Prohrál jsem? Prohrál

Prohrál jsem? Prohrál
Valná hromada Českého horolezeckého svazu 2014.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Valná hromada Českého horolezeckého svazu ponechala v platnosti tzv. Náhubkovou směrnici. Delegáti odhlasovali, že horolezci, kterým patří ČHS, se o svém spolku nemohou dozvědět vše, co by si přáli. Zůstane jim například utajeno, kolik a komu se platí peníze, jak efektivně jsou vynakládány prostředky na reprezentaci, nebo jak jsou dotovány závody.

Jak na to

Podle očekávání byl zvolen předseda Jan Bloudek. Prvním místopředsedou je nováček Pavel Žamberský a druhým místopředsedou je protřelý Petr Resch. Členy výkonného výboru se stali tři členové dosavadního výkonného výboru Karel Berndt, Andrzej Kurowski a Jan Zozulák, novým členem je Šimon Budský.

Čestné uznání České unie sportu bylo předáno Vladimíru Voloďovi Suchému a Václavu Širlovi. Čestnými členy Českého horolezeckého svazu se stali Alena Čepelková, Josef Rakoncaj a Vlastimil Šmíd.

Pokusil jsem se to změnit. Spolu s několika lidmi jsem sepsal novou směrnici o poskytování informací, která měla provětrat temná zákoutí dohadů, polopravdy a lží v Českém horolezeckém svazu. Shodili ho pod stůl. 

Dalo se to čekat. Nepamatuji si, že za posledních deset let by prošel jediný významnější návrh od členů svazu, ať byl ve vedení Jiří Skandera, Jiří Novák, Alena Čepelková, Zdeněk Hrubý, nebo teď Jan Bloudek. Vždy byly odhlasovány jen nápady, které prosazoval Výkonný výbor ČHS.

Jak to bylo v mém případě? Ukázkově. Prostě mě Jan Bloudek vyšachoval jednoduchými triky. Zřejmě se poučil od doby, kdy sám byl vyšachován Jiřím Novákem z vedení svazu při legendární Vokovické rošádě.

Rok podezření, osočování a nejasností

Příběh začíná v lednu minulého roku, kdy tehdejšímu předsedovi Zdeňku Hrubému nevoní, jak se Libor Rebel Hroza snaží dopracovat k pravdivým číslům, jak je podporována reprezentace v lezení na umělých stěnách a´v drytoolingu. Prosazuje ve Výkonném výboru novou Náhubkovou směrnici. Jediným člověkem z vedení, který si uvědomuje její nesmyslnost, je zřejmě místopředseda Petr Resch. 

V dubnu na Valné hromadě protestuje Libor Hroza proti Náhubkové směrnici. Zdeněk Hrubý ho zesměšňuje a delegátům podsunuje, že Rebel je jediným prudičem, kterého nemají poslouchat. Tato manipulace mu vychází dokonale a návrh Libora Hrozy na zrušení směrnice Valná hromada neschválí.

O problémech způsobených Náhubkovou směrnicí se diskutuje po celý rok osobně i na webu. Centrem debat a hádek je server Lezec.cz. Zcela nezaslouženě se dostávají do ostrého sporu šéf reprezentace v drytoolingu Radek Zoban Lienerth a trenér i otec nejlepší drytoolistky Lucie Hrozové Libor Hroza starší. Po půl roku trvajících sporech oba sepíšou podle svých informací přehledy, jak byly čerpány dotace. Zobanovi zakáře Výkonný výbor přiřadit k jednotlivým finančním částkám konkrétní jména, a tak uveřejnění přehled jako soukromá osoba. Stejně tak učiní i Rebel.  

Stále čekám, že náhubkovou směrnici nové vedení ČHS zruší. Ani náznakem se tak neděje, a tak konzultuji věc s Liborem Hrozou. Jeho myšlenka mě nasměruje od zrušení směrnice k její novelizaci tak, aby určovala, že na informace mají členové nárok, a vyjmenovala základní okruhy automaticky zveřejňovaných informací. Konzultuji tyto základní teze s právníkem a ekonomkou, také s několika členy ČHS.

