Zákaz lezení na Klíči

Zákaz lezení na Klíči
SDÍLEJ:
Na Klíči v Lužických horách se až dosud lezly ledy a mixy. Ode dneška to zakázali zelení byrokraté.

"Horolezecká činnost nebude nadále povolována a pro PR Klíč platí celoroční zákaz horolezecké činnosti," píše Českému horolezeckému svazu šéf chráněné krajinné oblasti Lužické hory Tomáš Besta.

Prostě se nám to nelíbí

Prvním důvodem má být snaha o ochranu hvězdnice alpské a kapradinky skalní, které rostou na kamenném moři pod ledopády. Druhým důvodem jsou prý stížnosti ze strany veřejnosti na snížení estetické hodnoty ledopádů, když se po nich leze.

V Lužických horách zůstává nadále povolené lezení na Břidličném vrchu.

Plošný zákaz ledového lezení platí také v Krkonoších.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Re: Re: Hodnocení pana Turka
M.Bratinko, díky za pár vulgarit na moji adresu. Nemohl bys mi je ovšem trochu osvětlit, nevím co konkrétně Tě tak popudilo: 1) proč byl tento článek debilní kravina? 2) proč jsem debilní novinář? 3) co se Ti nezdá na označení zelený byrokrat? A ještě poznámka: já se neschovávám za novinářskou legitimaci z prostého důvodu - žádnou nevlastním. Na rozdíl od Tebe na sebe vždy uvádím mail a na odkazu na spodním okraji kterékoliv stránky Horydoly.cz si můžeš prohlédnout i moji fotografii.
Reaguj
Děte si do města vodkud ste
A co takhle kdyby se ti lezci soustředili na nějaký věžák! Že by škodili taky někomu jinýmu! A běda kdyby se někdo ozval!
  • Autor amaty
  • Datum a čas 4.2.2006 11:51
Reaguj
Re: Re: Hodnocení pana Turka
Drahý pane Turku, tohle nebyla obyčejná zpráva, tohle byla obyčejná debilní kravina debilního novináře, kteří se schovávají v teple kanceláře u písídla a kteří se schovávají za novinářskou legitimaci jako kdysi partajníci za červenou knížku. Nejste nic jiného a chováte se stejně arogantně jako ti červenoknížníci.Pokud vy nazýváte někoho zeleným byrokratem, jen rot, že Vám něco nepovolí, protože je to v jeho zákonné možnosti, tak já vás nazývám novinářským patlalem.A protopže takovýchto patlalů je v republice hodně, půjde to s ní velmi rychle z kopce.M.BratinkaPS.: Ochrana přírody má ze zákona povinnost chránit přírodu a nezajímat se o nic co je mimo. Takže díky debilním takysnouborďákům si zachvíli v krkonoších nezalyžuji. Děláte si problémy jen sami a díky vám je mají jiní.
  • Autor m.bratinka
  • Datum a čas 4.2.2006 01:09
Reaguj
Re: Re: Hodnocení pana Turka
ale starej širle, tady je spousta zajímavých věcí a proto by byla škoda sem nechodit. třeba info o lavině v beskydech bylo zajímavé a k věci, připomínky byly vesměs relevantní. cením si informací, které jsou jasné, přesné a neutrální. a to informace pana turka bohužel nejsou až příliš často. publikovat odpověď dr. vaňka na otázku, proč se nesmí ledolézt v labáku ve stejném rámečku s doporučenou výbavou na ledolezení v labáku je přinejmenším sprosťárna. na to nemusím být ochranář, abych k tomuto závěru došel. domnívám se, že kdyby kuba měl neutrální články, tak se ve fóru už debata rozproudí z obou stran. tvůj citát sv. matouše se sem vyloženě hodí, jen pan turek je ten, kdo soudil první.
Reaguj
Re: Hodnocení pana Turka
To Ranger & Happy: Jakým soudem soudíte, tím budete i souzeni (Sv. Matouš). Přeloženo do současné češtiny: Lidi, to vám opravdu přijde normální, furt se trefovat do Jakuba Turka? Takhle z toho jako ten slušnej vychází on, a jako sprosťáci vy! Tak ten Turkův web nenavštěvujte!S přáním větší tolerance V. Š.
Reaguj
Re: jak to bylo doopravdy?
