschunko.
Autor snímku Kuba Turek
Jak na to

Rozpočet ČHS 2016

Celkem 11 046 000 Kč

Administrativa 2,00 mil Kč
Údržba skal 1,68 mil Kč
Dotace MŠMT 1,24 mil Kč
Erasmus 1,14 mil Kč
Soutěžní lezení dospělí 0,88 mil Kč
Soutěžní lezení děti 0,75 mil Kč
...atd

Předseda Jan Bloudek povinně pohovořil o poslání ČHS.

Důležité sdělení ovšem pronesl jakoby mimochodem - mluvil o paranoické komunikaci členů svazu a doporučil, že by bylo lepší, kdyby místo prezentace v médiích se problémy probíraly po telefonu. Jako příklad uvedl jednání o spolupráci s ferátisty.

Později si ještě jednou postěžoval na jednání členstva, že pokud mu neodsouhlasí příspěvky na instruktorské kurzy, on zruší projekt garantovaných škol připravovaný už od loňského roku.

Šéfka zdravotnické komise Jana Kubalová si stěžovala na nedostatek členů. Předseda vrcholových komisí Karel Berndt si stěžoval na malou funkčnost internetového seznamu horolezeckých cest. Architekt odtržení seznamu horolezeckých cest Skalní oblasti od ČHS a vytvoření nové databáze Petr Jandík vysvětloval, jak jeho databáze funguje. Karel Berndt zároveň odmítl spolupráci s ferátisty, kteří nerespektují jakékoliv dohody. Nový šéf drytoolingové komise Slávek Matuška netušil, proč nefungovala tato disciplína v minulých letech.

Valná hromada Českého horolezeckého svazu 2016.

Dlouze se diskutovalo o zvýšení věku pro členství zdarma z 60 na 65 let, ale neprošlo to.

Ještě déle se diskutovalo o systému placení za instruktorské kurzy a navázané tak zvané garantované horoškoly. Závěrečný výsledek je, že garantované školy budou fungovat, svaz je bude dotovat podle počtu vyškolených nováčků a peníze bude posílat spolkům i oddílům. Zároveň každý instruktor bude platit finanční příspěvky na své kurzy.

Horydoly.czAUDIO: Co bude řešit Valná hromada ČHS?

Horydoly.cz Valná hromada Českého horolezeckého svazu

2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 (řádná) 2009 (mimořádná) 
2008 2007 2006 (Kuba Turek) 2006 (Jan Puš) 2006 (Martin Otta) 
2005 2004 2003

OPRAVA

Petr Jandík nás upozornil na chybu ve výše uvedeném textu. Napsali jsme, že si stěžoval na malou funkčnost databáze skalních cest. Není to pravda, protože na to si stěžoval v tomto ohledu jeho nadřízený Karel Berndt. Omlouváme se za nepřesnost čtenářům, Karlu Berndtovi i Petru Jandíkovi. Text jsme opravili.  

VYJÁDŘENÍ Petra Jandíka

Ahoj Kubo. Přečetl jsem si tvůj článek o Valné hromadě a žádám tě o opravu dvou tebou uvedených nepravdivých tvrzení, obě jsou této tvé větě: cituji: Architekt odtržení seznamu horolezeckých cest Skalní oblasti od ČHS a vytvoření nové databáze Petr Jandík si stěžoval na malou funkčnost jeho dítěte.

1) Není pravda, že bych byl architekt odtržení horolezeckých cest Skalní oblasti od ČHS a vytvoření nové databáze. Ukončení spolupráce se Zdeňkem Strnadem je na základě jednání CVK v roce 2013, viz zápis http://www.horosvaz.cz/res/archive/074/012551.pdf?seek=1387541143, bod 8, což nepochybně dobře víš. Jsem pouze architekt nové databáze, s odtržením nemám nic společného. O spolupráci na databázi jsem byl požádán více než půl roku po oné schůzi CVK, kde se to odhlasovalo, kdy byla jednání o předání dat od Strnada v plném proudu.