Porovnejte: Náhubková směrnice (stará)Směrnice o poskytování informací (nová)

Nefér argumentace, manipulace nebo rovnou lež?

Na poslední chvíli uveřejňuji svůj návrh na Horydoly, Lezec a Horyinfo. Nechávám ho zařadit do jednání Valné hromady, posílám ho stávajícímu vedení ČHS a také mnoha předsedům horolezeckých oddílů, na které mám spojení.

Na dnešní Valné hromadě komentuji svůj návrh a zdůvodňuji nejdůležitější body nové Směrnice o poskytování informací členům ČHS. Nově zvolený předseda ČHS Jan Bloudek ji poté rozebírá ze svého pohledu. Zcela mimo debatu o faktech a filozofii mého návrhu prohlašuje, že navrhuji šikanózní kontrolu a že se mi to kritizuje od počítače. Použil stejnou nefér diskusní techniku, jak znevěrohodnit protivníka, jako jeho předchůdce Zdeněk Hrubý Libora Hrozu. Tohle jsem čekal, tak se proti tomu ohrazuji. 

Přidává také další emotivní hlášky, jaké použil vloni Zdeněk Hrubý - argumentuje například stotisícovými částkami potřebnými na informaci členům, osobními údaji, ochranou dětí a dalšími věcmi, které návrh směrnice vůbec neřeší, protože v těchto případech odkazuje na platné zákony České republiky. 

Výkonný výbor se poté uchyluje k obvyklému postupu, jak návrh od jakéhokoliv člena odmítnout - Jan Bloudek a Vladimír Vlk Wolf podávají vlastní protinávrhy, které mlhavě slibují, že se tématem bude svaz zabývat.

Podstatou je, že se nehlasuje pro nebo proti nové směrnici (podle nálady členstva odhaduji, že by můj návrh zřejmě prošel), ale že se hlasuje o třech různých nesouvisejících návrzích a hlasy i povědomí o věci samotné se rozmělní. Tak se také stalo.

Aby si Výkonný výbor pojistil, že nová směrnice opravdu neprojde, napřed nechává hlasovat o Vlkově návrhu (neprošel), poté o Bloudkově návrhu (těsně prošel). Když podle prvních zvednutých hlasovacích lístků hrozí, že Bloudkův návrh neprojde také, neváhá Petr Resch povzbuzovat delegáty, že mohou hlasovat i pro více návrhů.

Korunu všemu nasazuje tím, že o mém návrhu už nenechává pro jistotu hlasovat vůbec.

Výsledkem je, že kdo bude chtít zjistit jakékoliv informace z Českého horolezeckého svazu, bude odpálkován, neboť jak píše předseda Jan Bloudek ve svém kandidátském představení: "Nenecháme se paralyzovat několika chorobnými kverulanty, kteří se snaží zkonzumovat většinu využitelné pracovní kapacity a ochromit fungování svazu." Sbohem demokracie, sbohem rovnosti členů, sbohem transparentnosti...  

Aby nebylo mýlky - já jako novinář si většinu potřebných informací dokážu sehnat i zevnitř ČHS. Vždy se najde nějaký insider, který není spokojený s fungováním svazu a rád se o své znalosti podělí s veřejností. Problém je pro obyčejné členy, mezi kterými bují podezřívání a kteří se odtahují od vedení své organizace, protože ta pracuje proti nim a ne v jejich zájmu.

Horydoly.cz Valná hromada Českého horolezeckého svazu

Prohrál jsem? Prohrál
Hlasujete proti náhubkové směrnici?
Zamyšlení nad otázkami koncepce českého alpinismu
Kolik stojí horolezce drytooling?

2013
2012
2011
2010
2009 (řádná) 2009 (mimořádná)
2008
2007
2006 (Kuba Turek) 2006 (Jan Puš) 2006 (Martin Otta)
2005
2004
2003

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

To je ale blbost, co jste napsal.....

