Kempinkový set Stanley Adventure Series – Camp Cook & Cup Set

Kempinkový set Stanley Adventure Series – Camp Cook & Cup Set
Hrnec s původním obalem.
Autor snímku René Kujan
SDÍLEJ:

Kempinkový set na vaření. V dnešní záplavě všelijakých outdoorových ešusů, hrnků, hrnců, pánví a pokliček by se jeden úplně ztratil. Třeba už jen ty materiály, ze kterých jsou dnes všechny ty nepostradatelné věcičky vyráběny. Vybrat aluminium, ocel, měď, plast, smalt, titan, nebo jejich kombinaci? Tradicionalisté při svých toulkách lesy a luhy dávají po dlouhá léta přednost hliníku. Hlavně kvůli jeho nízké hmotnosti. Umírnění tradicionalisté mají rádi nerezovou ocel a u toho asi i zůstane. Minimálně do doby, než vážení páni vědátoři dospějí k jednoznačnému stanovisku vztahu používání hliníkového nádobí a Alzheimerovy choroby nebo nezastupitelného místa plastů v kuchyni a následného zvýšení výskytu rakoviny.

Kempinkový set Stanley Adventure Series – Camp Cook & Cup Set
Vařič i s plynovou kartuší se pohodlně vejdou do hrnce.
Autor snímku René Kujan

Jára Cimrman se prostě jednou výjimečně mýlil. Budoucnost nepatří aluminiu. Možná nerezu? To ukáže až čas a zkušenosti. Nicméně pojďme se zatím podívat, jak se vaří s tímto nerezovým hrnkem nezvyklého tvaru. Pokud zrovna nepatříte mezi náruživé militaristy, takže nevlastníte a vlastně ani nechcete vlastnit US čutoru s nerezovým pítkem, a přesto toužíte mít v tomto směru něco pořádného do ruky, tenhle hrnec by pro vás mohl být uspokojujícím řešením.

Lepší užší?

Vytáhlá nádoba má profilované dno pro lepší usazení na vařič. Jeho stěna nese čtyři odměrné značky kalibrované na mililitry a americké duté unce. Rozšířený horní okraj nese nýtované držátko s důmyslným systémem aretace v odklopené i sklopené poloze. Pro překlopení držadla z jedné polohy do druhé je třeba jej zmáčknout a až poté přemísťovat. Posuvný jezdec na držátku jej navíc může v obou koncových polohách zafixovat, takže nehrozí neúmyslné sklopení při nalévání nebo naopak otevření držadla uvnitř batohu.

Někdo by samozřejmě mohl namítat, že vysoký a zároveň úzký sloupec vody budeme uvádět do varu komplikovaněji než široký a nízký. A měl by pravdu. Na druhou stranu obsah takového hrnce chladne pomaleji. A ani kompaktní tvar není úplně na škodu. Celou sadu lze nacpat do větší kapsy, třeba boční u kalhot.

  

Sada se vším všudy

Hrnek doplňuje ventilovaná poklička s šesti otvory v jedné polovině a jedním otvorem v polovině druhé. Pára uniká z hrnce otvory. Poklice tak nemá tendenci opouštět svého hostitele ihned, poté co obsah dosáhl bodu varu. Dírky oceníte například i při slévání těstovin a podobně. Držátko poklice z odolného plastu se západkou pro pohotovostní polohu je uchyceno přivařeným očkem. Maximální užitný objem nádoby je 0,7 litru, resp. 24 oz.

Set výrobce doplnil ještě dvěma plastovými dvoustěnnými termohrnky v barvě tmavé zeleně. Jejich dno nese označení BPA free, takže by použitý plast neměl obsahovat značně kontroverzní bisfenol A.

I přes použitý materiál, totiž ocel, je nádoba lehká téměř jako pírko. Společně s oběma termohrnky váží 410 g, bez nich jen pouhých 225 g. Milovníkům úsporného balení hrnec udělá radost i tím, že se do něj místo hrnků vejde třeba 100gramová plynová kartuše i s vařičem VAR.

Orientační cena celého setu je na tuzemském trhu 520 Kč.

INFO: Stanley

Horydoly.czProhlédněte si RETRO: Kafe na čundru

Poznámka redakce:

Na jedné z fotografií jste mohli zaznamenat nápis GRILL READY. Jistě každý ze začínajících nebo i pokročilých surviverů, čundráků, zálesáků či následovníků lesní moudrosti zná pořady o přežití Beara Gryllse. Málo kdo však ví, že Bear Grylls má bratra. Jednovaječné dvojče Grilla Bearse. Zatímco prvně jmenovaný je téměř vždy hladce oholen, dobře vybaven a stojící před televizními kamerami, jeho bratr se drží spíše v ústraní. S plnovousem a skromnějším vybavením. To ovšem neznamená, že by byl o něco méně skautem, pathfinderem nebo čundrmanem. Právě naopak! Je vysoce pravděpodobné, že v divočině žije daleko víc času než jeho známější bratr. A protože doba je zlá, Bear Grylls začal svoje jméno prodávat na nožících, sekerkách a pilkách pro outdoormany. Jeho bratr Grill Bears se takové komercializaci dlouho bránil. Ale jak vidno, bída už přišla i na něj… Označení "Grill Ready" je vlastně zkratka "Grill to pro vás otestoval – a pro vaše divočení v divočině je to vážně ready!"

