Soutěžní lezení míří do tunelu?

Soutěžní lezení míří do tunelu?
Petr Resch, místopředseda Českého horolezeckého svazu.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

V Českém horolezeckém svazu se dějí poněkud nepřehledné transakce. Jde o peníze, vliv a možná v budoucnu i o odtržení finančně zajímavé části lezeckého sportu. Podobné čachry se ve svazu odehrály již několikrát. Největší průšvih způsobil předseda Jiří Skandera, když ručil majetkem ČHS za své krachující podnikání a svaz přišel o svoji základnu v Ostrově. Teď se k něčemu podobnému schyluje za předsedy Jana Bloudka.

Český horolezecký svaz ohlásil, že letošní Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se bude konat 22.-23 října v nákupním centru Metropole Zličín na okraji Prahy.  

Doména nepatří horolezcům

Zřídil proto internetovou doménu Soutěžní lezení. Pomiňme, že Výkonnému výboru Českého horolezeckého svazu nevoní jeho vlastní webová adresa Horosvaz, a soustřeďme se, komu Souteznilezeni.cz patří. 

Překvapivě ji nevlastní Český horolezecký svaz a není ani jejím správcem, ale doména patří společnosti s ručením omezeným Kartcentrum. Kartcentrum patří akciové společnosti Bonus Praha Investment. Bonus Praha Investment patří další akciové společnosti Ceryamo založené před dvěma lety.

Doménu kvůli přeprodeji společnost na nějakou dobu vlastnil Miloslav Vyhnal z Velkých Popovic, protože patřila jeho nově koupené firmě, ale teď už je zase ve vlastnictví Karla Krčmáře.

Důležitá doména tedy neparkuje v Donské ulici ve Vršovicích, ale u Karla Krčmáře, který si s ní může udělat kdykoliv cokoliv a ČHS na to nebude mít žádný vliv.

Marketingová data spadla do klína Krčmářovi

Zajímavá je i druhá firma, která se hodlá na soutěžním lezení přiživit. Marketingem se zabývá společnost s ručením omezeným Climb4. Byla založena před letošními prázdninami Karlem Krčmářem. Stejný člověk ve stejnou dobu založil ještě druhé eseročko M2M Communication Holding. 

Zdálo by se, že je poněkud rizikové vložit kompletní lezecký marketing a hlavně informace ze všech marketingových kanálů Českého horolezeckého svazu do vínku zcela nové firmičky, která nemá za sebou výsledky v oboru.

Jenže on je to od Karla Krčmáře další dobře promyšlený tah. Je totiž předsedou a zároveň jediným veřejně známým členem spolku Lezení pro život, který se zabývá sosáním dotací ve školství a sportu. Spolupráci s ním doporučovalo v minulosti i samotné vedení ČHS. Spolková činnost je ovšem čistě obchodní - organizuje komerční lezecké akce, pracuje pro školní lezení a v různých lezecko-propagačních projektech.

Kromě spolku Lezení pro život patří Karlu Krčmářovi ještě část společnosti s ručením omezeným Inspektoři, která se zabývá hodnocením budov před prodejem nebo nákupem. Jedním z majitelů je také Karel Hegr, jinak známý boulderista a spolu s Petrem Reschem, místopředsedou ČHS zodpovědným za marketing a sport, organizátor největšího tutemského boulderingového závodu Padání. Dodejme, že Hegr a Resch jsou dobří přátelé a spolulezci.

Seriozní sport nebo ukázka drezurovaných opic v supermarketu?

Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost se uskuteční na mobilní lezecké stěně o šířce 6 metrů, výšce 12 metrů a převislosti 4 metry. Závodní cesta postaví stavěč s mezinárodní licencí Jan Zbranek.

Shrňme si tedy: Vrcholná sportovní lezecká událost se bude konat v nákupáku, na malé stěnce a celkově v nedůstojném prostředí. Speciální doména pro tuto příležitost nepatří horolezeckého svazu, marketing spadl do klína firmě existující pár měsíců a s majitelem, který je nejasnými vazbami spojen s Výkonným výborem. 

Při tom v Česku existuje několik velkých lezeckých stěn plně srovnatelných se světem. Lze dokonce vybrat, zda by se závody konaly na vnitřních nebo venkovních stěnách.

