Špinavý sponzoring v lezení

Špinavý sponzoring v lezení
Libor Hroza starší ve svém lezeckém centru v Holešovicích.
Autor snímku Ondřej Turek
SDÍLEJ:

Česká lezecká reprezentace leze na světových pohárech povinně v tričkách s logem firmy Ocún. Značka přitom zaplatila jen výrobu trik. Nic víc! Do lezení netečou žádné peníze ze sponzorské smlouvy.

Jak na to

Výrobcem horolezeckých značek Ocún a Rock Pillars je firma RP Komponent z Bělé pod Bezdězem.

Mistr světa a vítěz světového poháru Tomáš Mrázek a všichni ostatní reprezentanti a reprezentantky nedostávají z tohoto kontraktu nic. Ocún dokonce neplatí ani rozvoj mládežnického sportu v Českém horolezeckém svazu.

Přitom reálná hodnota, kterou by měl Český horolezecký svaz za logo na reprezentačním oblečení chtít, se pohybuje ve statisících korun.

Pokus o podvůdek

Můj syn Libor závodil na světovém poháru v Jekatěrinburgu a udělal malý podvůdek. Nalepil si na oficiální triko logo Mammuta. Věděl, že se to nesmí. Pořadatelé ho mohli přesně podle pravidel vyloučit ze závodů.

Udělal to, protože se chtěl naivně zavděčit svému sponzorovi Láďovi Maškovi ze středoevropského zastoupení Mammutu. Jenže díky tomu se ukázalo, jaká špína je zažraná ve sponzoringu české lezecké reprezentace.

Pořadatelé světového poháru nechali Libora naštěstí lézt, ale po skončení závodu se na něho obořil trenér dětské i dospělé reprezentace Dan Kadlec a Helena Lipenská, družka našeho mistra světa Tomáše Mrázka a zároveň manažerka české reprezentace.

Ocún platí jen někomu

Že prý ho potrestají odejmutím cestovného. Helena se při tom uřekla, že nejde o světový pohár, ale o sponzora reprezentace. Později jsem se proto pozeptal, jak je to s Ocúnem, jehož logo nosí povinně na prsou všichni čeští reprezentanti.

Věděl jsem, že v Českém horolezeckém svazu není mnoho věcí v pořádku, ale tohle zjištění mě překvapilo. Ocún dodal pouze trička! Za své logo nic nezaplatil! Reprezentace na světovém podniku ho tedy stála jen pár stovek korun a svaz ani závodníci z toho neměli nic!

Zároveň je ovšem Ocún osobním sponzorem několika závodníků, například Silvie Rajfové a zmiňovaných Tomáše Mrázka a Heleny Lipenské. Tam zřejmě peníze opravdu tečou.

Určitě by ale měly téct především do reprezentace a do výchovy dětí. (Aby bylo jasno, tak mého syna už mezi děti dávno nepočítám.)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Jooo trika
.... jsme si tudlecto v oddile taky nechali delat, hezky, cerny, s potiskem, takovejch osmdesat nebo sto kousku celkem. A nebylo to par korun. Ono to spis bylo tak stopade za triko, dohromady asi 15 tisicovek. Kupodivu nas nikdo nenutil zaplatit za trika a jeste mit na zadech logo Azuritu.
 • Autor Radek J.
 • Datum a čas 19.9.2006 11:54
Reaguj
Vlaštovičky
No fajn vy dva jste se našli.Ted už jen aby na ČHS ta nabídka přišla oficiálně.Mám pocit,že tam jedna nula schází.
 • Autor Jura Čermák
 • Datum a čas 7.9.2006 19:33
Reaguj
Re: Nabízím o deset tisíc víc :-)
Super!!! A máme tady první vlaštovku!Myslím, že tohle je ta správná cesta jak pomoci naší repre k vítězství! A výkonému výboru Čhs k infarktu! Kubo jdi do toho!!
 • Autor Libor Hroza rebel
 • Datum a čas 5.9.2006 08:15
Reaguj
Nabízím o deset tisíc víc :-)
Nechtěla by repre lézt příští rok v trikách Horydoly? Přihodíme k tomu třeba ještě 10 000 Kč :-)
Reaguj
Stačilo na stránky Čhs napsat, že se hledá sponzor pro repre! Ale asi to bylo moc těžké, takže jednoduší bylo přijmout tohle řešení! Nebo ty si doopravdy myslíš, že je to tak správně?
 • Autor Libor Hroza rebel
 • Datum a čas 4.9.2006 23:52
Reaguj
:) Dostali trika a potisk trik. To není pár korun. S boulderovkou jsem tě vůbec nepochopil to sou nějaký hrušky a švestky, ne :) Na trika už nic moc nedotiskneš. Na stěnu můžeš vymalovávat do alelůja. Kdo chce se stát partnerem ČHS a tudíž repre musí seriozně jednat s kompetentní osobou. Pokud tak někdo neučiní a nedohodne si VČAS podmínky jeho smůla a nemůže pak někde křičet, že tamti za to zaplatili málo. Ocuni si dohodli prima podmínky a ČHS to umožnilo - nebyl nikdo jiný kdo by to udělal :) není nikdo kdo by profesionálně sháněl peníze či věcné dary. Je to jednoduchý. Možná je to málo, ale nikdo víc nenabídl a alespoň repre trochu vypadá. Nechápu ten křičící článek, že se prodalo něco co asi má hodnotu mnohem větší? Mě to přijde k smíchu. Na příští rok včas dohodni Mammuta a všichni budou spokojení. Na horybludyrádobyinfo končím diskusi. Někdy někde ahoj a klidnou sílu :)
 • Autor Oliváč
 • Datum a čas 4.9.2006 19:12
Reaguj
Kalíš vodu...
Oliváči kalíš vodu! To, že udělal chybu Libor je jasné, ale diskuze je tu o tom, že Čhs nedostal nic víc než trika! A ti Frantíci? Pochybuji, že dostali taky jen trika!Asi takhle, pro pochopení! Dodám ti barvu na natření tvé nové bouldrovky a zato si tam namaluji svou reklamu. A jiné reklamy tam nebudeš smět dát! Bereš to? To myslím vážně!Nebo si vážně myslíš , že reklamní plocha tvé bouldrovky má cenu jen barvy?
 • Autor Libor Hroza rebel
 • Datum a čas 4.9.2006 09:07
Reaguj
he he he :) napsal jsem že mají šanci další závodníci a myslel jsem sponzoři :)
 • Autor Oliváč
 • Datum a čas 3.9.2006 22:56
Reaguj
No čučím co se to tu rozjelo zase za hnůj :) Co si svaz dohodl to má a NIKDO nemá právo do toho kecat pokud nepřijde někdo s konkrétní a jasnou nabídkou! Tak jak napsal Jura Čermák - příští rok mají další závodníci šanci. Repre dostala dresy a ty je povinna nosit ať si o tom kdo chce co chce myslí. To je prostě fakt a komu se to nelíbí ať si uvědomí ce se stalo Alexi CHabotovi. Pro jisotu, kdo tohoto lezce nezná, tak jenom osvětlím, že týpek je několikanásobný vítěz SP a jeden z největších lezeckých závodních talentů vůbec. A co že se mu to stalo? Nesouhlasí se sponzorem, který je uveden na dresech repre Francie a světe div se! Má zákaz od francouzského svazu závodit. I přesto, že je jedním z hlavních adeptů na první místo v kterémkoliv závodě v obtížnosti. Je to fér? Je to tvrdé dodržování pravidel. Libor jasně porušil pravidla. Ale v čechách se prostě radši začnou hledat důvody proč se tak či tak stalo a nestalo :) Je to k smíchu...:)
 • Autor Oliváč
 • Datum a čas 3.9.2006 22:56
Reaguj
Sponzoři
Nerad bych se dostal do diskuse jednomu ano druhému ne.Tenhle příspěvek informuje jen z pohledu Mamuta-Libora. Sehnat trička\\to není pár stovek\\ale hodně práce a peněz.Ani dospělým ani mládeži nebyla dána lepší nabídka než od Ocůnu.Šanci má každý sponzor\\včetně Mamuta\\.V příštím roce se těším na ty statisíce.Zatím naše repre nemá ani to stejné oblečení jako ostatní účastníci EYP,SP.
 • Autor Jura Čermák
 • Datum a čas 29.8.2006 18:44
Reaguj
Celkem 22 příspěvků v diskuzi


Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

Ralsko AKTUÁLNĚ 2022

ŠIROKÝ KÁMEN Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?... celý článek

Batohy: kolik jich potřebujete?

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

15. června slaví katolická církev svátek ochránce horolezců, lyžařů a obyvatel Alp. Svatý Bernard de Menthone, též zvaný Svatý Bernard z Aosty či Svatý Bernard z Mont-Joux se angažoval v christianizaci zapadlých alpských údolí. Jeho
Catching the Train v Řeži. Pěkná čtyřka na rozlezení nebo dolezení

Catching the Train v Řeži. Pěkná čtyřka na rozlezení nebo dolezení

CLIMBING GUIDE Řež na Vltavě pod Prahou platí za baštu tradičního horolezectví ve středních Čechách. V posledních letech přibývají sektory pro sportovní lezení. Vylezli jsme skalní pilířek nad železniční stanicí, kterým
Slepucha - skála pro nenapravitelné romantiky

Slepucha - skála pro nenapravitelné romantiky

CLIMBING GUIDE Začátek brdských Hřebenů je komplikovaný pro turisty, cyklisty, geology a také horolezce. Než se zvedne pořádný žulový hřeben, nad Prahou se objeví bachratý Cukrák, následuje několik hlubokých údolí, chaotické
Deset omylů českých turistů

Deset omylů českých turistů

AKTUALIZACE Cepíny? Nejsou potřeba! Bodře vykřikovala banda Moraváků, kterou jsme potkali na Hallstattském ledovci, jak míří k Dachsteinu. Chvilku před nimi překonalo sedélko Steinerscharte dvanáct postarších Rakušanů. Všichni navázaní jen na
Batohy: kolik jich potřebujete?

Batohy: kolik jich potřebujete?

Každý z nás potřebuje několik batohů. Nejméně jeden městský batůžek, druhý sportovní batoh podle svého zaměření a třetí velký batoh na cestování.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vtáčnik - začátek lezení   Povolení lezení 1.7.-31.1. 1.7.
Svatý Jan - povolené lezení Křížová stěna Povolené lezení 1.7.-31.12. 1.7.
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Olympijský šplh Libčice nad Vltavou, koupaliště 20.8.
Šplh na laně Liberec, Šutr 3.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
Písecký šplhavec Písek, Sokolovna Olympijský šplh 15.10.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 20.-23.10. 20.10.

Diskuse

Potřebuješ půjčku? Petr Buzek, 28.6.2022 11:50, 1 příspěvek
Obnovené rybníky na koupání Šlojíř, 28.6.2022 11:15, 2 příspěvky
pp široký kámen Lukas B., 28.6.2022 10:33, 2 příspěvky
Botič Novinář, 27.6.2022 11:48, 1 příspěvek
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 23.6.2022 10:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 23.6.2022 0:23, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 22.6.2022 19:11, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 22.6.2022 19:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Lukáš, 22.6.2022 12:25, 6 příspěvků
Autoři vlasta, 21.6.2022 11:00, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48