2) Nestěžoval jsem si na malou funkčnosti mého dítěte, ale prezentoval jsem nové funkce poslední verze databáze. Možná to nebylo v cinkotu lahví Rohozce vzadu dobře slyšet. Co jsem říkal si můžeš poslechnout zde:

Ing. Petr Jandík
vydavatel a editor horyinfo.cz

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Instruktor bez opravnenia

a už je TO tu zase:

primitívny český šoviniznus sa pokúša zvíťaziť nad jednoduchým zistením a dokázaním pravdy, ozaj pozoruhodné správanie

dochádzajú logické argumenty, no čo, už by to chcelo napríklad niekoľko osobných urážok, alebo vulgarizmov .... gratulujem 

 • Autor LL
 • Datum a čas 30.3.2016 21:40
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

A už je to tu zase - múdry Slovák mistruje hloupé Čechy.

Reaguj
Instruktor bez opravnenia

A ha uz som povhopil, teba je sice PRD do toho, ALE preco by si si nerypol, nepomudroval, 

PRECO ASI ... nudis sa ... ale predpokladam, ze je za tym nieco ine take " jednoduchsie" ako tvoje reakcie teosku po trolovat trosku pohejtovat trosku po....

 • Autor Ll
 • Datum a čas 30.3.2016 15:38
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

Mně je prd do toho jaké platí pravidla v ČHS a ty do toho asi taky z JAMESu nevidíš ale psát takové pitomostmi, jaký tady předvádíš, je k smíchu. Stačilo napsat Turek lže a není instruktor - on odpověděl Nelžu a jsem instruktor. Koho to zajímá, ten si o tobě i Turkovi pomyslí svoje, takhle rozmazáváš svoje lejno pořád dál. A já už taky končím.

 • Autor LL2
 • Datum a čas 30.3.2016 12:51
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

čo už môže byť horšie ako sa tvdošijne seknúť pri obhajobe klamstva ...

a ak sa Ti zdá vykopírovanie DVOCH zjavne si odporujúcich tvrdení AKO napádanie niekoho, bez rozdielu či je to žena alebo muž (AK DOKÁZATEĽNE KLAME) tak potom mi je celkom jasné, že pravda, slušnosť a korektnosť je niečo čo Ťa vôbec nezaujíma (a možno TO ani nepoznáš)

ale ponuka priamej odpovede na položenú OTÁZKU stále platí,

stále sme ešte nepočuli odpoveď  na základné viac krát opakované tvrdenie:

"a zároveň jsem instruktor HAL ČHS"

môžeš kľudne prispieť k odpovedi a nie sa podľa "svojho vzoru" snažiť , neodpovedať odbočovať od témy, zahmlievať a vždy reagovať LEN NA NEPODSTATNÉ veci, tak že ak, máš niečo k téme, DO TOHO ak nie, zbytočne s Tebou drať klávesnicu, kľudne môžeš prejsť do polohy "svojho vzoru" a tváriť sa ako mŕtvy chrobák

 • Autor LL
 • Datum a čas 30.3.2016 11:44
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

Ty cizí termiti, ty ti žerou mozek. Nejdřív se sekneš ve filosofii, pak nevíš co je to kolovrátek, a teď nevíš jaký mají význam příměry z Bible, a neznáš ani význam slovenských úsloví. Že neznáš větnou stavbu češtiny a její význam pro sémantiku, je u Slováka pochopitelné, ale že se s tím tady ještě vychloubáš a ještě napadáš ženu?! Do horolezců je mi prd, jezdím vodu, ale ty jseš zábavnej.

Reaguj
Instruktor bez opravnenia

vidím, že "firemná kultúra" a judášsky groš funguje 100 % GRATULUJEM

jako editorka tohoto internetového deníku se nebudu vyjadřovat k Vašim ani jiným názorům. Jistě víte, že to tak dělám už několik let v této funkci

"Samozřejmě chápu, že Vám přijde anonym LL směšný a děláte si z něho oprávněnou legraci,..."


TAKTO VEREJNE SI "ŠLIAPAŤ" PO JAZYKU ???, KTO a KDE VÁS TO NAUČIL ?  že by nejaký "šikovný kurz" na odprúčanie vedenia ???

 • Autor LL
 • Datum a čas 30.3.2016 05:39
Reaguj
Re: Instruktor bez opravnenia

Vážený Šťourale, jako editorka tohoto internetového deníku se nebudu vyjadřovat k Vašim ani jiným názorům. Jistě víte, že to tak dělám už několik let v této funkci.  Děkuji za pochopení.