Lze se důvodně obávat, že Český horolezecký svaz pod vedením předsedy Jana Bloudka a soutěžní sport v čele s Petrem Reschem, míří k podobným průšvihům, jaké horolezcům zavařil v nedávné minulosti.

Vzpomeňme například, jak se rozhádal z provozovatelem svazové databáze Skalní oblasti a zničil velké úsilí mnoha přispěvatelů. Jak odmítl větší informovanost členů v kauze zvané náhubková směrnice. Jak se trapně schovává při jednání s ferátisty. Jak finančně podporuje vždy prohrávajícího syna šéfterenéra Bintera. Jak dva roky neuspořádal mistrovství republiky v drytoolingu

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

skutečný problém je jinde

Ahoj, myslím, že jsou to dvě odlišné záležitosti.

O sekání jsme psali již také zde: Petr Resch ničí skály a horolezci to odsuzují a potom o výsledku jednání Disciplinární komise: Zprávy od horolezců 2016 

 

Reaguj
skutečný problém je jinde

Kubo, podle mě tahle zpráva má zastínit, a to se jí taky povedlo, závažnější problém. A tím je (bylo)  sekání chytů na Žihli při přípravě cest na Padání. Petr Resch tím zásadně porušil pravidla ochrany přírody. A zato by měl odstoupit ze své funkce ve VV. Je si toho jistě vědom, jinak by tak narychlo nezveřejnil téma MČR v obchodním centru... Jak rozvádíš, může to být tunel, ale jen potencionálně, zatím žádný důkaz pro to není.

Sekání chytů při přípravě Padání  je však neokecatelnej fakt......

  • Autor Providentia
  • Datum a čas 2.8.2016 19:34
Reaguj
Rozhazování peněz

Jak jsem pochopil, dalsiho cloveka ne. Jen aktualni clovek co tam nastoupil jaho nahrada za osobu, ktera je na rodicovske [dal/dostal vypoved,neprodlouzil/nebyla prodlouzena smlouva na dobu urcitou] a tak hledaji za nej nahradu.

  • Autor ach jo
  • Datum a čas 2.8.2016 13:39
Reaguj
Pochybný projekt ..

Lezení pro život z.s. má zápis do rejstříku 9.7. 2016. To doporučované s.r.o. ČHS bylo asi nějaké jiné s.r.o., ne?

Všechna ta čerstvě založená s.r.o., a osoba Krčmáře, budí dost pochybností. Škoda, že se to jaksi koná v tichosti bez vetší pozornosti lezecké obce... To, že ČHS svěří tyto věci někomu pravděpodobně naprosto bez zkušeností a s dost prapodivnou podnikatelskou minulostí, zdá se neštastné..

Zajímavé je, že nově vzniklé stránky jsou de fakto prázdné. Je to víceméně jen šablona, kde se text šablony zamněnil za velmi stručný (pokud vůbec nějaký text) a pár obrázků. Stránky byly jistě šity horkou jehlou velmi narychlo. Což je další věc vzbuzující mnoho pochyb o tomto "projektu". 

  • Autor tomas
  • Datum a čas 1.8.2016 23:16
Reaguj
upřesnění

Jen pro upřesnění:

1) Skalní oblasti ČR fungují dál a "velké úsilí přispěvatelů" zničeno nebylo. Naopak, odpoutáním od ČHS odhodilo kouli od nohy, jedou dál a stále se někam vytrvale posouvají. 

2) Já, jako provozovatel Skalních oblastí ČR, jsem se s ČHS nijak nerozhádal. Předseda Bloudek si nechal od CVK odhlasovat, že Skalní oblasti ČR jsou moc složité a nikdo je vlastně nechce a tak jejich podporu ukončí. Mě to pak oznámil jako hotovou věc a nechutnosti, které pak ze strany ČHS následovaly, by vydaly na román s kriminální zápletkou.

3) A jakmile pan předseda docílíl zrušení vazby ČHS na Skalní oblasti ČR, tak najednou VV ČHS zjistil, že ČHS něco takového nutně potřebuje(!) a pověřili pana Jandíka, aby začal budovat něco, co nazvali Skály ČR. Za statisíce korun českých ročně ... s výsledkem lehce nepřesvědčivým, ale to nechám na jiných, to je jen můj názor řadového člena ČHS.

