Mrtvému horolezci se čistí minulost

Mrtvému horolezci se čistí minulost
Jak to tehdy bylo na Gašerbrumech?
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Smutná událost se stala v jihozápadní stěně Gasherbrumu I (8086 m). Na tomto vrcholu zahynul letos už pátý horolezec. Shodou okolností byl tím nešťastníkem Zdeněk Hrubý - jeden z nejmocnějších státních úředníků, horolezec a v posledních pěti letech předseda Českého horolezeckého svazu. Už ten den, kdy byla jeho smrtelná chyba oznámena, začalo čištění jeho minulosti.

Nejprve správce Gumruch ve Wikipedii odmazal z hesla Zdeněk Hrubý tuto formulaci, která se týkala firem, kde Zdeněk Hrubý zastupoval stát: "Všechny jmenované podniky jsou spojovány s korupcí, klientelismem, podplacenými úředníky a zkorumpovanými politiky."

Jaký k tomu měl důvod?

Dobrý den, můžu se zeptat, proč jste vymazal poukaz na klientelismus a korupci ve všech podnicích, ve kterých zemřelý horolezec Zdeněk Hrubý pracoval na čelných pozicích? Z mého pohledu na tomto faktu není nic neobjektivního nebo zkreslujícího. Díky předem za vysvětlení. Kuba Turek 

Konstatoval toto věrohodný zdroj ve spojení s tímto pánem a Vy jste ho jen zapomněl uvést? Zdrojováno to samozřejmě má být v článcích o oněch podnicích. Ale nevytváříme vlastní závěry a syntézy myšlenek, viz Wikipedie:ReferenceWikipedie:Věrohodné zdrojeWikipedie:Nezaujatý úhel pohleduWikipedie:Žádný vlastní výzkumWikipedie:Články o žijících lidech (platí i o nedávno zesnulých). Gumruch

Po Gumruchovi nastoupil Janbkrejci a smazal z hesla další kus textu: 

"V ČEZu získal v době ředitele Martina Romana 170 milionů korun po zdanění kvůli nezvykle štědrému odměňovacímu programu vedení této energetické firmy ovládané státem." 

Mezi tím se diskuse pod zprávou o smrti Zdeňka Hrubého stala aréna útoků na autora článku. Většině diskutérů nešlo o zesnulého, ale jednoduše si vylévali zlost. Neměli ani tolik slušnosti, aby nadávali Kubovi Turkovi někde jinde, než u smutné zprávy týkající se úplně někoho jiného.

Horydoly.cz Původní diskusi k článku Zdeňka Hrubého zabilo slaňování z Gasherbrum I jsme vymazali a překopírovali sem. Pokud vás zajímá, čtěte dále:

smutné

Myslel jsem si, že zahynul jeden z nejlepších našich lezců ve vysokých horách. Člověk, který byl na osmi osmitisícovkách. Myslel jsem si, že se to tu vedle smutné zprávy dočtu. Místo toho jsem se v jakémsi zvýrazněném rámečku dočetl, že zemřel někdo, koho zdejší redaktor  uměl zařadit pouze někam jinam než do hor. Domnívám se, že ten, kdo článek napsal, má asi nějaké osobní problémy a asi by měl navštívit psychologickou poradnu a nechat se diagnostikovat.

Ladislav 12.8.2013 21:16

tragédie

Robine klidně mu to řekni od plic ale co je na tom rámečku špatného? Čtu tam jenom věci, které se píšou všude včetně wikipedie. Nikdo je nepopírá včetně samotného ZH dokud byl naživu

Nobody 12.8.2013 16:48

tragédie

On problem je v tom, ze onen clanek, resp. ramecek s generickym, pro kontext nesmyslnym, nadpisem "Jak na to" ("Jak na to", vylezte 1000m, v unave uklouznete a spadnete dolu :-( ) je v kontextu udalosti, o ktere clanek referuje, prinejmensim  nevkusny. Kubu znam a rad mu to reknu od plic az ho uvidim.  Znam ho dost na to, abych vedel, ze je to marne. Nicmene pokud zminujete slusnost a 'pamatku zahynuleho' cloveka, tak prave obsah toho ramecku je v primem kontrastu s obojim. Ona i osobni nevrazivost jde v pripade prave zesnule osoby sranou, teto forme pokrytectvi se rika slusnost.

