Koloběžka RE-HA Maxi. První foto.

Koloběžka RE-HA Maxi. První foto.
Cyklostezka podél Hostivařské přehrady.
Autor snímku Hana Suchá
SDÍLEJ:

Zavedená značka koloběžek Kostka-Kolobka se letos pustila na pole neorané. Vyrobila model RE-HA Maxi určený speciálně pro starší koloběžkáře, lidi s horší pohyblivostí a také ty, kteří se z různých důvodů bojí jezdit na kole. Podívejte se na první fotogalerii.  

Koloběžka RE-HA Maxi. První foto.
Koloběžka Kostka RE-HA Maxi na louce se staré Hostivaři.
Autor snímku Hana Suchá

První dojmy z ježdění na zvláštní koloběžce Kostla RE-HA Maxi jsou smíšené. Zdravý jezdec si na ni asi jen tak nezvykne, ale člověk s bolavými zády ji určitě rád vyzkouší.

První dojmy z Hostivaře

Zatím jenom lehce jsme ji otestovali na naší obvyklé trase v Praze podél Botiče, kde redačně testujeme všechny bicykly a koloběžky.

Svezli jsme se v lehkém terénu po blátivých cestičkách ze Záběhlic do staré Hostivaře, vystoupali strmým asfalovým kopcem k přehradě a potom jsme to napálili po rovné cyklostezce po břehu Hostivařské přehrady. V Petrovicích jsme se otočili a vrátili se do redakce na Zahradním Městě. Je to asi desetikilometrová vyjížďka.

Pro srovnání jsme kromě Kostky RE-HA jeli ještě na loňském trekingovém modelu Hill, ze kterého RE-HA konstrukčně vychází. 

Co RE-HA maxi nabízí?

Pomalé příjemné svezení v sedě na pohodlném odpruženém sedle. Po rovině jízdu rychlostí chůze. Odrážení ve vzpřímené pozici. Stabilní jízdu z kopce v pomalé i velké rychlosti. Výborné brzdy. Nosič na řídítkách pro zavazadlo o objemu do přibližně patnácti litrů. Nosič na dvě trekingové či nordicwalkingové hůlky nebo dokonce na berle.

S čím rozhodně nepočítejte

Sportovní jízda je v podstatě nemožná, protože pro práci tělem není kvůli sedlu místo. Koloběžka není úplně lehká, a nosit ji po dlouhých schodech není žádný med. Robustní konstrukce omezuje dopravu v hromadné dopravě. Na rozdíl od jiných koloběžek vám ji téměř jistě nevezme s sebou řidič tramvaje ani autobusu. V metru a ve vlaku s ní cestovat můžete jako s jízdním kolem.

INFO: Koloběžky Kostka 

Projížďka po břehu Hostivařské přehrady.

Horydoly.czKoloběžky na HORYDOLY

SERIÁL Nejlepší turistické trasy na koloběžku

TEST Koloběžka Kostka RE-HA Maxi

TEST Tři koloběžky Kostka

TEST Yedoo Mezeq

TEST Kostka Hill

FOTO Kostka Rebel

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

Ještě jedno upřesnění:

1) I v Česku jsou dětské koloběžky posuzovány jako hračky a je možné s nimi jezdit po chodnících a naopak nikdo soudný s nimi nepojede po ulici.

2) I v Česku platí zákon, který říká, že pokud vede souběžně se silnicí nebo ulicí cyklostezka, musí ji cyklista či koloběžkář využít. Problém je u nás v tom, že většina stezek je u nás smíšená pro cyklisty a chodce a na ně se tato povinnost logicky nevztahuje.

Reaguj
Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

V Nemecku je neelektrická kolobezka definována jako hracka - proto mohou jezdit po bezpecnem chodníku -po cyklistických stezkách a cyklistických chodnících kola a E_SCOOTERy (ve meste kde jsou cyclistické stezky- cyklisté nesmejí na silnici). E-SCOOTERy pouze do 20km/h s mopedovým císlem a úcastník má striktní omezení alkoholu - jako automobilista. Kola i kolobky (ani nemusí být skládací) do 20" prumeru kol- mohou bez príplatku do vlakú!

V CR prezívá filosofie "Brzdit silnicní dopravu" z dob totality! 

Reaguj
Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

Jen upřesnění: 1) Novela zákona zatím prošla Poslaneckou sněmovnou, teď ji ještě musí schváloit Senát a podepsat prezident. Všichni do zákona mohou ještě zasáhnout.

2) Novela neřeší koloběžky, takže už je tam nikdo nevloží. Nic se tedy nezmění.

3) Koloběžky pro mládež a dospělé jsou vysloveně v zákoně zmíněné, že se řídí stejnými pravidly, jako jízdní kola.  

4) V Mnichově vede mnoho cyklostezek souběžně s chodníkem, nebo dokonce po něm. Koloběžky a kola tam tedy mnoihdy jedou zdánlivě po chodníku, ale z hlediska zákona po cyklostezce.