Reaguj
Rozhazování peněz
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Desítky podvedených zájemců o cesty do Mexika zůstaly po Lucii Sálové. Provozovala cestovní kancelář Mexico na míru, která slibovala zájezy podle individuálních přání.... celý článek

Směnárna kryptoměn: Jak vybrat tu pravou?

Orel, liška a káně uhynuli na nervový jed karbofuran

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Směnárna kryptoměn: Jak vybrat tu pravou?

Směnárna kryptoměn: Jak vybrat tu pravou?

Svět kryptoměn se neustále rozrůstá a stává se stále dostupnějším pro širokou veřejnost. Od Bitcoinu po Ethereum a tisíce dalších altcoinů, digitální měny lákají svou decentralizovanou povahou a potenciálem pro rychlý růst. Pokud
Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Mexico na míru - další podvodná cestovní kancelář

Desítky podvedených zájemců o cesty do Mexika zůstaly po Lucii Sálové. Provozovala cestovní kancelář Mexico na míru, která slibovala zájezy podle individuálních přání.
Orel, liška a káně uhynuli na nervový jed karbofuran

Orel, liška a káně uhynuli na nervový jed karbofuran

Orel mořský, liška a káně byli otráveni karbofuranem v Klučenicích nedaleko Příbrami. Tento jed je už drahná léta zakázaný.
Digitální motor pokroku: Proč technologie skutečně mění svět

Digitální motor pokroku: Proč technologie skutečně mění svět

Technologie už není jen věc z laboratoře nebo sci-fi filmu. Stala se součástí každodenního života. Ráno si odemykáme telefonem byt, přes den pracujeme s cloudovými aplikacemi a večer zkoušíme nové gadgety.
Turismus si konečně všiml: dámské jízdy, víkendy s dcerou i ženské sólo výlety

Turismus si konečně všiml: dámské jízdy, víkendy s dcerou i ženské sólo výlety

Ať už samy, s dcerou nebo v partě kamarádek, ženy dnes patří mezi tahounky cestovního ruchu. Tvoří více než 64 % světových cestovatelů a stojí za 82 % všech cestovatelských rozhodnutí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Buskers fest České Budějovice 17.-21.6. Umění v ulicích 17.6.
EurAsia Rail - veletrh Turecko, Istanbul 18.-20.6. Železnice 18.6.
Outdoor Retailer - veletrh USA, Salt Lake City 18.-20.6. 18.6.
Slavnosti pětilisté růže Český Krumlov 20.-22.6. 20.6.
Peakfest Jizerka 20.-22.6. 20.6.
Slunovrat Valtice, podzemí 20.6.
Wallz - streetart Plzeň, Depo2015 21.-27.6. 21.6.
Letní slunovrat Česko 21.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 25.-29.6. Cyklistika 25.6.
Wellnesstourism - veletrh Japonsko, Tokio 25.-27.6. 25.6.

Diskuse

Inu - to je jednoduché Horydoly, 17.6.2025 11:50, 2 příspěvky
Inu Honza, 17.6.2025 11:42, 2 příspěvky
Inu Honza, 17.6.2025 11:37, 1 příspěvek
Meditace Andreas, 17.6.2025 9:25, 1 příspěvek
V nejhorsím na odreniny Bretislav Polák, 16.6.2025 10:44, 14 příspěvků
Paráda Šlojíř, 15.6.2025 9:59, 1 příspěvek
Bitcoinová kauza??? Kuba Turek, 15.6.2025 1:34, 15 příspěvků
Bitcoinová kauza??? Honza, 14.6.2025 9:14, 15 příspěvků
Mládí je fuč Krušnohor také, 12.6.2025 10:37, 3 příspěvky
Lyzaky zimni, letni vylet... Antonin, 12.6.2025 9:51, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Sportovní prádlo Horydoly , 13.6.2025 16:44
Přípravy vrcholí Horydoly , 13.6.2025 14:01
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly Open, 12.6.2025 10:54
Re: Střední Čechy turisti... Horydoly Open, 12.6.2025 10:51
Fitness Horydoly Open, 12.6.2025 10:49
Jižní Čechy lákají na TOP... Horydoly Open, 12.6.2025 10:43
VERTICAL PRO Horydoly , 8.6.2025 22:05
Planetárium Praha znovu o... Horydoly , 6.6.2025 18:33