„NetMonitor je lokální audit, Google Analytics mezinárodně srozumitelné“

http://www.mediar.cz/netmonitor-nebo-google-analytics-pribyva-webu-ktere-necti-jednotnou-menu/ 

  • Autor Pikí
  • Datum a čas 10.7.2015 13:56
Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Až zase napíšete že lžu, tak to napište především do netMonitoru, pokud s jejich čísly nesouhlasíte. Již zveřejnil oficiální statistiku přístupů za letošní únor. Zase vám ta návštěvnost spadla. Máte pouze 14.829 přístupů. Tady to je černé na bílém http://www.netmonitor.cz/sites/default/files/vvnetmon/2014_02_netmonitor_offline_report.pdf Myslím, že to je vaše historické minimum. Nějak se vám tu vaší "technickou" chybu nedaří zvládnout. Máte ještě méně než v lednu. Musíte to opravit tak, abyste měli více přístupů a ne méně:-)

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....
1) Díky za školení. 2) Ukázal jsem Vám statistiku Google Analytics i NetMonitor (s podrobnostmi o mnoho většími, než je ochoten poskytnout téměř kdokoliv jiný). Když Vám to nestačí, víc Vám posloužit nemohu. 3) Lhát se nemá, že pane Kamínku... (?)
Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Už mě to nebaví, protože děláte že tomu nerozumíte a přitom tomu rozumíte velmi dobře. Odvádíte pozornost tím, že pořád pátráte kdo je kdo. Já jsem já a vy jste vy. Také nepátrám, jestli jste Kuba Turek nebo někdo jiný. Ta vaše kolonka e-mail je na nic, když si do ní stejně může napsat každý co chce.

Na Netmonitoru jsou veřejné výstupy za mnoho let nazpět. Může se do nich podívat kdokoliv a kdykoliv. Lze si tedy porovnat návštěvnost. Veřejné výstupy jsou oficiální a základní statistiky, ze kterých vychází i vaše podrobné výstupy, ke kterým má přístup jen majitel portálu. Jedním z nejdůležitějších čísel je RU (Reálný uživatel), což je jinak a jinde nazvaný unikátní uživatel. Toto RU číslo udává, kolik reálných (unikátních) uživatelů skutečně navštívilo daný portál. Ve vašem případě to bylo za měsíc leden 2013 celkem 16.614 reálných uživatelů, za měsíc leden 2011 jich bylo více asi třikrát, přesně 45.764. Nebo snad chcete říci, že veřejné, oficiální  výstupy Netmonitoru se liší od těch, které máte k dispozici od nich vy? :-) Pokud ano, obrátím se ihned na Netmonitor, že to dělají blbě, ať to raději zabalí:-) ,nebo ať si vás vezmou jako poradce:-)

Vaše odkazy na grafy nejsou směrodatné. Jednak odkazujete na statistiku Google, která bývá vyšší, což ví každé malé děcko, neboť není ořezaná o různé parametry, které jejich statistiku znepřesňují, navyšují. Také jste poslal tabulku návštěvnosti s nepročištěnými cookies, což je také velká nepřesnost. Samozřejmě máte v takové tabulce o hodně více přístupů než je skutečný reálný stav. Něco si o tom třeba na netmonitoru přečtěte, když tomu nerozumíte. Je tam metodika měření. Případně vám to rádi vysvětlí. Ale vím, že tomu rozumíte...

Něco vám poradím, jestli mohu. Buďte v diskuzích vstřícný, neútočte a spíše raději nediskutujte. Protože se můžete dostat do situace, že si tu třeba s někým, kdo tomu i trochu rozumí, začnete psát o přístupech, což pro vás nemusí být příjemné. Nesnažte se mít vždy poslední slovo. Nechte čtenáře v domění, že má pravdu a myslete si své. Vytvoříte tak příjemnější prostředí, kam se lidé budou rádi vracet. Ale mám obavy, že vy to nedokážete a ani asi neumíte.

Tím opravdu končím. mějte se hezky!

