Prohrál jsem? Prohrál

Prohrál jsem? Prohrál
Valná hromada Českého horolezeckého svazu 2014.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Valná hromada Českého horolezeckého svazu ponechala v platnosti tzv. Náhubkovou směrnici. Delegáti odhlasovali, že horolezci, kterým patří ČHS, se o svém spolku nemohou dozvědět vše, co by si přáli. Zůstane jim například utajeno, kolik a komu se platí peníze, jak efektivně jsou vynakládány prostředky na reprezentaci, nebo jak jsou dotovány závody.

Jak na to

Podle očekávání byl zvolen předseda Jan Bloudek. Prvním místopředsedou je nováček Pavel Žamberský a druhým místopředsedou je protřelý Petr Resch. Členy výkonného výboru se stali tři členové dosavadního výkonného výboru Karel Berndt, Andrzej Kurowski a Jan Zozulák, novým členem je Šimon Budský.

Čestné uznání České unie sportu bylo předáno Vladimíru Voloďovi Suchému a Václavu Širlovi. Čestnými členy Českého horolezeckého svazu se stali Alena Čepelková, Josef Rakoncaj a Vlastimil Šmíd.

Pokusil jsem se to změnit. Spolu s několika lidmi jsem sepsal novou směrnici o poskytování informací, která měla provětrat temná zákoutí dohadů, polopravdy a lží v Českém horolezeckém svazu. Shodili ho pod stůl. 

Dalo se to čekat. Nepamatuji si, že za posledních deset let by prošel jediný významnější návrh od členů svazu, ať byl ve vedení Jiří Skandera, Jiří Novák, Alena Čepelková, Zdeněk Hrubý, nebo teď Jan Bloudek. Vždy byly odhlasovány jen nápady, které prosazoval Výkonný výbor ČHS.

Jak to bylo v mém případě? Ukázkově. Prostě mě Jan Bloudek vyšachoval jednoduchými triky. Zřejmě se poučil od doby, kdy sám byl vyšachován Jiřím Novákem z vedení svazu při legendární Vokovické rošádě.

Rok podezření, osočování a nejasností

Příběh začíná v lednu minulého roku, kdy tehdejšímu předsedovi Zdeňku Hrubému nevoní, jak se Libor Rebel Hroza snaží dopracovat k pravdivým číslům, jak je podporována reprezentace v lezení na umělých stěnách a´v drytoolingu. Prosazuje ve Výkonném výboru novou Náhubkovou směrnici. Jediným člověkem z vedení, který si uvědomuje její nesmyslnost, je zřejmě místopředseda Petr Resch. 

V dubnu na Valné hromadě protestuje Libor Hroza proti Náhubkové směrnici. Zdeněk Hrubý ho zesměšňuje a delegátům podsunuje, že Rebel je jediným prudičem, kterého nemají poslouchat. Tato manipulace mu vychází dokonale a návrh Libora Hrozy na zrušení směrnice Valná hromada neschválí.

O problémech způsobených Náhubkovou směrnicí se diskutuje po celý rok osobně i na webu. Centrem debat a hádek je server Lezec.cz. Zcela nezaslouženě se dostávají do ostrého sporu šéf reprezentace v drytoolingu Radek Zoban Lienerth a trenér i otec nejlepší drytoolistky Lucie Hrozové Libor Hroza starší. Po půl roku trvajících sporech oba sepíšou podle svých informací přehledy, jak byly čerpány dotace. Zobanovi zakáže Výkonný výbor přiřadit k jednotlivým finančním částkám konkrétní jména, a tak uveřejnění přehled jako soukromá osoba. Stejně tak učiní i Rebel.

Stále čekám, že náhubkovou směrnici nové vedení ČHS zruší. Ani náznakem se tak neděje, a tak konzultuji věc s Liborem Hrozou. Jeho myšlenka mě nasměruje od zrušení směrnice k její novelizaci tak, aby určovala, že na informace mají členové nárok, a vyjmenovala základní okruhy automaticky zveřejňovaných informací. Konzultuji tyto základní teze s právníkem a ekonomkou, také s několika členy ČHS.

