Turistka spadla z Roháčů

Turistka spadla z Roháčů
Turistka se zřítila z hřebene Plačlivo - Ostrý Roháč do Jamnické doliny a zabila se.
Autor snímku HZS - Pavol Gavlák
SDÍLEJ:

ČERNÁ VDOVA Na exponovaném skalnatém hřebenu v Roháčích se zabila česká turistka. Čtyřiašedesátiletá žena přecházela mezi vrcholy Ostrý Roháč a Plačlivo. Ráno pršelo a silně foukalo, během dne se udělalo dusno. Na cestě roztávaly zbytky sněhu.

Česká turistka se na exponovaném hřebeni neudržela a spadla do hloubky 150 metrů směrem do Jamnické doliny. Během pádu narážela na skalnaté i travnaté police.

Turistka se zřítila z hřebene Plačlivo - Ostrý Roháč do Jamnické doliny a zabila se.

Neštěstí se stalo 7. července. Na téměř stejném místě a zcela stejným způsobem se zabil slovenský turista 1. června letošního roku.

"Po hrebenoch korzovali davy ludi, lebo okrem mokreho povrchu terenu po predchazajucich dazdoch boli uplne normalne, dobre podmienky. Navyse sa uraz stal v tom najlahsom moznom mieste na trase prechodu z Placliveho na Ostry Rohac," upřesňuje situaci místní strážce přírody Pavol Gavlák v diskusi u tohoto článku.

Horydoly.czZÁPADNÉ TATRY: Roháče, Liptovské hole a Červené vrchy

Horydoly.cz Černá vdova 2011 na HORYDOLY

Spadl z Mont Blanku
Zabil se ve Wilder Kaiser
Slovenský senior zemřel při turistice
Polský horolezec se zřítil ve Vysokých Tatrách
Zkušená kajakářka se utopila na Lieser
Jez Řepčín na řece Moravě zase zabíjel
Smrt ve Studeném potoce
Turista se zabil na Roháči
Pád z Grandess Jorasses
Ledolezec spadl v Malé Fatře
Českého snowboardistu zasypala lavina v Gruzii
Polská lyžařska zemřela v Lomnici
Maďarské horolezce vzala lavina z Lomnického štítu
Český horolezec zemřel na Aconcagua
Dívka na lyžích se zabila v lese
Snowboardista se zabil na Neklidu
Vodák se utopil na Bystřici
Bruslař se utopil pod Vyšehradem

Černá vdova 2010
Černá vdova 2009
Černá vdova 2008
Černá vdova 2007

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Vážení čtenáři,
Boudová krade fotky :)
  • Autor Pišišvor
  • Datum a čas 21.7.2011 22:51
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
Jenže pokud si pan G nepřeje uveřejnění své fotky, tak jí nesmí dávat na veřejně přístupný veb H.S. A z vebu H.S. si každý může použít co chce, protože je to veřejná instituce.
  • Autor pozorovatel
  • Datum a čas 21.7.2011 15:50
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
nejsem slepej a tu přiblblou diskusi jsem četl a je mi u p...., kde jsou ty fotky fyzicky uloženy. Podstatný je, že se tady furt zobrazují, i když si to autor výslovně nepřeje. Jestli Turkovi tak moc záleží na informování o události, u které nebyl, ať použije odkaz bez zobrazení a každý se může podívat na web HS, když bude chtít. Jenže on nechce ustoupit a provokuje, protože dobře ví, že se s ním nikdo soudit nebude a jen bezmocně zanadává, ani nehrozí, že by mu pan G. dojel osobně ze Slovenska nakopat p...., ač by si to Turek zasloužil.
  • Autor Fferda
  • Datum a čas 21.7.2011 13:51
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
O použití fotky mluv až budeš vědět o čem
  • Autor IT
  • Datum a čas 21.7.2011 10:15
Reaguj
Re: Re: Re: Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
Neslušný je ten, kdo použije cizí fotku bez toho, aby zvedl pihel a zeptal, jestli může, pak místo aby rovnou řekl sorry error, kroutí se jak had. Kapišto? O jemné literární licenci ani nemluvím, na to už jsem zvyklý. Asi tak to vidím.
  • Autor Fferda
  • Datum a čas 21.7.2011 07:58
Reaguj
Re: Re: Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
A slušný člověk je v této diskusi teda kdo? Předpokládám, že ten, kdo nesouhlasí s K.T. a je na Vaší straně. A ten kdo je na straně K.T. je co - neslušný člověk ?
  • Autor Tom
  • Datum a čas 20.7.2011 15:36
Reaguj
Re: Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
Moje poďakovanie patrí samozrejme aj Právnikovi a vôbec všetkým slušným ľuďom, ktorí sa zapojili do tejto diskusie.
  • Autor P.G.
  • Datum a čas 20.7.2011 14:46
Reaguj
Poďakovanie ďalšiemu slušnému človeku
Ďakujem pani Boudovej.
  • Autor P.G.
  • Datum a čas 20.7.2011 07:33
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Re: Vážení čtenáři,
Díky za názor!
Reaguj
Re: Re: Re: Re: Vážení čtenáři,
Opět jsem na chvilku nakoukla - pane Turku, jasné uvádění autora je to, co je u fotky nyní, nikoli to, jak byla prezentována před tím. A samozřejmě to stejně neřeší situaci, kdy si autor výslovně nepřeje, aby jeho fotografie sloužila jako ikona (byť 500 pixlová) pro odkaz. Proklik a odkud se natáhne do prohlížeče obrázek není v tomto ohledu podstatný. Možná to osvětlí, co napíšu pánovi se zkratkou IT - nelze směšovat pravidla pro umisťování nahrávek na YouTube a otázku uplatnění autorského práva k této fotografii. I když, použiji-li ten obrázek jako příklad, na něm je jednoznačně a okamžitě poznat zdroj, je tam nápis YouTube a server ve svých podmínkách řeší na mnoha stranách otázku práv. Kdyby to bylo tak jednoduché, pak pro piráty bude nejlepší umístit web s kradeným obsahem někam do státu, jehož legislativa to umožňuje, a na webu provozovaném v Česku nebo jiné zemi, která ochraňuje autory, může mít jen "odkazy" a hájit se tím, přece umožnit prokliknutí jinam není trestné. Jenže ono to tak jednoduché není. Není to tak dávno, co jsem pomáhala urovant spor mezi významnou americkou institucí a provozovatelem jednoho nejmenovaného webu o něco podobného, jako v případě fotografie pana Gavláka. Myslím, že provozovatel webu byl nakonec velmi rád, že byla druhá strana ochotna se dohodnout smírně, tedy po uveřejnění omluvy a označení fotografií, o které šlo. Ne vždy ale ochota k dohodě, proto vždy doporučuji opatrný přístup. Je mi líto, loučím se, už nemám čas sem nahlížet. Mějte se!
  • Autor Boudová
  • Datum a čas 19.7.2011 18:23
Reaguj
Celkem 100 příspěvků v diskuzi