Horydoly.czBear Grylls: Vzhůru. Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Praděd a Dlouhé stráně trpí koloběžkami

Praděd a Dlouhé stráně trpí koloběžkami

Orgány cestovního ruchu v Jeseníkách si stěžují na nebezpečné koloběžkáře, kteří se spouštějí z Pradědu a Dlouhých strání do údolí. Nezvládají ve velkých rychlostech koloběžky, které si půjčují nahoře. Ohrožují v první řadě pěší... celý článek

Grossglockner Hochalpenstrasse

Potřebujete nový batoh? Ano!

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Vltava ze Zlaté Koruny do Českých Budějovic, vodácký tip na víkend

Vltava ze Zlaté Koruny do Českých Budějovic, vodácký tip na víkend

Nejkrásnější vodácký úsek Vltavy začíná u kláštera Zlatá Koruna a končí v metropoli České Budějovice. Dva dni pádlujeme v přírodním korytě mezi zalesněnými kopci, pod středověkými hrady a na vltavské poměry tudy pluje jen málo
KTM Macina Race - elektrický trailbike

KTM Macina Race - elektrický trailbike

TEST Elektrokolo KTM Macina Race je příjemný stroj na projížďky krajinou bez ohledu, zda jedete po rozbité asfaltce, vesnické polňačce, nebo jste si vybrali strmou lesní pěšinu do kopce či
Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších

Pro snazší zvládnutí horského terénu křižují nejvyšší české hory Krkonošské cyklobusy, resp. turistické autobusy s přepravou kol v Krkonoších, a otevírají tak širší možnost, jak si užít cykloturistiku v horských partiích, s využitím lanových drah,
Poznat kulturu a naučit se jazyk? Au pair je jasná volba

Poznat kulturu a naučit se jazyk? Au pair je jasná volba

Zdokonalit se v cizím jazyce, procestovat kus světa a ještě si při tom vydělat slušné peníze je snem mnoha studentů. I proto se vedle pracovních pobytů v zahraničí drží na předních příčkách v oblíbenosti také
Skalní stěna Kotek pod hradem Maškovec na Vltavě

Skalní stěna Kotek pod hradem Maškovec na Vltavě

CLIMBING GUIDE Vltava je lemována většími či menšími skálami, po kterých lezou horolezci. Na svém toku se totiž zařezává do skalnatých údolí. Jedna z malých lezeckých oblastí je Kotek pod zříceninou

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Procházka po městě s kocourkem Švarcíkem Mělník, Regionální muzeum 10.8. 09:30
Kozí mejdan Milkovice 11.-14.8. Kulturně společenský festival 11.8.
Chodské slavnosti Domažlice 12.-14.8. 12.8.
Pojizerský Pacifik - nostalgické vlaky Martinice 13.-14.8. 13.8.
Vysočina arena tour - cyklomaraton Nové Město na Moravě 13.-14.8. Horská kola 13.8.
O vodňanského kapra Vodňany Koloběžky 13.8.
Vasaloppet - cyklomaraton Švédsko, Mora Horská kola 13.8.
Sraz packrafterů
České Budějovice, vodácký areál České Vrbné 19.-21.8. 19.8.
Matterhorn Ultraks Švýcarsko, Zermatt 19.-21.8. 19.8.
Vltava - Čertovy proudy Lipno 20.-21.8. Vypouštění přehrady a závody 20.8.

Diskuse

k čemu? Miloš Blažek, 7.8.2022 11:56, 4 příspěvky
k čemu? Petr, 6.8.2022 22:46, 4 příspěvky
k čemu? Vilda, 6.8.2022 8:58, 4 příspěvky
Milion Vanda, 6.8.2022 8:23, 8 příspěvků
Český turista se zřítil v... Miloš Blažek, 5.8.2022 22:57, 4 příspěvky
propast Milan, 3.8.2022 15:15, 3 příspěvky
někdy okolo 2001? Lukas B., 3.8.2022 12:53, 5 příspěvků
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 11:00, 1 příspěvek
Já se naučil na kurzu :) Vincie, 3.8.2022 10:58, 1 příspěvek
Idaho? Kuba Turek, 1.8.2022 22:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53
Kozí mejdan v Milkovicích Horydoly Open, 7.7.2022 18:41