Porovnejte: Náhubková směrnice (stará)Směrnice o poskytování informací (nová)

Nefér argumentace, manipulace nebo rovnou lež?

Na poslední chvíli uveřejňuji svůj návrh na Horydoly, Lezec a Horyinfo. Nechávám ho zařadit do jednání Valné hromady, posílám ho stávajícímu vedení ČHS a také mnoha předsedům horolezeckých oddílů, na které mám spojení.

Na dnešní Valné hromadě komentuji svůj návrh a zdůvodňuji nejdůležitější body nové Směrnice o poskytování informací členům ČHS. Nově zvolený předseda ČHS Jan Bloudek ji poté rozebírá ze svého pohledu. Zcela mimo debatu o faktech a filozofii mého návrhu prohlašuje, že navrhuji šikanózní kontrolu a že se mi to kritizuje od počítače. Použil stejnou nefér diskusní techniku, jak znevěrohodnit protivníka, jako jeho předchůdce Zdeněk Hrubý Libora Hrozu. Tohle jsem čekal, tak se proti tomu ohrazuji.

Přidává také další emotivní hlášky, jaké použil vloni Zdeněk Hrubý - argumentuje například stotisícovými částkami potřebnými na informaci členům, osobními údaji, ochranou dětí a dalšími věcmi, které návrh směrnice vůbec neřeší, protože v těchto případech odkazuje na platné zákony České republiky.

Výkonný výbor se poté uchyluje k obvyklému postupu, jak návrh od jakéhokoliv člena odmítnout - Jan Bloudek a Vladimír Vlk Wolf podávají vlastní protinávrhy, které mlhavě slibují, že se tématem bude svaz zabývat.

Podstatou je, že se nehlasuje pro nebo proti nové směrnici (podle nálady členstva odhaduji, že by můj návrh zřejmě prošel), ale že se hlasuje o třech různých nesouvisejících návrzích a hlasy i povědomí o věci samotné se rozmělní. Tak se také stalo.

Aby si Výkonný výbor pojistil, že nová směrnice opravdu neprojde, napřed nechává hlasovat o Vlkově návrhu (neprošel), poté o Bloudkově návrhu (těsně prošel). Když podle prvních zvednutých hlasovacích lístků hrozí, že Bloudkův návrh neprojde také, neváhá Petr Resch povzbuzovat delegáty, že mohou hlasovat i pro více návrhů.

Korunu všemu nasazuje tím, že o mém návrhu už nenechává pro jistotu hlasovat vůbec.

Výsledkem je, že kdo bude chtít zjistit jakékoliv informace z Českého horolezeckého svazu, bude odpálkován, neboť jak píše předseda Jan Bloudek ve svém kandidátském představení: "Nenecháme se paralyzovat několika chorobnými kverulanty, kteří se snaží zkonzumovat většinu využitelné pracovní kapacity a ochromit fungování svazu." Sbohem demokracie, sbohem rovnosti členů, sbohem transparentnosti...

Aby nebylo mýlky - já jako novinář si většinu potřebných informací dokážu sehnat i zevnitř ČHS. Vždy se najde nějaký insider, který není spokojený s fungováním svazu a rád se o své znalosti podělí s veřejností. Problém je pro obyčejné členy, mezi kterými bují podezřívání a kteří se odtahují od vedení své organizace, protože ta pracuje proti nim a ne v jejich zájmu.

Horydoly.cz Valná hromada Českého horolezeckého svazu

Prohrál jsem? Prohrál
Hlasujete proti náhubkové směrnici?
Zamyšlení nad otázkami koncepce českého alpinismu
Kolik stojí horolezce drytooling?

2013
2012
2011
2010
2009 (řádná) 2009 (mimořádná)
2008
2007
2006 (Kuba Turek) 2006 (Jan Puš) 2006 (Martin Otta)
2005
2004
2003

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

To je ale blbost, co jste napsal.....

