Koloběžka RE-HA Maxi. První foto.

Koloběžka RE-HA Maxi. První foto.
Cyklostezka podél Hostivařské přehrady.
Autor snímku Hana Suchá
SDÍLEJ:

Zavedená značka koloběžek Kostka-Kolobka se letos pustila na pole neorané. Vyrobila model RE-HA Maxi určený speciálně pro starší koloběžkáře, lidi s horší pohyblivostí a také ty, kteří se z různých důvodů bojí jezdit na kole. Podívejte se na první fotogalerii.  

Koloběžka RE-HA Maxi. První foto.
Koloběžka Kostka RE-HA Maxi na louce se staré Hostivaři.
Autor snímku Hana Suchá

První dojmy z ježdění na zvláštní koloběžce Kostla RE-HA Maxi jsou smíšené. Zdravý jezdec si na ni asi jen tak nezvykne, ale člověk s bolavými zády ji určitě rád vyzkouší.

První dojmy z Hostivaře

Zatím jenom lehce jsme ji otestovali na naší obvyklé trase v Praze podél Botiče, kde redačně testujeme všechny bicykly a koloběžky.

Svezli jsme se v lehkém terénu po blátivých cestičkách ze Záběhlic do staré Hostivaře, vystoupali strmým asfalovým kopcem k přehradě a potom jsme to napálili po rovné cyklostezce po břehu Hostivařské přehrady. V Petrovicích jsme se otočili a vrátili se do redakce na Zahradním Městě. Je to asi desetikilometrová vyjížďka.

Pro srovnání jsme kromě Kostky RE-HA jeli ještě na loňském trekingovém modelu Hill, ze kterého RE-HA konstrukčně vychází. 

Co RE-HA maxi nabízí?

Pomalé příjemné svezení v sedě na pohodlném odpruženém sedle. Po rovině jízdu rychlostí chůze. Odrážení ve vzpřímené pozici. Stabilní jízdu z kopce v pomalé i velké rychlosti. Výborné brzdy. Nosič na řídítkách pro zavazadlo o objemu do přibližně patnácti litrů. Nosič na dvě trekingové či nordicwalkingové hůlky nebo dokonce na berle.

S čím rozhodně nepočítejte

Sportovní jízda je v podstatě nemožná, protože pro práci tělem není kvůli sedlu místo. Koloběžka není úplně lehká, a nosit ji po dlouhých schodech není žádný med. Robustní konstrukce omezuje dopravu v hromadné dopravě. Na rozdíl od jiných koloběžek vám ji téměř jistě nevezme s sebou řidič tramvaje ani autobusu. V metru a ve vlaku s ní cestovat můžete jako s jízdním kolem.

INFO: Koloběžky Kostka 

Projížďka po břehu Hostivařské přehrady.

Horydoly.czKoloběžky na HORYDOLY

SERIÁL Nejlepší turistické trasy na koloběžku

TEST Koloběžka Kostka RE-HA Maxi

TEST Tři koloběžky Kostka

TEST Yedoo Mezeq

TEST Kostka Hill

FOTO Kostka Rebel

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

Ještě jedno upřesnění:

1) I v Česku jsou dětské koloběžky posuzovány jako hračky a je možné s nimi jezdit po chodnících a naopak nikdo soudný s nimi nepojede po ulici.

2) I v Česku platí zákon, který říká, že pokud vede souběžně se silnicí nebo ulicí cyklostezka, musí ji cyklista či koloběžkář využít. Problém je u nás v tom, že většina stezek je u nás smíšená pro cyklisty a chodce a na ně se tato povinnost logicky nevztahuje.

Reaguj
Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

V Nemecku je neelektrická kolobezka definována jako hracka - proto mohou jezdit po bezpecnem chodníku -po cyklistických stezkách a cyklistických chodnících kola a E_SCOOTERy (ve meste kde jsou cyclistické stezky- cyklisté nesmejí na silnici). E-SCOOTERy pouze do 20km/h s mopedovým císlem a úcastník má striktní omezení alkoholu - jako automobilista. Kola i kolobky (ani nemusí být skládací) do 20" prumeru kol- mohou bez príplatku do vlakú!