Robin 12.8.2013 16:25

tragédie

Dobrý den pánové, v čem se Kuba Turek konkrétně mýlí? Pokud máte něco důležitého, prosím pošlete mi to na e-mail redakce@horydoly.cz Já to potom opravím v tomto článku.

(Nemyslíte, že by kvůli památce zahynulého člověka nešlo diskutovat jinde a ve vší slušnosti bez osobního napadání?)

Děkuji za spolupráci a pochopení
Andrea Černá - editorka Horydoly.cz

Horydoly - Andrea 12.8.2013 13:07

tragédie

Ten článek, přesněji ten rámeček, je osobní tragédie pana Turka. On tomu Hrubému nedá pokoj ani po smrti. Nevím, jestli to nazvat nemocí, záští, neschopností nebo jak jinak. Proč si ten člověk myslí, že má vždy pravdu? Snaží se dělat bulvár za každou cenu a přestává se štítit čehokoliv. To je patrné i z absolutně klesající návštěvnosti horydoly. Slušní lidé se prostě od zdejšího prostředí odvracejí.

Václav S. 12.8.2013 12:17

Hrdina "na papíře" Turek

Pane Turku pěkně pěkně.A teď jste borec s velkým "B".Vám vždy jde o to mít poslední slovo a to se Vám teď podařilo.I když podle mě hodně nešťastně, ale to už bude vaší povahou a nebo nenávistí, závistí ?? Která nezná hranic.Berte to jako názor jednoho "člověka" pod tímto Váším"už bulvárním" článkem.

márty 12.8.2013 11:04

Bulvár, nebo web pro milovníky hor ???

Vážení. Ona pravda i etika není jenom černobílá, jaktotu citově dávají najevojek příznivci, tak odpůrci pana Turka. Kus pravdy je na obou stranách. Myslím jenom, že autor by měl  začít psát jako správný novinář či publicista, (což dnes ovšem bohužel není vidět nikde, neboť dobří novináři vymizeli,a vždy se tam vecpou ony osobní pocity a názory-ty patří nejvýš do diskusí).Chybou je, že se všude až příliš  objevují ony všem už známé averze či naopak sympatie. Kdyby autor místo onoho "Jak na to" napsal seriozní životopis, tak tam mohlo být vpodstatě všechno, ať už přímo, či v podtextu, a nikoho to pak nemůže evokovat.

Honza 12.8.2013 11:02

Bulvár, nebo web pro milovníky hor ???

Ahoj Kubo, sice se osobně neznáme, ale předpokládám, že patříme aspoň do příbuzného kmene " HOMO SAPIENS HOROLEZIS",  tak z tohoto důvodu ti tykám. Hory mám rád a tak občas zavítám na různé horské weby. Nebudu je jmenovat, abych nebyl nařčen z podjatosti a falešné reklamy. Některé weby se věnují seriozním užitečným informacím a články mají aspoň nějakou úroveň sdělení. Na webu Hory doly se poslednídobou těžko hledá seriozní článek a když se ti ho podaří vyplodit, tak ho hned zabiješ nějakým bulvárním dovětkem a senzací. Jasně, je to tvůj web a můžeš si psát na něj co chceš, ale neseš tím svoji kůži na trh. Vždy když něco napíšeš, tak musíš počítat i s nějakou reakcí čtenářů. V případě, že se budeš ubírat cestou bulváru, tak počítej i s bulvárními komentáři. Z mého pohledu čtenáře je článek o úmrtí jakéhokoliv člověka jakési parte, na které určitě slušný pisatel článku nadá informace, které by mohli evokovat spekulace, že mrtvý je v podstatě hajzl a smrt si zaslouží. Zamysli se člověče občas co píšeš, nebo svůj web přejmenuj na BLESK Z HOR :(