„NetMonitor je lokální audit, Google Analytics mezinárodně srozumitelné“

http://www.mediar.cz/netmonitor-nebo-google-analytics-pribyva-webu-ktere-necti-jednotnou-menu/ 

  • Autor Pikí
  • Datum a čas 10.7.2015 13:56
Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Až zase napíšete že lžu, tak to napište především do netMonitoru, pokud s jejich čísly nesouhlasíte. Již zveřejnil oficiální statistiku přístupů za letošní únor. Zase vám ta návštěvnost spadla. Máte pouze 14.829 přístupů. Tady to je černé na bílém http://www.netmonitor.cz/sites/default/files/vvnetmon/2014_02_netmonitor_offline_report.pdf Myslím, že to je vaše historické minimum. Nějak se vám tu vaší "technickou" chybu nedaří zvládnout. Máte ještě méně než v lednu. Musíte to opravit tak, abyste měli více přístupů a ne méně:-)

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....
1) Díky za školení. 2) Ukázal jsem Vám statistiku Google Analytics i NetMonitor (s podrobnostmi o mnoho většími, než je ochoten poskytnout téměř kdokoliv jiný). Když Vám to nestačí, víc Vám posloužit nemohu. 3) Lhát se nemá, že pane Kamínku... (?)
Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Už mě to nebaví, protože děláte že tomu nerozumíte a přitom tomu rozumíte velmi dobře. Odvádíte pozornost tím, že pořád pátráte kdo je kdo. Já jsem já a vy jste vy. Také nepátrám, jestli jste Kuba Turek nebo někdo jiný. Ta vaše kolonka e-mail je na nic, když si do ní stejně může napsat každý co chce.

Na Netmonitoru jsou veřejné výstupy za mnoho let nazpět. Může se do nich podívat kdokoliv a kdykoliv. Lze si tedy porovnat návštěvnost. Veřejné výstupy jsou oficiální a základní statistiky, ze kterých vychází i vaše podrobné výstupy, ke kterým má přístup jen majitel portálu. Jedním z nejdůležitějších čísel je RU (Reálný uživatel), což je jinak a jinde nazvaný unikátní uživatel. Toto RU číslo udává, kolik reálných (unikátních) uživatelů skutečně navštívilo daný portál. Ve vašem případě to bylo za měsíc leden 2013 celkem 16.614 reálných uživatelů, za měsíc leden 2011 jich bylo více asi třikrát, přesně 45.764. Nebo snad chcete říci, že veřejné, oficiální  výstupy Netmonitoru se liší od těch, které máte k dispozici od nich vy? :-) Pokud ano, obrátím se ihned na Netmonitor, že to dělají blbě, ať to raději zabalí:-) ,nebo ať si vás vezmou jako poradce:-)

Vaše odkazy na grafy nejsou směrodatné. Jednak odkazujete na statistiku Google, která bývá vyšší, což ví každé malé děcko, neboť není ořezaná o různé parametry, které jejich statistiku znepřesňují, navyšují. Také jste poslal tabulku návštěvnosti s nepročištěnými cookies, což je také velká nepřesnost. Samozřejmě máte v takové tabulce o hodně více přístupů než je skutečný reálný stav. Něco si o tom třeba na netmonitoru přečtěte, když tomu nerozumíte. Je tam metodika měření. Případně vám to rádi vysvětlí. Ale vím, že tomu rozumíte...

Něco vám poradím, jestli mohu. Buďte v diskuzích vstřícný, neútočte a spíše raději nediskutujte. Protože se můžete dostat do situace, že si tu třeba s někým, kdo tomu i trochu rozumí, začnete psát o přístupech, což pro vás nemusí být příjemné. Nesnažte se mít vždy poslední slovo. Nechte čtenáře v domění, že má pravdu a myslete si své. Vytvoříte tak příjemnější prostředí, kam se lidé budou rádi vracet. Ale mám obavy, že vy to nedokážete a ani asi neumíte.

Tím opravdu končím. mějte se hezky!

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

A propos: NetMonitor si platíme, takže máme k dispozici jejich podrobné nezávislé informace a poskytujeme je i našim inzertním zákazníkům. 