V CR prezívá filosofie "Brzdit silnicní dopravu" z dob totality! 

Reaguj
Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

Jen upřesnění: 1) Novela zákona zatím prošla Poslaneckou sněmovnou, teď ji ještě musí schváloit Senát a podepsat prezident. Všichni do zákona mohou ještě zasáhnout.

2) Novela neřeší koloběžky, takže už je tam nikdo nevloží. Nic se tedy nezmění.

3) Koloběžky pro mládež a dospělé jsou vysloveně v zákoně zmíněné, že se řídí stejnými pravidly, jako jízdní kola.  

4) V Mnichově vede mnoho cyklostezek souběžně s chodníkem, nebo dokonce po něm. Koloběžky a kola tam tedy mnoihdy jedou zdánlivě po chodníku, ale z hlediska zákona po cyklostezce.

Reaguj
Nový zákon- Nutný 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola

Konecne i v CR má být zákon: 1,5m odstup predjízdejícího vozidla od predjízdeného kola.

Snad se pri této prílezitosti dá prosadit povolení jizdy na chodníku u  aspon kolobezek s prúmerem kol do 20" ( jsou obratnejsí a nejedou tak rychle jako ty závodní). Ty jedou vetsinou pomaleji ( dobíhající chodec na tramvaj je rychlejsí). Ceské kolobezky mají vetsinou siroke ridítka (nezvrtnou se tak rychle jako ty s ùzkymi ridítky). Kolobezky s temi nensími kolecky mohou pouzívat chodci (obvzvlást ti starsí) na kazdonenní nákup - obvzvlást', je-li vybavena kosíkem na ridítkách.

Tyto kolobezky by obvzvlast brdily silnicní provoz. Ve vsech metropolích Evropy mohou neelektrické kolobezky jezdit po chodníku. Neveríte -konsultujte generální konsulku v Mnichove -její syn i manzel jezdí denne po chodnících bavorské metropole.

Reaguj
REHA- Maxi

Překrocil jsem věkem 81 jar a píši ze svého pohledu.Na REHA Kostka jezdím asi 5 let na nákupy a to  nejmene půl hodiny denně -  většinou po bezpečném hladkém chodníku.  Odpérovaná sedačka  má jen jednu nevýhodu: je pro mých 170 cm nízká a rovněž by mohla být šikmější - tedy sedlo dále od řidítek ( pro rychlejší jízdu po rovině sedlo totiž zastrčim do hlavní trubky a otočím o 180 stupňú dozadu a jedu ve stoje) rovněž její nosná trubka by měla trubka tlustší (navrhoval jsem výrobci už před lety lehkou trubku z ZENTALLIA o o vnějšim průměru 30mm, ale ten si stojí na dráté - prý ZENTALLIUM má malý modul pružnosti (v internetu jsem se dočetl, že před lety na hlavné v zahraniči proslulé "trati" Wien-Berlin se ohnula).Na rozjezd a do kopce používám odraz oběma nohama (dá se s nimi "rychleji pádlovat")  - tedy sedím na sedačce (někdy si připadám jako na nočníku).

Pro delší jízdy do kopce by bylo vhodné kolobku elektrifikovat na předním kole laciným a lehkým motorkem (dokonce lze dosáhnout váhu pod 0,5kg, použije-li se na první pohled primitivní třecí prevod na ráfek nebo na pneu, odpadnou totiž těžké převody a i ztráty v nich).

V Německu u líného obyvatelstva (pro poslední míli) jsou oblíbeny pro jízdu ve stoje -poměrně těžkě elektroskútry (asi, aby se hůře tahali z kufru auta) - je to podle mne šrot z Asie s poměrně úzkými řidítky, malými kolečky ( já si myslím, že ty se rychleji zvrtnou), zato s vysokými a  širokými stupačkami (to poznají chodcii na chodníku, kde tyto sice nemají co dělat, ale až po kolisi s nimi). Jsou hledány a testovány jako nejlepši pouze ty e-scootry, které musí mít dojezd více než 20 milí. Že to páteř zaplatí- zatím nikomu nedošlo.  Zato se rozřiřuje, že skákat na  odpérovaných trampolinách ničí záda dětem..   

Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


TEST Sportovní vesta Moira MS/VE

TEST Sportovní vesta Moira MS/VE

Pokud rádi oblékáta sportovní vestu na outdoorové akce, Moira vyrábí tento kus oblečení v dobré kvalitě za slušnou cenu. Testujeme pánskou vestu MS/VE od podzimu a nemůžeme se jí nabažit.... celý článek

Mont Blanc AKTUÁLNĚ 2021

Pražský Metronom slaví narozeniny. Na Letné se rozhýbal před 30 lety

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná čísla svého příjmu na Bongacams

Kolik vydělávají na webcam: dívka z Prahy sdílí skutečná čísla svého příjmu na Bongacams

V roce 2020, kdy kvůli pandemii byl doslova celý svět online, začalo mnoho lidí hledat pracovní příležitosti online a objevili sféru webcam.
Jen tak se proběhnout v Praze

Jen tak se proběhnout v Praze

AKTUALIZACE Milovníci běhání mají v Praze celou řadu míst, kam si chodí udržovat fyzičku. Nabízíme několik tipů na místa, která mají polykači kilometrů nejvíce v oblibě. Zejména v parcích se budete muset obrnit
Valle Bavona je v boulderistickém hledáčku

Valle Bavona je v boulderistickém hledáčku

Třiadvacetiletý švýcarský horolezec Giuliano Cameroni přelezl cestu Baba Yaga 9b ve Valle Bavona / Val Bavona ve švýcarském Tessinu.
Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Ke Ski areálu Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích se díky sněhové nadílce uplynulých dnů vrátili lyžaři. V sobotu a neděli se tu opět pohybovali skialpinisté a běžkaři, kteří se snažili využít překvapivou
Adam Ondra ovládl boulderingový Světový pohár v Meiringenu

Adam Ondra ovládl boulderingový Světový pohár v Meiringenu

Adam Ondra úspěšně zvládl večerní finále ve švýcarském Meiringenu a z prvního letošního závodu Světového poháru si odváží zlatou medaili. První místo v boulderingu si držel průběžně od kvalifikace a dokázal ho obhájit

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Horolezci Českého ráje - fotovýstava Mnichovo Hradiště, zámek 14.5.-27.6 Fotografoval Karel Vlček 14.5.
Šutr - běh Praha, Divoká Šárka 22.5.
Horolezecká brigáda Adršpach, parkoviště Info: martin.mrazek@centrum.cz 22.5. 09:00
Běhej lesy Karlštejn Mořina 22.5.
Bystřička - splutí Bystřička 29.5.
Valná hromada ČHS Praha 29.5.
Krkonošské cyklobusy - zahájení sezony Krkonoše 29.5.
Horolezecká brigáda Suché skály 29.5. 10:00
Giro d´Italia Itálie 8.-30.5. Silniční cyklistika 30.5.
Cyklomaraton Amadé Rakousko, Radstadt Silniční kola 30.5.

Diskuse

Nejlepší lék je prevence Jana, 16.5.2021 19:51, 2 příspěvky
Lobuche? KarelM, 15.5.2021 11:58, 1 příspěvek
Labak Kuba Turek, 13.5.2021 18:05, 2 příspěvky
jak posílit imunitu irenaPok, 13.5.2021 14:25, 32 příspěvků
Labak Ales, 13.5.2021 10:26, 2 příspěvky
odlučnění Zdenda, 13.5.2021 9:18, 4 příspěvky
Zmrzne - romrzne Barbucha, 12.5.2021 14:34, 1 příspěvek
Dobré retro KarelM, 12.5.2021 10:40, 1 příspěvek
jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 32 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 32 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fotografie u článku T... Kuba Turek, 17.5.2021 17:14
fotografie Horydoly Open, 17.5.2021 17:03
Slovenské lázně po korona... Horydoly , 14.5.2021 20:40
Tajemství čísel odhaluje ... milan šupa, 13.5.2021 19:48
Re: Výstaviště Lysá nad L... Horydoly , 13.5.2021 11:02
Změny ve vedení firem Horydoly , 12.5.2021 16:39
Cookies: co byste o nich ... Horydoly , 11.5.2021 21:51
Omezení sociálních kontak... Horydoly , 11.5.2021 15:22