Keno Dimov

P.S. Mé jméno si můžeš vyguglovat, a bude ti zřejmé, že o práci s medii něco vím

Keno Dimov 12.8.2013 10:26

Nechce se mi věřit

Pane Doubravo, já mám názor zcela odlišný než Vy. Jestli je pravda, co zde p. Turek uvádí, tak nevidím důvod, proč by čtenáři o tom neměli vědět. Já osobně nevím, jestli to bylo tak, že p. Hrubý získal po zdanění 170 mil.Kč od společnosti ČEZ, ale jestli ano, tak je v pořádku o tom lidi informovat. Jestli ty peníze byly získány čestnou a poctivou prací, klobouk dolů, a jestli ne..., tak je to věc jiná..., ale i tak nikdo z nás jej nemá právo soudit...  A ani Vy nemáte právo někomu diktovat, co má, nebo nemá, na webu psát. Když někdo umře, tak to ještě neznamená, že se o něm smí psát pouze v superlativech. Například p. Hrubý letos v ČHS prosadil tzv. "náhubkovou" směrnici a znemožnil tak členům svazu získat informace ohledně přerozdělování nemalých peněz. S klidem můžu říct, že lidi, kteří usilují o znepřístupnění informací, zvláště, když se jedná o peníze, já osobně obdivovat nemůžu, ať už se jedná o kohokoliv. Podle mě by se mělo psát pravdivě i o těch, kteří už mezi námi nejsou. R.I.P.

J. Malá 11.8.2013 19:53

divnej patron Kuba

Tato diskuse by se opravdu neměla zvrtnout v nějaké osobní střety. Zároveň jsem přesvědčen, že v rámci objektivity není onen rámeček rozhodně nějak "morálně závadný" či "parazitující". Alespoň ne pro ty, kteří po léta průběžně sledují širší situaci také mimo rámec horolezectví. Přičemž Zdeňka samozřejmě v žádném případě nelze srovnávat s Bémem či Martinem Kratochvílem...

josef 11.8.2013 19:23

divnej patron Kuba

Kubo...myslím, že tím rámečkem jsi opět dokázal, proč si mezi Horolezci tak ''oblíbenej''...................(sere mě, že to musim napsat pod tuhle zprávu)

ARAB z HO LOKO BEROUN 11.8.2013 18:18

Nechce se mi věřit

Vážený anonymní pane Pavle J. Prosím vyberte si jinou diskusi k hodnocení mé osoby. Tato zpráva se týká posledních věcí člověka a nerad bych, abyste Zdeňka Hrubého znevažoval svými žblebty na moji adresu.

Kuba Turek 11.8.2013 12:16

Nechce se mi věřit

Bohužel se vám to nezdá...! :-(  J.Turkovi není nic svaté a "kopání do těch, co se nemohou bránit", případně bulvární parazitování na cizím neštěstí je jednou z  hlavních charakteristik jeho pokřivené osobnosti. Konečně - jeho odpověď v této diskuzi je toho celkem jasným důkazem.

Zdeňek byl fajn chlap, který toho - na rozdíl od Kuby Turka - spoustu dokázal. Hory mu toho hodně daly a nakonec si vybraly svou daň. Upřímnou soustrast pozůstalým... Kéž by české horolezectví mělo více chlapů, jako byl Zdeněk a méně parazitů, jako je Kuba Turek!

Pavel J. 11.8.2013 12:03

Nechce se mi věřit

Dobrý den, zášť v tom nehledejte, ale článek samozřejmě nestáhneme. Je to zpráva, která informuje o skonu významného člověka v oboru horolezectví a také státní správy. Proto jsou tam uvedené obě jeho funkce a zhruba shrnutí, co v životě dělal. Už za jeho života jsme se jeho činnosti velmi věnovali (viz odkazy).

Kuba Turek 11.8.2013 10:55

Nechce se mi věřit

Vážený administratore těchto stranek,

nemohu si  vysvětlit důvod proč u tak smutné zprávy, ze zemrel horolezec, byl v rámečku "jak na to" připojen text, který na mne působí jakoby autor měl určitou "zášť" vůči neštastnému. Věřím, že to jen tak působí a nebyl to záměr. Pokud ano byl by to dle meho nazoru velmi odporný pokus někoho , kdo se již nemůže bránit, pošpinit. 