Milá Šťastná neznámá! Můj emotivní štěk není nic moc jiného, než přepis oficiálního stanoviska zaslaného SCHKO na ČHS. Jeho úplné znění je od okamžiku uveřejnění článku dostupné z rubriky Užitečné odkazy na této stránce.
Reaguj
jak to bylo doopravdy?
Ja bych zde spis chtela videt jak vypadaly puvodni materialy, ze kterych p. Turek napsal ten svuj emotivni stek! Po zkusenostech z tohoto servru jiz nastesti vetsina rozumnych lidi vidi, ze se se prezvejkanym informacim pana Turka verit neda!!!!
  • Autor Happy
  • Datum a čas 1.2.2006 13:35
Reaguj
Re: Hodnocení pana Turka
Drahý strážče ochrany přírody, tohle byla obyčejná zpráva, že se nesmí lézt na Klíči. 1) Nikde jsem v ní nenaváděl k porušení tohoto zákazu. 2) Zelení byrokraté je neutrální pojem označující úředníky pracující v oboru životního prostředí a ochrany přírody. 3) Odznak, průkaz a mapu strážce jsem odevzdal správě CHKO Český kras poté, co její tehdejší šéf řekl, že ochranáři tu nejsou od toho, aby regulovali a případně usnadňovali pohyb lidí v přírodě, ale aby jim ho zakazovali a znesnadňovali. (Konkrétně šlo o můj návrh, že by se mohla obnovit turistická značka okolo Malé Ameriky, která by svedla výletníky a trampy bloudící po národní přírodní rezervaci, vyhradila by se místa pro trampské táboření a oddělily by se cesty pro tehdy začínající boom horských kol. Následující vedení asi deset let poté značku zavedlo a je velmi oblíbená, pěší mají stále problémy s cyklisty a táboří se pořád načerno.)
Reaguj
Hodnocení pana Turka
kubo, nezlob se na mě ale ty jsi prostě tupec a hulvát. v jedné větě na tvém, díky tobě pochybném serveru říkáš, že se něco na horách nesmí a v druhé větě radíš, jak to udělat. pitomec jako jsi ty si ani nedokáže sehnat podklady a nemá hlavu na to, aby se zamyslel, zda nepíše náhodou hovadiny. dokážeš aspoň souhlasit s tím, že je něco zákon nebo vyhláška, tak by se to mělo dodržovat ??? že není rozdíl mezi trestním zákonem a zákonem o ochraně přírody a krajiny ??? že v obci taky nemůžeš valit 150 km za hodinu ??? dodržovat musíme oba i když bych díky tvým demagogickým postojům ten trestní někdy rád překročil, bo děláš z lidí "zelenejch" i "nezelenej" blbce. ale k věci. velkoplošná chráněná území se primárně vyhlašují už přes 100 let z důvodů ochrany přírody. nikoli proto, aby měli lidi kde blbnout na kolech, ledech, padáčkách atd. naše zemička je holt maličká a tak to málo musíme chránit. je-li v dolomitech 100 žlabů šikovných na freeride a z nich je 5 přírodozpytně zajímavých, tak se jich všech 5 zavře a jezdí se ve zbylých 95. v krkonoších je 5 žlabů, všechny jsou bezva na freeride a všechny jsou ochranářsky cenné. co asi tak lze dělat ???? chápeš, že nejsi středem vesmíru a není tady všechno jenom pro tebe ??? když se ti něco nelíbí, nazveš ochranáře zeleným byrokratem a tváříš se, že jsi to vyřešil. houby. 60 % zákazů (resp. není vydán souhlas) v oboru ochrany přírody je díky lidem jako jsi ty.domnívám se, že si možná byl dobrovolec na schkoč.kras, myslím, že tě vyhodili a nikoli, že jsi sám odešel. tvoje názory to naznačují.
Reaguj
Dnes ledy, zítra sněhy
Speje to, tipuji, k situaci, kdy bude k volnemupohybu terenem na lyzich casem potrebne povoleni urednika, jinak bude zakazano. (Nebo uz mozna vlastne je ?) Esteticke pusobeni zasnezene krajiny neponicene lyzarskymi stopami ;-) Zda se, ze nejen nedisciplinovani navstevnici, ale lide obecne prekazeji utesenemu rozvoji CHKO
  • Autor M.Z.
  • Datum a čas 31.1.2006 17:39
Reaguj
Celkem 20 příspěvků v diskuzi


registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2024

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2024

ČERVENÝ ŽLAB Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Švýcarský alpský klub měl finančně úspěšný rok 2023

Švýcarský alpský klub měl finančně úspěšný rok 2023

Schweizer Alpen-Club (SAC) zaznamenal v roce 2023 velký hospodářský úspěch.
Němci prohlásili pískovcové lezení za své kulturní dědictví

Němci prohlásili pískovcové lezení za své kulturní dědictví

Němci nominovali do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO horolezectví v Saském Švýcarsku. Jedná se o tradiční lezení na pískovcích, které dalo světu vybroušenu lezeckou techniku, striktní ochranu skal, první horolezecká pravidla a také
Alter Weg na Herkulesstein - krásně ukrytá dvojka na významnou věž v Bielatalu

Alter Weg na Herkulesstein - krásně ukrytá dvojka na významnou věž v Bielatalu

CLIMBING GUIDE Na pískovcové skály vede jen málo lehkých, bezpečných a hezkých výstupů. Horolezci jsou za každou takovou cestu vděční. V Bielatal kousek za německou hranicí, se jedna taková skrývá uvnitř obrovského
Kněžívka, lezecká skalka u letiště Václava Havla

Kněžívka, lezecká skalka u letiště Václava Havla

CLIMBING GUIDE Letošní skalkařskou sezonu jsme zahájili 17. března na Kněžívce u pražského Letiště. Loňskou jsme ukončili 27. prosince na nedaleké Dynamitce na břehu Vltavy. Obě patří do seriálu Kick&Climb - přijedeme na koloběžkách, vylezeme

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 11.-14.4. 11.4.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 11.-14.4. 11.4.
Ladakh - diashow Praha, Klub cestovatelů Přednáší Jan Netrval 15.4. 18:30
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 17.-21.4. Turismus a karavaning 17.4.
Tourbusiness - veletrh Bělorusko, Minsk 18.-20.4. 18.4.
Speleoforum Sloup 19.-21.4. 19.4.
Padání - bouldering Žihle 26.-28.4. 26.4.
Valné zhromaždenie JAMES Žilina, Dom techniky   27.4.
Spezi - veletrh Německo, Lauchringen 27.-28.4. Alternativní cyklistika 27.4.
Lodě na Labi Nymburk 29.4.-8.5. 29.4.

Diskuse

není to blbost? Skiák, 12.4.2024 23:31, 1 příspěvek
INU Honza, 11.4.2024 15:09, 1 příspěvek
Jednoduchá matematika . . . Honza, 11.4.2024 15:06, 15 příspěvků
Jednoduchá matematika . . . michael Beranek, 11.4.2024 10:38, 15 příspěvků
INU Honza, 9.4.2024 8:51, 15 příspěvků
Zimní cesta Tom, 8.4.2024 5:17, 1 příspěvek
INU Honza, 7.4.2024 20:10, 1 příspěvek
ekologické dálnice Co to je za nápad?, 6.4.2024 12:22, 4 příspěvky
ekologické dálnice Honza, 6.4.2024 10:36, 4 příspěvky
ekologické dálnice Novinář, 5.4.2024 13:11, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23
Re: Praha Kuba Turek, 8.4.2024 18:13
Re: Praha Horydoly Open, 8.4.2024 18:09
Re: Divoká Šárka Kuba Turek, 6.4.2024 19:21