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Aha, takže kecáte, že jo? Podepsal jste se jako kamen@kamen.com a tady je Kamen.com: http://kamen.com K němu se neznáte, takže jste úplně někdo jiný.

Nelze tedy moc věřit, co píšete.

Tady je aktuální průběžný měsíc dle Google Analytics: http://www.horydoly.cz/forum/portal-www-horydoly-cz/horydoly-pripominky/horydoly-2014#prispevek-768 

Zde je přehled od začátku loňského roku dle NetMonitoru (propad poslední čtvrtletí 2013 nebyl faktický, ale jednalo se o naši technickou chybu, že jsme správně nenasadili meřící kódy, a teď se zase vracíme na původní čísla) http://www.horydoly.cz/forum/portal-www-horydoly-cz/horydoly-pripominky/horydoly-2014#prispevek-769 Kde jste přišel na lednových šestnáct tisíc je mi opravdu záhadou.

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Veřejné zdroje na netmonitor.cz. Netmonitor je naprosto průkazný, proto tam jste i vy. Nebo jejich číslům nevěříte? Pro mediální agentury to je hlavní a nejdůležitější zdroj návštěvnosti. Důležitý údaj je, že za tři roky vám klesla návštěvnost na cca třetinu, a to je nějak hodně. ze 45 tis. na 16tis. A jistě oba chápeme že stejný pokles musí být i ze zdroje návštěvnosti na Google Analytics, který "neořezává". Čím to je nevím. To musíte vědět vy a případně s tím něco dělat. Reklamu potřebujeme, ale na servrech, kde jde návštavnost nahoru a kde mají návštěvnost v řádech větší. A nechápu kde berete informaci že máme hudební server. To opravdu ne:-) takový žádný nemáme. Pokud se vám čísla na Netmonitoru nezdají, napište jim, že to počítají blbě:-) hezký večer, končím, jdu se oddávat ženám:-) Já vás chtěl jen na návštěvnost upozornit, z vašeho příspěvku je patrné, že to možná ani netušíte! Nemyslel jsem to nijak zle, jen mé malé zjištění...

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Zdravím Kamínku, kde jste ta čísla vzal? Jenom v rychlosti jsem se kouknul na Google Analytics: 35 118 unikátní návštěvníci/měsíc.

Co myslíte zasahováním do diskusí? Že já nebo moji kolegové odpovídáme na dotazy v diskusích, případně reagujeme na připomínky čtenářů?

Co myslíte všelijakým obsahem? Tento článek je od sobotního odpoledne nejčtenějším obsahem Horydoly a čtou ho jako první stovky čtenářů. Přibližně 2/3 z nich přicházejí z vyhledávačů, kde si právě tento článek našli.

Pokud pro Váš hudební server potřebujete reklamu, rádi Vám ji prodáme. Veškeré obchodní podmínky najdete u našeho mediálního zastoupení www.mediahouse.cz 

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

To je teda zase diskuze. Trochu byste měli zmírnit, vážení majitelé portálu HD. Sledujeme pro sebe z veřejného zdroje o návštěvnosti některé portály, které by se nám mohly hodit na inzerci. Když se mrknu na HD za poslední roky, třeba na leden, tak to vypadá s návštěvností tady tak, že dramaticky jde dolů.  Rok 2010 - 45.000, 2011 - 45.000, 2012 - 40.000, 2013 - 25.000 a letos dokonce jen 16.000. Čím to asi je? Nevhodným zasahováním redaktorů do diskuzí? Náplní, která je všelijaká?

Reaguj
To je ale blbost, co jste napsal.....

Máte asi problém pane Milane Horo - myslíte si že vám všichni rozumí, ale píšete tak že vám nerozumí nikdo kromě vás. Zpátky do školy - asi jste chyběl při hodinách slohu.

Reaguj
Celkem 17 příspěvků v diskuzi


Kdo otrávil orly mořské pod Brdy?

Kdo otrávil orly mořské pod Brdy?