Zdeňka jsem neznal a nemám vůbec zádné vazby na nej ani na jeho oblast působení v pracovním zivote. Pokud bych s nim však měl problémy vyvoditelné z rámečku, řešil bych to rozhodne přímo s nim a osobně. Ne přes média.

Jak se asi po přečtení tohoto příspěvku budou cítit pozustali po Zdeňkovi? Zkuste se vcitit  trochu do jejich situace. S ohledem na ne vás žadám o stažení tohoto článku nebo alespoň odstraneni toho nešťastného rámečku. 

Dekuji

doubrava

Jiří Doubrava 11.8.2013 07:34

Bůh si pamatuje

oko 10.8.2013 14:05

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Podobenství

Slepice nemají co dělat na ulici :-(

  • Autor Pikí
  • Datum a čas 19.6.2015 11:48
Reaguj
Podobenství

A co je ta slepice? Nějak jsem tě nepobral?

Reaguj
Podobenství

Následující textík je pouze podobenství, při jeho tvorbě nebylo ublíženo žádné slepici:

Jede šéfredaktor jistého internetového média na kole přes vesnici a co čert nechce, přejede slepici. I vyběhne majitel a volá na něj: "Hej, jakto, že jste mi přejel slepici?"

Šéfredaktor se nedá a opáčí: "Co konkrétně považujete za špatného na tom, že jezdím na kole?"

Majitel: "Nic, ale nemůžete přejíždět moje slepice."

Šéfredaktor: "Chcete snad naznačit, že nesmím jezdit přes vaši vesnici?"

Majitel: "Ne, ale nemůžete přejíždět moje slepice."

Šéfredaktor : "A co konkrétně tedy považujete za špatného na tom, že jezdím na kole? Prosím konkrétní argumenty."

A jestli neumřeli, debatují dodnes.

  • Autor Šťoural
  • Datum a čas 22.9.2013 21:44
Reaguj
Mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem

Milý neznámý Montero (?), který se skrýváš jednou pod jakýmsi francouzským mailem a podruhé už se ani nenamáháš něco kloudného vymyslet. Právo reagovat na cokoliv si vyhrazuji. Víme?

Budeš se možná divit, ale to je jeden z plilířů dnešní demokratické společnosti. Zároveň dalším pilířem je prezentace pravdivých fakt a podložených názorů. Bohužel ani jednoho jsem se já ani zdejší čtenáři od Tebe nedočkali.

Prosím Tě tedy, stejně jako včera moje kolegyně Tvého předřečníka, aby ses zdržel osobních útoků. Máš-li co říci k věci, velmi to uvítáme bez ohledu, zda s tím souhlasíme nebo ne. Máš-li v zásobě jenom urážky a plácání at hominem, prosím neobtěžuj s tím tady nejen kvůli čtenářům, ale také kvůli památce zemřelého horolezce.

Reaguj
Mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem

Můj příspěvek byl určen zdejším slušným lidem, kterým se tu ještě neudělalo špatně. Ne tedy tobě. Nebyl jsi dotázán tak nechápu proč reaguješ. Odpovídej, až se tě někdo na něco zeptá. Nemám sebemenší chuť právě s tebou diskutovat, neboť nemám o čem. Jistě jsi to právě pochopil!

Reaguj
Mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem

Když nejsou argumenty a fakta, tak zkoušíte podrazácké výlevy. Zeptám se tedy jasně:

1) Co konkrétně považujete za podrazáckého na tom, že rozšířím heslo ve Wikipedii pravdivými fakty?

2) Proč neuvedete své pravé jméno a pravý e-mail? Stydíte se sám za sebe?

3) Z čeho jste vydedukoval, že jsem někdy popíral svůj podpis vojenské kontrorozvědce? 