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

A propos: NetMonitor si platíme, takže máme k dispozici jejich podrobné nezávislé informace a poskytujeme je i našim inzertním zákazníkům. 

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Aha, takže kecáte, že jo? Podepsal jste se jako kamen@kamen.com a tady je Kamen.com: http://kamen.com K němu se neznáte, takže jste úplně někdo jiný.

Nelze tedy moc věřit, co píšete.

Tady je aktuální průběžný měsíc dle Google Analytics: http://www.horydoly.cz/forum/portal-www-horydoly-cz/horydoly-pripominky/horydoly-2014#prispevek-768 

Zde je přehled od začátku loňského roku dle NetMonitoru (propad poslední čtvrtletí 2013 nebyl faktický, ale jednalo se o naši technickou chybu, že jsme správně nenasadili meřící kódy, a teď se zase vracíme na původní čísla) http://www.horydoly.cz/forum/portal-www-horydoly-cz/horydoly-pripominky/horydoly-2014#prispevek-769 Kde jste přišel na lednových šestnáct tisíc je mi opravdu záhadou.

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Veřejné zdroje na netmonitor.cz. Netmonitor je naprosto průkazný, proto tam jste i vy. Nebo jejich číslům nevěříte? Pro mediální agentury to je hlavní a nejdůležitější zdroj návštěvnosti. Důležitý údaj je, že za tři roky vám klesla návštěvnost na cca třetinu, a to je nějak hodně. ze 45 tis. na 16tis. A jistě oba chápeme že stejný pokles musí být i ze zdroje návštěvnosti na Google Analytics, který "neořezává". Čím to je nevím. To musíte vědět vy a případně s tím něco dělat. Reklamu potřebujeme, ale na servrech, kde jde návštavnost nahoru a kde mají návštěvnost v řádech větší. A nechápu kde berete informaci že máme hudební server. To opravdu ne:-) takový žádný nemáme. Pokud se vám čísla na Netmonitoru nezdají, napište jim, že to počítají blbě:-) hezký večer, končím, jdu se oddávat ženám:-) Já vás chtěl jen na návštěvnost upozornit, z vašeho příspěvku je patrné, že to možná ani netušíte! Nemyslel jsem to nijak zle, jen mé malé zjištění...

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Zdravím Kamínku, kde jste ta čísla vzal? Jenom v rychlosti jsem se kouknul na Google Analytics: 35 118 unikátní návštěvníci/měsíc.

Co myslíte zasahováním do diskusí? Že já nebo moji kolegové odpovídáme na dotazy v diskusích, případně reagujeme na připomínky čtenářů?

Co myslíte všelijakým obsahem? Tento článek je od sobotního odpoledne nejčtenějším obsahem Horydoly a čtou ho jako první stovky čtenářů. Přibližně 2/3 z nich přicházejí z vyhledávačů, kde si právě tento článek našli.

Pokud pro Váš hudební server potřebujete reklamu, rádi Vám ji prodáme. Veškeré obchodní podmínky najdete u našeho mediálního zastoupení www.mediahouse.cz 

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

To je teda zase diskuze. Trochu byste měli zmírnit, vážení majitelé portálu HD. Sledujeme pro sebe z veřejného zdroje o návštěvnosti některé portály, které by se nám mohly hodit na inzerci. Když se mrknu na HD za poslední roky, třeba na leden, tak to vypadá s návštěvností tady tak, že dramaticky jde dolů.  Rok 2010 - 45.000, 2011 - 45.000, 2012 - 40.000, 2013 - 25.000 a letos dokonce jen 16.000. Čím to asi je? Nevhodným zasahováním redaktorů do diskuzí? Náplní, která je všelijaká?

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Máte asi problém pane Milane Horo - myslíte si že vám všichni rozumí, ale píšete tak že vám nerozumí nikdo kromě vás. Zpátky do školy - asi jste chyběl při hodinách slohu.