AKTUALIZACE Dravce a šelmy, které někdo otrávil, našli ornitologové u Jesenice na Příbramsku koncem února. Případ vyšetřovali kriminalisté a našli 52letého pachatele. Policie se zabývá nálezem dvou uhynulých orlů mořských, lišky a dalších šelem.... celý článek

Aprílové počasí na Šumavě a v Krkonoších

Olympiáda v Paříži začne za 100 dní. Warner Bros. Discovery ujišťuje, že se před hrami ani během nich nudit nebudete

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Jak si vybrat nejlepší stránku na sázení pro české hráče?

Jak si vybrat nejlepší stránku na sázení pro české hráče?

Chcete si užít spoustu zábavy při sázení bez jakýchkoli problémů? Pak si musíte vybrat tu správnou sázkovku. Ne všechny totiž nabízí stejnou úroveň služeb a příležitostí.
Jak živé barvy bot mohou proměnit každý outfit?

Jak živé barvy bot mohou proměnit každý outfit?

Ve světě módy, kde často dominují bezpečné, neutrální odstíny, živé barvy bot představují osvěžující závan originality, přidávají charakter a osobnost každému outfitu. Ať už jste milovníkem casual stylu, nebo preferujete elegantní,
Fejfar dál vládne běhu na Petříně

Fejfar dál vládne běhu na Petříně

Vůně a obrazy kvetoucích třešňových stromů jako při májové premiéře před deseti lety vytvořily kulisy Trailu Praha i v půlce března. Místy vysvitlo teplé sluníčko, běželo se i kolem líbajících se milenců u sochy
Výbava na hory na dluh? Někdy dává smysl. Jenže kdy?

Výbava na hory na dluh? Někdy dává smysl. Jenže kdy?

Pořídit výbavu na hory, s sebou obnáší značnou vstupní investici. Když přidáme ještě cenu ubytování, skipasů a vůbec cest za lyžováním, jsme na vyšších desítkách tisíc, které se v osobním rozpočtu nemusí podařit
Malý Javorový štít, nepříjemná zimní hřebenovka

Malý Javorový štít, nepříjemná zimní hřebenovka

Zase jsme jednou naběhli na připravené vidle! Přelezli jsme celý hřeben Malého Javorového štítu ve Vysokých Tatrách. Místo očekávané lehké vyhlídkové túry jsme absolvovali těžký celodenní boj je skálou, trávou

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Tourbusiness - veletrh Bělorusko, Minsk 18.-20.4. 18.4.
Dunajec - otvorenie vodáckej sezóny Červený Kláštor 19.-21.4. 19.4.
Speleoforum Sloup 19.-21.4. 19.4.
Bratislava - Vídeň Bratislava Koloběžkový závod 20.4.
Predator race Monínec 20.-21.4. 20.4.
Svätojurský cyklomaraton Svätý Jur Horská kola 20.4.
Bajkonur - orientační závod na kolech Pikovice Scorelauf dvojic MTB 20.4.
Sázava - historická plavba Horka 20.4.
Kamenice - rafting Plavy 20.-21.4. 20.4.
Bakovský půlmaraton Bakov nad Jizerou 20.4.

Diskuse

acxlikso synthroid 112 mcg coupon, 19.4.2024 10:06, 1 příspěvek
emtblfsh my canadian pharmacy, 19.4.2024 9:55, 1 příspěvek
mvtjrenf lisinopril 25 mg cost, 19.4.2024 9:39, 12 příspěvků
multitasking Lukas B., 19.4.2024 8:39, 11 příspěvků
Nedej na nějaké rádobychy... Michael Beranek, 18.4.2024 17:34, 11 příspěvků
Prostě nehoda Horydoly, 18.4.2024 11:52, 11 příspěvků
Prostě nehoda EH, 18.4.2024 11:41, 11 příspěvků
Marťan se zastyděl? Lyžař, 18.4.2024 10:27, 11 příspěvků
Marťan se zastyděl? Prkoš, 18.4.2024 10:16, 11 příspěvků
Test test, 16.4.2024 18:32, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23
Re: Praha Kuba Turek, 8.4.2024 18:13
Re: Praha Horydoly Open, 8.4.2024 18:09
Re: Divoká Šárka Kuba Turek, 6.4.2024 19:21