Reaguj
Mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem

Lidičky, proč sem vůbec píšete, proč reagujete na ten hnůj tady? To jste ještě nepochopili, že Turek je zřejmě nešťastný člověk, který si svou zdeformovanou pravdu bude hájit ať se děje co se děje? Dočetl jsem se tu, že Turek dopsal svůj dovětek ve Wikipedii až po Hrubého smrti. Teda, řeknu vám, to je teda síla. To se opravdu jen tak nevidí. Na podobných případech je patrné, co to je zbabělost. Nechte Turka, ať se v tom svém nešťastném světě plácá sám.

Uvědomte si, že tu komunikujete s člověkem, který kdysi podepsal spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou, což sám na sebe tady na jeho stránkách píše a tudíž to nemůže popřít. A to hovoří za vše!

Reaguj
Mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem

1) Článek by se mněl jmenovat mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem.

Ař budete vydávat vlastní médium, dělejte si, co chcete. Ve Vašem zájmu ovšem doporučuji dodržovat základní žurnalistická pravidla - například že titulek odpovídá obsahu článku.

2) Ḱubo Wikipedie má svá pravidla, která by jsi si měl přečíst! Když je nedodržuješ 
je jasné, že ti tvé příspěvky smažou bez ohledu ke kterému článku přispíváš. Tečka. 
Tzn. nikomu se nečistí minulost a navíc tvé příspěvky jsou manipulativní, protože se snažíš nabudit dojem že je Zdeněk Hrubý zloděj bez toho aniž by jsi to mněl jakoliv podložené, pouze na základě, že firma Čez byla vyšetřována.
To znamená, když podložíš své tvrzení a dodržíš objektivní pravidla jistě tvé příspěvky na Wikipedii půjdou přidat.

Wikipedie má jasná pravidla. Proto také naprostou většinu článků a editací Kuby Turka přijímá bez problémů. Potom existují témata, kde se střetává ideologie a osobní názory s objetivními fakty. Na tento rozpor poukázal Kuba Turek v tomto článku.

3) Tvrdíš že Zdeněk Hrubý si vydělal odměnu 170mil. , opět bez toho aby jsi to měl podložené. Ale proč ne takovéto odměny vrcholovým manažerům jsou zcela běžné ve všech úspěšných firmách. Nemůžeme za to že ty máš problémy se závistí.
Zkus někdy udělat něco pořádného, kromě toho že si snažíš dělat publicitu na mrtvých lidech a třeba si taky vyděláš někdy nějaké peníze.

Nejde o závist. Nic takového v článku nenajdete, pokud za závist nepovažujete suché konstatování, že Zdeněk Hrubý vydělal v ČEZ 170 milionů korun. Kdyby to byla soukromá firma, nezmiňovali bychom se o tom. Vzhledem k tomu, že se jedná o firmu ovládanou státem (tj, politiky), je to důležité. O soukromých motivacích kohokoliv prosím nespekulujte. My to také neděláme a ostatní vítaní diskutéři také ne. Je to podpásová technika.

Podrobnosti transakce popsal například Týden: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/predni-cesky-horolezec-vydelal-na-cez-temer-170-milionu_51408.html Detaily najdete v burzovních zprávách a v obchodním rejstříku.

4) Zdeněk Hrubý byl vyznamný horolezec, protože měl několik těžských prvovýstupů ve vysokých horách, ale to by jsi měl vědět když tvdíš že jsi publicista v oblasti horolezectví.

Kuba Turek o sobě nikdy netvrdil, že je publicista v oblasti horolezectví už proto, že není publicista, ale novinář. A to je dost podstatný rozdíl. 

Ale k věci: Zdeněk Hrubý vylezl několik poměrně těžkých výstupů, ale pouze z českého hlediska. Ke světové špičce měl vždy poměrně daleko. To není nic proti mrtvému horolezci, ale pouze konstatuji fakta, aby bylo jané, co je myšleno slovem "významný." 

5) Toto je má domněnka na základě toho co jsem od tebe přečetl. U Kuby Turka, lze považovat zdrojem problému například impotenci, protože jeho články s apelem na své vlastní ego jsou výhradně spojováný s tímto problémem.
No což je jistě tento web snese hodně, ale je mi líto tvých potomků, že musí výrustat v takovém rodiném prostředí.