Reaguj
Celkem 17 příspěvků v diskuzi


Slunovrat otevře léto - slaví ho křesťané i pohané

Slunovrat otevře léto - slaví ho křesťané i pohané

V pátek 21. června v 17:55 hodin letos nastane letní slunovrat. Po svítání přijde nejdelší den a po západu slunce nejkratší noc.... celý článek

Na Lhotce v Praze se utopil starší muž

Zúčastněte se novinářské soutěže Czech Travel Press

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodňanská Blanice

Vodňanská Blanice

RIVER GUIDE Blanice proudící ze Šumavy do jižních Čech je řeka mnoha tváří. Nejpopulárnější je úsek divoké vody mezi Husincem a Strunkovicemi, kde se pořádají vodácké závody a veřejná splutí.
Salcburská salašnická cesta / Salzburger Almenweg

Salcburská salašnická cesta / Salzburger Almenweg

TOUR GUIDE 350 km dlouhá Salcburská salašnická stezka vám ukáže více než sto venkovských horských chat v rakouském zemi SalzburgerLand. Turistická trasa je rozdělená na 31 denní etap, které lze projít najednou,
Steyr, když je vody akorát

Steyr, když je vody akorát

AKTUALIZACE Alpské řeky nejsou líné, poskakují, dovádějí a při tom mají pořádný tah. Kromě toho jsou řádně studené. Nejbližší Steyr stéká z úbočí Mrtvých hor (Totes Gebirge) pod lyžařským střediskem Hinterstoder. Na
Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

Grossglockner na lyžích nebo na snowboardu

SKI GUIDE Předkládám šest nejvýznamnějších lyžařských a snowboardových túr v jižní části masivu Grossglockneru. Všechny začínají na chatě Stüdlhütte (2802 m), u které je po celou zimu otevřený komfortní zimní domeček (Winterraum). Není
Slunovrat otevře léto - slaví ho křesťané i pohané

Slunovrat otevře léto - slaví ho křesťané i pohané

V pátek 21. června v 17:55 hodin letos nastane letní slunovrat. Po svítání přijde nejdelší den a po západu slunce nejkratší noc.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Buskers fest - pouliční umění České Budějovice 17.-21.6. 17.6.
Olympijský běh České Budějovice, Hanace Přednášejí manželé Motaní 19.6.
Olympijský běh Most, Autodrom 19.6.
Beskidy Trophy Polsko, Istebna 20.-23.6. Etapový cyklomaraton 20.6.
Den žiraf Jihlava, ZOO 21.-22.6. 21.6.
Cyklovíkend Suchdol nad Lužnicí 21.-23.6. 21.6.
Stupavský cyklomaraton Stupava 21.-23.6. Horská kola 21.6.
Jihlavské havíření Jihlava 21.-23.6. 21.6.
Vrabinec, povolené lezení
  Zákaz lezení 20.4.-20.6. 21.6.
Svatojánský večer Rožnov, skanzen 21.6. 21:00

Diskuse

Porsečnice Pišišvor, 18.6.2019 23:58, 1 příspěvek
Koleno operace Petr, 17.6.2019 14:38, 8 příspěvků
Dogtra Pathfinder Lenka Novotná, 17.6.2019 14:23, 7 příspěvků
Mravenci v domě Denisa, 17.6.2019 0:41, 3 příspěvky
Mravenci v domě Horydoly , 16.6.2019 12:01, 3 příspěvky
Mravenci v domě Eva, 15.6.2019 9:21, 3 příspěvky
Klasika ale radši ne, 14.6.2019 16:13, 1 příspěvek
jakej Šénflek?? neregistrovaný, 12.6.2019 21:30, 1 příspěvek
Blanice - doprava a uzavírky vodák Marek, 11.6.2019 15:17, 1 příspěvek
Co s sebou Hihoihi, 10.6.2019 9:55, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Odhalení pravdy! Francouz... milan šupa, 14.6.2019 18:35
Údolí salaší: Grossarltal... Horydoly , 12.6.2019 23:10
Bike Valachy Horydoly Open, 12.6.2019 12:00
Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08