Na Mont Blanc zahynul horský vůdce s klientem

Na Mont Blanc zahynul horský vůdce s klientem

Kamenná lavina zasáhla dva české horolezce vedené českým horským vůdcem během výstupu na Mont Blanc.... celý článek

Smrtelný pád z hřebene Sokolie v Malé Fatře

Český horolezec zahynul na Lyskammu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

4 lidé se utopili o víkendu: Hracholusky, Rožínka, Slapy, Milada

4 lidé se utopili o víkendu: Hracholusky, Rožínka, Slapy, Milada

ČERNÁ VDOVA Čtyři muži přišli o život během víkendového koupání na přírodních koupalištích.
Sestup z Wiesbachhornu nepřežil český horolezec

Sestup z Wiesbachhornu nepřežil český horolezec

ČERNÁ VDOVA Český mladý horolezec přišel o život během sestupu z alpské třítisícovky Wiesbachhorn v pohoří Hohe Tauern.
Čtyři mrtví jachtaři po srážce s trajektem u chorvatského ostrova Brač

Čtyři mrtví jachtaři po srážce s trajektem u chorvatského ostrova Brač

ČERNÁ VDOVA Čtyři čeští jachtaři zemřeli při srážce s velkou osobní lodí a další čtyři vyvázli jen se zraněními. Chorvatský katamaran Krilo Eclipse se srazil s plachetnicí Benetau Oceanis pro 8 až 14 lidí pronajímanou
V Oravských Beskydech zkolaboval polský turista

V Oravských Beskydech zkolaboval polský turista

ČERNÁ VDOVA Na vrchu Pilsko v Oravských Beskydech zkolaboval polský turista. Přes poskytnutou první pomoc zemřel. Ačkoliv se tragédie odehrála na slovenském území, zasahovala při tom polská horská služba GOPR.
Hasič se při tréninku utopil na vodáckém kanále v Českých Budějovicích

Hasič se při tréninku utopil na vodáckém kanále v Českých Budějovicích

ČERNÁ VDOVA Hasič zahynul při tréninku záchrany z divoké vody ve vodáckém kanálu Lídy Polesné v Českém Vrbném u Českých Budějovic.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 20.-25.8. 20.8.
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 27.-30.8. 27.8.
IBF - veletrh Itálie, Misano 4.-6.9. 4.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 11.-16.9. 11.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 18.-20.9. 18.9.
COITM Čína, Peking 14.-16.10. veletrh cestovního ruchu 14.10.
EICMA - veletrh Itálie, Miláno 5.-8.11. Cyklistika a motocykly 5.11.
Czechbus - veletrh Praha, Letňany 24.-26.11. 24.11.
Boot - veletrh Německo, Berlín 26.-29.11. Lodě 26.11.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 4.-20.12. 4.12.

Diskuse

mexican pharmacies Stevenlialp, 19.7.2026 21:22, 164 příspěvků
solutions discrГЁtes pour... JamesGinna, 19.7.2026 21:16, 144 příspěvků
the purple pharmacy mexico Stevenlialp, 19.7.2026 21:09, 144 příspěvků
Meilleur Viagra sans ordo... Raymondcok, 19.7.2026 21:06, 27 příspěvků
Gichardpow Timsothyenush, 19.7.2026 20:56, 9 příspěvků
Viagra homme sans prescri... EdwardNax, 19.7.2026 20:32, 144 příspěvků
Assistance Publique - HГґ... Richardsut, 19.7.2026 20:24, 144 příspěvků
Kareemynmjdddd dobecet327 dobecet327, 19.7.2026 20:18, 1 příspěvek
Kareemynmjdd dobecet327 dobecet327, 19.7.2026 20:18, 1 příspěvek
phentermine in mexico pha... WilliamJek, 19.7.2026 19:55, 81 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Jak se pohodlně orien... alexbof alexbof, 16.7.2026 15:52
Jak se pohodlně orientova... verlot1 verlot1, 16.7.2026 15:50
Triatlon Holten Horydoly , 5.7.2026 0:23
Re: Důvěra ve odborníka verlot1 verlot1, 3.7.2026 16:01
Slunečný svah ve Špindler... kiheto6821 kiheto6821, 24.6.2026 15:35
V Thermalu bude v rámci K... Horydoly , 23.6.2026 12:35
Karlovarský filmový festi... Horydoly , 23.6.2026 12:29
Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49