Reaguj
Re: Instruktor bez opravnenia

vazena pani Cerna, vas sef prokazatelne lze, neni ochoten to uznat, ale opravnenou legraci si delate z toho, kdo na to poukazuje? Spi se Vam dobre?

 • Autor Šťoural
 • Datum a čas 29.3.2016 21:54
Reaguj
Instruktor bez opravnenia

milý alterego, netušil som, že okrem "čestnej" funkcie "ochrancu nespravodlivo stíhaných" si ešte aj amatérsky "lingvista", ALE v tejto profesii budeš musieť veľmi pridať, ztial je to mizerné, (alebo menej požívať ..)

(Vieš čo taký kolovrátok?  Také hento čo...)

a pre A.Č.  ... možno by stačilo len rozposlať správičku "spriazneným redakčným" trolom a smiešné alterego by bolo s "oprávnenou legrací" vyriešené ... :-)

a možno sa to dalo vyriešiť aj priamo FtoF

 • Autor LL
 • Datum a čas 29.3.2016 19:46
Reaguj
Celkem 30 příspěvků v diskuzi


V údolí Roklice postavil Bělina další ferátu, horolezci mu chtějí zabránit v pokračování

V údolí Roklice postavil Bělina další ferátu, horolezci mu chtějí zabránit v pokračování

Horolezec Karel Bělina, zvaný Pískovcová fréza, se dal na stará kolena do budování ferát. Zatímco jeho pět tisíc lezeckých cest převážně na pískovci je oceňováno, feráty budí odpor. Zvláště ta... celý článek

GLOSA Pár slov k situaci v Chamonix Mont Blanc

Alpy AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Lanovkou na Lomnický štít

Lanovkou na Lomnický štít

AKTUALIZACE Lanovka z Tatranské Lomnice na Lomnický štít a zpět vyjde dospělého na 51 eur. Za to se dostane na nejvyšší osídlené místo na Slovensku. Je odtud jeden z nejlepších tatranských výhledů.
Outdoorové půjčovny

Outdoorové půjčovny

AKTUALIZACE Vyrazíte v zimě za lezením do Vysokých Tater? Chcete přejít ledovec? Zkoušíte skialpinismus? Potřebujete sněžnice? A co feráty v létě?
Alpy AKTUÁLNĚ 2019

Alpy AKTUÁLNĚ 2019

BERGELL Kde je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.
SEZNAM: Umělé lezecké stěny

SEZNAM: Umělé lezecké stěny

AKTUALIZACE Přinášíme nejobsažnější přehled umělých horolezeckých stěn v Čechách, na Moravě a na Slovensku. V seznamu najdete spojení a adresy velkých stěn i malých boulderovek, které jsou přístupné pro veřejnost.
Rakouské dálniční známky a mýto

Rakouské dálniční známky a mýto

AKTUALIZACE Mezi turisty, kteří míří do Alp, se občas vedou diskuse, zda se vyplatí koupit dálniční známku, nebo jet mimo dálnice po vedlejších silnicích. Uvádíme proto současné ceny všech druhů

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Horolezecký ženský sraz RHM Velká Británie, Lake District 13.-21.7. 13.7.
Horolezecké filmy Miroslava Šmída Police nad Metují, Terasy 20.7. 21:00
Horolezecký sraz
Tušimice, skály 20.7.
Zadiel - začátek lezecké sezony
  Povolené lezení 1.8.-31.1. 1.8.
Tatranský horolezecký týždeň Vysoké Tatry, Popradské pleso 12.-18.8. 12.8.
Skalní muž Hrubá Skála Horolezecká soutěž na pískovci 17.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 22.-25.8. 22.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Elbsandstein Boulder Cup Německo, Bad Schandau 23.-25.8. 23.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 25.8.

Diskuse

Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 10 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 10 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek
Kontrola na hranicích Menhart, 10.7.2019 19:46, 1 příspěvek
Pozor.... JN, 10.7.2019 13:10, 3 příspěvky
Všechno Špatně Prkoš, 8.7.2019 12:27, 3 příspěvky
Všechno Špatně Peter, 8.7.2019 11:09, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48