Vzhledem k tomu, že Kuba Turek má dva syny a jsou mu dost podobní, zřejmě jste se v diagnoze velmi spletl. Tak to bude zřejmě i s Vašimi dalšími tvrzeními. Zároveň velmi apeluji na to, abyste do diskuse nepletl podpásová osobní napadání. 

Reaguj
Mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem

1) Článek by se mněl jmenovat mrtvému horolezci se špiní minulost zbabělcem Kubou Turkem.

2) Ḱubo Wikipedie má svá pravidla, která by jsi si měl přečíst! Když je nedodržuješ 
je jasné, že ti tvé příspěvky smažou bez ohledu ke kterému článku přispíváš. Tečka. 
Tzn. nikomu se nečistí minulost a navíc tvé příspěvky jsou manipulativní, protože se snažíš nabudit dojem že je Zdeněk Hrubý zloděj bez toho aniž by jsi to mněl jakoliv podložené, pouze na základě, že firma Čez byla vyšetřována.
To znamená, když podložíš své tvrzení a dodržíš objektivní pravidla jistě tvé příspěvky na Wikipedii půjdou přidat.

3) Tvrdíš že Zdeněk Hrubý si vydělal odměnu 170mil. , opět bez toho aby jsi to měl podložené. Ale proč ne takovéto odměny vrcholovým manažerům jsou zcela běžné ve všech úspěšných firmách. Nemůžeme za to že ty máš problémy se závistí.
Zkus někdy udělat něco pořádného, kromě toho že si snažíš dělat publicitu na mrtvých lidech a třeba si taky vyděláš někdy nějaké peníze.

4) Zdeněk Hrubý byl vyznamný horolezec, protože měl několik těžských prvovýstupů ve vysokých horách, ale to by jsi měl vědět když tvdíš že jsi publicista v oblasti horolezectví.

5) Toto je má domněnka na základě toho co jsem od tebe přečetl. U Kuby Turka, lze považovat zdrojem problému například impotenci, protože jeho články s apelem na své vlastní ego jsou výhradně spojováný s tímto problémem.
No což je jistě tento web snese hodně, ale je mi líto tvých potomků, že musí výrustat v takovém rodiném prostředí.

  • Autor Lezec
  • Datum a čas 21.9.2013 02:46
Reaguj
Dobrá rada nad zlato

Takový vykuci jsou moc hodní ale nikdy neřeknou co vlastně chtějí protože by se ukázalo že je to blbost

Reaguj
Celkem 59 příspěvků v diskuzi


Moravská Dyje a rakouská Thaya

Moravská Dyje a rakouská Thaya

RIVER GUIDE Řeka Dyje (německy Thaya) vzniká na soutoku Rakouské Dyje a Moravské Dyje pod hradem Raabs. Teče na pomezí Rakouska (Dolní Rakousko) a Česka (Morava). ... celý článek

Pozor lavina! Situace v Alpách se přiostřila

Naučné stezky ve středních Čechách

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Grónsko - diashow Domažlice, Čakan Přednáší Martin Loew  7.2. 19:00
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
14 nejvyšších vrcholů světa Tábor, Univerzita Přednáší Radek Jaroš 8.2. 19:00
Zapalovač Havlíčkův Brod 9.-12.2. Kurz pro oddílové vedoucí 9.2.
Zimní táboření Plosko, Stolowe Hora 10.-12.2. 10.2.
Zimní táboření na Kozákově Kozákov 10.-12.2. Info: vl.sluka@seznam.cz 10.2.
Masopust Roztoky u Prahy 11.2.
Brněnský kilometr - otužilci Brno, Bystrc, Svratka   11.2.

Diskuse

Impregnace Honza, 7.2.2023 16:06, 4 příspěvky
Dobře odvedená práce Adela, 7.2.2023 15:12, 8 příspěvků
Neseriózní text Kuba Turek, 6.2.2023 11:06, 3 příspěvky
Neseriózní text Ondra, 5.2.2023 16:33, 3 příspěvky
Meindl Perfekt Maťo, 4.2.2023 19:40, 14 příspěvků
Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 4 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19