Reaguj
Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

Konecne i v CR má být zákon: 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola.

Snad se pri této prílezitosti dá prosadit povolení jizdy na chodníku u  aspon kolobezek s prúmerem kol do 20" ( jsou obratnejsí a nejedou tak rychle jako ty závodní). Ty jedou vetsinou pomaleji ( dobíhající chodec na tramvaj je rychlejsí). Ceské kolobezky mají vetsinou siroke ridítka (nezvrtnou se tak rychle jako ty s ùzkymi ridítky). Kolobezky s temi nensími kolecky mohou pouzívat chodci (obvzvlást ti starsí) na kazdonenní nákup - obvzvlást', je-li vybavena kosíkem na ridítkách.

Tyto kolobezky by obvzvlast brdily silnicní provoz. Ve vsech metropolích Evropy mohou neelektrické kolobezky jezdit po chodníku. Neveríte -konsultujte generální konsulku v Mnichove -její syn i manzel jezdí denne po chodnících bavorské metropole.

Reaguj
REHA- Maxi

Překrocil jsem věkem 81 jar a píši ze svého pohledu.Na REHA Kostka jezdím asi 5 let na nákupy a to  nejmene půl hodiny denně -  většinou po bezpečném hladkém chodníku.  Odpérovaná sedačka  má jen jednu nevýhodu: je pro mých 170 cm nízká a rovněž by mohla být šikmější - tedy sedlo dále od řidítek ( pro rychlejší jízdu po rovině sedlo totiž zastrčim do hlavní trubky a otočím o 180 stupňú dozadu a jedu ve stoje) rovněž její nosná trubka by měla trubka tlustší (navrhoval jsem výrobci už před lety lehkou trubku z ZENTALLIA o o vnějšim průměru 30mm, ale ten si stojí na dráté - prý ZENTALLIUM má malý modul pružnosti (v internetu jsem se dočetl, že před lety na hlavné v zahraniči proslulé "trati" Wien-Berlin se ohnula).Na rozjezd a do kopce používám odraz oběma nohama (dá se s nimi "rychleji pádlovat")  - tedy sedím na sedačce (někdy si připadám jako na nočníku).

Pro delší jízdy do kopce by bylo vhodné kolobku elektrifikovat na předním kole laciným a lehkým motorkem (dokonce lze dosáhnout váhu pod 0,5kg, použije-li se na první pohled primitivní třecí prevod na ráfek nebo na pneu, odpadnou totiž těžké převody a i ztráty v nich).

V Německu u líného obyvatelstva (pro poslední míli) jsou oblíbeny pro jízdu ve stoje -poměrně těžkě elektroskútry (asi, aby se hůře tahali z kufru auta) - je to podle mne šrot z Asie s poměrně úzkými řidítky, malými kolečky ( já si myslím, že ty se rychleji zvrtnou), zato s vysokými a  širokými stupačkami (to poznají chodcii na chodníku, kde tyto sice nemají co dělat, ale až po kolisi s nimi). Jsou hledány a testovány jako nejlepši pouze ty e-scootry, které musí mít dojezd více než 20 milí. Že to páteř zaplatí- zatím nikomu nedošlo.  Zato se rozřiřuje, že skákat na  odpérovaných trampolinách ničí záda dětem..   

Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Pozor lavina! Situace v Alpách se přiostřila

Pozor lavina! Situace v Alpách se přiostřila

V některých horských oblastech ve Východních Alpách dosáhla lavinová situace 4. stupně.... celý článek

Norské aerolinky Flyr zbankrotovaly

Vysočina AKTUÁLNĚ 2023

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zimní táboření Lipnice nad Sázavou, hrad 3.-5.2. 3.2.
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Ledová jízda - psí spřežení Pec pod Sněžkou 4.-6.2. 4.2.
Grónsko - diashow Praha, Městská knihovna Přednáší Martin Loew 6.2. 19:00
Siam - diashow Havlíčkův Brod, knihovna Přednáší David Hainall  6.2. 18:00
Grónsko - diashow Domažlice, Čakan Přednáší Martin Loew  7.2. 19:00
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
14 nejvyšších vrcholů světa Tábor, Univerzita Přednáší Radek Jaroš 8.2. 19:00
Zapalovač Havlíčkův Brod 9.-12.2. Kurz pro oddílové vedoucí 9.2.

Diskuse

Neseriózní text Kuba Turek, 6.2.2023 11:06, 3 příspěvky
Neseriózní text Ondra, 5.2.2023 16:33, 3 příspěvky
Meindl Perfekt Maťo, 4.2.2023 19:40, 14 příspěvků
Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 3 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky
Skialp Honza, 31.1.2023 14:27, 16 příspěvků
Etický kodex Syndikátu no... Kuba Turek, 30.1.2023 23:51, 7 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19